Anketa: Da li podržavate bojkot ili izlazak na lokalne izbore?

Da li podržavate bojkot ili izlazak na lokalne izbore?

• Bojkot

glasova: 18 39,1%
  • Izlazak

glasova: 28 60,9%

• Ukupno glasova
    46
pa kako da glasam, ako nisu ispunjeni izborni uslovi?
isto, sta je ispunjeno sa protesta?
znaci SPN, sada raspala, je prisvojila proteste, narodnu energiju za kojom neki sada zale, i misle da ce im opet poci za rukom da je iniciraju
polovina SPN je uvidela gresku, a polovina ide i dalje na plan A, njih vidim kroz ovoga Lancier-a

ja ne znam kako se ne razumemo?
borba je za demokratiju, za izborne uslove, fer i postene, cioscenje birackih spiskova i sl. a ne za legitimizaciju alekovog izdajstva i uspostavljanje kolonijalne vlasti sa hillom i sl. rt, npr.
ali koja je ideja ovih koji kazu da krenemo od beograda? ideja je da ih ne zanima kosovo, ali onda ni eps, ni kopanje po srbiji, nista, samo da se ovlada budzetom beograda i realizuje ekspo sa njima, da se raspolaze sa sredstvima, dozvolama, kreditima itd

bukvalno se prozvaju poslanici za skupstinski restoran dok se srbija uvlaci u duznicko ropstvo i raskucuje istovremeno..
Nije ispunjen nijedan uslov sa protesta, sve ovo je prosipanje iz supljeg u prazno.

pa ne glasam, eto ako sam u usa, kako da glasam?
neka bude da sam za boska, eto, jel posteno odstupio? prevarila ga mica zavetnica, ili je mene prevario nestorovic, pa sam ostao za MI koji nije vise njegov
neka sam monarhista cetnikujem u americi, za POKS sam

kakve veze ima za koga sam ja, ako se ne razumemo?
prolaze generacije u srbiji,a demokratija? a institucije?
pa do juce sam slusao kako trebamo u eu, jer nas eu tera na vladavinu prava i sl,, a sada ako preti av da izlazimo iz saveta evoipe, nema vise puta u eu?

sta sada, treba da zavlada bezakonje, pogazeno pravo, ustav, sudstvo, sve? kako ne vidite da ste na putu u propast?

znaci ne trebate da se borite za vlast, vec za demokratizaciju, za pravni sistem, vladavinu prava, izborne uslove itd - pa bi eventualno naredna generacija uzivala plod vase borbe!
a ne samo, -"gde je moj deo, necete da me prevarite?"
neko ko se odrice kosova i prihvata stigmu genocidnog naroda, kome je pamet isprana, kome se zamenjuju teze da su rusi, a ne nato - agresor, .... shvati. sludjeni ste, nema sansi na dobro sve da izadje... ako se pljujemo mi koji bojkotujemo, a ovi sto bi se prodali za mrvice da se oni hvale, upropasticete se do kraja ako tako nastavite, mora da se stane vec jednom - "dosta je bilo", mora da sam za njih, uopste nisu losi https://dostajebilo.rs/
Kokosarska i klosrska Srbija, samo na svoje dupe misle i kako da se uglave negde, lepo sam ja rekao ovo nije moj narod.

Sarovicu je resenje da objavi da je trudan, senzacije odrzavaju i jedino to i odrzava paznju ovog naroda...zabole narod za to da li ce da zivi u Srbiji ili Rumuniji...dok moze da bira, e kad ne bude mogao da bira, onda ce da ga zaboli ali onda nece moci da bira...tako je uvek..
Dok je mogao da bira da li ce da zivi u SFRJ ili van, zaboleo ga tuki , neko ce da sredi stvar, posle ne bi hteo rata ali pst u dupe.....

Da li su raspisani opštinski izbori? Ozbiljno pitam jer nije isto što je Brnabićka pristala i pravo raspisivanje izbora sa rokovnikom izbornih radnji.

U momentu kad je ova ekipa odlučila da izađe na izbore, tada Brnabićka nije ni objavila da pristaje na objedinjavanje. Znači da su se pripremili za izlazak ranije. Nešto se tu muti, ne deluju mi iskreni u objašnjenju.

Zamisli situaciju:

Ti ideš na boks meč
Tamo ti vežu i ruke i noge
Protivnik te prebije od batina
Zatim dođe sledeći meč, ti kažeš da nećeš da učestvuješ
Tražiš da ti barem oslobode ruke
Ovi ne pristanu
Međutim ti ipak odlučiš da se "boriš" i izađeš na meč (?!)
I naravno, protivnik te opet prebije ko vola
Hvališ se kako je to borba i kako mora tako

E, to su uradila ova deca. Koliko god da se trudim da razumem, ne mogu. Da li su oni retardirani, ili ih je neko pritisnuo, ne mogu da dokučim. Sve više i više verujem da tu postoji neka pozadina koja nam se ne otkriva. Možda je klincima bilo dosta Đilasa i ekipe pa su hteli da se "osamostale" tako što će da iskoriste situaciju... ko će ga znati.

Poslednja izmena:
Gospodin Đilas rastura opozicione stranke.

Rastura opoziciju tako što se drži dogovora? SPN i Proglas su jasno rekli da se ne ide na sledeće izbore ako se ne ispune 3 minimalna uslova. U ovom momentu ni jedan nije ispunjen. Jel Đilas ispalio ili ko?

Što se tiče Narodne stranke, mora da se oporavi, jer je Đilas tri puta rasturao.

Kad ti beže ljudi iz stranke, to znači da ta stranka radi loše. Uvek bilo.

Tako je svojevremeno i Radule kukao kako mu otimaju stranku a ustvari ljudi bežali zbog njega. Ista stvar je i u slučaju narodne. Svi ti ljudi odlaze dobrovoljno. Lideri koji nisu spremni da prihvate svoju odgovornost nego su im vazda krivi drugi, prosto nisu za politiku.

U prilici sam ovih dana da razgovaram sa članovima i simpatizerima NS. Dolaze novi članovi, postoji neka energija da se dobije dobar rezultat i na beogradskim i na opštinskim izborima. Šta će biti na parlamentarnim izborima, videćemo..

Meni ne deluje tako. Gledao sam dva njegova intervjua, na Prvoj i Informer tv-u. Obe režimske stanice. Pozvan je sa zadatkom da pljuje bojkot opoziciju i Đilasa. Ako mi ne veruješ, slobodno pogledaj. To je sve o čemu je pričao. Nije spominjao ni svoj program, ni svoju partiju, ni svoje planove. I da li to tebi odaje utisak lika koji gradi partiju i gleda svoja posla? Meni ne.

Što se tiče Gajića, neću više da pišem o njemu, jer sam subjektivna. Primećujem samo da ostavlja dobar utisak i kod simpatizera i kod članova.

Ne bih rekao, eno na tviteru ga svi pljuju jer preti ženi advokatskim tajnama (verovatno su ranije sarađivali). Vrlo ružno. Moraš da budeš baš baš loš čovek da bi to uradio. Evo pogledaj poslednju rečenicu ako ne veruješ.

gajic.png

Back