Belgorod u Rusiji gađan srpskim raketama?!

...

Sta kazu Expo Predsednik, Expo premijer-ka, Expo Ministar odbrane, Expo SDPR... :ceka:

Kome su pro-davali rakete !?
I zasto sad te rakete padaju po Rusiji ?!

Kao ne uvodimo im sankcije ali ih bombardujemo indirektno ?!

Verujem da znaju kojim zemljama i kompanijama su prodali te rakete...i bilo bi moralno logicno da prestanu prodavati im sad kad vide gde su te rakete otisle...

Ali...govorimo o nemoralnim personama...

БЕЛОГОРОД ГАЂАН СРПCКИМ РАКЕТАМА? Горе руске телеграм групе (ФОТО)​

https://www.pravda.rs/2024/2/15/belogorod-gadjan-srpkim-raketama-gore-ruske-telegram-grupe-foto/



...
uaaaaaaa.............dole Vucic. Nenada Canka za presednika pa onda Srbija nece biti uvucena u NATO, nece priznati Kosovo i nece sprovoditi sankcije Rusiji.

a jel zna ruska javnost za ovu izdaju od strane Srbije? Mislim, Putin onomad rece da je amerika apsolutni pobednik u medijskom ratu pa reko, da nije ovo potureno preko americke "ruske reci", americke "pravde", americkog "sputnjika"...............
 
Kompanija EdePro pere ruke i saopštava da ne znaju gde su njihove rakete otišle. Neko iz carine je objavio dokument o izvozu 220 rakete iz Beograda u Rumuniju. Kompanija EdePro je prodala ove rakete američkoj kompaniji koja za potrebe US Department of Defence isporučuje nestandardno naoružanje američkim saveznicima.
IMPORTANT NOTICE

Belgrade - Due to the information published in the media, both in Serbian and abroad, according to which our product, the 122mm extended-range GRAD rocket has been used in the war in Ukraine, and in order to inform the public of the real situation, we state the following:

The enhanced 122mm GRAD rocket is one of the products of EDePro d.o.o., and it was tested as such and its characteristics were verified.

Because of the rocket’s significantly improved features, and taking into account the recent political climate worldwide, there is a considerable interest in acquiring this product. However, EDePro d.o.o. has never sold this rocket to countries in a state of war, and especially not to the countries participating in the war between Russia and Ukraine. We understand the severity of such a situation, given that Serbia had been at war in its recent history.

Company EDePro d.o.o. exclusively sold the mentioned rocket to domestic legal entities, which were entered as such in the Business Register of companies which can export these products. The buyers of the rocket, as the rocket’s owners, sold it further without our knowledge, influence and control in accordance with the licenses for the export of armaments issued by the Ministry of Internal and Foreign Trade of the Republic of Serbia.

Therefore, after delivering the product to the domestic buyer, we are no longer entitled and able to find out who is the actual end-user of the goods in question.

Taking into account the aforementioned, we believe that our company has been mentioned in the wrong context. Because of that, we consider it necessary to issue this statement and clarify the entire situation.
216254_170803733_image2006.jpg
216254_77638061_image2007.jpg
 
...

Sta kazu Expo Predsednik, Expo premijer-ka, Expo Ministar odbrane, Expo SDPR... :ceka:

Kome su pro-davali rakete !?
I zasto sad te rakete padaju po Rusiji ?!

Kao ne uvodimo im sankcije ali ih bombardujemo indirektno ?!

Verujem da znaju kojim zemljama i kompanijama su prodali te rakete...i bilo bi moralno logicno da prestanu prodavati im sad kad vide gde su te rakete otisle...

Ali...govorimo o nemoralnim personama...

БЕЛОГОРОД ГАЂАН СРПCКИМ РАКЕТАМА? Горе руске телеграм групе (ФОТО)​

https://www.pravda.rs/2024/2/15/belogorod-gadjan-srpkim-raketama-gore-ruske-telegram-grupe-foto/



...
Ја имам неколико колега са факултета који раде у фабрикама муниције и ракета и на моје постављено питање о дестинацијама за извоз нашег оружја само се смешкају и кажу да се сваких 5-6-7 месеци уводе нове и нове производне линије. Кажу ми да се производња граната усијала и да се ради 24/7 и траже још производних инжињера јер се отварају још 2 производне линије.
Где завршавају толике гранате врло је "упитно". Они се само смешкају и не говоре ништа.
Мада ми Срби имамо прилично лепу традицију извоза ракета и граната руским непријатељима као и жариштима по свету од давних времена. Пред почетак рата у Грузији руски Ми8 са војницима је оборен нашом ракетом а после тог рата наша пушка М93 стекла је јако велику међународну славу јер се одлично показала у грузијко-руском рату али на страни Грузина.
Од ових мојих сам чуо да је прошле недеље обична артиљеријска тренутно-фугасна граната достигла рекордну вредност, до 2500 $/комаду. Производна цена је око 600-700 $/комаду, зарада огромна.
 
Ја имам неколико колега са факултета који раде у фабрикама муниције и ракета и на моје постављено питање о дестинацијама за извоз нашег оружја само се смешкају и кажу да се сваких 5-6-7 месеци уводе нове и нове производне линије. Кажу ми да се производња граната усијала и да се ради 24/7 и траже још производних инжињера јер се отварају још 2 производне линије.
Где завршавају толике гранате врло је "упитно". Они се само смешкају и не говоре ништа.
Мада ми Срби имамо прилично лепу традицију извоза ракета и граната руским непријатељима као и жариштима по свету од давних времена. Пред почетак рата у Грузији руски Ми8 са војницима је оборен нашом ракетом а после тог рата наша пушка М93 стекла је јако велику међународну славу јер се одлично показала у грузијко-руском рату али на страни Грузина.
Од ових мојих сам чуо да је прошле недеље обична артиљеријска тренутно-фугасна граната достигла рекордну вредност, до 2500 $/комаду. Производна цена је око 600-700 $/комаду, зарада огромна.
Bilo je tu i naoružavanja Jermenije i Azerbejdžana tokom rata 2020. Većina ispucane municije koju su Azeri imali je bilo PPU Serbia.
 
Bilo je tu i naoružavanja Jermenije i Azerbejdžana tokom rata 2020. Većina ispucane municije koju su Azeri imali je bilo PPU Serbia.
Ја бих само навео пар чињеница а господа са Крстарице нека размисле:
- у последње 2 године увезли смо јако пуно кинеског наоружања и опреме и то врло софистицираног и у овом региону најопаснијег и најбољег у класи. Добили смо лиценцу за 2 дрона и то један јако добар и врло опасан. Званично се води као наш а у суштини је око 90% кинески. Организоваће нам и серијску производњу. Добићемо још неколико врста наоружања, такође из Кине и врло софистицираног. Спрема се производња крстареће ракете кратког домета, чистокрвна кинеска, а спрема се и производња крстареће средњег домета веома добре.
Само питам како је то НАТО дозволио када смо окружени НАТО земљама и прва смо држава и једина која је то у Европи успела. Чак и на Блиском истоку не могу то. Чиме плаћамо то, не мислим на новац него на наклоност.
А да НАТО су тоталне овце и немају појма шта ми радимо. Ми ракетну технологију из Кине увозимо тако што их све преваримо, водимо као гаће и мајице а НАТО никако да посумња у то.
 
Ја имам неколико колега са факултета који раде у фабрикама муниције и ракета и на моје постављено питање о дестинацијама за извоз нашег оружја само се смешкају и кажу да се сваких 5-6-7 месеци уводе нове и нове производне линије. Кажу ми да се производња граната усијала и да се ради 24/7 и траже још производних инжињера јер се отварају још 2 производне линије.
Где завршавају толике гранате врло је "упитно". Они се само смешкају и не говоре ништа.
Мада ми Срби имамо прилично лепу традицију извоза ракета и граната руским непријатељима као и жариштима по свету од давних времена. Пред почетак рата у Грузији руски Ми8 са војницима је оборен нашом ракетом а после тог рата наша пушка М93 стекла је јако велику међународну славу јер се одлично показала у грузијко-руском рату али на страни Грузина.
Од ових мојих сам чуо да је прошле недеље обична артиљеријска тренутно-фугасна граната достигла рекордну вредност, до 2500 $/комаду. Производна цена је око 600-700 $/комаду, зарада огромна.
I posle se čudimo što su nam rusi okrenuli leđa 1999e.
 
...

Sta kazu Expo Predsednik, Expo premijer-ka, Expo Ministar odbrane, Expo SDPR... :ceka:

Kome su pro-davali rakete !?
I zasto sad te rakete padaju po Rusiji ?!

Kao ne uvodimo im sankcije ali ih bombardujemo indirektno ?!

Verujem da znaju kojim zemljama i kompanijama su prodali te rakete...i bilo bi moralno logicno da prestanu prodavati im sad kad vide gde su te rakete otisle...

Ali...govorimo o nemoralnim personama...

БЕЛОГОРОД ГАЂАН СРПCКИМ РАКЕТАМА? Горе руске телеграм групе (ФОТО)​

https://www.pravda.rs/2024/2/15/belogorod-gadjan-srpkim-raketama-gore-ruske-telegram-grupe-foto/



...
Eh, pa, šta da kažem, izgleda da su ovi likovi totalni kreteni, ne mogu ni da prodaju rakete kako treba!

Sad su ti projektili završili na pogrešnoj adresi i prave sranje po Rusiji! Ajde da neko stavi te idioti pod kontrolu, da ne prave više ovakve debilne poteze.

Pa zar im nije jasno da se ovo može završiti katastrofalno? A šta očekuju? Da će Rusi samo gledati kako im se zemlja bombarduje i da neće reagovati?

Jeste li ikada čuli za diplomatske posledice, gomila neobrazovanih debila?! Sve u svemu, ovo je totalna sramota za sve uključene.
 
On je na misiji, razumi bota.
Nije spin jer izvor su ruski kanali. nije nikakva tajna da se municija iz Srbije šalje u Rusiju. Čak je i vučić pričao o tome u stilu ne direktno , mi izvezemo u UAE a onda jbg.
Deo dila sa Amerima da ga podržavaju ovde da izigrava Erdogana.
Ovo bi nekome sa strane inače moglo i da izgleda i kao racionalizacije jednog građanina EU spremnog da se uklopi ikoji svesno usvaja dominantni medijski narativ nove sredine. Diskutuje se o nečemu što se nije desilo, i to sve sa samim patriJotom iz susedstva.

Konstrukcija.
 
Ја бих само навео пар чињеница а господа са Крстарице нека размисле:
- у последње 2 године увезли смо јако пуно кинеског наоружања и опреме и то врло софистицираног и у овом региону најопаснијег и најбољег у класи. Добили смо лиценцу за 2 дрона и то један јако добар и врло опасан. Званично се води као наш а у суштини је око 90% кинески. Организоваће нам и серијску производњу. Добићемо још неколико врста наоружања, такође из Кине и врло софистицираног. Спрема се производња крстареће ракете кратког домета, чистокрвна кинеска, а спрема се и производња крстареће средњег домета веома добре.
Само питам како је то НАТО дозволио када смо окружени НАТО земљама и прва смо држава и једина која је то у Европи успела. Чак и на Блиском истоку не могу то. Чиме плаћамо то, не мислим на новац него на наклоност.
А да НАТО су тоталне овце и немају појма шта ми радимо. Ми ракетну технологију из Кине увозимо тако што их све преваримо, водимо као гаће и мајице а НАТО никако да посумња у то.
Samo bih da dodam da doskutuješ sa čovekom koji je veliki bugarski patriJota koji je sebi stavio u zadatak da ovde širi defetizam i troluje.

Ono kad se nacionalisti iz susedstva bave borbom protiv srpskog nacionalizma.
 

Back
Top