Pacifisti - bez hrabrosti ili nesto drugo...

Уствари, ови што пришивају психопатију, једна половина другосрбијанаца се плаше НАТО интервенције, а друга екипа аутошовиниста призива НАТО интервенцију, јер би у неким ситуацијама могла СОФА да се активира и ето НАТО трупе у Београду.
pa da, tacno...neki kazu ako npr ne uvedemo sankcije Rusiji ili ne priznamo Kosovo, ima da nas bombarduju, a drugi, nek nas bombarduju nismo bolje ni zasluzili..
 
https://standard.rs/2022/02/25/pacifizam-kao-ratna-strategija-zapada/

Objašnjavati nama, Srbima, da je rat loš jednako je besmisleno kao učiti nas da je voda mokra, šećer sladak, smrt sigurna. Malo je porodica u Srbiji koje u nekom od krvavih ratova tokom prošlog stoleća nisu prinele barem jednu ljudsku žrtvu na oltar slobode – i te žrtve, sve doskora, smatrali smo svetim, a ne uzaludnim. Šta se promenilo?

Ja bih dodao,lepak za budale ili kako od jednog naroda napraviti sluge bez borbe....samo ih ubedis da je pacifizam resenje...
Za ideale se bore a od rata koristi imaju samo ratni profiteri. Svatko tko ostavi svoj život za državu je dobitnik Darwinove nagrade za instant evolucijsko čišćenje.
 
Poslednja izmena od moderatora:
https://standard.rs/2022/02/25/pacifizam-kao-ratna-strategija-zapada/

Objašnjavati nama, Srbima, da je rat loš jednako je besmisleno kao učiti nas da je voda mokra, šećer sladak, smrt sigurna. Malo je porodica u Srbiji koje u nekom od krvavih ratova tokom prošlog stoleća nisu prinele barem jednu ljudsku žrtvu na oltar slobode – i te žrtve, sve doskora, smatrali smo svetim, a ne uzaludnim. Šta se promenilo?

Ja bih dodao,lepak za budale ili kako od jednog naroda napraviti sluge bez borbe....samo ih ubedis da je pacifizam resenje...
je im lepo pisao u mojoj porodici, pradeda koji je presao albaniju kakve je sve zrtve podneo...a zuti debili sa ovog foruma se sprdali i par dileja iz bosne sa zelenom oznakom.

i ti ocekujes da ovaj raspad ovde koji glaumata nesto, da ima analitican odnos prema sopstvenoj istoriji, kulturi, generalno nasledju i zaostavstini kada smod otvara temu koja pogrdno po svemu tome kobajagi zacudjeno metaforicki pljucka. :lol:
 

Back
Top