Ateisti inteligentniji od vernika

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
To si potpuno u pravu.Ljudima je lakse da veruju da tamo gore ima neko ko je odgovoran za njihov zivot.Ako se desi nesto lose lakse je reci ,,tako je trebalo da bude" nego da prihvatis da si sam odgovoran za postupke koji su doveli do te stvari.

kad ste videli nekog ateistu da se opasan eksplozivom razneo i pobio pedes ljudi..

da bi neko imao tako snažno uverenje u zagrobni život, mora da ima isto tako snažan strah od smrti
 
Ne verujem u boga.Niti u ono o cemu biblija pise..u ono sto predstavlja crkva..popovi...Prema tome,naravno da nisam vernik.Ne razumem tvoju konstataciju.Za mene su to gluposti i nije mi jasno kako neko normalan moze da veruje u te stvari.

A sta je neverovanje u Boga nego vera?Ti verujes da Bog ne postoji.....s druge strane imas one koji veruju da on postoji...dakle vernicki pogled je i jedan i drugi.......
 
Када се атеисти позивају на виђене људе који су били атеисти, знају да наброје само Расела, који је тотални дудук и небитан чак и у регистру филозофа.
Са друге стране: Кјеркегор, Достојевски, Декарт, Кант, Аjнштајн .. значи, одувавње, брате, одувавање лол

zaboravio si Teslu! ;)
 
još u osnovnoj školi se uči da se negacija ne dokazuje..

omaj gad, ko je bre učio ovu decu?

a ko prica o dokazivanju.....:roll:

- - - - - - - - - -

veruješ u ono za šta misliš da postoji.
ne možeš verovati u ono za šta ZNAŠ da ne postoji. (dok se ne dokaže suprotno)

uviđaš razliku?

aha znaci ti znas da Bog ne postoji?

- - - - - - - - - -

ateizam ne postoji..postoji samo agnosticizam......
 

u određenom pravcu ipak razmišlja... :lol:

Ne mogu oni da shvate da je religija upravo zbog njih i smisljena od strane onih koji su zeleli da iskoriste taj potencijal lakovernosti, i pretvore ih u poslusne robove. :mrgreen:

imaju korist i jedni i drugi i nema problema.
sve dok jedan ateista ne dođe da im otvori oči, e to je već onda ozbiljan problem, ugrožavanje vere u veru.
 
A kad si ti toliko uporan prosvetli nas pa kazi sta je tebi dokaz da postoji?

Sto sam uporan?Ja tebe ne ubedjujem u njegovo postojanje...nit me zanima tvoj odnos spram tog pitanja....meni je dokaz kad pogledam u prirodu recimo...aj ovako sad jedno kontra pitanje.Hipotetciko evo ja tebi kazem da te volim?Sta bi za tebe bio dokaz da moja ljubav prema tebi postoji?
 
vernici bez svetog pisma ne znaju da beknu

to mi ne deluje baš inteligentno..

I kurana i tore...

to su sektasi malo si pobrko neke stvari....

a koja je razlika...vernici jedni vernici drugi, manje grupe, vece grupe, razlika, razisli se oko toga koje boje je bilo sukno na isusu u kojem su ga spustili u pecinu.. :mrgreen:

Sa'ranili boga u pecini jbt.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top