Pacifisti - bez hrabrosti ili nesto drugo...

Veliki grešnik

Domaćin
Banovan
Poruka
3.639
https://standard.rs/2022/02/25/pacifizam-kao-ratna-strategija-zapada/

Objašnjavati nama, Srbima, da je rat loš jednako je besmisleno kao učiti nas da je voda mokra, šećer sladak, smrt sigurna. Malo je porodica u Srbiji koje u nekom od krvavih ratova tokom prošlog stoleća nisu prinele barem jednu ljudsku žrtvu na oltar slobode – i te žrtve, sve doskora, smatrali smo svetim, a ne uzaludnim. Šta se promenilo?

Ja bih dodao,lepak za budale ili kako od jednog naroda napraviti sluge bez borbe....samo ih ubedis da je pacifizam resenje...
 
https://standard.rs/2022/02/25/pacifizam-kao-ratna-strategija-zapada/

Objašnjavati nama, Srbima, da je rat loš jednako je besmisleno kao učiti nas da je voda mokra, šećer sladak, smrt sigurna. Malo je porodica u Srbiji koje u nekom od krvavih ratova tokom prošlog stoleća nisu prinele barem jednu ljudsku žrtvu na oltar slobode – i te žrtve, sve doskora, smatrali smo svetim, a ne uzaludnim. Šta se promenilo?

Ja bih dodao,lepak za budale ili kako od jednog naroda napraviti sluge bez borbe....samo ih ubedis da je pacifizam resenje...
Pa sto ne uzmes pusku i ne odes na Kosovo, ako ti je do ratovanja?
Ili se ne prijavis kao dobrovoljac kod Putina? :D
 
https://standard.rs/2022/02/25/pacifizam-kao-ratna-strategija-zapada/

Objašnjavati nama, Srbima, da je rat loš jednako je besmisleno kao učiti nas da je voda mokra, šećer sladak, smrt sigurna. Malo je porodica u Srbiji koje u nekom od krvavih ratova tokom prošlog stoleća nisu prinele barem jednu ljudsku žrtvu na oltar slobode – i te žrtve, sve doskora, smatrali smo svetim, a ne uzaludnim. Šta se promenilo?

Ja bih dodao,lepak za budale ili kako od jednog naroda napraviti sluge bez borbe....samo ih ubedis da je pacifizam resenje...

Na ovim prostorima sve ratove prave političari. Što znači da ginuti za njih smatraš svetim? Meni se pre čini uzaludnim.
 
Nema tu nigde uvrede,veruj mi a čak i da se provukla, benigna je u odnosu na zlo koje ti kao tzv pacifista nesvesno činiš sebi,meni,okruženju..
Meni se moj pogled ipak cini ispravnim i sigurna sam da takvi ljudi ne mogu uciniti vece zlo nego oni koji (vole da) ratuju, sto znaci ruse i ubijaju.

Opet kazem, sve ima svoje granice, pa i moj pacifizam, objasnila sam vec kada.
 
Meni se moj pogled ipak cini ispravnim i sigurna sam da takvi ljudi ne mogu uciniti vece zlo nego oni koji (vole da) ratuju, sto znaci ruse i ubijaju.

Opet kazem, sve ima svoje granice, pa i moj pacifizam, objasnila sam vec kada.
Ako tvoj pacifizam ima granicu onda ti veze sa pacifizmom nemaš.
Ja volim da pečem rakiju,da slušam muziku,pecam,družim se,ljubim lepe žene i pacifista sam do trenutka. ..e to nije pacifizam,veruj mi,nisi shvatila temu niti definiciju...😊
 
Ha ha ha...eto,ispso si komičan,bravo..još da tvoj mozak ima mogućnost da razume temu bićeš dobar sagovornik..ali sumnjam.
Koja tema? Misliš ovo tvoje huškanje na rat?

Tema treba da se zaključa, jer huškanje na rat nije baš po pravilniku, a nije ni lepo.
Da ne pominjemo da je krivično delo.
 
Како тако ништа не знаш о пацифистима.?!?
Pa ne znam ziasta, ja mislim da je dovoljno ovako biti kao ja, izbegavati rat i price o ratu do krajnje mere.
Ako tvoj pacifizam ima granicu onda ti veze sa pacifizmom nemaš.
Ja volim da pečem rakiju,da slušam muziku,pecam,družim se,ljubim lepe žene i pacifista sam do trenutka. ..e to nije pacifizam,veruj mi,nisi shvatila temu niti definiciju...😊
Moguce da ne znam definicju pacifizma, ali znam, da sam politicar, da bih sve uradila da zemlja ne udje u rat, jedino da me neko napadne, ili posalje toliko "nepristojnu ucenu" kao recimo pred 1. svetski rat, pa da udjem u rat.
 
Pa ne znam ziasta, ja mislim da je dovoljno ovako biti kao ja, izbegavati rat i price o ratu do krajnje mere.

Moguce da ne znam definicju pacifizma, ali znam, da sam politicar, da bih sve uradila da zemlja ne udje u rat, jedino da me neko napadne, ili posalje toliko "nepristojnu ucenu" kao recimo pred 1. svetski rat, pa da udjem u rat.

МЈОК !!! јестилуда?

Па то не ваља, такви баш имају рата !
 
Pacifista je onaj ko se protivi ratu ili nasilju kao sredstvu rješavanja sporova. I šta je problem?

I meni se čini da ljudi baš ne razumeju šta to znači. Misle da pacifizam znači da se ne treba braniti nego sve dati neprijatelju a to nema veze sa vezom.

Na ovim prostorima vlada anti-pacifizam, odnosno namerna proizvodnja tenzija, mržnje i sukoba kako bi se ostalo na vlasti.
 
Проблем је твоје способности, када ти насиље закуца на врата, ако је немаш и ако је решаваш нерешиво, тј. мирним решавањем спорова.

Ne zakuca nasilje na vrata tek tako već ga političari dozovu. Oni generišu nasilje a onda traže od građana da ginu. Što bi bio budala?
 
ja sam pacifista po svaku cenu, ali ne moze niko da mi zapusi usta:
dakle, okupatoru, mrs u pm!
i ko izda prokleta ....

ajde kako ces da ratujes ako ruja ima balisticke i to pametne, najpametnije znaju tacno gde da gadjaju

Запад је шокиран нападом Руса на специјалну јединицу Кракен


PACIFIKUJTE SE sami, dok nije kasno.
ziveli dezerteri!
ostali ce da pomru u nuklearnom holokaustu, pa vi vidite ko je glup.

kada tramp dodje na vlas' cena odbrane u natou ce da skoci, nema vise ni kod babe dzabe, zna makron, ima da vam rebnemo bar 10% bdp-a, ili cemo da vas predamo rujama, ako necete da platite, da vas oni pacifikuju... zato kazem PREDAJTE SE DOK MOZETE, NA VREME, MOLIM VAS LEPO, glupo je da ginete kao ovaj kraken sto izgibe
 
Poslednja izmena:

Back
Top