Quantcast

Antropologija: Kastaneda

Njanjablabla

Početnik
Poruka
17
Ma,da shvatila sam!To sam otvorila i odgledala tek nakon nekoliko dana posto si postavila taj video(zbog zbrke i komplikacije sa mojim netom) Posle sam trazila na mom videu da li ima ,a posto je podeljen kao po nekim delovima(celinama),ispostavilo se da su pocetni pokreti na poslednjem delu !Pa mi zato nije palo napamet da ih uopste ima na tim snimcima,bar onako kako sam na brzinu pregledala !A cd mi pocinje sa pokretima (pokazuje ih plava zena )kojih nema uopste u knjizi (ili nisam prepoznala)pa sam njih prvo i pocela da ucim ..Kad sam pogledala ove za "spoznaju svrhe" kako oni rade ispostavilo se da sam neke ispravno sama radila ,neke ne,jedino sto sam ja to bas dosta sporije nego oni !Kod njih to nekako ide brzo,ostro kao jedna celina..:)

Vag

Obećava
Poruka
56
A za te pokrete sam mislila(cuj mislila,muka mi je kad tako pocnem recenicu odma' mi nesto tu smrdi:per:)da bi ih mozda brze naucila ako gledam nekog ko to vec zna i radi,jer mi iz knjige stvarno nekad tesko da shvatim na osnovu opisa kako se izvode!A opet moze biti da je to moje "misljenje"opet posledica mog nestrpljenja i forsiranja,a da ih ja ucim i izvodim tempom i na nacin koji je najpogodniji za mene!Sve jedno ...bitno da se lepo manem "misljenja" i filozofiranja i vratim na nameru!:bye:
To i je zanimljivo da su na pocetku pokreti koji se uce iz knjige nesto nerazumljivo, prvo je da se uopce tesko krece da se prave pokreti, kao da nas nesto koci, uvjek se nadje nesto drugo za cinit samo ne pokrete, ako se to predje i napokon se pocnu ciniti pokreti dolazi to da su veoma nerazumljivi. Ali nakon nekog vremena sve su lakse za shvatit i prenesti ih u praksu, tako nakon jos duzeg vremena pocinju biti pokreti jednostavni i tjelo ih vec pamti. Tad je shvatanje na osnovnu opisa iz knjiga jednostavan, to je valda zbog toga sto je napocetku u nama jos previse stvari koje nisu potrebne, koje nas sprecavaju da shvatimo jednostavne stvari, kasnije kroz praksu se rjesavaju kompleksi u glavi, sve bude jednostavnije.

Postoji jedna zagonetka kroz koju se moze vidjeti kompleksi razuma. U jednoj nedovrsenoj kuci na dva kata su kablovi za struju krivo postaviti, 3 saltera i 3 lampe su u kuci, salteri su u podzemlju, lampe na katu, jedino da se dodje na drugi kat su vanjske stepenice, i moze se samo jednom ici pogledati koji salter je za koju lampu, jer su kablovi krivo spojiti. Kako se moze vidjeti koji salter je za koju lampu ako se moze samo jednom ici pogledati koja lampa gori? :)

Vag

Obećava
Poruka
56
Mali Tirani ili Radost Alhemista

Posto je ovo forum za pricu o istinskim iskustvima covjeka na putu ratnika, pitam se dali neklo ima price o malim tiranima?

Po don Juanu je tako da tek mali tiran moze da dade ratniku zadnju ugladjenost. Kaze se da radost koja se moze osjetiti dok mali tirani cine svoj posao na nama je nesto kao triumpf, jer je nadjen put kako da se samovaznost ili ego do kraja doredjuje.

Sad price o malim tiranima je nesto sto nije zanimljivo, samo ako neko voli price kad ljudi nerviraju, tuku, kradu, dosadjuju, napadaju druge onda su te price zanilmljive.

Ali sto mene vise zanima je kako se neko osjeca od vas kad je u stanju kad ga mali tiran ima u svojim rukama? Jeste li tad bjesni, tuzni, u samosazaljenju jer nemozte nista uciniti, ili osjecate stvarno taj osjecaj radosti, koji se samo moze objasniti kao radost kad je neko u pobjedi, kad triumpfira. I da zelite jos vise od tog osjecaja. samo sto to automatski znaci da zato trebate malog tirana, koji opet na jednu stranu stvara osjecaj odbojnosti, sta li je sad stanje ratnika s ovog foruma. Dali mogu da imaju oko sebe grozne velike "male tirane" ?

Dok ovo pisem cekaju me vani moji tirani, veoma prakticno kad jos zive preko puta. :)

I zanimljivo je sto vise oni mene ciste, dovode do radosti, to vise su bjesniji i opasniji.

Poruka
77
Mali Tirani ili Radost Alhemista

Posto je ovo forum za pricu o istinskim iskustvima covjeka na putu ratnika, pitam se dali neklo ima price o malim tiranima?

Po don Juanu je tako da tek mali tiran moze da dade ratniku zadnju ugladjenost. Kaze se da radost koja se moze osjetiti dok mali tirani cine svoj posao na nama je nesto kao triumpf, jer je nadjen put kako da se samovaznost ili ego do kraja doredjuje.

Sad price o malim tiranima je nesto sto nije zanimljivo, samo ako neko voli price kad ljudi nerviraju, tuku, kradu, dosadjuju, napadaju druge onda su te price zanilmljive.

Ali sto mene vise zanima je kako se neko osjeca od vas kad je u stanju kad ga mali tiran ima u svojim rukama? Jeste li tad bjesni, tuzni, u samosazaljenju jer nemozte nista uciniti, ili osjecate stvarno taj osjecaj radosti, koji se samo moze objasniti kao radost kad je neko u pobjedi, kad triumpfira. I da zelite jos vise od tog osjecaja. samo sto to automatski znaci da zato trebate malog tirana, koji opet na jednu stranu stvara osjecaj odbojnosti, sta li je sad stanje ratnika s ovog foruma. Dali mogu da imaju oko sebe grozne velike "male tirane" ?

Dok ovo pisem cekaju me vani moji tirani, veoma prakticno kad jos zive preko puta. :)

I zanimljivo je sto vise oni mene ciste, dovode do radosti, to vise su bjesniji i opasniji.
Izvini Vag, a dali mislis na "sitnog mucitelja"?

Poruka
77
ma jel moguce da ste se primili na ovu sektu i to josh ovog debila kastenade:zper:
glupi ljudi definitivno dominiraju:cool:
moramo da se primimo jer sami trazimo tatka gde mu mesto nije.
Shalim se, naravno.
Mi volimo DH-a u celoj prici jer iznosi stvari koje su postignute a kojima svako tezimo ali nismo dovoljno svesni.
Moze da se nevoli Kastaneda jer zapravo izneti knjige u javnost je namera koja poziva da neko dodje i nadje sebe u tekstovima.
Ali sa druge strane Kastaneda je bio svakako zabavan, humoristican svojim opisom sebe u trenucima sopstvenog strahovanja, sto nije-nije laka stvar.

Vag

Obećava
Poruka
56
damislim na sitne mucitelje...
svako nam je mali tiran koji nas dovodi do toga da se osjecamo bjesni, ljuti, tuzni, uznemireni, nezadovoljni, da ti je dosta svega, ...dovodi nas mali tiran do toga da ono malo discipline sto imamo odmah nestane... svako moze biti nama mali tiran i mi mozemo biti svakome isto tako jedan...

sve ovisi kako se osjecamo u momentu izmedju ljudima, tako isto su nam voladoresi nista drugo nego mali tirani...

u jednom dozivljaju jednog sufija, muslimasnki misticari, zapravo su to samani, oni sami kazu da sufismus postoji toliko dugo kao i covjecanstvo,...u tom dozivljaju je jedan sufi pitan, kad si bio najsretniji? on je odgovorio da kad je bio na jednom putnickom brodu kao sljepi putnik, bio je u stanju ekstaze, ili samadhi, zapravo duboko u drugom stanju pozornosti, rekao je da zbog toga izgledao kao da je pijan...zbog toga je privukao paznju ljudi, djece koja su poceli da ga diraju stapom, da se smiju, da ga pljuju, da mu se svi smiju...
sve dok nije dosao kapetan i tak su vidjeli da je i sljepi putnik, potom su ga uzeli i htjeli su ga bacit u more...rekao je, tad sam bio najsretniji...

naprimjer isus je rekao kad te udare u jedan obraz onda mu daj i drugi, ali se drugi obraz tek moze dati ako je covjekovo stanje u stanju da od udarca osjeti radost, ne zato jer je sadista, jer ako se desi da se doze u priliku da nas neko davi, imamo samo da nas to unisti ili pojaca...

zato postoji zlo, da podigne dobro...u knjigi Faust od Johann Wolfgang von Goethe prica o Mefistu (vragu) koja je energija, koja uvjek pravi zlo, ali stvara s time dobro...

Kamael

Buduća legenda
Poruka
36.526
damislim na sitne mucitelje...
svako nam je mali tiran koji nas dovodi do toga da se osjecamo bjesni, ljuti, tuzni, uznemireni, nezadovoljni, da ti je dosta svega, ...dovodi nas mali tiran do toga da ono malo discipline sto imamo odmah nestane... svako moze biti nama mali tiran i mi mozemo biti svakome isto tako jedan...
trazio sam jasnu definiciju ko su sitni mucitelji a ti odgovaras svako nam je mali tiranin...

u jednom dozivljaju jednog sufija, muslimasnki misticari, zapravo su to samani, oni sami kazu da sufismus postoji toliko dugo kao i covjecanstvo,...u tom dozivljaju je jedan sufi pitan, kad si bio najsretniji? on je odgovorio da kad je bio na jednom putnickom brodu kao sljepi putnik, bio je u stanju ekstaze, ili samadhi, zapravo duboko u drugom stanju pozornosti, rekao je da zbog toga izgledao kao da je pijan...zbog toga je privukao paznju ljudi, djece koja su poceli da ga diraju stapom, da se smiju, da ga pljuju, da mu se svi smiju...
sve dok nije dosao kapetan i tak su vidjeli da je i sljepi putnik, potom su ga uzeli i htjeli su ga bacit u more...rekao je, tad sam bio najsretniji... ...
Ovo nije tacno, u pitanju je propaganda sa zapada...covek u samadicnom stanju ne moze da bude udaran stapovima i da bude ponizavan jer u tom stanju dolazi do prozimanja nize licnosti sa visom i u stanju inicijacije visi esaloni ne dozvoljavaju nikakav kontakt sa drugim ljudskim bicima, narocito ne da se covek pljuje i udara. Kao sto covek ne dozvoljava nizim bicima na lestvici od njegove npr. psima da ga zapisavaju u nogavicu.

naprimjer isus je rekao kad te udare u jedan obraz onda mu daj i drugi, ali se drugi obraz tek moze dati ako je covjekovo stanje u stanju da od udarca osjeti radost, ne zato jer je sadista, jer ako se desi da se doze u priliku da nas neko davi, imamo samo da nas to unisti ili pojaca...

zato postoji zlo, da podigne dobro....
zato postoji zlo da podigne dobro... blago li se tebi, svako dobro

Vag

Obećava
Poruka
56
trazio sam jasnu definiciju ko su sitni mucitelji a ti odgovaras svako nam je mali tiranin...

Ovo nije tacno, u pitanju je propaganda sa zapada...covek u samadicnom stanju ne moze da bude udaran stapovima i da bude ponizavan jer u tom stanju dolazi do prozimanja nize licnosti sa visom i u stanju inicijacije visi esaloni ne dozvoljavaju nikakav kontakt sa drugim ljudskim bicima, narocito ne da se covek pljuje i udara. Kao sto covek ne dozvoljava nizim bicima na lestvici od njegove npr. psima da ga zapisavaju u nogavicu.

zato postoji zlo da podigne dobro... blago li se tebi, svako dobro

vidim da nisi u praksi, vec vise u prici...da si u praksi onda bi svhatio sta znaci mali mucitelkj i zasto se zove mali...kao sto sam vec napisao je stvar u tome da ljude dovodi svaka neobicna situacija u neko drugo stanje, naprimjer moze ga glasna muzika od susjeda dovesti do bjesa, tako i mali komarac koji mu zuji oko usiju...stvar je u tome da se ostane u miru, u radosti, u tisini, u paznji, u paznji koja nije unutrasnja prica ili spavanje, vec stanje koji vidi i cuje sve sto je oko nas...to da se shvati treba se prvo izadji iz stanja patnje...

to je sad ta prica o zlu koji je samo tu da nas pomogne da dodjemo iz stanja patnje u nase istinito stanje koje je vjecna radost, i to nije ona radost koju ljudi osjete kad si kupe nesto novo ili tako nesto slicno...

zlo te moze unistiti ili te dovesti da se od zla pomaknes...drugim rjecima, da se od greske uci, ali glupi ljudi kad im se desi nesto lose, znaju samo da pate, da puni samozalosti svakom pricaju kako su oni jadni i kako im je tesko, za njih je zlo nesto veoma zlocesto :) toliko su glupi da nikad ne vide zasto imn se to desava sta im se desava...uvjek je lako biti zrtva i reci kako je zivot tezak...zato postoji zlo, da pokaze ljudima koju gresku su napravili i kako da idu dalje, a za glupe ljude ce zlo uvjek biti samo zlo i nikad nece nista nauciti...

za tu glupost da je to neka zapadna propaganda mogu vidjeti da stvarno nema prakse u tome sto pricas...covjek koji je u prirodnom stanju, koje je nam dato od boga, nema veze dali to stanje nikad nije izgubio, ili ga opet nasao, zvali to kako zelite samhadi ili vec kako, takvi ljudi kad dodju u situacije koje su teske, opasne, jednostavno ako takve ljude napadne zlo, takvi ljudi ne gube to istinito stanje, oni ne pocnu da se bune, da placu, ne pocinju osjecati bjes ili mrznju prema tome sto ih muci, niti mrze sebe sto su dosli u tu situaciju ili da mrze cjeli zivot...oni osjete sve sto im se desava, bila to bol ili psovke, ali svaka bol i svaka psovka koju osjeti u sebi daje mu kjuc u kojem moze da vidi sta ga je dovelo u to stanje, i kako moze da ide dalje tako da bude i dalje u stanju svjetla i tako da daje svjetlo za druge...isusa su tukli i pljuvali na njega, mucili su ga, razapeli ali on nije ni jednom dosao u stanje u kojem je mrzio svoje mucnike, niti je mrzio sebe ili zivot ili svog oca, vec je znao sta mu se desava i sta je svrha bozjeg zakona, ono sto das to ces dobiti...

karma je zlo, i uvjek ce doci do covjeka ili do cjelog covjecanstva dok se ne nauci od karme...greske se ponavljaju sve dok se ne rjese, to je s time kazano kad se kaze da je zlo samo tu da podigne dobro...dok budu postojali glupi ljudi postojace i zlo...

Poslednja izmena:

Kamael

Buduća legenda
Poruka
36.526
vidim da nisi u praksi, vec vise u prici.....
ne lupaj, ako se zalazem za nesto onda je to praksa a ne suvoparna teorija

to je sad ta prica o zlu koji je samo tu da nas pomogne da dodjemo iz stanja patnje u nase istinito stanje
samo dobrim ces nesto postici, polaritet je maslo podmetnuto covecanstvu jos odavno i to jos uvek ljudi ne shvataju

zlo te moze unistiti ili te dovesti da se od zla pomaknes.....
sto se vise prica o zlu vise ce ga i biti, to je jedan od zakona psihickog kreiranja i to znaju oni koji vam serviraju mucitelje, cak im i daju hijerarhije, od nizih do visih i kako se covek penje stalno ga ceka vece zlo od predhodnog

za tu glupost da je to neka zapadna propaganda mogu vidjeti da stvarno nema prakse u tome sto pricas.
dovoljno si rekao u predhodnom postu o samadiju, tacnije drugi su rekli i napisali, a ti prepisao verujuci u takve nebule

karma je zlo, i uvjek ce doci do covjeka
niko ti nece oduzeti verovanje i ubedjenje da je karma zlo, to je tvoje pravo i slobodno se bori ceo zivot sa muciteljima

LOL .... ovo bolje od riscanskog grotla i kuvanja u kazanu

Vag

Obećava
Poruka
56
Stvarno je zanimljivo kako ljudi vole da pricaju o necemu sto uopce ne postoji.
Zar ovaj svjet nije pun mazohista, idiota koji unistavaju sebe i druge oko sebe na svim nivoima. Nekima ne ostaje puno nego da se istim oruzjem brane od takvih idiota, i tako sami postanu idioti.

Mucitelj je svakom drugom mucitelj.
Tako je i nase drustvo, nas svjet je nista drugo nego samo skupina svih tih idiota, koji cak su toliko protiv sebe i drugih da cak stvaraju oruzja koji cjeli svjet mogu unistiti u sekundi. Svjet je pun mucitelja.
A sve ovisi o tome kako je nase unutrasnje stanje, postoje mnogi prakticari nekih tehnika koji dozivljavaju divne efekte i misle ko zna sta su, ali kad su u situaciji da ih neko povrjedi, bilo to fizicki ili psihicki onda gube sebe i pocinju biti grubi, ljuti, samozaljenji i cak ljuti sto su sve te godine meditirali kad je sav mir nestao u jednom momentu.

Sad je stvar u tome kako prestati biti mucitelj sam sebi i drugima, a potom doci u stanje kad je drugi mucitelj jos samo jedan mali mucitelj.

Samo se radi o tom stanju, koje se moze dozivjeti u momentima u zivotu, u drustvu, naravno ako se zivot bas ne zivi vec vise virtualno, tad su i rjetki kontaki s drustvom.
A u drustvu se moze dostici to stanje zbog kojeg neki godinama sjede u pecinama a kad opet dodju medju ljude onda opet budu muceni i muce.

Nama je to jedan put, jer zivimo u drustvu u jednom sistemu koji nije, jos nije civiliziran.
Karma je to da svako djelo ima posljedice, dali su posljedice dobre ili lose ovisi o djelu koje je ucinjeno.

Da taj bozji zakon postoji se lako moze vidjeti ako covjek vec nekoliko godina zivi, jer po sebi i time sta smo si sami prije mislili, cinili moze se vidjeti gdje smo sad, i tako ako se posmatraju drugi, moze se vidjeti gdje su oni stigli.
Vecina ljudi su tako da, koje sam mogu posmatrati jer ih duze poznam, uvjek misle ono sto ne zele, ono sto nevole, ono cega se boje i na kraju bas dobe to sto nevole. A da se ne prica o onima koji stalno prave frke, ili kradu, lazu i pljuju drugog, a onda se cude sto su stalno u takvim situacijama i sto ih sve muci.

Cine zlo i kad sami dozive zlo onda je vrag kriv, cak i bog jer moze dopustiti da mu se tako zlo desi.

Polaritet je masno podmetnuto, pa da je i tako, kakve to ima veze s time, ako se zna da je podmetnuto, onda to nece automatski i nestati. Fakat je da ljudi zive u stanjima koje su ponekad dobri, vecinom grozniiji od pakla, bilo to podmetnuto ili ne nece ih spasit od tog tobogana, vec samo da prestanu bezveze pricati i krenuti u akciju da ciste sranja iz sebe i tako da i ciste svjet.

Odluke i djela pojedinca odlucuju kako ce biti svjet.

Poslednja izmena:

Kamael

Buduća legenda
Poruka
36.526
Tako je i nase drustvo, nas svjet je nista drugo nego samo skupina svih tih idiota

ja te pitam ko su mucitelji, odgovaras da ne radim prakse i da sam u prici... pre toga na isto pitanje odgovaras svako nam je mali tiranin... a danas, mucitelj je svakom drugom mucitelj

ko su mucitelji:

1.mi koji smo u prici
2.svako svakog muci
3.mucitelj je drugom mucitelj

Mozes li dati definiciju mucitelja, pises nasiroko o mucitelju, a tri odgovora koje si dao ne objasnjavaju ga niti daju neki pojam na osnovu kojeg bi mogli da ispitamo pod:

1. postoji li u RL tako nesto
2. ima li svoj oblik
3. kojim metodama muci

Vag

Obećava
Poruka
56
ja te pitam ko su mucitelji, odgovaras da ne radim prakse i da sam u prici... pre toga na isto pitanje odgovaras svako nam je mali tiranin... a danas, mucitelj je svakom drugom mucitelj

ko su mucitelji:

1.mi koji smo u prici
2.svako svakog muci
3.mucitelj je drugom mucitelj

Mozes li dati definiciju mucitelja, pises nasiroko o mucitelju, a tri odgovora koje si dao ne objasnjavaju ga niti daju neki pojam na osnovu kojeg bi mogli da ispitamo pod:

1. postoji li u RL tako nesto
2. ima li svoj oblik
3. kojim metodama muci
tebi to sto sam napisao ne objasnjava sta je sitan mucitelj, iako je sve tamo napisano... nemogu ti reci ono sto ti zelis cuti :)

ali eto jos jednom, shvatio ti to ili ne...

mucitelj je covjek koji sa svojim pristupom prema svjetu, prema drugima, prema svojim bliznjima se ponasa tako da im crpi energiju...ljudi to rade bez da si misle da rade nesto lose, oni dave druge s svojim problemima, napadaju druge jer su ljubomorni, u neznanju, egoisticni, samovazni, ponosni, u strahu, u depresiji i puno toga da kad su u pristupu s drugima da se drugi osjecaju lose...drugi kazu za tu osobu, da je dosadan, ili previse agresivan, ili, ili, svakako je tako da druge osobe pocinju da se isto osjecaju lose, ako vec nisu u istome losem stanju koja samo samo crpi energiju, osobnu i tudju...

da neko moze da bude mucitelj, znaci da muci i davi na neki nacin druge, mora prvo biti u tom stanju da sam sebe muci,...covjek muci sam sebe jer je u neznanju, mrzi svoj zivot, pun je straha i kompleksa, pun je samovaznosti i samosazaljenja...jer samo ono sto je u nama, samo to mozemo i da pokazemo izvana...ljudi su prvo mucitelji sami sebi pa tek onda muce druge s svojim smecem...

a da mucitelj postane mali mucitelj, je potrebno da covjek prvo svoje smece izbaci iz sebe, da prestane sam sebi biti mucitelj, posto je covjek cist, tek tad moze da bude medju drugim muciteljima, tek tad postaje mucitelj mali mucitelj...
jer kad je tad cist covjek medju sitnim muciteljima tad se on ne osjeca lose...ne osjeca se lose, vec je jos uvjek u onom istom stanju koji je opet otkrio kad je izbacio sve te tone smedja iz sebe, stanje koje se nemoze opisati, vec samo s metafama opisati, ti koji su opet otkrili raj eden, vise ga tako lako ne gube...
svako je vec jednom usao u prostor gdje su vise ljudi a tamo je atmosfera tuzna, agresivna i slicno i odjednom smo sami u losim mislima i losim osjecajima, ali ako je covjek cist i opet u nasem prirodnom istinitom stanju tad se atmosfera u prostori moze prema miru i radosti pretvoriti, naravno se osvisi o pojedincu...jer neki pojedinci su toliko duboko u svojem smedju da ih tesko nesto moze za trenutak izvuci iz tog stanja, toliko su u nekontroli sebe, da im cak mali komarac moze biti veliki mucitelj...

postoji jedna prica o muhamedu koja ljepo opisuje nase prirodno stanje,... muhamed je imao susjeda, koji bas nije volio muhameda niti njegove price o bogu. tako je susjed svaki put kad je imao smedje, bacao to smedje u dvoriste od muhameda. I tako je to bilo dugo vrjeme, dok jednog dana pogleda muhamed a tamo u dvoristu nema novog smedja, prodje i drugi dan a opet nebaca susjeda smedje, tako procu 4 dana bez smedja i on ode kod susjeda da vidi sta je.
kad je dosao kod susjede video je da je ovaj bolestan. susjeda se sav uplasio, kad muhamed kaze njemu, cudio sam se sto nema vise tvog smedja kod mene pa sam htjeo vidjeti u cemu je stvar, kako ti mogu pomoci susjedo?

moze se shvatiti kako je mogao muhamed tako da se postupa prema svojem neprijatelju, jer jedan od muhamedovih izreka je:
"Covjek zivi kao u snu a kad umre onda se probudi. Umri prije nego sto umres."

isto tako price o alhemistima koji iz kamena stvore zlato,a to nije nista drugo nego transfomacija covjeka punog smedja u covjeka koji je opet zlato...

ali se moze o tome pricati vjecno, jer ako se ne dodje u to stanje onda su sve price bezvrjedne...

kao sto je jedan covjek u upanisadima pitaosvetca, kakvo je unutrasnje stanje jednog svetca, a ovaj mu je rekao, ako nikad nisi bio zaljubljen, kako ti onda mogu objasniti taj osjecaj kad je covjek zaljubljen :)

Poslednja izmena:

Kamael

Buduća legenda
Poruka
36.526
sto se vise prica o zlu vise ce ga i biti, to je jedan od zakona psihickog kreiranja

bjes, stanja patnje, unistiti, glupi ljudi, desi nesto lose, pate, samozalosti, jadni, tesko, glupi, ne vide, zrtva, zivot tezak, gresku, glupe ljude, nikad nece nauciti, glupost, teske, opasne, mrze cjeli zivot, bol, psovke, bol, psovka, pljuvali, mucili, razapeli, mucnik, greske, glupi ljudi, mazohista, unistavaju, ostaje puno, oruzjem, brane, idiota, idioti, Tako je i nase drustvo, idiota, protiv sebe, oruzja, unistiti, povrjedi, gube sebe, grubi, ljuti, samozaljenji, ljuti, mir nestao, rjetki kontakti, nije civiliziran, misle ono sto ne zele, nevole, boje, prave frke, kradu, lazu, pljuju, vrag kriv, grozniiji, podmetnuto, bezveze, sranja, crpi energiju, lose, dave, problemi, napadaju, ljubomorni, neznanju, egoisticni, samovazni, ponosni, u strahu, u depresiji, osjecaju lose, dosadan, agresivan, osjecaju lose, losem stanju, crpi energiju, davi, neznanju, mrzi svoj zivot, straha, kompleksa, samovaznosti, samosazaljenja, smecem, smece, osjeca lose, tone smeca, atmosfera tuzna, agresivna, losim mislima, losim osjecajima, smedju, nekontroli sebe, smedje, bolestan, neprijatelj, Umri , muhamed, smedja, bezvrjedne,

4 napisana posta, 33 puta pomenuo si rec mucitelj

mucitelje, mali tiran, mali tiran, mali tiran, mali tirani, isus, mali mucitelkj, mali. mucnike, Mucitelj, mucitelj, mucitelja, mucitelj, mucitelj, mucitelj., muceni, muce, muci, mucitelj, mucitelj, mucitelj, muci, muci, mucitelji, muce, mucitelj, mali mucitelj, mucitelj, muciteljima, mucitelj, mali mucitelj, sitnim muciteljima, mucitelj
4 napisana posta, 12 puta pomenuo si rec zlo

zlu, zlo, zla, zlo, zlocesto, postoji zlo, napadne zlo, karma je zlo, zlo, zlo, zlo, zlo.

Vag

Obećava
Poruka
56
sto se vise prica o zlu vise ce ga i biti, to je jedan od zakona psihickog kreiranja

stvarno se biseri netrebaju da se bacaju pred svinje...

tvoja paznja je bila samo na tim rjecima, koju si sad cak i brojao, pa sta mislis sta ce se onda tebi kreirati...
bar se nadam da neko drugi vidi i shvati na pravi nacin sto sam napisao o sitnim muciteljima, jer neki nemogu to da shvate, jer jednostavno nemaju to stanje u sebi da to shvate...vec jedino mogu da se brane, kao sto se ti sad branis napadom na mene, kao pisem o zlu...jednostavno jadno sto dolazi od tebe...jos jednostavnije, presatni pricati s menom, jer se tu stvarno nema nista vise za reci...

Pijedro Almodavar

Ističe se
Poruka
2.660
Sitni mučitelji su ljudi u našoj blizini ili ne , koji nam svakodnevno oduzimaju enegiju , sputavaju nas da se koncentrišemo na ono što želimo ili moramo.
To može biti rodbina , žena , deca svako ko nam je energetski ne kompatibilan , sitni mučitelji mogu da oduzmu energiju ili u retkim slučajevima i dovedu do smrti.
Može se povezati sa energetskim vampirizmom u kojem smo mi žrtve...

Ovako nekako aj ' davno sam ovo čitao...

Kamael

Buduća legenda
Poruka
36.526

bjes, stanja patnje, unistiti, glupi ljudi, desi nesto lose, pate, samozalosti, jadni, tesko, glupi, ne vide, zrtva, zivot tezak, gresku, glupe ljude, nikad nece nauciti, glupost, teske, opasne, mrze cjeli zivot, bol, psovke, bol, psovka, pljuvali, mucili, razapeli, mucnik, greske, glupi ljudi, mazohista, unistavaju, ostaje puno, oruzjem, brane, idiota, idioti, Tako je i nase drustvo, idiota, protiv sebe, oruzja, unistiti, povrjedi, gube sebe, grubi, ljuti, samozaljenji, ljuti, mir nestao, rjetki kontakti, nije civiliziran, misle ono sto ne zele, nevole, boje, prave frke, kradu, lazu, pljuju, vrag kriv, grozniiji, podmetnuto, bezveze, sranja, crpi energiju, lose, dave, problemi, napadaju, ljubomorni, neznanju, egoisticni, samovazni, ponosni, u strahu, u depresiji, osjecaju lose, dosadan, agresivan, osjecaju lose, losem stanju, crpi energiju, davi, neznanju, mrzi svoj zivot, straha, kompleksa, samovaznosti, samosazaljenja, smecem, smece, osjeca lose, tone smeca, atmosfera tuzna, agresivna, losim mislima, losim osjecajima, smedju, nekontroli sebe, smedje, bolestan, neprijatelj, Umri , muhamed, smedja, bezvrjedne

mucitelje, mali tiran, mali tiran, mali tiran, mali tirani, isus, mali mucitelkj, mali. mucnike, Mucitelj, mucitelj, mucitelja, mucitelj, mucitelj, mucitelj., muceni, muce, muci, mucitelj, mucitelj, mucitelj, muci, muci, mucitelji, muce, mucitelj, mali mucitelj, mucitelj, muciteljima, mucitelj, mali mucitelj, sitnim muciteljima, mucitelj

zlu, zlo, zla, zlo, zlocesto, postoji zlo, napadne zlo, karma je zlo, zlo, zlo, zlo, zlo.
@ tvoja paznja je bila samo na tim rjecima, koju si sad cak i brojao, pa sta mislis sta ce se onda tebi kreirati...

prijatelju, manipulisu te

Vag

Obećava
Poruka
56
Sitni mučitelji su ljudi u našoj blizini ili ne , koji nam svakodnevno oduzimaju enegiju , sputavaju nas da se koncentrišemo na ono što želimo ili moramo.
To može biti rodbina , žena , deca svako ko nam je energetski ne kompatibilan , sitni mučitelji mogu da oduzmu energiju ili u retkim slučajevima i dovedu do smrti.
Može se povezati sa energetskim vampirizmom u kojem smo mi žrtve...

Ovako nekako aj ' davno sam ovo čitao...
bas tako nekako... evo na galaksiji forumu sam procitao ovaj isto dobar opis malih mucitelja...:

SITNI MUČITELJI
"Kastaneda kaže da je ono što SVE NAS čini "sitnim mučiteljima" osećanje pokvarene, loše samovažnosti, tj. nerealno važna uloga koju dajemo sebi i svojim delima. U knjizi Armanda Toresa “Susreti sa Nagualom”, on kaže da se prirodni nagon za samoodržanjem, pod uticajem grabljivaca pretvara u sebični vapaj za pažnjom. "Volite , me molim Vas!" Uz to on kaže da je to u stvari maskirani strah i osećaj bespomoćnosti, i što je veći strah, to je pokvarena samovažnost veća. Energija emocija ima zanimljivu osobinu da se maskira u nešto drugo.Taj strah je u stvari opravdani strah koji nesvesno osećamo zbog ptisustva i aktivnosti grabljivaca i koji dostiže nivo očajanja. To je poput psa koji je vezan i u noćima očajno zavija radi svog ropstva i čežnje za slobodom. Kada taj očaj postane nepodnošljiv, taj pas na kraju postane nasilan i destruktivan jer nalazi jedino rešenje u ubijanju drugih ili sebe. To je zato što mu je um toliko zatrovan od strane grabljivaca da nije sposoban da osmisli jednu inteligentnu i hladnokrvnu strategiju otpora i oslobađanja od tih porobljivača. "

AkoSretnesTerzu

Zainteresovan član
Poruka
283
Sitni mučitelj iliti mali tiranin je pojam koji su čarobnjaci uspostavili tek dolaskom Španaca na njihovo tle. Jer su osetili da postoje ljudi koji u svakom momentu imaju apslolutnu vlast nad čarobnjakom i njegovim životom i smrću. Ovo o čemu polemišete su sitni mučiteljčići, ili boranija od sitnih mučiteljčića. I da ima ih mnogo često smo i jedni drugima ta ista mučiteljska boranija. U meni oni izazivaju bes, pa odmah zatim samosažaljenje. Osetiti trijumf nad njima je stanje koje treba pažljivo istražiti u sebi jer iz toga se može videti dali je tijumf stvaran ili si samo trenutno jača boranija od sitnog mučitelja.

Vag

Obećava
Poruka
56
ako se osjeca triumpf, onda je vec nesto sto nestima....triumf je jedna strana medalje, a s druge je gubitak...

ponasanje s sitnim muciteljima nema nista s gubitkom ili triumfom...

ako se tako nesto slicno osjeca onda je to jos uvjek samo igra ludosti...

Nikko

Aktivan član
Poruka
1.669
ako se osjeca triumpf, onda je vec nesto sto nestima....triumf je jedna strana medalje, a s druge je gubitak...

ponasanje s sitnim muciteljima nema nista s gubitkom ili triumfom...

ako se tako nesto slicno osjeca onda je to jos uvjek samo igra ludosti...
Da, nema nikakvog trijumfa tu...samo je to sto jeste. Probas da se sacuvas maksimalno, tj. da savrseno prolazis kroz situacije sa njima u smislu ocuvanja svoje energije, i to je to.

Vag

Obećava
Poruka
56
Da, nema nikakvog trijumfa tu...samo je to sto jeste. Probas da se sacuvas maksimalno, tj. da savrseno prolazis kroz situacije sa njima u smislu ocuvanja svoje energije, i to je to.
da, i to je to...kao sto je don jaun rekao castanedi, da nema veze sta ti drugi rade, samo je vazno kako je tvoje unutrasnje stanje...o tome se radi, da ne gubis svoju zivotnu snagu, svoju energiju...

gost 88651

Iskusan
Banovan
Poruka
6.091
"Pitao sam ga da mi jednom za svagda objasni šta
je to ljudski oblik i šta znači izgubiti ga.
Odgovorio mi je da vidovnjaci opisuju ljudski
oblik kao moćnu silu centriranosti zračenja upaljenih
od sjaja svesti tačno na onom mestu na kome je pri­
rodno učvršćena ljudska skupna tačka. To je sila koja
nas čini ličnostima. Tako, biti osoba, znači biti nateran
da se udružiš sa tom silom centriranosti i da se udružiš
sa tačnim mestom gde se ona stvara.
Zbog njihovih delatnosti, u jednom trenutku skup­
ne tačke ratnika odlutaju nalevo. To je trajno pomera-
nje, a rezultat toga je neuobičajeno osećanje povuče-
nosti, ili kontrole, ili čak napuštenosti. To zanošenje
skupne tačke zahteva novu centriranost zračenja. To
je početak niza većih pomeranja. Vidovnjaci su veoma
zgodno to pomeranje nazvali gubljenjem ljudskog ob­
lika, jer označava neumoljivo kretanje skupne tačke
sa njenog prvobitnog boravišta, koje se završava ne­
povratnim gubljenjem naše vezanosti za silu koja od nas
čini osobe."

U tom času, seti se Boga.

Nikko

Aktivan član
Poruka
1.669
Samo da objasnim, posto sto ce neko ovaj citat iznad pogresno da protumaci, tj. njegov kraj. "Gubljenje vezanosti za silu koja od nas cini osobe" ne znaci gubljenje veze sa "Bogom"...tu se ne misli na tu silu, tu se misli bukvalno na silu koja nas drzi u ljudskom obliku, znaci gubljenje veze sa tom silom, ne sa krajnjom silom koju neki zovu Bog ili kako god..