Andjeli ne greše

Christadelphian

Aktivan član
Poruka
1.554
Apsurd mnogih je u tome što svoje "savršenstvo" opravdavaju ne savršenstvom andjela.
Pre će shvatiti da su andjeli pogrešili nego ljudi .
a razmislimo logično:
Greh donosi smrt
ljudi umiru zbog greha
iako je prvo andjeo sagrešio?
čovek žena i zmija beše kažnjeni jer su zavedeni ?
koje je uloga zmije u koju je ušao "satana", koje su joj bile šanse?
pali andjeo se i ne spomenu?
andjeli iako greše ne umiru?
Mi težimo da postanemo andjelima slični
da dobijemu božansku prirodu
u čemu je razlika?
Neki andjeo sutra opet može da napravi dar mar na nebu
iako je na nebu volja Božija
neki veruju da se andjeli na nebu bore?
Koja nam je garancija obećanja mira i što se molimo da bude na zemlji kao i na nebu?
Kažu svi imaju izbor pa i andjeli ?
Mi imamo izbor biramo i budemo nagradjeni dobijemu andjeosku prirodu ,onda opet imamo izbor? kako to?
Ne andjeli su već samim tim što su andjeli "izabrali "da služe Bogu oni su svoj izbor učinili i služe Bogu i nemaju ljudske osobine i atribute . Kao što vekovima ljudi pripisuju bogovima i božanstvima.
 
Christadelphian:
Apsurd mnogih je u tome što svoje "savršenstvo" opravdavaju ne savršenstvom andjela.
Pre će shvatiti da su andjeli pogrešili nego ljudi .
a razmislimo logično:
Greh donosi smrt
ljudi umiru zbog greha
iako je prvo andjeo sagrešio?
čovek žena i zmija beše kažnjeni jer su zavedeni ?
koje je uloga zmije u koju je ušao "satana", koje su joj bile šanse?
pali andjeo se i ne spomenu?
andjeli iako greše ne umiru?
Mi težimo da postanemo andjelima slični
da dobijemu božansku prirodu
u čemu je razlika?
Neki andjeo sutra opet može da napravi dar mar na nebu
iako je na nebu volja Božija
neki veruju da se andjeli na nebu bore?
Koja nam je garancija obećanja mira i što se molimo da bude na zemlji kao i na nebu?
Kažu svi imaju izbor pa i andjeli ?
Mi imamo izbor biramo i budemo nagradjeni dobijemu andjeosku prirodu ,onda opet imamo izbor? kako to?
Ne andjeli su već samim tim što su andjeli "izabrali "da služe Bogu oni su svoj izbor učinili i služe Bogu i nemaju ljudske osobine i atribute . Kao što vekovima ljudi pripisuju bogovima i božanstvima.
...Kao da citam Benediktovu Pricu o Karmi,zaista mislis da su Andjeli na nebu?
 
Christadelphian:
Da, ali ne na nebu koje vidimo vec u drugoj dimenziji : Nebu - zasto pitas?
Drugoj dimenziji??? Takvi izrazi zvuče kao da potiču iz crtanog filma, Srebrni Jahač, He-Man ili Voltron... Mnogo gledate crtaće deco, ali hajde što gledate - nije ni pola problema, nego što ih ozbiljno shvatate... to je problem. Kakve su to nepoznate dimenzije o kojima sanjaš... pardon - govoriš?
 
Christadelphian:
razmislimo logično:
Greh donosi smrt

greska u prvoj recenici.... odakle ti to da greh donosi smrt.. ako ja sad ubijem tebe dal ce to znaciti da cu doziveti trenutnu smrt??? totalna logichka besmislica... na kojima se temelji cela hriscanska mudrost, a koja se protiv tih nelogicnosti bori uchenjem da NE TREBA MISLITI RAZUMOM :))
 
Mislim da se na ovaj forum umesao neki bot koji razmislja samo logicki(neka vrsta vestacke inteligencije) bez emocija. Postoji samo jeda nacin da proverimo da ima emocije: Idiote,kretenu,cobane,seljaku,pederu,seronja...

U recniku ces naci pojam emocija/e.

E...kad spojis tvoju logiku i emocije dobices ono pravo.

Pozdrav...
 
Cybstriker:
Mislim da se na ovaj forum umesao neki bot koji razmislja samo logicki(neka vrsta vestacke inteligencije) bez emocija. Postoji samo jeda nacin da proverimo da ima emocije: Idiote,kretenu,cobane,seljaku,pederu,seronja...

U recniku ces naci pojam emocija/e.

E...kad spojis tvoju logiku i emocije dobices ono pravo.

Pozdrav...

jel to meni uputjeno? Ako jeste, onda ne znam sta se ljutis ako trazim logiku... zar to nije pozitivna stvar? logika je logika i ona nema veze sa emocijama.. emocije mogu samo da je suzbiju...
 
Braco
zna se kako "greh donosi smrt" i
zašto je naša priroda smrtna i kako ćemo se toga rešiti
ali na moja pitanja niko ne odgovori već se tema izvitoperi
Cyberu
pošto je tvoj nick više robotski nego ljudski
neću se uvrediti jer nisi svestan šta govoriš
 
Zašto mešeš iskušenje sa grehom?
Svi mi imamo telesne želje ,prohteve .
To je iskušenje a kad zadovoljimo telo mimo Božije volje mi činimo zlo ili greh !!!
Zar si zaboravio
Da je Hrist bio svime iskušavan ali ne sagreši ni u čemu
Ako andjeli mogu činiti greh ili biti zla onda sva ova religija stvarno nema smisla i Sizif je u pravu
 
Christadelphian:
Zašto mešeš iskušenje sa grehom?
Svi mi imamo telesne želje ,prohteve .
To je iskušenje a kad zadovoljimo telo mimo Božije volje mi činimo zlo ili greh !!!
Zar si zaboravio
Da je Hrist bio svime iskušavan ali ne sagreši ni u čemu
Ako andjeli mogu činiti greh ili biti zla onda sva ova religija stvarno nema smisla i Sizif je u pravu

Stvarno, "greh" je greška. Hteo sam da napišem, da smo već rođeni sa greškom... A i da imamo slobodnu volju. Kao i anđeli. Jer inače bi oni (i mi) bili roboti. Ali ti tvrdiš, da nema demona (palih anđela)... Da su npr. oni demoni koji su otišli u svinje a svinje u more neko zlo, koje je bilo u tome čoveku i... ne znam dalje da sledim tvoju logiku. Žao mi je ali ne ide. Već od Jova dalje :( .
 
Znam Kissko da ne možeš da me pratiš jer nisi ni počeo
Ali znaj ovo da slobodnu volju imamo mi da biramo da služimo Bogu ili da umremo .
Andjeli služe Bogu i time nisu roboti već verne sluge . I pre nego što u nama začne ideja o nekoj pobuni Bog zna za to On ispituje naša srca jer će vaskrsnuti samo iskreni služioci koji se ne mogu sutra predomisliti i pobuniti. Andjeli su Njegova vojska deo božanstva koje ispunjava Božiju volju i istim su ciljem spojeni i nemaju ljudske atribute koje ljudi daju svako svom božasnstvu od iskonskih dana. Andjeli nisu oni koji će možda da služe a možda i neće oni su već izabrali da služe baš kao i oni vernici koji ce vaskrsnuti .
Misliš da u nedogled mi možemo imati izbor?
Pozdrav
 
Christadelphian:
Znam Kissko da ne možeš da me pratiš jer nisi ni počeo
Ali znaj ovo da slobodnu volju imamo mi da biramo da služimo Bogu ili da umremo .
Andjeli služe Bogu i time nisu roboti već verne sluge . I pre nego što u nama začne ideja o nekoj pobuni Bog zna za to On ispituje naša srca jer će vaskrsnuti samo iskreni služioci koji se ne mogu sutra predomisliti i pobuniti. Andjeli su Njegova vojska deo božanstva koje ispunjava Božiju volju i istim su ciljem spojeni i nemaju ljudske atribute koje ljudi daju svako svom božasnstvu od iskonskih dana. Andjeli nisu oni koji će možda da služe a možda i neće oni su već izabrali da služe baš kao i oni vernici koji ce vaskrsnuti .

Misliš da u nedogled mi možemo imati izbor?
Pozdrav

Brate. Sa ovim tekstom se mogu potpuno složiti. Ali ima i više. Možda nije pravo zvati ona duhovna bića, koja su protiv Boga anđeli ili pali (bili su neverni) anđeli, možda ti to smeta. Nazovimo jih onda demoni. Ona postoje i opisana su hteo ti ili ne. Mi se uistinu moramo boriti sa svojim nedostatcima ali ponekad i sa njihovim izazovima...

Efežanima, glava 6.

...
10. А даље, браћо моја, јачајте у Господу и у сили јачине Његове.

11. Обуците се у све оружје Божије, да бисте се могли одржати против лукавства ђаволског:

12. Јер наш рат није с крвљу и с телом, него с поглаварима и властима, и с управитељима таме овог света, с духовима пакости испод неба.

13. Тога ради узмите све оружје Божије, да бисте се могли бранити у зли дан, и свршивши све одржати се.
...
 
GREH?
Zapamtila sam dobro reci, ne secam se kog filozofa,
GREH JE KALJANJE SVETINJE SVETA DUHA
.. pa naravno da ces od toga da umires... ne kaze se dzabe "preporodio se" - rodio se ponovo kao novi ali sa grehom umires kao prethodno cisto bice...
Nislija ce znati ko je ovo zavetovao ucenicima:
NIKAD NE IZNEVERITE VASU NAJLEPSU ZVEZDU...
 

Back
Top