andjeli i demoni

Nesposobni je sebe nazvao dobrim, on ne laze, ali kad bi se zaebavali. On je sposoban, ali kad bi se zaebavali. On ne pije krv, ali kad bi se zaebavali. On je defanzivan, ali kad bi se zaebavali. On upravo polazi od individualisticke hipoteze da je svaka individua jednaka sama po sebi, cak i dovoljna sama sebi! To je toliko individualisticki da se vise ne misli ni na dobro djece, cak ni na njihovo nastajanje. Ko zeli dvoje ili vise djece taj je "sebican i nece da usvoji dijete iz Afrike", tako zbori "dobri". A upravo je obrnuto, sebican je onaj ko ne zeli ni da radja ni da usvaja, da ne bi morao davati drugima, cak ni svome mesu i krvi ne zeli da daje.

Tako dobijamo "dobrog" koji zivi od danas do sutra radi svog smrdljivog dupeta i svoj nerad naziva "defanzivom".

- - - - - - - - - -

Dobri laze da ne moze da ima vise od jednog djeteta, i da to dijete "treba da raste u izobilju, a ne kao mi", da bi imao alibi za isprazna putovanja po svijetu, za bijegove od samog sebe...

Dobri je rdja i nesposobni gad, i uglavnom nosi suknju.

odgovoricu ti jer si dosao na moju temu.
apsolutno dobro i zlo ne postoji, to zna svako ko razimislja ili ko je citao Nicea
tema je relatizovana, da se spekulise koji metod je dugorocno 'bolji' i za pojedinca i za vrstu u isto vreme (presek)
sebicni smo svi, samo sto su neki kratkovidi
to sto ti hoces decu, hoces ih ZBOG SEBE, jer sagledavas dugorocno, neko drugi nece isto ZBOG SEBE,(po meni dekadencija)
ali nisi ti manje sebican, nego si manje dekadentan

sto se tice zena, ne bih s tobom na tu temu jer se nikad nismo mogli sloziti.
tvoj problem je sto zenu dozivljavas prvo kao pol, a potom kao ljudsko bice
ne znam stvarno otkud na ovom forumu ovolika mrznja prema zenama..suprotno je zanemarljivo
mozda jer su zene svesne da ce imati sinove i da imaju oceve, bracu..
 
Ti si posla od komunisticke pretpostavke "svima po potrebama", znaci, ja trebam neciju zenu, ja ruzan, smrdim, gad, prevarant, lopov, i odem po komsijinu zenu koju krase suprotni atributi...

Vrsta je isto tako fiktivna kao što je i naše »ja«: napravljena je pogrešna razlika. »Ja« je sto puta nešto više od jednostavnog jedinstva u lancu beočugâ; ono je sam taj lanac, i to potpun; a vrsta je prosto apstrakcija sačinjena od mnoštva ovih lanaca i njihove delimične sličnosti. Da se jedinka žrtvuje vrsti, kao što se to često tvrdi, nije nikakva činjenica, nego pre samo primer pogrešnog tumačenja.

To ko je sebican vidi se po njegovim plodovima.

Ja ne zelim "zbog sebe" djecu, ja nisam "prosto jedinstvo u lancu beocuga", niti sam ja nesto nezavisno od ljudi koji su ucestvovali u mom nastanku!

Zenu dozivljavam kao poludijete koje glumi odraslog covjeka i lazima, ucjenama i nasiljem nastoji da dobije ono sto joj ne pripada. Mozda je nekad postojala neka zena koja je znala koristiti svoje prednosti da bi zauzela nekonkurentnu ulogu u drustvu, ali ove danasnje zene su najnizi sljam iz najnizih drustvenih slojeva koje interesuje samo novac i nista drugo. Od njih je i nastalo "potrosacko drustvo".
 
Ti si posla od komunisticke pretpostavke "svima po potrebama", znaci, ja trebam neciju zenu, ja ruzan, smrdim, gad, prevarant, lopov, i odem po komsijinu zenu koju krase suprotni atributi...



To ko je sebican vidi se po njegovim plodovima.

Ja ne zelim "zbog sebe" djecu, ja nisam "prosto jedinstvo u lancu beocuga", niti sam ja nesto nezavisno od ljudi koji su ucestvovali u mom nastanku!

Zenu dozivljavam kao poludijete koje glumi odraslog covjeka i lazima, ucjenama i nasiljem nastoji da dobije ono sto joj ne pripada. Mozda je nekad postojala neka zena koja je znala koristiti svoje prednosti da bi zauzela nekonkurentnu ulogu u drustvu, ali ove danasnje zene su najnizi sljam iz najnizih drustvenih slojeva koje interesuje samo novac i nista drugo. Od njih je i nastalo "potrosacko drustvo".

ta komunisticka postavka se odnosila na materijalne potrebe, a sve i da nije tako, u drustvu 'dobrih' nemas nikoga ko bi bio gad i prevarant i implicira da niko nece poseci za necim sto mu prirodno ne pripada

slazem se da je 'ja' sam taj lanac i vrsta skup lanaca, i ne vidim protivrecnost kad kazem da decu hoces zbog sebe (lanca)

potrosacko drustvo je interakcija, ljudi imaju potrebe, oni kojima je to interes stvaraju nove potrebe.
i muskarci su jednako potrosaci samo sto ce pare koje ce zena spiskati na krpice, potrositi na novi auto
 
ha ha, koja naiva, pa ti si puna predrasuda, kao da postoji "dobro" po sebi. To ja kazem, cula djeca da odrasli spominju neke rijeci, pa ih ponavljaju bez mnogo uvidjaja. Ti nemas nijednog dokaza da su sve potrebe "dobre"! Koliko je samo suprotnih dokaza, kad ljudi nemaju sta da jedu, postaju kanibali.

Ali onaj ko se zeni radi porijekla, prezimena i volje porodice, taj nije egoista. Egoista je onaj ko se zeni samo radi sebe, znaci, veci je egoista onaj ko se zaljubio i samo slusa zov strasti, nego onaj ko zeli zenu koja ce biti u stanju da ga razumije i da prihvati njegovu porodicnu tradiciju. Strast se pali na spoljasnjost, a u tradiciji je krv. Zato je toliko razvedenih brakova, jer unutrasnjojst nije bila u skladu sa spoljasnjosti. Ne postoji "istinska ljubav"!

"Potrosacko drustvo" je ono koje sem potrosnje ne zna nizakakve druge vrijednosti, a feministkinje sa dna kace su se odrekle muskaraca i vjere u njih i sad ih samo zanima novac.
 
sto se tice zena, ne bih s tobom na tu temu jer se nikad nismo mogli sloziti.
tvoj problem je sto zenu dozivljavas prvo kao pol, a potom kao ljudsko bice
ne znam stvarno otkud na ovom forumu ovolika mrznja prema zenama..suprotno je zanemarljivo
mozda jer su zene svesne da ce imati sinove i da imaju oceve, bracu..
Pusti te mizogonske kukavice I begunce...Njihova mržnja dolazi od straha od inferiornosti spram žene.
I taj strah je opravdan!z:mrgreen:
Jer žena dominira svojom jednostavnom I nadasve efikasnom iracionalnom logikom koja je intuitivna,
emotivna,a ne retko I lucidna,a u osnovi nepogrešiv program produženja I prosperiteta ljudske vrste!
Mi muški smo u tome samo proteza pomoću koje to ostvaruju...
Lično ja sam begunac od svih tih obaveza koje mi veca nameće,jer to nema granica,ali pritom pazim
da materijalno I emotivno ne ugrozim njen program!:manikir:
Ybg,spasavaj se ko može...:hahaha:
 
Pusti te mizogonske kukavice I begunce...Njihova mržnja dolazi od straha od inferiornosti spram žene.
I taj strah je opravdan!z:mrgreen:
Jer žena dominira svojom jednostavnom I nadasve efikasnom iracionalnom logikom koja je intuitivna,
emotivna,a ne retko I lucidna,a u osnovi nepogrešiv program produženja I prosperiteta ljudske vrste!
Mi muški smo u tome samo proteza pomoću koje to ostvaruju...
Lično ja sam begunac od svih tih obaveza koje mi veca nameće,jer to nema granica,ali pritom pazim
da materijalno I emotivno ne ugrozim njen program!:manikir:
Ybg,spasavaj se ko može...:hahaha:

intuicija je samo rar file licnog i genetskog iskustva i znanja. gotova formula koju uvrstis u konkretnu situaciju. zato je efikasna, brza i najcesce tacna.
da su zene intuitivnije, vise mi lici na ruralnu legendu, iz vremena kad su zene bile nepismene i nije im preostajalo nista nego intuicija, inteligencija i dovijanjez:lol:
izgleda da si ti vecu izabrao da se potpomognes tamo gde si tanak, na koga su deca?
 
u zivotu sretah svasta, ali andjela ili demona nikad...bilo je dosta losih kopija koji su tripovali da imaju harizmaticke moci ovog ili onog, ali pravilo je da je sve sto bode oci suprotnost onoga sta predstavlja...
 
intuicija je samo rar file licnog i genetskog iskustva i znanja. gotova formula koju uvrstis u konkretnu situaciju. zato je efikasna, brza i najcesce tacna.
da su zene intuitivnije, vise mi lici na ruralnu legendu, iz vremena kad su zene bile nepismene i nije im preostajalo nista nego intuicija, inteligencija i dovijanjez:lol:
izgleda da si ti vecu izabrao da se potpomognes tamo gde si tanak, na koga su deca?
Deca? Pa na poštara...valjda-šta znam...:zstidljivko:z:cry:

- - - - - - - - - -

a niche je reper da apsolutno dobro i zlo ne postoje :lol:
ovaj forum je postao zabava losih ucenika
Ne sjeri,jeste zabava,ali ja sam bio odlikaš...z:mrgreen:
A znaš ša je Ničetu s onestrane dobra I zla? E ni to...z:mrgreen:
 

Back
Top