Amerikanci zive nikad gore - mladi parovi ne mogu do nekretnine, polovinu plate trose na rentiranje nekretnine

Тихи

Starosedelac
Poruka
163.464
Pod Bajdenom na vlasti ubrzano se urusava standard americkog zivota svim gradjanima Amerike.

Americki san je samo san za 90% zitelja iste.

Amerikanci zive nikad gore - mladi parovi ne mogu do nekretnine, polovinu plate trose na rentiranje nekretnine.

Kako komentarisete ovaj ubrzani kolaps i propast Amerike?


57--Non-Homeowners-Cite-Home-Affordability-As-Main-Barrier-1.png


74--Non-Homeowners-Struggle-To-Qualify-For-Mortgages.png


Autorska tema.
 
Pod Bajdenom na vlasti ubrzano se urusava standard americkog zivota svim gradjanima Amerike.

Americki san je samo san za 90% zitelja iste.

Amerikanci zive nikad gore - mladi parovi ne mogu do nekretnine, polovinu plate trose na rentiranje nekretnine.

Kako komentarisete ovaj ubrzani kolaps i propast Amerike?
americki san je umro, ko je kupio, kupio, ostali mos' se slikaju;
koliko ja pratim kamate se nece rezati skoro, bilo bi opasno da se pozuri, znaci ove godine tesko, i to mozda cetvrt %, pola posto tesko, mozda do kraja godine, pa racunajte

u cali su ponegde cene pale na polovinu, ali tamo od skora ima porez za izlazak, selidbu iz cali, Znaci nece se tako lako bas pobeci odande!
drugde rastu, znaci vrsi se neka vrsta nivelacije, i sve je vise tekstova tipa gde jos moze da se kupi za 200-300 hiljada kuca, jer je prosek negde preko 400 hiljada, gde jos moze jeftinije da se zivi, a odlazi se cak i sa floride

onda, tekstovi tipa, koliko para treba imati da bi se penzionisali, milion, milion i po?a ko nema? mnogi imaju dug, cak i mladi zaglavili su, i ne mogu da se iskobeljaju, i onda masa tekstova sa fiks idejama, da se zivi zajedno, iznajmi deo kuce nekome itd - to vise nije americki san, vec nocna mora!
 
Poslednja izmena:
dakle, zlatno pravilo trecina jedne plate za stanovanje se pretvara u socrealizam, kada sam ja bio dete u beogradu i po secanju, ili pricama, jedna cela plata odlazila za kiriju... amerika je na tom putu, zvuci strasno, ali je tako.

jos su ovo bili saveti za vreme kovida sa kamatama duplo manjim! a sada? loan calculator, pa sracunajte sami razliku, nepremostiva je! stanje je neodrzivo, a sve dublje srljamo u propast!!! zamislite samo da ja danas moram duplo vise da izdvajam za stanovanje, nego sto sam fiksirao pre 10-ak godina? to bi mi bio siguran put u bankrot!!! a to sleduje polovini ove mladje generacije, sto opet nije smak sveta, samo kazem, bankrot u americi je kao dobar dan, ali onda ne sanjajte milione..

Rule No. 1: Spend no more than 30% of your gross income on a monthly mortgage​


Always follow the ’30/30/3 rule’ before buying a home during Covid-19, says finance expert—here’s why

 
Poslednja izmena:
Pod Bajdenom na vlasti ubrzano se urusava standard americkog zivota svim gradjanima Amerike.

Americki san je samo san za 90% zitelja iste.

Amerikanci zive nikad gore - mladi parovi ne mogu do nekretnine, polovinu plate trose na rentiranje nekretnine.

Kako komentarisete ovaj ubrzani kolaps i propast Amerike?


57--Non-Homeowners-Cite-Home-Affordability-As-Main-Barrier-1.png


74--Non-Homeowners-Struggle-To-Qualify-For-Mortgages.png


Autorska tema.
Za to vreme Milica Zavetnica ministarka u Vucicevoj vladi, a ti je hvalio kao branioca Kosova.:rotf:
 
americki san je umro, ko je kupio, kupio, ostali mos' se slikaju;
koliko ja pratim kamate se nece rezati skoro, bilo bi opasno da se pozuri, znaci ove godine tesko, i to mozda cetvrt %, pola posto tesko, mozda do kraja godine, pa racunajte

u cali su ponegde cene pale na polovinu, ali tamo od skora ima porez za izlazak, selidbu iz cali, Znaci nece se tako lako bas pobeci odande!
drugde rastu, znaci vrsi se neka vrsta nivelacije, i sve je vise tekstova tipa gde jos moze da se kupi za 200-300 hiljada kuca, jer je prosek negde preko 400 hiljada, gde jos moze jeftinije da se zivi, a odlazi se cak i sa floride

onda, tekstovi tipa, koliko para treba imati da bi se penzionisali, milion, milion i po?a ko nema? mnogi imaju dug, cak i mladi zaglavili su, i ne mogu da se iskobeljaju, i onda masa tekstova sa fiks idejama, da se zivi zajedno, iznajmi deo kuce nekome itd - to vise nije americki san, vec nocna mora!


Cena nekretnina krece od 400.000 dolara

Nedostizan san za vecinu amera.
 
Cena nekretnina krece od 400.000 dolara

Nedostizan san za vecinu amera.
zbog kamate
nije isto da placas 1700 [sa 3%] ili 3000 [sa 8%], ili kada su cene bile duplo manje, a zarade nisu skocile duplo
plus osiguranje, porez itd
ubacuyj samo cene i koliko % hoces/zelis/mastas kamata da bude, i imas mesecno koliko bi placao sta znam na 30 godina
https://www.calculator.net/loan-calculator.html?cloanamount=400,000&cloanterm=30&cloantermmonth=0&cinterestrate=3&ccompound=monthly&cpayback=month&x=Calculate&type=1#monthlyfixedr

i sada zamisli da ja umesto 850 [da kazemo polovina od gornjih 1700] placam 3000, a odakle mi te pare svaki mesec? gde su pare za ostalo sto isto moram da placam? auto od 27000 rata je 400, a sa vecim kamaticom 500
 
Poslednja izmena:
Cena nekretnina krece od 400.000 dolara

Nedostizan san za vecinu amera.
Па то је смешно јефтино.
2 раде,узмеш то под Хипотеку..
какав проблем?
Тако ради ,купује цео Свет..тако ваљда и они купују,
20% Учешћа из сопственог пензионог Фонда,остало Хипотека
 
Па то је смешно јефтино.
2 раде,узмеш то под Хипотеку..
какав проблем?
Тако ради ,купује цео Свет..тако ваљда и они купују,
20% Учешћа из сопственог пензионог Фонда,остало Хипотека


Vidis li grafikon prijatelju?

74% Amerikanaca nema dovoljno visoke prihode da moze da placa ratu kredita!!!
 
ali i dalje nedostižno čak i u mašti za praktično celu Evropu, pa i šire.
pa i za amere je nedostizno,. sto zbog cena, sto zbog kamata, idealno treba bar 10 godina da se sve oporavi, a stvari tesko da idu ka oporavku, tako da je vecina odustala od americkog sna, jednom kada te pregazi vreme nema nazad, ne mozes mator da uzimas kredit na 30 godina, na 15 su jos manje sanse da mozes da ga placas
 
Vidis li grafikon prijatelju?

74% Amerikanaca nema dovoljno visoke prihode da moze da placa ratu kredita!!!
ја сам мало економски Лаик али и те Банке морају да обрћу Капитал,зато и постоје да би зарађивали паре,
јер ако се ништа не продаје-онда ни они немају Зараду а зарада им је потребна да би сами измиривали своје текуће Обавезе...
нека смање ту референтну каматну Стопу(ел се тако каже):D
и решен Проблем.
 
нека смање ту референтну каматну Стопу(ел се тако каже):D
и решен Проблем.
ne mogu da smanje ove godine, veliki je rizik, mozda tek cetvrtinu, ili neka bude maksimalno pola procenta, znaci umesto 8, ubacujes u kalkulator 7,5%, pa racunaj
 
ako si decenijama odvajao, ali kuce valjda kupuju mladi, a ne ko je pred penzijom, nece jos 30 godina da radi i placa hipoteku
А колика је годишња камата код Вас кад би узео Кредит оно..на јеће,пиће,нов ауто и сл. глупости,
невезано за Некретнине?
 
ne mogu da smanje ove godine, veliki je rizik, mozda tek cetvrtinu, ili neka bude maksimalno pola procenta, znaci umesto 8, ubacujes u kalkulator 7,5%, pa racunaj
uhh..тек сад видим
8% је безобразно пуно :(:(..
болесно пуно

Швица,2 % плафон
 
А колика је годишња камата код Вас кад би узео Кредит оно..на јеће,пиће,нов ауто и сл. глупости,
невезано за Некретнине?
kreditne kartice ti daju godinu, godinu i po bez kamate, pa kada ti zaboravis da si duzan, onda krene guljenje, sta znam 25%
auta https://www.creditkarma.com/shop/autos
samo nemoj da gledas pocetnu kamatu, na kratki rok, sta znam, isto kao i za kuce 7, ili 8%, na polovnjake racunaj i preko 10%
kamata je duplirana u poslednjih par godina
uhh..тек сад видим
8% је безобразно пуно :(:(..
болесно пуно
onda ne kupujes nista na kredit, ili racunas da ces da ostanes bez toga kada prestanes sa placanjem, pa u nekom roku, samo ti odvuku auto

najcrnje je sto nece biti bolje u godinama koje dolaze - danasnje kamate su dosle da bi ostale za duze vreme, ne smeju da se spustaju, a ne mogu ni da se izdrze, znaci, propadamo pre Rusije
У Русији је ДО ЈАЈА!
isteruju nas iz afrike, zlato, dijamanti, uranijum itd, ne znam kako cemo za 5-10 godina, ali sve je moguce, rusija da bude kao zapad cak sto je bio
 
Poslednja izmena:
Kolabirace amerika onog momenta kada federalne rezerve odluce da ukinu dotog novca u prezaduzenu zemlju.
nema prestanka dok traje igranka, deficit mora da se pokriva, a upravo sa velikim kamatama resavaju problem lakog novca
mora sve da stane, pauza, pa onda tek da se vidi, ....ali to se nece desiti, znaci, sledi nesto planetarnih razmera, sve mirise na rat
 
Poslednja izmena:

Back
Top