Arapski zavodnici ili -nastradase nase zene

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
slažem se sa tim da su veoma slatkorečivi,i da je letnja avantura uglavnom glupost,i ne proizlazi ništa dobro iz toga...ali tvoj rečnik,da su odvratni i užasni muškarci generalno..da bi radije jela govna...nije svaka priča ista...
a ti si me ovim postom do duše uvredila...pošto je moj muž arapin,i Gabriel pola arapin znači ti bi radije jela govna,nego recimo da se rukuješ sa mojim mužem ili pomaziš mog sina...molim te,u budućnosti me široko zaobilazi,jer takve arogantne ljude kao što si ti jednostavno ne mogu da svarim..stvarno sam mislila da si jedna veoma pametna i kulturna osoba,jeste usplahirena,ali to nisam uzela kao manu...ali od sada...ma završila sam...

Draga Zia, evo i ja da te "forumaški potapšem po ramenu" jer osećam potrebu da stanem na tvoju stranu.
Nemam ništa lično protiv dotične osobe, ali ako si malo pratila mogla si da shvatiš da je potpuno asocijalna i da ima blago rečeno "čudne" poglede na svet.
Što reče Karlito, riba je k'o robot, sva proračunata i ubeđena da je bogom dana...

U božjoj bašti svega ima...

Elem, naravno da je glupo i ograničeno bilo šta generalizovati. I mi smo u svetu okarakterisani kao teroristi i šta sve ne, a mi znamo da to nije tačno.

Isto tako i ovih naših ima svakakvih, ja lično smatram da ima više stoke i kretena nego normalnih i finih ljudi. Kao što znam da svakakvih ima svuda...

Tako da, opušteno i ne obaziri se...

Ova tema je o naivnim ženama koje padaju na slatkorečivost koja arapima ide od ruke, a naše sirotice su toga željnje jer ovim našima to uglavnom nikako ne ide od ruke...
 
Draga Zia, evo i ja da te "forumaški potapšem po ramenu" jer osećam potrebu da stanem na tvoju stranu.
Nemam ništa lično protiv dotične osobe, ali ako si malo pratila mogla si da shvatiš da je potpuno asocijalna i da ima blago rečeno "čudne" poglede na svet.
Što reče Karlito, riba je k'o robot, sva proračunata i ubeđena da je bogom dana...

U božjoj bašti svega ima...

Elem, naravno da je glupo i ograničeno bilo šta generalizovati. I mi smo u svetu okarakterisani kao teroristi i šta sve ne, a mi znamo da to nije tačno.

Isto tako i ovih naših ima svakakvih, ja lično smatram da ima više stoke i kretena nego normalnih i finih ljudi. Kao što znam da svakakvih ima svuda...

Tako da, opušteno i ne obaziri se...

Ova tema je o naivnim ženama koje padaju na slatkorečivost koja arapima ide od ruke, a naše sirotice su toga željnje jer ovim našima to uglavnom nikako ne ide od ruke...


upravo me je zbog ovog boldovanog uvredilo generalizovanje...a mislim i to da ma koliko jedan čovek bio loš,zao itd.,uporediti sa govnom,meni je to...odnosno reći radije ću jesti govna...taj rečnik mi je uhhhhhhhh...no,idemo dalje...duša me strašno boli,i uvek ću se boriti za svoju porodicu ako mislim da je pala neka uvreda,bilo da je i generalizovana a ne lična...
 
Draga Zia, evo i ja da te "forumaški potapšem po ramenu" jer osećam potrebu da stanem na tvoju stranu.
Nemam ništa lično protiv dotične osobe, ali ako si malo pratila mogla si da shvatiš da je potpuno asocijalna i da ima blago rečeno "čudne" poglede na svet.
Što reče Karlito, riba je k'o robot, sva proračunata i ubeđena da je bogom dana...
sasvim je moguce da ja nekom zvucim ponekad proracunato u nekim stvarima jer sam osoba koja vodi racuna o sebi, zivot je surov, a ja nemam mamu i tatu da za mnom kupe i krpe

imam mamu i tatu, ali su daleko i ne mogu da mi pomognu, mene je zivot naucio da moram da se borim... jer imam porodicu i njih neko treba da zbrine, a to sam uglavnom JA

i samo da znas da drzim do sebe, i to nikako ne smatram svojom manom... prosto ljudi su neki takvi, a neki nisu... dobro je da nisu svi ljudi kao ja jer bi tada ostalo manje za nas gramzivce :D koji hocemo od zivota sve da uzmemo jer moramo da brinemo za voljena nam bica

asocijalna nisam, ali nisam ni sklona svakom da poklonim paznju... sta ces, imam visoke standarde, a nemam ni vremena da gradim nova prijateljstva zbog svega gore navedenog... sasvim sam zadovoljna fondom svog forumskog druzenja, tj. jednom prijateljicom o kojoj mogu brdo lepih stvari da kazem

(vidis,, to nije losa ideja)

anywya, likovi ko sto si ti su sivilo i sum na kanalu... meni je krivo sto se zia naljutila bezveze, uznemirila se bas nepotrebno, ali ja tu nista ne mogu... rekla sam sta mislim, obrazlozila koliko toliko i to je sve... :mrgreen:
 
ono što je zajedničko(i nemoj slučajno krivo da me shvatiš molim te) među nama jeste da se borimo za svoju porodicu po svaku cenu...i to ću uvek u svakome da poštujem 100%...a pošto je ovo ipak forum,svako je slobodan da kaže svoje mišljenje,sve ostalo sam već napisala...

ne razumem samo kako si to boris protiv mene za svoju porodicu, eto.. to mi bas nije jasno
tvoju porodicu ne ugrozavam
rekla sam da ja licno imam jako lose misljenje o njima jer ruzno tretiraju zene, a ne zato sto su slatkorecivi (stavise, ta osobina mi je simpaticna a ponekad i humoristicna)

vise puta sam osetila fizicko gadjenje zbog nacina njihovog razmisljanja, a koji je njima sasvim normalan i uobicajen

takodje mi je drago ako tvoj muz nije takav i zelim vam sve najlepse, ali stvarno ne vidim kakve to veze ima sa mojim stavovima

Mislim... to sto je tvoj muz super ne menja moje misljenje o njihovoj kulturi jer imam prilicno ekstenzivno iskustvo sa njima, mozda i vise od tebe... mada nisam bila intimna sa njima, ali sam ih puno srela u zivotu
 
Hello,
My name is Miss Fatu Kamara. i am a young girl seeking for your relationtionship.i have something to discuss with you.i saw your contact today and accepted in you.i will like you to mail me back because i will tell you more of myself. Remember,distance,age or colour will not be a barrier to our relationship. It is only understanding that matters.i am waiting for your urgent reply.(fatu4.kamara@yahoo.com)
Yours Miss Fatu Kamara.
:hahaha::hahaha:
je l se ovo neko zayebava?
sto se tice arapa bolje da ne pocinjem,striktno licna iskustva i iz blize okoline
zia zanima me da li si morala da menjas neke bitne stvari kod sebe da bi se udala za svog muza(religiju ako si religiozna,nacin oblacenja,navike kao sto su izlasci,druzenje s muskim prijateljima)i da li se pravila menjaju kad si u srbiji i kad si u njegovoj zemlji
ako je previse licno razumem da neces da odgovoris(mada mislim da bi bilo korisno za temu)
mislim da smo mi belci budale,dozvoljavamo da nam drugi kroje pravila,kad ode zena u neku "preterano" arapsku zemlju ona mora da se uvije u maramu ili joj nema izlaska iz aviona,ali zato normalno dozvoljvamo arapima da se setaju u haljinama po evropi,kao sloboda,ma idi bre a gde je sloboda za nas???npr austrijanci imaju pravilo da ako hoces njihovo drzavljanstvo moras se odreci prethodnog,medjutim to pravilo ne vazi za arape jer po njihovom zakonu ne sme da se odreknes drzavljanstva aprske drzave-pa sad ko je tu budala recite vi meni:???: necu vise:)
 
naravno da ću da odgovorim,pa nije ovo tajna...ja sam bila i ostala katolkinja...nisam preuzela njegovu veru,jer jesam veoma religiozna,i to je deo mene,ono što sam dobila od svoje porodice,i nikad ne bih menjala...on je to apsolutno ispoštovao,kao i moje oblačenje i ophođenje prema recimo drugim muškarcima...jeste ljubomoran,ali kao muškarac,kao muž,u tim dozvoljenim količinama koja je okej,i koja još i prija...ali nikada nije loše reagovao na moje prijatelje muškog pola...čak što više on veoma poštuje moje prijatelje,zato što su to prijatelji koje ja poznajem već 25 godina...kod njih je to malo drugačije,nemaju tako dugotrajna prijateljstva,pa je on u mojim prijateljima našao drugare koje nije imao u svojoj okolini...ja kada smo tamo nikada ne stavljam maramu,jer ja nisam muslimanka,pa i što bi,što je on prihvatio...a što je najvažnije da ne želimo da menjamo jedni drugog...on prihvatio mene ovakvu i ja njega...on za Božić ode samnom u crkvu,a ja sa njim postim ramazan...to je nekako kod nas normalno...ali,ima ih drugačijih naravno...moj muž je školovan u Evropi,magistraturu radio u Parizu,znači ima širi pogled na svet,nego arapi koji su zatvoreni u svoju religiju,zemlju...a recimo što se sina tiče,ni jednog momenta nije imao ništa protiv da ga krstimo,kada sam mu rekla tu svoju želju,čak je i preuzeo veći deo organizacije,jer je zaista dobar u tome...jedino što mrzi alkohol,i ne voli ljude koji piju...ali ni ja nisam pristalica alkohola...e kada u našem društvu neko od muškaraca malo više popije on onda počne da im popuje koliko je to nezdravo,i kako ne priliči odrasloj osobi,i tako,ali nikada na religioznoj osnovi...
 
ne razumem samo kako si to boris protiv mene za svoju porodicu, eto.. to mi bas nije jasno
tvoju porodicu ne ugrozavam
rekla sam da ja licno imam jako lose misljenje o njima jer ruzno tretiraju zene, a ne zato sto su slatkorecivi (stavise, ta osobina mi je simpaticna a ponekad i humoristicna)

vise puta sam osetila fizicko gadjenje zbog nacina njihovog razmisljanja, a koji je njima sasvim normalan i uobicajen

takodje mi je drago ako tvoj muz nije takav i zelim vam sve najlepse, ali stvarno ne vidim kakve to veze ima sa mojim stavovima

Mislim... to sto je tvoj muz super ne menja moje misljenje o njihovoj kulturi jer imam prilicno ekstenzivno iskustvo sa njima, mozda i vise od tebe... mada nisam bila intimna sa njima, ali sam ih puno srela u zivotu

vidiš kako si sad sve lepo smireno i kulturno rekla..i nisi generalizovala...a ono što si poredila sa govnom u tvom prvom postu na koji sam reagovala jeste bilo uvredljivo za mene,jer u mojoj glavi stvorilo utisak da bi ti radije pojela govna nego recimo rukovala sa mojim mužem ili pomazila glavicu Gabriela...o tome se radi..jer si napisala arapi su takvi i takvi,radije bih jela govna...čekaj i oni su arapi...shvataš?...a da svako ima pravo na svoje mišljenje,jeste ima...ali upravo zbog toga što neko može ono što je generalizovano da shvati i lično zbog gore navedenih,uvek treba dodati čast izuzecima...ono o govnu može i drugačije da se napiše....neka druga vrsta uporedbe,koja je jasna,ali ipak ne tako ružna...
 
:) drago mi je da to cujem
iskreno,bilo mi je cudno jer mi ne zvucis kao osoba koja bi menjala svoju sustinu jer neko ne moze da je prihvati takvu kakva jeste a opet me je zbunjivala cinjenica da ti je muz musliman,zato i pitam i drago mi je da ima slucajeva medjusobnog prihvatanja zbog ljubavi :heart:

izgleda da me veoma dobro poznaješ:super:...nikada ne bih menjala svoju suštinu,svoju dušu zared nečega što bi verovatno funkcionisalo veoma kratko...nisam takva osoba,imam svoje ja,izgrađenu,i jaku ličnost...ako me prihvatiš takvu,okej,i ja prihvatam tebe,ali drugačije ne ide...a mi smo se veoma lepo našli u tome međusobno,jer je i on takav...i mrzi sva ta s.anja da se žena potlači,da je manje vredna itd...on uvek govori da ja mnogo više vredim od njega kao osoba,a i u poslu sam uvek maksimalno dobila podršku od njega...mada koji bi arapin na kraju prihvatio da se njegova žena bavi mojoj profesijom...veoma retki...a on je to prihvatio veoma profesionalno,i hrabro....jer i mnogi naši muškarci bi pravili scene da recimo vide voljenu osobi da se ljubi na sceni sa drugim muškarcem...
 
e kad vec spomenuste alkohol i muslimane,ni jedan do sada nije mogao da mi da dovoljno racionalno objasnjenje zasto vecina njih ne jede svinjeninu,a pije alkohol,kad su i jedno i drugo zabranjeni njihovom verom :confused: mada imam dobru teoriju :neutral:

a upoznala sam jednog arapina iz saudijske arabije ako se dobro secam,i on je bio neki bogatas i mnogo se kurcio tim,onda je pricao kako ce da ozeni cetiri zene,tupio nesto o religiji itd da bih ga zatekla kako se najstrasnije alkoholise :whistling:

e mene to stvarno nervira,kad neko koristi prednosti svoje religije,a za ono sto se njemu dopada je slep :neutral:

iance mislim da je jedna od vecih greski zapadne civilizacije sto se trpa u muslimanska posla.u familiji imam jednog nesudjenog borca za zenska prava pa nikako da joj objasnim da mora na njihovu civilizaciju da gleda van okvira svoje civilizacije - znaci iz neke objektivne tacke gledista.ako posmatras zenu kao deo zapadne,evropske civilizacije naravno da ce ti biti neprihvatljivo kakvi su njihovi odnosi.a da pitas prosecnu zenu muslimanku sta misli o nasim zenama,odgovor bi bio verovatno slican nasem - jadne one,kako zive :neutral:
 
izgleda da me veoma dobro poznaješ:super:...nikada ne bih menjala svoju suštinu,svoju dušu zared nečega što bi verovatno funkcionisalo veoma kratko...nisam takva osoba,imam svoje ja,izgrađenu,i jaku ličnost...ako me prihvatiš takvu,okej,i ja prihvatam tebe,ali drugačije ne ide...a mi smo se veoma lepo našli u tome međusobno,jer je i on takav...i mrzi sva ta s.anja da se žena potlači,da je manje vredna itd...on uvek govori da ja mnogo više vredim od njega kao osoba,a i u poslu sam uvek maksimalno dobila podršku od njega...mada koji bi arapin na kraju prihvatio da se njegova žena bavi mojoj profesijom...veoma retki...a on je to prihvatio veoma profesionalno,i hrabro....jer i mnogi naši muškarci bi pravili scene da recimo vide voljenu osobi da se ljubi na sceni sa drugim muškarcem...
ti si glumica?:D pa sto se ne hvalis
 
@Banshee
Нисам баш сигуран да ли је твоје писање у складу са правилником форума. У неколико твојих порука осетио сам говор мржње, верску нетолеранцију, можда чак и расизам.
Ипак си супермодератор/ка. :(
 
@Banshee
Нисам баш сигуран да ли је твоје писање у складу са правилником форума. У неколико твојих порука осетио сам говор мржње, верску нетолеранцију, можда чак и расизам.
Ипак си супермодератор/ка. :(

moram da se složim:cry:
 
tesko je to objasniti, te cudne oci, prosto te hipnotisu :D nem' pojma, svakako su nama usadjeni neki stereotipi sto se lepote tice, pa nam je sve sto odskace u najmanju ruku cudno, da ne kazem ruzno.
moguce da je i to u pitanju
samo uvek kruze price o toj lepoti,al ja nikako da naletim na nekog ko ce me sarmirati...mada ja kazem,meni muskarci po definiciji nisu privlacni zbog lepote vec iz drugih razloga.

sto se stereotipa tice - moguce da si u pravu.ipak u srbiji jos uvek zivimo u nekoj sredini koja nije jos toliko multikulturalna kao npr neki veci evropski gradovi,pa nismo ni naviknuti toliko,ali ipak i srbi su jako izmesan narod pa ne mozes da kazes da postoji jedan tip lepote....mada cinjenica je da se meni najvise svidja severnjacka lepota,a da mi je ostalo jednostavno drugacije :) uprkos tome sto sam krajnje mediteranski tip :lol:
 
па ево само на овој теми. најружније људско биће које си видела је баш муслиман.
коментаришеш њихове верске обичаје. и ја избегавам свињетину и умерено конзумирам алкохол па шта?
немој да прођеш као салман ружди или мики маус.
 
Ne pozivamo ni na ciju ekstinkciju ako govorimo kako sa arapima nemamo lepa iskustva ili nismo culi nesto dobro o tome kakvi su u braku ili vezi i sl.
Zasto je potrebno uvek biti yebeno politicki korektan, sve da se neko ne uvredi bozemoj.
Imamo pravo da imamo svoje misljenje.
Nekom su svi ljudi braca i svi se sada njishu....a neki imaju svoja ili tudja iskustva pa imaju pravo da nesto ne vole ili ne odobravaju.
Uostalom, kao sto rece Linda, gde su nasa prava da se u njihovim zemljama ponasamo i oblacimo kako nam je volja a ta prava se izricito traze u drugim zemljama sa njihove strane kao deo verske tradicije i a must.
 
Poslednja izmena:
mislim da se nikad ne bih udala za pripadnika druge vere
doduse i mm je nekad spadao u kategoriju~nikad ne bih~ pa mu nista ne fali
ali volim sto istog dana slavimo Bozic i Vaskrs.....
Mada ovi u mesanim brakovima (zivim u visenacionlnoj sredini) samo slave duze:klap:
Nisam licno upoznala Arape ali imam neke suprotstavljene utiske
npr zena nije sposobna da razmislja jer je povodljiva (tako razmisljaju muskarci)
i sve bi dali da odbrane cast svoje zene i porodice i cuvaju porodicu u svakom pogledu...
ne znam ni ja sta da mislim....
Nedavno je otvorena dzamija u nasem gradu pa sam videla puno Arapa na jednom mestu
a ja za Arape mislila da su Cigani:hahaha:svasta sa mnom
a videla sam jednog malog, toliko je bio sladak imao onako sitno kovrdzavu kosu ko da je sisao sa reklame za Beneton
Zia drago mi je sto imas tako lep brak. Zelim vam sve najbolje. Jel ovaj mali na slici tvoj sin Gabrijel? Bas je sladak, i uopste ne bih rekla da mu je tata Arapin
 
па ево само на овој теми. најружније људско биће које си видела је баш муслиман.
коментаришеш њихове верске обичаје. и ја избегавам свињетину и умерено конзумирам алкохол па шта?
немој да прођеш као салман ружди или мики маус.
pa to je bilo na racun mita arapske lepote.ja samo rekoh da sam videla jako ruzno dete i da mi nije jasno odakle ta prica :neutral: nit sam ja kriva sto je mali arapin,nit sto je ruzan.ostade mi da slika u glavi kao upecatljiva i zato sam je iznela kao odgovor na famoznu lepotu o kojoj dugo slusam.

a svinjetinu ni ja ne jedem,al znam zasto je ne jedem.a alkohol pijem i znam zasto ga pijem.eto ista situacija al zanima me iz njihovog ugla - jer ne mogu da shvatim taj paradoks.

obzirom da se pokrenula ta tema,valjda mogu da konstatujem paradokse :) ili ne :neutral:

kako nismo na religiji,necu da nastavljam pricu o tome,al imam slicna pitanja i na temu hriscanstva.al sad smo se nasli na arapima pa normalno da komentarisem njih a ne svedsku protestantsku zajednicu :neutral: losi smo ljudi mi ateisti,sta da ti kazem.

a ti ako mislis da je to rasizam ili sta god,slobodno me prijavi na trougao ili nekom od administratora.meni ni iz dzepa ni u dzep :bye:
 
Zia drago mi je sto imas tako lep brak. Zelim vam sve najbolje. Jel ovaj mali na slici tvoj sin Gabrijel? Bas je sladak, i uopste ne bih rekla da mu je tata Arapin[/QUOTE]

jeste...hvala na komplimentu i na željama...:D...znaš kako je brak je brak,bilo da je multinacionalan ili ne....ako se dvoje ljudi ne slože,ništa neće pomoći....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top