Beograd preskup za Engleze

Само немој молим те демагогију да просипаш, стварно...:roll: Ако се због наводне "транзиције ОТПУСТИ ПРЕКО
1,000 000 радника, а онда запосли пар десетина хиљада - то не само да је смешно него чак и цинично и одвратно. Ја јесам ЗА мешање државе у трговачке марже када је у питању ХРАНА и ЛЕКОВИ - јер то двоје директно утиче на живот нације у сваком погледу. И мислим да би из тога разлога држава чак и МОРАЛА ДА СЕ МЕША ... а све за остало нека изволе па нека се тркају ако могу...

Nemoj biti bukvalan. Trgovina je jedno. I ja sam za ulaganje drzave u zdravstvo, obrazovanje i socijalna davanja. To ti je socijal-demokratija. Norveska recimo. Oni su spremni da potrose 200k evra za obicnog gradjanina ako je bolestan recimo da ga prevezu helikopterom na primer. Amerika je sa druge strane surova za mene. Konzervativna zemlja, pa nije ni cudo. Znaci, k'o sto rekoh, pricali smo o trgovini.
 
Nemoj biti bukvalan. Trgovina je jedno. I ja sam za ulaganje drzave u zdravstvo, obrazovanje i socijalna davanja. To ti je socijal-demokratija. Norveska recimo. Oni su spremni da potrose 200k evra za obicnog gradjanina ako je bolestan recimo da ga prevezu helikopterom na primer. Amerika je sa druge strane surova za mene. Konzervativna zemlja, pa nije ni cudo. Znaci, k'o sto rekoh, pricali smo o trgovini.

Па наравно да смо причали о трговини и маржама, али ја сам ту пре свега мислио НА ХРАНУ и идиота Мишковића... а не на остало...
 
Само немој молим те демагогију да просипаш, стварно...:roll: Ако се због наводне "транзиције ОТПУСТИ ПРЕКО
1,000 000 радника, а онда запосли пар десетина хиљада - то не само да је смешно него чак и цинично и одвратно. Ја јесам ЗА мешање државе у трговачке марже када је у питању ХРАНА и ЛЕКОВИ - јер то двоје директно утиче на живот нације у сваком погледу. И мислим да би из тога разлога држава чак и МОРАЛА ДА СЕ МЕША ... а све за остало нека изволе па нека се тркају ако могу...
Ma kojih milion je otpušteno?! Sad ih ima toliko, a većina je bila to i ranije ili formalno na poslu, a nije radila ni dobijala platu, što mu dođe isto.

Država treba da se meša tako što će sprečiti monopole, a blokiranje cena je uglavnom stvaralo nestašice.
 
Па наравно да смо причали о трговини и маржама, али ја сам ту пре свега мислио НА ХРАНУ и идиота Мишковића... а не на остало...

Ranije sam jednom pitala, ali nisam dobila odgovor. Ponoviću pitanje: kako je moguće da si toliki zagovornik DSS-ove politike, kad je jasno kao dan da direktno daju podršku Miškoviću, ako ne drugačije, a ono nedonošenjem adekvatnih antimonopolskih zakona? Odnosno mera iz ove oblasti koje primenjuju sve civilizovane države, koje idu dotle, da u slučaju utvrdjivanja monopolskog položaja kompanije, imaju načine da "nateraju" monopolistu da proda deo preduzeća.
 
ne znam, nisam zasao tamo 100 godina.
poenta je bila u tome da je djeri odvalio da je tamo 95centi i pitao se sta moze da pojede za 50 kinti.....
a iz ovoga se vidi da za 175 moze da pojede nesto....

95 centi kosta big mac na akciji u americi. svaki mesec pravi mcdonalds tako te akcije i spusta cenu nekog proizvoda.

uostalom to ja nisam izmislio nego to pise ovde na yahoo sajtu

http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20070523215614AAWeKnb

all i know is for the month of my McDonalds is offering there Big Mac at 95cents wow
7 months ago

Source(s):
wall street journal 5/25/07
0% 0 Votes
 
Pa svima je jasno da su radikali na Miskovom platnom spisku jer nevezano za Cedinu inicijativu nisu za svo ovo vreme rec progovorili protiv Miskovica i monopola kojim on terorise gradjane Srbije sto je bila njihova duznost kao najjace opozicione stranke, bar da pricaju o sprezi vlasti i tajkuna . Upravo suprotno oni otvaraju Miskoviceve mega-markete po Novom Sadu slikaju se i smese postrojeni pred njim i za sve to je stigla i odgovarajuca nagrada pa tako danas Toma ima ubedljivo najskuplju kampanju u Srbiji na kojoj bi mu i Hilary Klinton pozavidela .

Вучић и Николић за мишковића:lol:. Исто колико је чеда за Давидовића. Николић је јасно ставио дознања да не готиви мишковића, такођер је то и урадио Вучић.

Се сећаш кад су манијачки вртели по цео дан снимак кад шкорпиони су убили пар мујиних војника. Е тад су "демократи" рекли како Николић и Вучић нису дали изјаве које осуђују стрељање мујиних војника. А Николић и Вучић су осудили стрељање одмах кад се приказао снимак. Али гле "демократе", онда кажу да нису Николић и Вучић довољно осудили стрељање. Патетични сте.

Нећете да се одрекнете фотеље. Али морате. Срс је све јача и јача:).
 
Вучић и Николић за мишковића:lol:. Исто колико је чеда за Давидовића. Николић је јасно ставио дознања да не готиви мишковића, такођер је то и урадио Вучић.

.

Pre par godina,Toma je izjavio da se on i Vucic svake nedelje jednom sastanu sa Miskovicem na rucku da bi razgovarali o poslu...
 
zato ja od dana danasnjeg postajem zagovornik ulaska u EU , jer sam siguran da su najveci protivnici EU i ulaska Srbije u nju same demokrate. Zasto.

Pa zato sto se oni i njihovi tajkuni bogate na naama obicnom narodu preko lopovskih carina , poreza i marzi.

liberalizacija uvoza i izvoza njima ne bi odgovarala jer ne bi mogli da nas pljackaju kao do sada.

E ovo je najveca provala... Zanimljiva ti je tema, nema sta... Ali imas malo informacija... Na celu TAJKUNA ti je sam Miskovic...
Komisiju koju je hteo da formira LDP zaustavili su BAS tvoji radikali... A zasto... Zbog para... Eto ti malo potpunije informacije...
Kada su pitali Tomu zbog cega... Kreno je sa pricom, znate on ima 30 000 zaposlenih...
Hej pa i Karic je imao mnogo zaposlenih...

Za tebe imam samo jedno pitanje...
Ako se utvrdi da je politika danasnjeg SRS losa po Srbiju... Da li ces i dalje biti Radikal? Samo to odgovori...
 
Ranije sam jednom pitala, ali nisam dobila odgovor. Ponoviću pitanje: kako je moguće da si toliki zagovornik DSS-ove politike, kad je jasno kao dan da direktno daju podršku Miškoviću, ako ne drugačije, a ono nedonošenjem adekvatnih antimonopolskih zakona? Odnosno mera iz ove oblasti koje primenjuju sve civilizovane države, koje idu dotle, da u slučaju utvrdjivanja monopolskog položaja kompanije, imaju načine da "nateraju" monopolistu da proda deo preduzeća.

Ја сам 1000% сигуран да би Коштуница одмах "заврнуо шију" и Мишковићу и осталим тајкунима - али верујем да је проценио да још није тренутак. Па Коштуница је човек који уопште НИЈЕ материјалиста, није грабљивац. Али видим и да се онај Бубало увлачи Мишковићу и осталима што ми се ни мало не свиђа. Кошт. има приоритете, пре свега да сачува државу... затим да је енергетски обезбеди - а онда ће средити ваљда и тог идиота као и остале монополисте, пре свега Салфорд у вези млека. Али оно што је трагично у овом другом случају по мени, то је да наш човек, наше ђубре води тај Салфорд за интересе Британаца.

Тај Мишко, зрикави матори комуниста се држи канџама за монопол, и толико ме нервира да ти не могу описати. Ево, најновије шта ради - кренуо је да УЛАЖЕ у пословне просторе Ц-маркета овде на булевару, као "реновирање" што значи да повећава свој власнички улог.
Оно што ме највише иритира код Делте - то је њихова и намера и покушај да они путем трговачког монопола у ствари ЖЕЛЕ ДА УПРАВЉАЈУ ПРОИЗВОДЊОМ форсирајући неке производе или уклањајући неке из понуде које народ жели да купи.

Свакако сам за то да се донесу драстични антимонополски закони и да се натерају монополисти да продају маркете да би се створила конкуренција - само нешто не верујем да ће бити ПРАВЕ конкуренције уколико улете странци јер западњацима још мање верујем него овим нашим лопужама а пример невиђене ддрскости и пљачке без икаквог пардона је управо Салфорд.
 
95 centi kosta big mac na akciji u americi. svaki mesec pravi mcdonalds tako te akcije i spusta cenu nekog proizvoda.

uostalom to ja nisam izmislio nego to pise ovde na yahoo sajtu

http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20070523215614AAWeKnb

all i know is for the month of my McDonalds is offering there Big Mac at 95cents wow
7 months ago

Source(s):
wall street journal 5/25/07
0% 0 Votes
A što se uopšte ložite na Big Mac? Meni domaća pljeskavica mnogo bolja, ukusnija i više se najedeš. Jedino što to ne može da se poredi s Londonom, pošto tamo prave nema.
 
Beograd -- Kada je prošetao kroz beogradske tržne centre, profesor Pol Dobson zapitao se kako prosečan potrošač u Srbiji uopšte preživljava.

Bio je šokiran cenama, koje su, kako je prokomentarisao, više nego u Britaniji, a prosečan Englez zarađuje mesečno sedam do osam puta više od našeg građanina, piše Politika. "Hrana je preskupa, a nije mi jasno kako sok od jabuke može biti jeftiniji od jabuka", začudio se britanski stručnjak za konkurenciju.

Odmah je upitao domaćine gde oni kupuju, da li su kao Britanci lenji u potrazi za nižim cenama ili više "naginju" kupcima iz Nemačke, koji su vrlo obrazovani, obavešteni i skloni neumornim potragama kako bi uštedeli čak i jedan evro.

Jedan od najuglednijih svetskih stručnjaka za konkurenciju u oblasti trgovine na malo prethodnih dana svoja iskustva primenio je i na našem tržištu, gde je sa Komisijom za zaštitu konkurencije radio na još jednoj analizi trgovine u Srbiji i učešća u maloprodaji.

Iako je tek načeo ovu temu, posle prvog pregleda podataka kojima raspolaže antimonopolska komisija Srbije, zaključio je da je tržište Beograda jedno od najkoncentrisanijih u Evropi – ispred nas samo je tradicionalno "zatvorena" Švedska.

"Opasnost je ako postoji domaći trgovac koji je toliko moćan da sprečava dolazak novih i ekspanziju postojećih trgovaca", kaže on.

"Sprečavanje monopola je važan posao, ali je zaustavljanje tog monopoliste mnogo važnije. Ako on uspe, monopol može postati trajan", kazao je Dobson.

"Ako, međutim, postoji konkurencija i strani lanci krenu u Srbiju, tržište maloprodaje može biti korenito unapređeno za samo nekoliko godina", rekao je on.

------------

eto gde su nas dovele 8 godina vladavine demokrata - da nam cene budu vise nego u engleskoj a plate kao u rumuniji.

Zato u nedelju zaokruzi broj 1 , Tomislav Nikolic, jer je vreme za promene!

Zaokruzis broj 1 i nema hrane !!! Nema problema !!!
 
Ја сам 1000% сигуран да би Коштуница одмах "заврнуо шију" и Мишковићу и осталим тајкунима - али верујем да је проценио да још није тренутак. Па Коштуница је човек који уопште НИЈЕ материјалиста, није грабљивац. Али видим и да се онај Бубало увлачи Мишковићу и осталима што ми се ни мало не свиђа. Кошт. има приоритете, пре свега да сачува државу... затим да је енергетски обезбеди - а онда ће средити ваљда и тог идиота као и остале монополисте, пре свега Салфорд у вези млека. Али оно што је трагично у овом другом случају по мени, то је да наш човек, наше ђубре води тај Салфорд за интересе Британаца.

Тај Мишко, зрикави матори комуниста се држи канџама за монопол, и толико ме нервира да ти не могу описати. Ево, најновије шта ради - кренуо је да УЛАЖЕ у пословне просторе Ц-маркета овде на булевару, као "реновирање" што значи да повећава свој власнички улог.
Оно што ме највише иритира код Делте - то је њихова и намера и покушај да они путем трговачког монопола у ствари ЖЕЛЕ ДА УПРАВЉАЈУ ПРОИЗВОДЊОМ форсирајући неке производе или уклањајући неке из понуде које народ жели да купи.

Свакако сам за то да се донесу драстични антимонополски закони и да се натерају монополисти да продају маркете да би се створила конкуренција - само нешто не верујем да ће бити ПРАВЕ конкуренције уколико улете странци јер западњацима још мање верујем него овим нашим лопужама а пример невиђене ддрскости и пљачке без икаквог пардона је управо Салфорд.

Kako sme Kostunjavi da zavrne Miska kad mu Misko sve place,kampanju,drzavu,hranu za macke ?
 
Само немој молим те демагогију да просипаш, стварно...:roll: Ако се због наводне "транзиције ОТПУСТИ ПРЕКО
1,000 000 радника, а онда запосли пар десетина хиљада - то не само да је смешно него чак и цинично и одвратно. Ја јесам ЗА мешање државе у трговачке марже када је у питању ХРАНА и ЛЕКОВИ - јер то двоје директно утиче на живот нације у сваком погледу. И мислим да би из тога разлога држава чак и МОРАЛА ДА СЕ МЕША ... а све за остало нека изволе па нека се тркају ако могу...

Kako bi nazvao inicijativu Dinkica i poslanika DS da se smanje plate poslanicima u skupstini Srbiji , poslanici SPSa i SRSa su u skupstinskim odborima to odluku oborili , i jos su posle sebi povecali plate ?
A poslanici SRSa koji uzimaju dnevnice na konto toga sto kao zive daleko a u stvari su u BGu ???
I ti glasas za tu gamad !!!!! G A M A D !!!!!!!!
 

Back
Top