Pacifisti - bez hrabrosti ili nesto drugo...

Ali je doživeo prosvetljenje, valjda se i to važi, pokajanje ..
Sam Gandi je bio jako kontraverzna licnost po danasnjim standardima, i mislim da bi ga danas cancelovali da postoji WOKE kultura kao u USA.

Imas isto Mendelu, koji je podrzavao terorizam, ali posle je postao simbol pomirenja, jer je izmislio da se ne svete u krivicnim postupcima posle pada aparthejda, nego da pokusaju da se mire.

Doduse, danas im to malo slabije ide, ali to je neka druga pric :P

Imas isto dogovor izmedju Engleza i IRA-e
 
Sam Gandi je bio jako kontraverzna licnost pope danasnjim standardima, i mislim da bi ga danas cancelovali da postoji WOKE kultura kao u USA.

Imas isto Mendelu, koji je podrzavao terorizam, ali posle je postao simbol pomirenja, jer je izmislio da se ne svete u krivicnim postupcima posle pada aparthejda, nego da pokusaju da se mire.

Doduse, danas im to malo slabije ide, ali to je neka druga pric :P

Imas isto dogovor izmedju Engleza i IRA-e
A Arafat?

Doduše, njegova strategija diplomatije i mira nije bila uspešna
 
Najfascinantnije je uvek to da se za rat, spremnost, gotovost i ostalo vazda zalažu oni koji metka opalili nisu i kojima se nije pucalo oko glave.
И не само - многи су и призивали рат, јер су се припремали да од истог зараде, па и да се обогате.
Što bi se reklo "neki ćete da poginete, a neki ćemo i da se vratimo".
"А неки ћемо и да профитирамо."
 
A ja sam onda neprecizno pisala pa ću morati da ubuduće jednostavnim, preciznim rečenicama jer moja je greška što očekujem da se iz prve shvati suština posta : mislila sam na prekomernu dozu ratnog huškanja baš onih koji su se svojevremeno kleli u Hrista. Kontradiktorno mi je kada za sebe kažu, ja sam Srbin, veliki vernik pravoslavac a onda od tog učenja preskoči deo gde ne treba po svaku cenu ulaziti u rat. Zato sam i navela, opravdano je da se braniš na svom pragu, svojoj zemlji, ali meni nije opravdano otići u tuđu zemlju i zarad nekh ciljeva ubijati ljude . Konkretno, Amerika i njene ideje o sređivanju i pomoći se svode na bombardovanje nevinog naroda, po običaju. Ne bih volela da je moj narod takav.

Ок,ок...докле више посипања пепелом

Па докле више, да ли ти можеш да видиш моје ставове, када просипаш другосрбијанство...
 
Zar mora ruzna rec i vredjaje u naslovu za ljude koji su miroljubivi?

Ja sebe smatram pacifistom, doduse ne po svaku cenu.
Istorija je izrićia: svaki pacifistički pokret u istoriji je bio stvoren i finansiran od strane suparnika države u kojoj je delovao.

Bez izuzetaka, pacifizam = “ohrabrivanje” druge strane da se bezuslovno pokori tvom interesu.
 
A ja sam onda neprecizno pisala pa ću morati da ubuduće jednostavnim, preciznim rečenicama jer moja je greška što očekujem da se iz prve shvati suština posta : mislila sam na prekomernu dozu ratnog huškanja baš onih koji su se svojevremeno kleli u Hrista. Kontradiktorno mi je kada za sebe kažu, ja sam Srbin, veliki vernik pravoslavac a onda od tog učenja preskoči deo gde ne treba po svaku cenu ulaziti u rat. Zato sam i navela, opravdano je da se braniš na svom pragu, svojoj zemlji, ali meni nije opravdano otići u tuđu zemlju i zarad nekh ciljeva ubijati ljude . Konkretno, Amerika i njene ideje o sređivanju i pomoći se svode na bombardovanje nevinog naroda, po običaju. Ne bih volela da je moj narod takav.
Ratno huškanje i zaklinjanje u Hrista? Stereotip.
 
Ne znam je l istorija pamti nekog vladara koji je pacifističkim načinom rešio neki sukob ? Nisam upućena pa zato pitam..možda ima neko od članova da to iznese. Pod pacifističkim može se svrstati kolaboracija sa okupatorom, možda..
Nikada i nigde. Moralno je utemeljen samo u kolonijalnim i imperijalnim silama koje nalaze da je neophodno braniti se na suprotnom kraju globusa…
 
Ти знаш, па добро ево има 20% другосрбијанаца, а од вас пола не би прихватило за друге услове!

Не морате ићи у обавезни војни рок и не идете у рат, али ћете плаћати накнаду и нећете гласати !... :hahaha:
 
Pacifista je onaj ko se protivi ratu ili nasilju kao sredstvu rješavanja sporova. I šta je problem?
Problem je ubediti hijenu da ne dira mladunce mirnim sredstvima....mora neki laf da joj objasni zubima i šapom....
Problem je što bežanjem nije zagarantovano da će te hijena ostaviti na miru....
Problem je jednostavan, čovek ne bi postao čovek da se objašnjavao sa reptilima, ne bi postojao....
 
Ти знаш, па добро ево има 20% другосрбијанаца, а од вас пола не би прихватило за друге услове!

Не морате ићи у обавезни војни рок и не идете у рат, али ћете плаћати накнаду и нећете гласати !... :hahaha:
I porez na trgovinu u ratnim uslovima, znači na crnoberzijanske cene...i kazne zatvorom za neštašicu prehrambenog i ratnog materijala...što bi već trebalo uklopiti u zakon....jer srbija je u ratu....
 
samo muva NATO pakta!

Уствари, ови што пришивају психопатију, једна половина другосрбијанаца се плаше НАТО интервенције, а друга екипа аутошовиниста призива НАТО интервенцију, јер би у неким ситуацијама могла СОФА да се активира и ето НАТО трупе у Београду.
 

Back
Top