Arapski zavodnici ili -nastradase nase zene

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
e kad vec spomenuste alkohol i muslimane,ni jedan do sada nije mogao da mi da dovoljno racionalno objasnjenje zasto vecina njih ne jede svinjeninu,a pije alkohol,kad su i jedno i drugo zabranjeni njihovom verom :confused: mada imam dobru teoriju :neutral:

a upoznala sam jednog arapina iz saudijske arabije ako se dobro secam,i on je bio neki bogatas i mnogo se kurcio tim,onda je pricao kako ce da ozeni cetiri zene,tupio nesto o religiji itd da bih ga zatekla kako se najstrasnije alkoholise :whistling:

e mene to stvarno nervira,kad neko koristi prednosti svoje religije,a za ono sto se njemu dopada je slep :neutral:

iance mislim da je jedna od vecih greski zapadne civilizacije sto se trpa u muslimanska posla.u familiji imam jednog nesudjenog borca za zenska prava pa nikako da joj objasnim da mora na njihovu civilizaciju da gleda van okvira svoje civilizacije - znaci iz neke objektivne tacke gledista.ako posmatras zenu kao deo zapadne,evropske civilizacije naravno da ce ti biti neprihvatljivo kakvi su njihovi odnosi.a da pitas prosecnu zenu muslimanku sta misli o nasim zenama,odgovor bi bio verovatno slican nasem - jadne one,kako zive :neutral:

Ја мислим да смо ми много гори у томе: презиремо цркву, ружимо свештенство, али зато славимо славе на сва звона, правимо журке од славе и то са све свињетином у доба поста.
А још гори смо у томе што се код нас и најокорелији атеиста неће радити ништа ако је неки већи светац јер ''не ваља се''... :lol:
Кад се не сме радити - е ту смо први! А за остала правила - ''па нисмо баш тааако религиозни''! ;):lol:
 
Ја мислим да смо ми много гори у томе: презиремо цркву, ружимо свештенство, али зато славимо славе на сва звона, правимо журке од славе и то са све свињетином у доба поста.
А још гори смо у томе што се код нас и најокорелији атеиста неће радити ништа ако је неки већи светац јер ''не ваља се''... :lol:
Кад се не сме радити - е ту смо први! А за остала правила - ''па нисмо баш тааако религиозни''! ;):lol:
Pa, dobro, nije to baš kontardiktorno, slave ionako nisu u duhu pravoslavlja, nego ih je pravoslavlje istolerisalo da ne bi rasteralo potencijalne i sveže vernike.

A ovim boldovanim si me iznervirala i direktno isprovocirala. :lol: Šalim se, naravno. Moj kružok ateista nije takav, šta ćeš sad. :p Mada, poznajem neke starije ljude koji jesu u tom fazonu.
 
U Egiptu, momka kojeg smo upoznali, pozvali smo ga dajedno vece sa nama izadje do kluba. Odgovorio je da njima vera zabranjuje alkohol, pa cak i gledaje kako se drugi nasladjuju tim grehom...Mozemo da popijemo, caj, limunadu, kafu..sve super, ali ovo ne...
Imam i neke fotke gde smo slikali porodice njihove, kako se nose...Recimo, pored nas na bazenu cetvoroclana porodica..dve devojcice preslatke, majka, zenica od tridesetak godina, obucena po tradiciji ali u modernim lanenim pantalonama sa preteranom kosuljom, nokia - slusa mjuzu, cita knjigu...muz, zgodan, markantan muskarac, vidi se da trenira, cita " Emotivnu inteligenciju " na engleskom...Deca vaspitana, kulturna, ne prave dzumbus...Sta sad? Ja ne vidim da je njoj lose, a vidi se da ih sve tri drzi na dlanu...
 
naravno da ću da odgovorim,pa nije ovo tajna...ja sam bila i ostala katolkinja...nisam preuzela njegovu veru,jer jesam veoma religiozna,i to je deo mene,ono što sam dobila od svoje porodice,i nikad ne bih menjala...on je to apsolutno ispoštovao,kao i moje oblačenje i ophođenje prema recimo drugim muškarcima...jeste ljubomoran,ali kao muškarac,kao muž,u tim dozvoljenim količinama koja je okej,i koja još i prija...ali nikada nije loše reagovao na moje prijatelje muškog pola...čak što više on veoma poštuje moje prijatelje,zato što su to prijatelji koje ja poznajem već 25 godina...kod njih je to malo drugačije,nemaju tako dugotrajna prijateljstva,pa je on u mojim prijateljima našao drugare koje nije imao u svojoj okolini...ja kada smo tamo nikada ne stavljam maramu,jer ja nisam muslimanka,pa i što bi,što je on prihvatio...a što je najvažnije da ne želimo da menjamo jedni drugog...on prihvatio mene ovakvu i ja njega...on za Božić ode samnom u crkvu,a ja sa njim postim ramazan...to je nekako kod nas normalno...ali,ima ih drugačijih naravno...moj muž je školovan u Evropi,magistraturu radio u Parizu,znači ima širi pogled na svet,nego arapi koji su zatvoreni u svoju religiju,zemlju...a recimo što se sina tiče,ni jednog momenta nije imao ništa protiv da ga krstimo,kada sam mu rekla tu svoju želju,čak je i preuzeo veći deo organizacije,jer je zaista dobar u tome...jedino što mrzi alkohol,i ne voli ljude koji piju...ali ni ja nisam pristalica alkohola...e kada u našem društvu neko od muškaraca malo više popije on onda počne da im popuje koliko je to nezdravo,i kako ne priliči odrasloj osobi,i tako,ali nikada na religioznoj osnovi...
1. buduci da je Gabriel dete iz mesovitog braka mislim da bi bilo fer da ste njemu ostavili izbor religije... tako su uradili moji roditelji, isto razlicite veroispovesti
2. kada odes "tamo" ne znam odakle je tvoj muz, ali jel.. kada odes tamo jesi li ikada izasla na veceru sa njima (prijateljima ili porodicom) tvom muza a da ste zajedno sedeli i muskarci i zene
3. da li je tvoj muz imao socijalne obaveze koje su podrazumevale da dodje sam, bez zene?
4. da li su (u slucaju da si zajedno sa muzem negde) ljudi se uvek obracali njemu, a tebe jedva primecivali ako uopste... i recimo javljali se samo njemu, a tebe iskulirali kao da ne postojis?
5. da li te je neko tretirao kao nesposobnu, retardiranu ili nepouzdanu samo zato sto si zena?
6. da li ti je neko oprostio ako se kao zivotinja izderes na njega potpuno bezveze i to samo zato sto si zena?

ahahahah, ovo poslednje je bilo super kada sam ustanovila da ce me potpuno tolerisati i ponasati se cak lepo ako se derem i histerisem, jao. al sam se istresla :lol:
 
Lako je vama iz Srbije da pricate kako je muslimanska kultura ovakva ili onakva i kako je to OK ako si odrastao... ali ne, tada samo nisi ni svestan jadan koliko si jadan! jer ti ne daju da se osvestis ili ne smes jer ce te ubiti ili odbaciti ili sta vec...

U Srbiji niko ne gleda zenu kao slabiju od muskarca, ako mislite da su Srbi sovinisti, vi jos niste upoznali pravog sovinistu... Srbi su bar po tom pitanju bolji od drugih muskaraca.

Ovde kod mene nije bas toliko lose ko kod muslimana, ali su zadrti katolici, a oseca se i taj muslimanski uticaj i ovde su prava zena jako ugrozena. Pokusavaju da to promene, ali stvari su jako, jako lose, duboko usadjene u nacinu razmisljanja i generalno drustvenim pravilima ponasanja. Moj muz je izgubio dosta prijatelja, lokalnih jer ja nisam htela da cujem da se druzimo po njihovim seksistickim tripovima... ili nisam volela da me ignorisu ili se ponasaju kao da nisam tamo ili da me gledaju kao manje vrednu, onako sa visine! Stoka!
 
1. buduci da je Gabriel dete iz mesovitog braka mislim da bi bilo fer da ste njemu ostavili izbor religije... tako su uradili moji roditelji, isto razlicite veroispovesti
za to postoji tema Religija da se diskutuje da li je ispravno ili ne krstiti dete,ako su roditelji različite veroispovesti,ko šta misli o tome,nije tema za ovde...a krštenje sam pomenula samo u okviru toga da me moj muž nikada nije sputavao ili odgovarao od toga da i dalje ostanem pri svojoj veri
2. kada odes "tamo" ne znam odakle je tvoj muz, ali jel.. kada odes tamo jesi li ikada izasla na veceru sa njima (prijateljima ili porodicom) tvom muza a da ste zajedno sedeli i muskarci i zene
jednom nedeljno sigurno izlazimo sa njegovim prijateljima,sestrama i njihovim porodicama,ako smo tamo,i nikada nismo imali neko ograničenje da ne sedimo zajedno..on je rođen u Kataru(njegova majka iz Dubaija a otac iz Saudijske Arabije)
3. da li je tvoj muz imao socijalne obaveze koje su podrazumevale da dodje sam, bez zene?
kao što on ima svojih socijalnih obaveza imam ih i ja,i naravno da nećemo vući jedno drugog na takve skupove...kao što on ne ide samnom i drugaricama u šhoping,žensko veče,fitness,tako ni ja ne idem sa njim kada želi da se vidi sa prijateljima,kada četvrtkom posede na jutarnjoj kafi u Starbucksu...kod nas se to podrazumeva pod socijalnim obavezama...socijalnih obaveza tipa ti sad ne smeš da dođeš jer si žensko nema...
4. da li su (u slucaju da si zajedno sa muzem negde) ljudi se uvek obracali njemu, a tebe jedva primecivali ako uopste... i recimo javljali se samo njemu, a tebe iskulirali kao da ne postojis?
to mi se otkad sam sa mužem nikada nije desilo,ali recimo mojoj kumi koja je udata za francuza(ne arapina) dešavalo se...pošto je u početku jedva razumela francuski oni na to nisu obratili pažnju da pričaju na engleskom u njenom prisustvu...moj muž,kad kod bi neko počeo na arapskom uvek je rekao da nastavi na engleskom jer ja ne razumem...ja isto radim kada neko u njegovom prisustvu počne samnom da priča na srpskom ili mađarskom...
5. da li te je neko tretirao kao nesposobnu, retardiranu ili nepouzdanu samo zato sto si zena?
jeste me tretirao tako jedan bivši dečko koga sam brzo i ispalila
6. da li ti je neko oprostio ako se kao zivotinja izderes na njega potpuno bezveze i to samo zato sto si zena?
veruj mi ja se mnogo više svađam sa njim nego on samnom...mnogo brže planem i odmah podignem glas i počnem da objašnjavam...sva zarumenim i to njemu slatko,a ja se derem da skoro promuknem...a na kraju uvek kaže,jaoj što volim što si ovako vatrena,ne bih te menjao ni za koga...
 
1. drago mi je da postoji tema religija, ali ja je ne vidim, niti zelim da diskutujem o religiji. Ako je tvoj muz inteligentan i obrazovan, kao sto verujem da jeste, onda sigurno zna da bi insistiranjem na svojoj religiji ispao ekstremni musliman. Samo to da on ne sme da bude otvoreno religiozan da ne bi ispao ekstreman je dovoljan razlog da mu jednog dana pukne film. Sta ce biti ako mu jedan dan pukne film zbog tvog ponasanja vezenog za njegovu religiju i poreklo. Gabriel nema ni ime, niti religiju, niti se vaspitava u duhu porekla tvog muza. Mislim, ako ti volis svog muza trebalo bi da imas bar osnovno postovanje prema svemu sto njega cini osobom kakvu volis i za kakvu si se udala. Mislim, ne mozes ti njega da prihvatis parcijalno ili teras da se menja, bar ne u ovom aspektu.

Sto se mene tice, katolici su isto toliko zadrti, i sto se mene tice nimalo bolji od muslimana, setimo se Inkvizije! ili kstarskih ratova! I ja sam bas zbog toga odlucila da cu da zaobidjem Katolicku veru... al kad se samo setim moje mame koja je patila zbog toga, pa mi kaze... "A sta ces ako se udas za Madjara?"... eh, svasta, odakle mi Madjar? pa oni me svi zaobilaze u sirokom luku, Madjari se ne druze sa Srbima! Moja mama lako zaboravlja te "detalje". MIslim, jeste da sam ja samo pola Srpkinja, ali to je razlog vise da me ne vole, jelte... prljava sam!

Uzas! I ovo samo na prvu tacku... znacku za macku! imam jos da pisem, ali nisam raspolozena pre kafe... nastavicu drugi put
 
Poslednja izmena:
1. drago mi je da postoji tema religija, ali ja je ne vidim, niti zelim da diskutujem o religiji. Ako je tvoj muz inteligentan i obrazovan, kao sto verujem da jeste, onda sigurno zna da bi insistiranjem na svojoj religiji ispao ekstremni musliman. Samo to da on ne sme da bude otvoreno religiozan da ne bi ispao ekstreman je dovoljan razlog da mu jednog dana pukne film. Sta ce biti ako mu jedan dan pukne film zbog tvog ponasanja vezenog za njegovu religiju i poreklo. Gabriel nema ni ime, niti religiju, niti se vaspitava u duhu porekla tvog muza. Mislim, ako ti volis svog muza trebalo bi da imas bar osnovno postovanje prema svemu sto njega cini osobom kakvu volis i za kakvu si se udala. Mislim, ne mozes ti njega da prihvatis parcijalno ili teras da se menja, bar ne u ovom aspektu.
a zašto ti misliš da se Gabriel ne vaspitava u duhu porekla mog muža?...on sa njim isključivo priča na arapskom,on ga vidi kako se moli 5 puta na dan,on čuje od mog muža te molitve,i kada će biti dovoljno veliki vodiće ga i u džamiju...a to je na njemu da se odluči da li će uopšte biti religiozan kada poraste,dobiće osnovu za obe religije a sve ostalo je do njega...

Sto se mene tice, katolici su isto toliko zadrti, i sto se mene tice nimalo bolji od muslimana, setimo se Inkvizije! I ja sam bas zbog toga odlucila da cu da zaobidjem Katolicku veru... al kad se samo setim moje mame koja je patila zbog toga, pa mi kaze... "A sta ces ako se udas za Madjara?"... eh, svasta, odakle mi Madjar? pa oni me svi zaobilaze u sirokom luku, Madjari se ne druze sa Srbima! Moja mama lako zaboravlja te "detalje". MIslim, jeste da sam ja samo pola Srpkinja, ali to je razlog vise da me ne vole, jelte... prljava sam!
Mađari se ne druže sa Srbima?..svašta,pa ženo šta ja onda radim ovde,i šta još mnogi Mađari rade ovde na forumu?...a da ne počinjem da nabrajam koliko prijatelja Srba imam...mislim ovo ti je baš nacionalistička konstatacija...možeš da budeš prljava i za Bosanca,Španca,Amerikanca,pa i za Srba što si pola Mađarica...to ne zaboravi...svašta...

a da te pitam by the way,jel ti pričaš mađarski?(pošto ti je majka mađarica)
 
jao, molim te, nacionalisticka bi bila da je neki Srbin rekao, ali buduci da sam ja pola-pola imam diplomatski imunitet i mogu lepo da kazem kako stoje stvari! I moja mama je Madjarica, pa je volim i postujem, isto kao sto bih je postovala da je Egipcanka, Turkinja, Srpkinja ili mozda Nemica ili Amerikanka... to nema veze sa politikom.

I moja mama nema nista protiv Srba, (niti moja baba i deda, tj. njeni roditelji, rodjeni braca i sestre), ali to se ne bi moglo reci za moju dalju rodbinu sa mamine strane. Oni uopste ne pricaju sa mojom mamom od kada se udala za mog tatu, a jos manje mene vole... tj. preziru me! Secam se jednom, bila sam jako mala, negde u gradu pored pijace smo naleteli na nekog starijeg coveka koji je stao ispred mene i tate, besno nas pogledao i pljunuo ispred nas... kao da smo najgori kriminalci koji su mu ubili pola familije, ali smo se oteli zakonu tj. recimo potkupili smo sudiju i policiju i nista nam nisu uradili za kaznu! Svasta... secam se da se moj tata smejao, ali meni je bilo uzasno cudno. Na sreccu, nisam ih ponovo srela jer ne zivim u tom mestu... SRECOM!!!

Dakle moja mama ocigledno nema nista protiv Srba, generalno i stvarno... a ocigledno ni moja bliza familija sa mamine strane. Ali stvar sa Srbima i Madjarima u Vojvodini je komplikovana i mojne se pravis blesava jer cu odmah da prekinem komunikaciju.. Nekada nisu bili tako jasno manjima (Madjari), pa su imali tj. razvili su se prilicno konkurentski odnosi izmedju Madjara i Srba u bivsoj AusroUgarskojMonarhiji... od onda je proslo dosta, ali se Madjari danas osecaju ugrozeno, a sve potice od ondasnje konkurencije za vlast u Pokrajini... i tako, svasta nesto rade.

Ako si ti toliko bolno neobavestena... zao mi je, ali guranjem glave u pesak nista nisi promenila.
 
o tome pričam...u Novom Sadu je totalno normalan multikulturalizam,i ja ne smatram uopšte čudnim da se družim bilo da su Srbi,Hrvati,Slovaci...meni je to sasvim bzv ako je to nekome čudno...i to mi je bzv ako neko misli da ću svog sina učiti drugačije..mene su učili da je poštovanje na prvom mestu,i to nema veze sa nacionalnošću uopšte...upravo tako živimo mm i ja..poštujemo se međusobno...poštujemo poreklo onog drugog,poštujemo jezik,i poštujemo religiju,mada ti možda ne vidiš tako...mi smo se uskladili na svim nivoima,inače ne bismo bili zajedno,jer ja nisam osoba koja bi mogla da živi sa nekim ko želi da me promeni,a nikada nisam želela nikog da promenim...prihvatam onakvima kakvi jesu svakog i u svako doba...nadam se da me sada razumeš?...i da dodam,pa sa time smatram da sam sve rekla na ovu temu da u svakoj naciji ima i dobrih i loših...da generalizacija nije prikladna samo zbog toga,što u svakoj naciji ima i loših i ružnih i zlobnih i svakakvih...duša osobe ne bira naciju...ciao...
 
Pratim vašu diskusiju od početka...i eto moram da se umešam iz prostog razloga
što mi etotako2.0 počinje da skače po živcima....inače sam vrlo tolerantna i mogu
mnogo toga da otrpim ali ljudsku glupost vala ne mogu:mrgreen:

Prvo zanima me šta si se natovrzla na ženu ko da nemaš pametnijeg posla ili
možda stvarno i nemaš. Drugo to što je ona udata za arapina i lepo živi, neka
joj je sa srećom. Treče zar misliš da su samo arapi (zadrti i ne konstatuju žene,
omalovažavaju ih, isključuju iz svog društvenog i socijalnog života, ne primećuju
ih njihovi prijatelji i ponašaju se kao da su manje vredne)...zar si stravno ubeđena
da se to ostalim ženama koje su udate za neke druge muškarce bolje prošle,
i da su srećnije.....ako tako misliš grdno se ti draga varaš...ili si se začaurila u
taj tvoj svet iz samo tebi poznatog razloga pa teraš po svom.

Interesije me još nešto negde si pomenula kako si primetila da te ti takvi arapi ili
koji već nebitno skroz....gutaju tim svojim pogledima kad si sa detetom pa se
ti jadna plašiš da te ne ukradu......mislim stvarno...a kako ti to primećuješ ako
ne zevaš u njih sve da bi videla gledaju li te.......ajde pa nemoj ovde prodavati
te priče nismo male bebe...

Pusti ženu da živi svoj život onako kako je ona odabrala a ti živi svoj...i da zašto
misliš da si ti srećnija od nje, poštovanija ili da tvoj muž neće jednog dana početi
više da utiče na tebe...

Meni se čini da si ti jedno jako isfrustrirano i nesretno stvorenje, koje ovde leči
svoju muku tako što je nekom drugom nameće.....a to nije dobro, jer ovde za
ničiju muku leka nema...ovde možemo da se družimo ako hoćemo, da izmenimo
neka isksutva, ali da namećemo svoju volju nekome....i da instistiramo na tome
da je on promašio u životu a toga nije svestan i tralalala gluposti...stvarn nema
smisla.....

Od mene toliko....molim te da mi ne odgovaraš na ovaj post, protiv tebe nemam
lično ama baš ništa...samo mi smeta kad neko nekom nameće volju tek onako
a pritom ne može da se pomiri sa tim da to neko ne doživljava u kući, da je
srećan........

:eek::eek::eek::eek:
 
ja zivim u Vojvodini kao i Zia u Novom Sadu i zaista za mojih 35g zivota nisam primetila da neko omalovazava i ignorise svoje komsije druge nacionalnosti...nas kum je zamisli Madjar i rado viddjen gost u nasem domu,a u svom komsiluku imamo i Rome,Muslimane,Slovake i niko ih ne ugnjetava svi imamo korektan odnos,niko od nas ne seje seme mrznje zato sto je neko druge nacionalnosti...svi smo samo ljudska bica...a,sto se tice moje familije uze,sire u sali znam da kazem da smo mi Internacionalna familija i niko nikog ne izbegava...
za svoj rod ili bilo kog coveka kome je potrebna pomoc pruzi cu mu,ma koje god on vere bio...
Neko je postavio pitanje da li zene koj se udaju za Arape moraju da nose njihovu tradicionalnu odecu..ne,ne moraju...moja tetka se oblacila kao svi mi Evropljani,deca su im skolovana u Evropskim skolama ali su vaspitavana da postuju i maminu i tatinu veru...alkohol za njih je greh i unekim Arapskim zemljama alkohol se sluzi samo u hotelima za goste,zasto ne jedu svinjetinu to ne znam tacno,znam da kazu da je ona prljava sto i jeste jer je svastojed(da sad ne ulazimo u taj deo)...recimo Indusi(vecina)ne jede govedinu jer smatraju kravu za svetom zivotinjom jer ona moze da zameni majcino mleko,niti jedu bilo sta iz cega se moze roditi nov zivot...postujmo svaku veru ,da bismo bili postovani.
 
o tome pričam...u Novom Sadu je totalno normalan multikulturalizam,i ja ne smatram uopšte čudnim da se družim bilo da su Srbi,Hrvati,Slovaci...meni je to sasvim bzv ako je to nekome čudno...i to mi je bzv ako neko misli da ću svog sina učiti drugačije..mene su učili da je poštovanje na prvom mestu,i to nema veze sa nacionalnošću uopšte...upravo tako živimo mm i ja..poštujemo se međusobno...poštujemo poreklo onog drugog,poštujemo jezik,i poštujemo religiju,mada ti možda ne vidiš tako...mi smo se uskladili na svim nivoima,inače ne bismo bili zajedno,jer ja nisam osoba koja bi mogla da živi sa nekim ko želi da me promeni,a nikada nisam želela nikog da promenim...prihvatam onakvima kakvi jesu svakog i u svako doba...nadam se da me sada razumeš?...i da dodam,pa sa time smatram da sam sve rekla na ovu temu da u svakoj naciji ima i dobrih i loših...da generalizacija nije prikladna samo zbog toga,što u svakoj naciji ima i loših i ružnih i zlobnih i svakakvih...duša osobe ne bira naciju...ciao...

Posto me opet zezaju za poene, barem da ti kazem da te potpuno i podrzavam i razumem!:ok::klap::cmok:
 
o tome pričam...u Novom Sadu je totalno normalan multikulturalizam,i ja ne smatram uopšte čudnim da se družim bilo da su Srbi,Hrvati,Slovaci...meni je to sasvim bzv ako je to nekome čudno...i to mi je bzv ako neko misli da ću svog sina učiti drugačije..mene su učili da je poštovanje na prvom mestu,i to nema veze sa nacionalnošću uopšte...upravo tako živimo mm i ja..poštujemo se međusobno...poštujemo poreklo onog drugog,poštujemo jezik,i poštujemo religiju,mada ti možda ne vidiš tako...mi smo se uskladili na svim nivoima,inače ne bismo bili zajedno,jer ja nisam osoba koja bi mogla da živi sa nekim ko želi da me promeni,a nikada nisam želela nikog da promenim...prihvatam onakvima kakvi jesu svakog i u svako doba...nadam se da me sada razumeš?...i da dodam,pa sa time smatram da sam sve rekla na ovu temu da u svakoj naciji ima i dobrih i loših...da generalizacija nije prikladna samo zbog toga,što u svakoj naciji ima i loših i ružnih i zlobnih i svakakvih...duša osobe ne bira naciju...ciao...
svasta ti naprica...
ali dobro, kao sto rekoh bas lepo... sto se lazemo i mazemo i stavljamo ruzicaste naocari

i ja bih volela da je to sve tako bajkovito i srecno ko sto ti pricas... u zivotu nije, ili bar u mom zivotu nije tako!
a ne pricam sada o arapima, nego o multietnickoj situaciji u Vojvodini... izvini sto sam te cackala dok ti je glava u pesku :whistling:
 
Pratim vašu diskusiju od početka...i eto moram da se umešam iz prostog razloga
što mi etotako2.0 počinje da skače po živcima....inače sam vrlo tolerantna i mogu
mnogo toga da otrpim ali ljudsku glupost vala ne mogu:mrgreen:

:eek::eek::eek::eek:
samo ovoliko sam procitala...
i odmah possto smo iskreni da kazem da mislim da si glupa i uopste ne citam tvoje postove, nego ih preskacem :mrgreen:
 
i ja zivim u Vojvodini u mom komsiluku ima i Madjara i Srba....
Iako sam u pocetku mislila> jao oni sad nece ni da me pogledaju, uopste nije tako. Stvarno. Cak imam jako lepa iskustva sa Madjarima, imamo 2 madjara kucna prijatelja i oboje su jako kultuni i fini, ljudi od reci....
Na pijaci ili buvljaku volim da kupim od madjara jer ako oni kazu da je roba dobra, to je 99 posto tacno. Mleko mi donosi cika koji je valjda Bunjevac, rekla bih po naglasku ali to ga nisam pitala ali mu je mleko cisto, ukusno i debeo je kajmak
Znam i Srbe koji su takvi....cisti, poslovni, kulturni
Znam madjare koji nisu dobri sa kojima nisam u dobrim odnosima
Ni sa pojedinim Srbima se ne slazem
E valjda je tako i medju Arapima> ima i ovakvih i onakvih....
 
Ja u svojoj najuzoj porodici imam i katolike i muslimane a sebe smatram pravoslavkom. Sve tri pomenute religije sam upoznala i nemam snage da mrzim ikoga. Bica koja volim najvise na svetu u mojoj porodici su i muslimani i katolici. Ali... Ne bih se mogla udati za Arapina. Zivela sam sa njima. Upoznala ih na hiljade koji su bili u pocetku savremeni ali ih to brzo prodje. Opet upoznala sam one cije su zene strankinje. Postovali su te zene a decu su vaspitavali u oba duha, medjutim, takvih je bilo 5 u hiljadu. Prema meni su bili gostoljubivi sve dok sam na kraju naseg dugog prijateljstva odbila da postanem muslimanka i odbila da postim ramazan.
Hocu da kazem postujte se, ne pljujte jedni po drugima i zivite sa razlikama. Jedino sto ja ne bih mogla da uradim je da rizikujem i da radjam decu u mesovitom braku. Ne zato sto ih mrzim vec zato sto moze da se dese da deca imaju posle veliku konfuziju u glavi. Ovo je iz iskustva...
 
Mislim da ste otisli daleko...ali,ako je nekome najveci argument " ja nisam odavde "... ???da pokrije svoju glupost, svoje nepostovanje kako sagovornika, tako i ljudi koji uopste ne znaju da ova tema negde u vasioni postoji, a spremni su da ocrne sve sto (ne )znaju i pokazu svoju najcrnju stranu koja toliko iritira, da da mi je blize isamarila bih je i ugazila u zemlju samo zato sto lupeta nadobudne gluposti i pri tom daje sebi za pravo mnogo toga...Replike ne prihvatam...I bez obzira na sve ostajem dama do kraja...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top