Iran je napao Izrael bespilotnim letelicama i raketama

Da li sledi dugotrajan rat Izraela uz podršku SAD protiv Irana?

• Ukupno glasova
    46
znači po tebi je moguće neki projektil da leti hipersonično i pogodi cilj, ali nije moguće da drugi projektil pogodi taj hipersonični?? po kom zakonu fizike je to nedopustivo
Ne znam puno o tome ali ako nesto leti brzinom od 29 maha kao balisticka u zadnjoj fazi leta, spustanja tesko je pogoditi danasnjim PVO raketama.

Viš to nisam znao, a izgleda ni CIA ni MI6....Iranci imaju hipersonične rakete, znači Rusi prete bezveze, kad i Iran može da razbije London i da kaže" držte Rusa" :) Inače jedna od glupljih tvrdnji, pošto svi znaju da su samo rusi napravili hipersonične rakete i drže celi zapadni svinjac u strahu od rušenja Londona....doduše neki su sigurni da je Pariz siguran :)

meni je vojska bila posao, ti je nisi ni služio, sve balističke rakete se kreću ka cilju hipersonično i one iz 60setih i 70 desetih i 80desetih... i ove danas. Američki trajden2 leti la cilju brzinom od oko 29 kilometara u sekundi, a "jadni" rusi brane moskvu anti balističkim projektilima tvrdeći da mogu da presretnu trajdent 2 !!. NASA je postigla sledeće, lansirala je 2016 sondu (to ti je dijete projektil) na asteroid koji se kreće 28 kilometara u sekundi i koji je bio daleko oko 2 miliona kilometara, presreo ga, sonda ga dotakla, uzela primerak tog asteroida i donela ga na zemlju
kad to može svemirska agencija da uradi prije skoro 10 godina, moš misliti šta ima vojska...
Hajde ne lupetaj, veze nemaš. Te rakete iz prošlog vijeka se ne smatraju hipersoničnim u pravom smislu termima hipersoničnih raketa..

https://ba.voanews.com/a/objasnjenje-hipersonicno-oruzje/6473222.html

Trajdent 2 ne leti 29 km/sec već 29 000 km/h :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Tako je to kad se naroljaš lokalne brlje pa se gađaš ciframa....

🇮🇷🇮🇱 The Speaker of the Iranian Parliament’s National Security Commission, Abolfazl Amouei, has stated tonight that Iran is prepared to use "a weapon it has never before used" if Israel goes ahead with its planned retaliatory attack against Iran.

Iran upzorava da će u slučaju ponovljenog napada Izraela upotrebiti oružje koje nikad prije nije upotrebio.

Sa druge strane Netanjahu je potpuno izgubio razum i ne odgovara na pozive važnih svjetskih lidera koji ga pokušavaju urazumiti

🇮🇱🇮🇷 Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu has reportedly ignored several phone calls over the last 48 hours from various world leaders, who were allegedly attempting to convince him not to launch his planned retaliatory attack against Iran, over increasing fears of a regional war beginning in the Middle-East.

🇮🇷🇮🇱 The Speaker of the Iranian Parliament’s National Security Commission, Abolfazl Amouei, has stated tonight that Iran is prepared to use "a weapon it has never before used" if Israel goes ahead with its planned retaliatory attack against Iran.

Iran upzorava da će u slučaju ponovljenog napada Izraela upotrebiti oružje koje nikad prije nije upotrebio.

Sa druge strane Netanjahu je potpuno izgubio razum i ne odgovara na pozive važnih svjetskih lidera koji ga pokušavaju urazumiti

🇮🇱🇮🇷 Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu has reportedly ignored several phone calls over the last 48 hours from various world leaders, who were allegedly attempting to convince him not to launch his planned retaliatory attack against Iran, over increasing fears of a regional war beginning in the Middle-East.
Видјећемо, Израел без САД не може озбиљно угрозити Иран.

Иран неће бити сам уколико га САД нападне....
Русија једва чека да се неко упеца на мамац...треба им пандам Украјини.
Замисли да неко нападне Иран а ови већ штанцају у три смјене.Дакле спремни су.

Русија једва чека да се неко упеца на мамац...треба им пандам Украјини.
Замисли да неко нападне Иран а ови већ штанцају у три смјене.Дакле спремни су.

Каже се прокси ратови или посреднички ратови !

Израел нема право гађати амбасаде поготово не држава са којима није у отвореном рату.Просто неке ствари се не раде.
Али ето Иран је прихватио лопту и пребацио, ок хоћете рат, добићете га, идемо да се рокамо онда.
Зашто не прихвате отворен рат да видимо како ствари стоје?Чека се Израел...
Није ово баш од јуче. не заборави да су пре 2 године иранци рокнули у Багдаду четворицу мосадоваца дроном а да је пре 7-8 година хезбулах дроном повредио заменика комадната израелске флоте као и да је убио једног вишег официра морнарице.
Израел је са иранцима имао читав низ мањих сукоба за време рата у Сирији.

Није ово баш од јуче. не заборави да су пре 2 године иранци рокнули у Багдаду четворицу мосадоваца дроном а да је пре 7-8 година хезбулах дроном повредио заменика комадната израелске флоте као и да је убио једног вишег официра морнарице.
Иранци су својевремено заробили амерички брод и јавно понижавали њихову посаду. Америка није смела ни да зуцне.
То само значи да Иранци нису лабави. Пре пар дана, директним нападом на Израел, јасно су им ударили ратну рукавицу.

Иранци су својевремено заробили амерички брод и јавно понижавали њихову посаду. Америка није смела ни да зуцне.
То само значи да Иранци нису лабави. Пре пар дана, директним нападом на Израел, јасно су им ударили ратну рукавицу.
Искрено мислим да је ово био само неки вид "стављања до знања" да нису више небитна другоразредна сила већ неко ко може врло озбиљно да се одупре па и да узврати и најјачима.

Искрено мислим да је ово био само неки вид "стављања до знања" да нису више небитна другоразредна сила већ неко ко може врло озбиљно да се одупре па и да узврати и најјачима.
Наравно. То је порука ,,На вашу силу и ми одговарамо силом. Па ви видите шта ћете".

Па рокали су се и пре Сирије.Израел покушава да одсјече све регионалне пипке Ирана.У принципу њих највише брине нуклеарни програм.
А ту главну ријеч држе Руси.Зато су ово геополитичке теме.Нуклеарна сила Иран би значио крај једне ере и долазак нове у тој нестабилној регији.

Poslednja izmena:
Баш тако.

Наравно. То је порука ,,На вашу силу и ми одговарамо силом. Па ви видите шта ћете".
Писао сам о томе овде на форуму раније и тврдио сам да ће Амери, Израел или заједно сви морати, хтели то или не, да ударе јако озбиљно Иран јер Иран је у последњих 5-7 година направио јако озбиљне продоре у високим војним технологијама. Ушао је у нека поља технике где су били само највећи и најјачи.
Јер када не би ударили Иран, за 15-20 година не би смели без пардона ни да долазе у близину Ирана. Мислим да ће ту тек бити ср..ња.

Писао сам о томе овде на форуму раније и тврдио сам да ће Амери, Израел или заједно сви морати, хтели то или не, да ударе јако озбиљно Иран јер Иран је у последњих 5-7 година направио јако озбиљне продоре у високим војним технологијама. Ушао је у нека поља технике где су били само највећи и најјачи.
Јер када не би ударили Иран, за 15-20 година не би смели без пардона ни да долазе у близину Ирана. Мислим да ће ту тек бити ср..ња.
То је тачно али моја процјена је да су већ закаснили.Мислим да САД нема капацитет да бомбардује једну државу попут Ирана сада тренутно.
За такве ствари би морао имати зелено свјетло Турске, Пакистана, СА, Катара ,Кувајта и Емирата тј. да користе та мора и те дијелове копна без пардона.
Једина "сигурна" лука им је Ирак који потенцијално може послужити као авио база за напад на Иран.Али то се у року од 24 сата може претворити у "несигруну" луку.Према томе једно су жеље друго могућности.При томе Иран одавно може добацити до Балкана а камо ли до Израела. :think:

То је тачно али моја процјена је да су већ закаснили.Мислим да САД нема капацитет да бомбардује једну државу попут Ирана сада тренутно.
За такве ствари би морао имати зелено свјетло Турске, Пакистана, СА, Катара ,Кувајта и Емирата тј. да користе та мора и те дијелове копна без пардона.
Једина "сигурна" лука им је Ирак који потенцијално може послужити као авио база за напад на Иран.Али то се у року од 24 сата може претворити у "несигруну" луку.Према томе једно су жеље друго могућности.При томе Иран одавно може добацити до Балкана а камо ли до Израела. :think:
Што се тиче Ирана има ту још једна зачкољица а то је нафта.
Иран у Кину годишње извози око 385 милиона барела нафте што је прилично.
Ако дрмну луке Ирану ето Кине код Русије по још нафте, поред тренутних 94 милијарде $ које већ купује, куповаће још 10 милијарди годишње.
Јужна Кореја увози из Ирана око 146 000 000 барела годишње, Јапан 45 000 000 барела, Турска 37 000 000 барела.
У јапану и Ј.Кореји Амери су инвестирали и држе бога оца па како би деловало да им најбољи пријатељ сјебе индустрију због енергената.

Што се тиче Ирана има ту још једна зачкољица а то је нафта.
Иран у Кину годишње извози око 385 милиона барела нафте што је прилично.
Ако дрмну луке Ирану ето Кине код Русије по још нафте, поред тренутних 94 милијарде $ које већ купује, куповаће још 10 милијарди годишње.
Јужна Кореја увози из Ирана око 146 000 000 барела годишње, Јапан 45 000 000 барела, Турска 37 000 000 барела.
У јапану и Ј.Кореји Амери су инвестирали и држе бога оца па како би деловало да им најбољи пријатељ сјебе индустрију због енергената.

Не знамо колико је иранске нафте продато Кинезима. Ако Јевреји или Амери запале иранске изворе, Кинези ће им наплатити одштету.

Све је то увезано...

Не знамо колико је иранске нафте продато Кинезима. Ако Јевреји или Амери запале иранске изворе, Кинези ће им наплатити одштету.

Све је то увезано...
Прошле године 1,05 милиона барела дневно. 2021 и 2022 године нису смели директно да купују нафту од Ирана али су је куповали преко Индонезије, Малезије и појединих афричких држава. Ове године је већ било неколико директних куповина Кинеза. Директно кинески танкери ушли у иранске луке.

Врло необична ситуација је и та да је
Шта мислиш о унутрашњој дестабилизацији Ирана, пучеви, револуције....?
Безболније је по остале тако. Директним ратним разарањем могла би се уништити енергетска инфраструктура која ће, након промене режима, ипак требати.
Резерве гаса у Ирану су процењене на 28 хиљада милијарди кубика. То су светске потребе за гасом скоро 9 година.

Poslednja izmena:
svakako.......i IRAN JE UZ IZRAEL.
Jos uvek vas ima koji ne kapirate da je vreme jevrejske propagande i ispiranje mozga svetu, proslo.
Iran je nekad, dok nije bio okupiran od strane vjerskih fanatika jako dobro surađivao s Izraelom. Tako da nisi skroz u krivu.
Do 1979. vladao je Iranom pragmatizam (Pahlavijeva zasluga) a onda revolucijom nastupa mračno doba vjerskog ludila.

Back