Amerika posle Trampa

Kako vidim oni jedva sastavljaju kraj sa krajem. Ameri napravise F22 200 komada i tacka. Rusi stalno izbacuju neke prototipove sedme generacije a ni jedan u serijskoj proizvodnji.

Rusi imaju samo nekoliko kapaciteta. Imaju nenormalne izvore energije i ogromno prostranstvo. To ih cini neosvojivim. Njima vise teritorije ne treba. Oni su ogromni. Rusi nisu ofanzivni nego defanzivni.

Nato je dosao sa stitom u Poljsku, Rumuniju, Bugarsku. Vrslja po Ukrajini. Poceli su i sa Lukasenkom da vrslajju. NATO je bio i ostao ofanzivni agresivni savez.

Rusi se samo brane.

Srbija pak sa tim nema nista i treba da se uclani u NATO.
Rusi se ne brane, nego napadaju druge.

Njihova ranjivost je u tome da kada uskoro putin padne, rusija će nestati kao pretnja.

Pošto su suviše slabi i kukavični da otvoreno objave rat onima koje mrze (beli čovek), onda je njihova jedina nada da neki rusofil postane predsednik SAD.
 
Hmmm. Izazvali smo mi klintonovski establisment. Sada popravljanjem odnosa sa tramparskim imamo sansu da popravimo i situaciju.
Ja podrzavam teoriju da smo sami krivi za devedesete.
Pitanje "krivice" mogu da postavljaju samo budale Važno je koliko smo bili uspešni ili neuspešni u eto konkretno devedesetim ali ne i ko je "kriv" za rat.Iz naše lične perspektive devedesete su katastrofa jer naši klubovi nisu učestovali u evropskim kupovima a ni reprezentacija,nisu gostovala neka imena iz sveta muzike a pao je i životni standart većini ali istorija će dati neki svoj sud o devedesetima ne obazirući se mnogo na naše ocene i frustracije,ozlojeđenost što smo bili lišeni mnogo čega .Kao što i mi danas na ustanak iz 1804 i teške muke stanovništva oko obnove srpske države gledamo bitno drugačije nego tadašnji učesnici tih događaja među kojima su mnogi na sve to gledali kao na nepotrebno ludilo (mislim na obične ljude).
Zato pri oceni devedesetih treba biti oprezniji.
 
Rusi se ne brane, nego napadaju druge.

Njihova ranjivost je u tome da kada uskoro putin padne, rusija će nestati kao pretnja.

Pošto su suviše slabi i kukavični da otvoreno objave rat onima koje mrze (beli čovek), onda je njihova jedina nada da neki rusofil postane predsednik SAD.
Ne znam sada jaguarka odakle ideja da Rusi mrze belog coveka?! Ja sam mislio da si ti ozbiljan sagovonrik.
 
Pitanje "krivice" mogu da postavljaju samo budale Važno je koliko smo bili uspešni ili neuspešni u eto konkretno devedesetim ali ne i ko je "kriv" za rat.Iz naše lične perspektive devedesete su katastrofa jer naši klubovi nisu učestovali u evropskim kupovima a ni reprezentacija,nisu gostovala neka imena iz sveta muzike a pao je i životni standart većini ali istorija će dati neki svoj sud o devedesetima ne obazirući se mnogo na naše ocene i frustracije,ozlojeđenost što smo bili lišeni mnogo čega .Kao što i mi danas na ustanak iz 1804 i teške muke stanovništva oko obnove srpske države gledamo bitno drugačije nego tadašnji učesnici tih događaja među kojima su mnogi na sve to gledali kao na nepotrebno ludilo (mislim na obične ljude).
Zato pri oceni devedesetih treba biti oprezniji.
Jeste potrebna je distanca. Medjutim.. ima osecaj da ce istina i ranije izaci na videlo, a da ce posledice toga biti nikakve. Kao istina o Vijetnamu na primer. U pravu si kada kazes da ne treba traziti krivca. To je svetska igra. Igramo pa ko pobedi.

NO izuzetno je vazno da Srbi iz toga izvuku pouku. Da ne dodju opet u situaciju da im sudbinu kroje prdavci mali narodi koji ni nisu narodi.
 
Nije bitno sta ce amerinposle trampa. Za 10 godina ameri ce ekonomski biti na nivou Italije. Jedino sto fe imati nuklearno naoruzanje kao element super sile. Vec danas je svaki sesti avion natoa operativan. Dolazi kosmicka pravda, samari ce padati sa neba.
 
Nije bitno sta ce amerinposle trampa. Za 10 godina ameri ce ekonomski biti na nivou Italije. Jedino sto fe imati nuklearno naoruzanje kao element super sile. Vec danas je svaki sesti avion natoa operativan. Dolazi kosmicka pravda, samari ce padati sa neba.
Pa američki GDP je 21 trilion dolara ili tako nešto

A ruski oko 0

Sad će tvoja rusija imati tzv. veću depresiju, i pad od 100%
 
Pa američki GDP je 21 trilion dolara ili tako nešto

A ruski oko 0

Sad će tvoja rusija imati tzv. veću depresiju, i pad od 100%
Jake mi sile, definicija demokratije je kad beli narod koji je istrebio crveni narod posalje crne da istrebe zute. Nije vise kameno doba, udje rus sa s500 u Siriju zatvori se nebo za americke avione i Tramp proglasi pobedu nad terorizmom i povuce vojsku. Isterani ste kao psi iz Sirije, a uskoro i iz Avganistana i Iraka. Okupatori, pljackasi, razbojnici i drogosi. 🙂
 
Epidemija covid 19 u SAD će verovatno uništiti Trampove izglede da na narednim izborima ( svejedno kad će biti održani) dobije još jedan mandat.Njegovi protivnici uključujući i vrlo moćne medije već ga razapinju za katastrofalno hendlovanje epidemije.Od tih napada odbrane nema jer je svima jasno da je Tramp čak i uprkos savetima svojih saradnika potcenio mogućnost epidemije u SAD i nije predezeo ništa sve dok voda nije ušla u uši.Naravno,nije Tramp nikakav izuzetak u tom pogledu jer su i manje više svi drugi upravljači širom sveta na pojavu novog virusa gledali kao na pojavu još jednog gripa od koga umiru samo 80 + pa zbog toga uvoditi neke mere koje znače i manji profit,nije izgledalo nimalo umesno.Verovatno bi na isti način postupili i njegovi konkurenti ali imali su sreću da je on umesto njih u tom trenutku bio odgovoran.
Odlazak Trampa verovatno znači vraćanje američke politike na stanje pre njegovog preuzimanja vlasti a to je jedna u odnosu na Trampa agresivnija politika prema onima koji nisu miljenici Amerike.Među takve spada i Srbija.
Tramp nece izgubiti izbore, on cak dobija na popularnosti, jer kao nesto radi.
Nesposobni Bajden ne moze ni koronu da iskoristi u svoju korist, tako da male sanse ima u novembru.

Srbija se sama svrstava u neprijatelje SAD.
 
Tramp nece izgubiti izbore, on cak dobija na popularnosti, jer kao nesto radi.
Nesposobni Bajden ne moze ni koronu da iskoristi u svoju korist, tako da male sanse ima u novembru.

Srbija se sama svrstava u neprijatelje SAD.
Ne vidim kako Još Veća Depresija može izgledati dobro na CV-u trampa.

Tako da treba demokratski smeniti sledeće lidere: Putin, Vučić, Tramp.
 
Važno je koliko smo bili uspešni ili neuspešni u eto konkretno devedesetim ali ne i ko je "kriv" za rat.
Па ми (кад кажем ,,ми", не мислим на Србе као народ, већ на онај дебилни комунистички пар који је владао и за којим је, нажалост, ишао огроман број Срба деведесетих), смо били потпуно неуспешни. Глупави комунистички идиоти који су нас водили (клан Смрдљошевић и банда око њих) успели су да, готово у свим тачкама, униште српске националне интересе и изгубе скоро све што се изгубити може. То су толики идиоти били који суи дозволили да чак и Шиптари успеју боље да остваре своје циљеве од нас Срба.
А најгоре што су убедили већину народа овде да је то тако ,,морало да буде", јер нас целокупна западна хемисфера ,,мрзи" и само смишља како ће да нас уништи (само не знам како су објаснили чињеницу да је и Русија била на супротној страни од нас) и тако су правдали свој тотални дебилизам и своју умоболну политику која нас је упропастила.

Најгоре је што је велики део народа поверовао у то и то је постала основа нашег размишљања. Е то је проблем.
 
To je samo fora koja važi za njega, da je senilan. Na primer vic: "Bajden ponudio Trampu da pomogne oko Španske Groznice."

Ali u stvarnosti Bajden je neverovatno kvalifikovan, a već je bio i Veep (potpredsednik SAD).
Bajden ne moze da cita sa telepromtera, kad izgubi mesto ne moze da nastavi.
Imas vise snimaka gde se jasno vidi da covek nije sposoban za duzi govor.
 

Back
Top