Anketa: Da li podržavate bojkot ili izlazak na lokalne izbore?

Da li podržavate bojkot ili izlazak na lokalne izbore?

  • Bojkot

    glasova: 18 39,1%
  • Izlazak

    glasova: 28 60,9%

  • Ukupno glasova
    46
Neće, ameri daju kapom i šakom...evo pitaj hila, kolonijalnog upravnika

Nisam siguran... обруч се стеже око Вучића и његове трћ-прћ дипломатије.

Концепт му се распада од Америчког притиска на прокси Шћипетаре, Хрвате и Бошње
 
Stranka slobode i pravde, Srbija centar, Zajedno i koalicija NADA odlučile su da će bojkotovati izbore za grad Beograd. S druge strane, ostavile su mogućnost svojim odborima da donesu odluku o tome da li će učestvovati na lokalnim izborima. Veliko pitanje je kako će svojim biračima objasniti gde treba da glasaju, a gde ne. Zašto, recimo, treba da glasaju na Voždovcu, u Nišu i Novom Sadu, ali ne i na beogradskim izborima. To će zapravo samo izazvati konfuziju kod birača, ocena je sagovornika Nove.

https://nova.rs/vesti/politika/kako...du-ali-izlaze-na-vozdovcu-i-u-ostatku-srbije/
 
Celi koncept tajnog glasanja je došao iz razloga što ljudi u javnom glasanju ne glasaju po svojoj želji, već tuđoj.

Ne znam kako ti te stvari nisu jasne. Seti se ćoravih kutija '45.
Ja bih rekao da je danas obrnuto, da smeju da glasaju za SNS samo zato sto je tajno.

Ponavljam pitanje - koliko ljudi znate iz svog okruzenja koji javno kazu glasacu za SNS? Ja nikoga, i tako je prakticno od pocetka postojanja te stranke - nikad niko javno da ih podrzi. Evo cak i na forumu imas tek ponekog ko ih javno podrzi, svi nesto kao ovo-ono ali nikako da ih javno podrze, ali ni da ih kritikuju.

Javno glasanje smatram apsolutno demokratskim procesom, a tajno NEDEMOKRATSKIM. Ponavljam, takodje niko ne sme da ima posledice zbog svog glasanja - nepozeljni elementi u drustvu moraju biti eliminisani (ne mislim na ubistvo, vec iz javnosti itd) daleko pre nego sto naprave partiju i kandiduju se za izbore; hocu da kazem da nema sta da se neko zbog izbora kaznjava.

Ali, to povlaci posledicu - javno glasanje znaci da mozemo sutra da vidimo ko je glasao recimo za mene, i ako ja pokradem drzavu ili uradim nesto jako lose, narocito ako to lose traje i traje vremenski (a ti moji glasaci ne reaguju), red je da i oni recimo snose deo duga koji sam napravio drzavi a koji drzava ne moze da vrati konfiskacijom moje imovine.

Kod nas je sistem toliko degenerisan da prosto ne znas odakle da krenes sa cistkom, u normalnim uslovima drzavi ne bi ni bilo dozvoljeno da uzima kredite i zaduzuje se, niti bi u normalnoj drzavi iko mogao da radi ovo sto radi Vucic i njegova banda - da krsi Ustav i zakone svaki dan po par puta.

Osnovni problem kod nas, zapravo, i nije Vucic i to sto on krsi sve i svja sto se tice zakona, VEC STO NASE PRAVOSUDJE NE RADI SVOJ POSAO, kao i policija i inspekcije. Da sve institucije rade svoj posao, niko ne bi mogao da uradi nista osim neke sitne korupcije koja je za drzavu nebitna.

I sad se vratimo na glasanje - vidi se da nama treba sistemsko resavanje problema, i da ovaj sistem kako je napravljen ne valja. Zato ja i podrzavam ideju direktne demokratije - videti sta na tu temu ima da kaze Branko Dragas.
 
Ja bih rekao da je danas obrnuto, da smeju da glasaju za SNS samo zato sto je tajno.

Ponavljam pitanje - koliko ljudi znate iz svog okruzenja koji javno kazu glasacu za SNS? Ja nikoga, i tako je prakticno od pocetka postojanja te stranke - nikad niko javno da ih podrzi. Evo cak i na forumu imas tek ponekog ko ih javno podrzi, svi nesto kao ovo-ono ali nikako da ih javno podrze, ali ni da ih kritikuju.

Javno glasanje smatram apsolutno demokratskim procesom, a tajno NEDEMOKRATSKIM. Ponavljam, takodje niko ne sme da ima posledice zbog svog glasanja - nepozeljni elementi u drustvu moraju biti eliminisani (ne mislim na ubistvo, vec iz javnosti itd) daleko pre nego sto naprave partiju i kandiduju se za izbore; hocu da kazem da nema sta da se neko zbog izbora kaznjava.

Ali, to povlaci posledicu - javno glasanje znaci da mozemo sutra da vidimo ko je glasao recimo za mene, i ako ja pokradem drzavu ili uradim nesto jako lose, narocito ako to lose traje i traje vremenski (a ti moji glasaci ne reaguju), red je da i oni recimo snose deo duga koji sam napravio drzavi a koji drzava ne moze da vrati konfiskacijom moje imovine.

Kod nas je sistem toliko degenerisan da prosto ne znas odakle da krenes sa cistkom, u normalnim uslovima drzavi ne bi ni bilo dozvoljeno da uzima kredite i zaduzuje se, niti bi u normalnoj drzavi iko mogao da radi ovo sto radi Vucic i njegova banda - da krsi Ustav i zakone svaki dan po par puta.

Osnovni problem kod nas, zapravo, i nije Vucic i to sto on krsi sve i svja sto se tice zakona, VEC STO NASE PRAVOSUDJE NE RADI SVOJ POSAO, kao i policija i inspekcije. Da sve institucije rade svoj posao, niko ne bi mogao da uradi nista osim neke sitne korupcije koja je za drzavu nebitna.

I sad se vratimo na glasanje - vidi se da nama treba sistemsko resavanje problema, i da ovaj sistem kako je napravljen ne valja. Zato ja i podrzavam ideju direktne demokratije - videti sta na tu temu ima da kaze Branko Dragas.

Ti previše projektuješ svoj lični doživljaj. Svako naše okruženje, potpuno je nereprezentativno.

To je samo svedočanstvo sa ti ne obitavaš sa naprednjacima.
 
Tajnost glasova imaš svugde sa razlogom. Šta bi bilo da se zna u Nju Jorku ko glasa za Trampa? Gore bi prošao nego u Srbiji.

Ja sam jedan od retkih na forumu koji je okačio svoju fotku. A pisao sam i gde živim. Ne krijem se, ne bojim se, glasam za Vučića.

Ajde ti okači svoju fotku 😉

Problem postoji u celom drustvu cim ti mozes i imaces posledice jer glasas za ovog ili onog. Ako je taj neko los njega treba da resava policija i sudstvo, i eventualno medicinski strucnjaci :D, ako se razumemo. Ne moze do izbora da dodje neprijatelj drzave i naroda.

Da prevedemo sta to znaci - smem da psujem sve po spisku bilo kom drzavnom cinovniku, ukljucujuci predsednika, NE SMEM ni da pomislim da psujem Srbiju i srpski narod kao drzavu i narod te drzave. Kod nas je upravo obrnuto - ne smes da psujes Vucica (Titu??!) ali smes da izdajes drzavu i srpski narod nazivas kako hoces, vredjas ga i ponizavas (umanjivanje zrtava ustaskih zlocina, na primer) - to je sve NAOPAKO.

U skladu sa tim, vec pisao, DB treba PRVENSTVENO da prati sta rade predsednik, premijer, ministri, pa i poslanici u skupstini - jer oni MOGU da naskode drzavi. Ti i ja, bez prava potpisa i pristupa bilo kom drzavnom resursu ili dokumentu, mozemo da se slikamo po pitanju ugrozavanja drzavne bezbednosti.

A sto se tice slike odavno su mi dobronamerni ljudi savetovali da ne odajem licne podatke ni bilo sta slicno, i toga se drzim - jer ovde ima svakojakih likova. Ne da ja nesto specijalno krijem, ja dosta ostro i pisem jer nisam stranacki obojen vec imam stav kako drzava i drustvo treba da izgleda i kao takav kritikujem sve sto ne valja.

Inace ucesnik sam mnogih protesta, kao sto zna onaj ko prati sta pisem, na mnogima nas je bilo saka jada, tako da ne sumnjam da sam poznat ORGANIMA.

A sto se tice tvog glasanja za Vucica ne znam sta da ti kazem - covek izdade sve sto je mogao na KiM, zaduzi nas ko zna koliko, okruzen je mafijasima, politiku mu ni ne znas, izvrsio je visestruke drzavne udare...

Ali postujem to sto si bar javno rekao da glasas za Vucica, mada sam ja prvenstveno govorio o glasanju za SNS - to stvarno retko mozes da cujes da ti neko otvoreno kaze, mislim na poznanike, prijatelje itd. A ima i onih snimaka sa glasanja pa cak i sa mitinga podrske Vucicu od pre godinu dana kada ljudi beze i kriju se da ih ne snime/povezu sa SNS-om odnosno Vucicem. Jadno.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Savo Manojlović radi anketu o izborima 2. juna, zanima ga šta građani misle o OVE ČETIRI JAVNE LIČNOSTI, ispituje se i da li žele njega na glasačkom listiću​

https://www.blic.rs/vesti/politika/...k&utm_medium=social&utm_campaign=share-button

I sta ce Savo sam da promeni, sve i da postane gradonacelnik?

Trenutno Beogradom upravljaju dvojica nazovi-opozicionara, jedan je valjda onaj debil Dobrica, i sto kaze Sarovic koju su aferu otvorili, koji su tajni ugovor obelodanili, sta su sprecili u gradu da uradi SNS mafija?

NISTA!!! Proteste su ugasili, ukrali naziv protesta koaliciji koju su, naravno, odmah i rasturili, i evo citam danas Marka Vidojkovica u DANAS-u kako zali sto im je dozvoljeno (koaliciji) da uzmu naziv Srbija protiv nasilja, i kako to nije bilo u redu ni ljudski ni politicki, ALI NIJE TAKO REAGOVAO ODMAH KADA SU TO URADILI I DOK SU PROTESTI JOS TRAJALI, kao sto su neki govorili, a i ja izmedju ostalih, nego se sad setio kad su sve shebali - i proteste, i izbore, i post-izbore, a shebace i predstojece izbore - opozicija ce doziveti katastrofu u Beogradu, kao sto su vec doziveli u decembru (setimo se koliko stranaka nije preslo cenzus, ukljucujuci Zavetnike i Dveri, i koliko je predsednika stranaka podnelo ostavke - sto je jos i najbolja posledica tih izbora, a najveci poraz je zapravo sto Beograd nije uzet). E, u junu ce proci jos gore, mnogo gore, i zahebace nas za jos 4 godine nasih zivota.

Meni su uzeli vec 34 godine, da racunamo samo od 1990. (a dalo bi se racunati i pre toga). Prakticno su mi majmuni shebali ceo zivot. Ozbilno se razmisljam da ako mi ustanove cancer pocistim malo scenu, vredelo bi.
 
A sto se tice tvog glasanja za Vucica ne znam sta da ti kazem - covek izdade sve sto je mogao na KiM, zaduzi nas ko zna koliko, okruzen je mafijasima, politiku mu ni ne znas, izvrsio je visestruke drzavne udare..
Ne loopetaj, ne ponavljaj gluposti koje si navatao na Nova SS i N1 ili idiotizme koje
vam gazda servira zajedno sa sendvičima.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top