Америчке...

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:



Срби се никада неће одрећи Косова. Званично. Иако је оно изгубљено 99-те. А за то да мира бити неће док се не реши статус Косова си у праву, а најбољи и по Србе у принципу најбезболнији начин би био подела Косова.

Kad sam rekao "odreći" nisam mislio da ga zvanično prihvatimo, već da shvatimo da smo ga izgubili...
 
Ashta si hteo da kazesh "bistri" ako nije genocid onda je podvig?

Nishta bitno ne menja, to, shto po tebi,nije dovoljan broj zrtava da bi se nazvalo genocidom
TO JE ZLOCHIN i to je neosporeno!



ps."alergicna" sam na budale,zlochince i one koji ih podrzavaju![/QUOTE
Nije ti kriv ni Mladic ni Karadzuc shto nisi u EU. Mucni malo glavom. Zashto u tom istom Hagu nema Muslimana i Hrvata? Zashto nema shiptara? Samo mojne sad sa onom otrcanom feazom "mi treba da chistimo ispred svojih vrata". Ako pravila vaze za nas, onda treba da vaze i za druge, podjednako. To se zove "demokratija" a ne ovo shto se radi u poslednjih 10 i vishe godina. Poshto se Oricevi zlochini ne pominju i poshto je isti pushten na slobodu, mislim da treba da stavish prst na chelo. Onda, zlochi u Zvorniku, Tuzli, Sarajevu, Ozrenu,selo Kravice, Bratuncu, Srebrenici (Shto se bosne tiche)...Pored svega toga nadju se naravno likovi kao ti i pljuvnanjem po sopstvenom narodu misle da su iznad svih (intelektualci) i da je to odgovor za sve probleme u Srbiji. Kao bicesh blizi EU ako pljunesh na svog. Zaista jadno...
Razmisli malo...
 
Znaš kako, možda si za sve ovo konkretno u pravu, ali ja iz pouzdanih izvora znam da su naši na Kosovu (za Bosnu ne znam, ali mogu da pretpostavim, jer rat je rat) vršili ratne zločine... Ot toga ne treba bežati, kao ni od sledećih stvari:
1. Kosovo ne može da se sačuva
2. Zvanična Amerika već decenijama vrši gore zločine od celog Balkana zajedno
3. Haški tribunal je politička, a ne pravna institucija
4. Na političkoj sceni Srbije (kao i u mnogim drugim zemljama) svi redom lažu i manipulišu - svako na svoj način
5. Za Srbiju je najbolje da se trudi da uđe u EU i da, pored svega, ispunjava svoje međunarodne obaveze
6. Ni na šta od navedenog Srbija ne može da utiče, jer jedan prdež ne može da utiče na promenu temperature u gradu - jednostavno se gubi u vazduhu, nestaje
.

1. Да у овој земљи постоји било каква примена Закона ти би одговарао за сталну
противуставну пропаганду и деловање - и не би ти било дозвољено да овде
пропагираш интересе Шиптара.

5. Само нека ми шабани не жвалаве о томе шта је за Србију најбоље - и само нека
прекину да папагајишу о "међународним обавезама" јер не само што је сморно
него постаје и одвратно.

6. Ово за жути прдеж си потпуно у праву - јер се ваша марионетска "политика"
губи у ваздуху и нестаје.
 
Šta je žuti europejci???
Mislite da je život u američkim akcionim filmovima???
Životna realnost je da su oni zajedno sa vama najobičnije sise koje će da prdnu u čabar i koje će voda da odnese kao što nosi sva govna.
Svojim komentarima dokazujete na kom ste nivou,vi ste bez grama savesti i morala.
Da u ustaškoj genocidnoj tvorevini ovako neko baljezga - nestao bi,jedino veliki Srbi praštaju!
Svi koji pljuju po Srbiji su velike sise i kancer Srbije koji treba odstraniti - zauvek!!!:bye:
 
Nije ti kriv ni Mladic ni Karadzuc shto nisi u EU. Mucni malo glavom. Zashto u tom istom Hagu nema Muslimana i Hrvata? Zashto nema shiptara? Samo mojne sad sa onom otrcanom feazom "mi treba da chistimo ispred svojih vrata". Ako pravila vaze za nas, onda treba da vaze i za druge, podjednako. To se zove "demokratija" a ne ovo shto se radi u poslednjih 10 i vishe godina. Poshto se Oricevi zlochini ne pominju i poshto je isti pushten na slobodu, mislim da treba da stavish prst na chelo. Onda, zlochi u Zvorniku, Tuzli, Sarajevu, Ozrenu,selo Kravice, Bratuncu, Srebrenici (Shto se bosne tiche)...Pored svega toga nadju se naravno likovi kao ti i pljuvnanjem po sopstvenom narodu misle da su iznad svih (intelektualci) i da je to odgovor za sve probleme u Srbiji. Kao bicesh blizi EU ako pljunesh na svog. Zaista jadno...
Razmisli malo...

Nekima ne vredi objašnjavati... neće oni shvatiti čak ni kada ih udare po džepu... već rekoh, ekstremne, kvazi demokrate mi idu na živce sto puta više od prosečnog patriJote...:roll:

http://www.politika.co.yu/rubrike/Politika/Sudjenje-Perishicu-znachajno-i-za-Srbiju.sr.html

Пресуда Перишићу којом би био проглашен кривим, по тачкама по којима га терети оптужница, могла би, наиме, да представља основу по којој би Сарајево могло да тражи и ревизију процеса пред Међународним судом правде у Хагу, пред којим је Босна и Херцеговина тужила Србију за геноцид. Суд у овом случају иначе није дао за право тужиоцу, односно Босни и Херцеговини, мада је речено да Србија није покушала да спречи геноцид.
 
1. Pa jadno je sto ne razumes da za jednog SIptara ili Amerikanca nema Srba-demokrata i Srba -radikala. Ti sad crkni - pukni, u isom si sranju zajedno sa demokratama, tako da odfuckas sa tvojim smRadikalskim podelama medju svojim narodom.

2. Mozda, ali si u istom sranju sa Srbima :D

Bokseru, ti mozda hoces sa radikalima i glupim narodnjacima u isti kos, ali ja necu, daleko im lepa kuca, mada uopste nije lepa.
 
Sve sto su naveo nije tacno. Nije bilo nikakvih podvala, to se sve zaista desilo.

'Ajd čedice, o'ladi!
Ti znaš da se stvarno desilo.

Jesi li ti ikada bio u Sarajevu, i ako jesi, koliko dobro poznaješ taj grad?
Ulica Vase Miskina, zbog koje su nam zaveli sankcije, je nameštaljka u koju ne može poverovati iko ko se imalo razume u naoružanje. Mesto na kom je navodno pala srpska granata i pobila građane u redu za hleb, je takvo da ni uz najopičenije matematičke i balističke proračune nije moguće to dokazati. Uska ulica i visoke zgrade sa obe strane. Granata koja bi bila ispaljena sa srpskih položaja bi morala udariti ili u zgradu ispred ili, ako je prebaci, u gornji deo zgrade iza. Nikako ne bi mogla dospeti do trotoara. I pored svega toga nama su uvedene sankcije koje su nas urnisale i ojačale Miloševićevu diktaturu. I, ako je dokazano da nismo krivi, na tom mestu stoji tabla na kojoj piše: "Na ovom mjestu su srpski fašisti ubili xy nedužnih građana Sarajeva."

Markale isto. Nije kako neko napisa granata ispaljena sa muslimanskih položaja, već je bila mina postavljena pod tezgu. To je naravno prikazano kao minobacački napad sa srpskih položaja. Kasnijom istragom je utvrđeno da su navodne žrtve tog napada bili većinom Srbi. Srbi pobijeni i izmrcvavljeni po podrumima (muslimanskim sarajevskim privatnim zatvorima) i donešeni tu da im se tela raznesu u eksploziji. Obdukcijom je utvrđeno da su ta tela mrtva mnogo sati, pa i nekoliko dana, pre tog događaja.
Ali efekat je postignut. NATO je dobio opravdanje za postavljanje ultimatuma Srbima, pod pretnjom bombardovanjem, da povuku artiljeriju oko Sarajeva, nebi li time poboljšali očajnu situaciju muslimanske vojske i stvorili im uslove da razbiju obruč.
naravno da su se muslimani ubrzo uverili da im ni to ne pomaže, pa su im mnogima, još uvek rasute kosti po okolnim brdima.

Srebrenica. Zločin nad ratnim zarobljenicima se ne može okarakterisati kao genocid. Definicija genocida je zločini kojima se istrebljuje jedna populacija na nekom prostoru, u smislu njenog potpunog fizičkog nestanka.
Pošto tamo nisu ubijane žene, deca i starci, nema govora o genocidu. A, da je, po međunarodnim konvencijama, bio zločin, bio je. Ali, zločin nad ratnim zarobljenicima.

Račak. Svakom iole racionalnom čoveku je jasno da je događaj poput račka bio potreban Americi, kao povod za napad na Srbiju.
Finski patolozi i balističari su utvrdili da ti šiptari nisu ubijeni iz blizine, da su ubijeni iz raznog oružja (što kod streljanja obično nije slučaj), da su im svima ulazno-izlazne rane pod različitim uglovima i sa različitih strana, da im se rupe na civilnoj odeći ne podudaraju sa rupama na telu (znači presvučeni su iz uniformi u civilke), da na licu mesta nema dovoljan broj čaura srazmerno ranama, da ono malo pronađenih čaura se ne poklapa sa zrnima u telima, da u stranicama onog jarka iza leševa sa prostrelnim ranama nema zrna, i najvažnije svaki leš je bio pozitivan na parafinsku rukavicu.
Ja ne tvrdim da naši nisu pravili zločine na kosovu. Poznato je da su Škorpioni, čim su stigli dole, napravili masakr nad nekim civilima i da su isti dan zbog toga povučeni. Naravno, nije ih trebalo samo povući, nego i streljati, ali to je neka druga tema.
Znači, Račak je bio potpuno isceniran i nije imao veze sa našom policijom, sem to da su ih naši pobili u borbama na položajima oko Račka.

Zato čedice, odgovori ti meni na jedno jednostavno pitanje. Što, bre, vi LDP-ovci toliko mrzite svoj rod?
Podsećate me na Majkla Džeksona, koji mrzi crnce i tvrdi da on nije crnac. Hoćete li i vi uskoro tvrditi da niste Srbi?
 
'Ajd čedice, o'ladi!
Ti znaš da se stvarno desilo.

Jesi li ti ikada bio u Sarajevu, i ako jesi, koliko dobro poznaješ taj grad?
Ulica Vase Miskina, zbog koje su nam zaveli sankcije, je nameštaljka u koju ne može poverovati iko ko se imalo razume u naoružanje. Mesto na kom je navodno pala srpska granata i pobila građane u redu za hleb, je takvo da ni uz najopičenije matematičke i balističke proračune nije moguće to dokazati. Uska ulica i visoke zgrade sa obe strane. Granata koja bi bila ispaljena sa srpskih položaja bi morala udariti ili u zgradu ispred ili, ako je prebaci, u gornji deo zgrade iza. Nikako ne bi mogla dospeti do trotoara. I pored svega toga nama su uvedene sankcije koje su nas urnisale i ojačale Miloševićevu diktaturu. I, ako je dokazano da nismo krivi, na tom mestu stoji tabla na kojoj piše: "Na ovom mjestu su srpski fašisti ubili xy nedužnih građana Sarajeva."

Markale isto. Nije kako neko napisa granata ispaljena sa muslimanskih položaja, već je bila mina postavljena pod tezgu. To je naravno prikazano kao minobacački napad sa srpskih položaja. Kasnijom istragom je utvrđeno da su navodne žrtve tog napada bili većinom Srbi. Srbi pobijeni i izmrcvavljeni po podrumima (muslimanskim sarajevskim privatnim zatvorima) i donešeni tu da im se tela raznesu u eksploziji. Obdukcijom je utvrđeno da su ta tela mrtva mnogo sati, pa i nekoliko dana, pre tog događaja.
Ali efekat je postignut. NATO je dobio opravdanje za postavljanje ultimatuma Srbima, pod pretnjom bombardovanjem, da povuku artiljeriju oko Sarajeva, nebi li time poboljšali očajnu situaciju muslimanske vojske i stvorili im uslove da razbiju obruč.
naravno da su se muslimani ubrzo uverili da im ni to ne pomaže, pa su im mnogima, još uvek rasute kosti po okolnim brdima.

Srebrenica. Zločin nad ratnim zarobljenicima se ne može okarakterisati kao genocid. Definicija genocida je zločini kojima se istrebljuje jedna populacija na nekom prostoru, u smislu njenog potpunog fizičkog nestanka.
Pošto tamo nisu ubijane žene, deca i starci, nema govora o genocidu. A, da je, po međunarodnim konvencijama, bio zločin, bio je. Ali, zločin nad ratnim zarobljenicima.

Račak. Svakom iole racionalnom čoveku je jasno da je događaj poput račka bio potreban Americi, kao povod za napad na Srbiju.
Finski patolozi i balističari su utvrdili da ti šiptari nisu ubijeni iz blizine, da su ubijeni iz raznog oružja (što kod streljanja obično nije slučaj), da su im svima ulazno-izlazne rane pod različitim uglovima i sa različitih strana, da im se rupe na civilnoj odeći ne podudaraju sa rupama na telu (znači presvučeni su iz uniformi u civilke), da na licu mesta nema dovoljan broj čaura srazmerno ranama, da ono malo pronađenih čaura se ne poklapa sa zrnima u telima, da u stranicama onog jarka iza leševa sa prostrelnim ranama nema zrna, i najvažnije svaki leš je bio pozitivan na parafinsku rukavicu.
Ja ne tvrdim da naši nisu pravili zločine na kosovu. Poznato je da su Škorpioni, čim su stigli dole, napravili masakr nad nekim civilima i da su isti dan zbog toga povučeni. Naravno, nije ih trebalo samo povući, nego i streljati, ali to je neka druga tema.
Znači, Račak je bio potpuno isceniran i nije imao veze sa našom policijom, sem to da su ih naši pobili u borbama na položajima oko Račka.

Zato čedice, odgovori ti meni na jedno jednostavno pitanje. Što, bre, vi LDP-ovci toliko mrzite svoj rod?
Podsećate me na Majkla Džeksona, koji mrzi crnce i tvrdi da on nije crnac. Hoćete li i vi uskoro tvrditi da niste Srbi?
ti mozes pricati gluposti i za sarajevo i srebrenicu i racak, strucnjaci su rekli svoje-srbi su krivi.....da bi se spasili da ne budu srbi krivi moramo isporuciti u hag sve krivce, a vas smradikale svesti na nivo statisticke greske na izborima. Tad ce Srbija biti srecnija zemlja. I ne mrzimo mi Srbiju, vi je mrzitte, vi koji ste je vodili u ratove, koji ste joj uvodili sankcije, Rusi je mrze, jer da je vole ne bi napadali miroljubivu malu zemlju Gruziju.
 
j6o937.jpg
 
ti mozes pricati gluposti i za sarajevo i srebrenicu i racak, strucnjaci su rekli svoje-srbi su krivi.....da bi se spasili da ne budu srbi krivi moramo isporuciti u hag sve krivce, a vas smradikale svesti na nivo statisticke greske na izborima. Tad ce Srbija biti srecnija zemlja. I ne mrzimo mi Srbiju, vi je mrzitte, vi koji ste je vodili u ratove, koji ste joj uvodili sankcije, Rusi je mrze, jer da je vole ne bi napadali miroljubivu malu zemlju Gruziju.

Auuu, ti si neki novi klovn...
U Srebrenici i Sarajevu su se desili prvenstveno zločini nad Srbima, i ako si Srbin, to bi trebalo da te brine, a ne tamo neki izmišljeni zločini nad poturicama i ustašama...

Rusi je mrze, jer da je vole ne bi napadali miroljubivu malu zemlju Gruziju
:hahaha::hahaha::hahaha:
Ovaj vrhunac kretenizma sam morao da izdvojim...
Gruzija je napala Rusiju, ruska akcija je odbrambena i sasvim je legitimna, šteta doduše što nisu sravnili sa zemljom zapadne šlihtere... Druga stvar, to se Srbije ne tiče previše, ali naravno da ćemo da podržimo Rusiju, čak i u slučaju da ona nije u pravu... Ona nas podržava i cilj opravdava sredstva...
 
Ko si ti da određuješ ko ima veća prava za nezavisnost? Ja mislim da važi obrnuto i šta sad?

Mnogo pogrešno misliš.

Po međunarodnom pravu i konvencijama, niko nema pravo da se otcepi iz međunarodno priznate države, bez njenog dopuštenja.

Po istorijskom pravu, Kosovo nema pravo da se otcepi, jer je uvek bilo integralni deo Srbije (sem u vreme okupacije) i nikada nije bilo nezavisno, niti je imalo ikakve odlike državnosti.
Osetija i Abhazija su bile nezavisne kneževine, koje su u 18.(Osetija) i 19.(Abhazija) veku dobrovoljno ušle u sastav Rusije i sa njom kasnije postali deo SSSR-a. Po raspadu SSSR-a njihovo je pravo da biraju da li će ostati u poziciji u kojoj su bili kada je SSSR nastao, znači deo Rusije ili će obnoviti svoju državnost.

Prijatelju Šabane, savetujem te kada formiraš svoje mišljenje o takvim pitanjima, da se nevodiš emocijama (ove volim, ove mrzim), nego pretresi malo činjenice. Nije to loše. Nauči se po nešto. Vidiš ni ja do ovih skorašnjih događaja na Kavkazu nisam mnogo znao o Osetiji i Abhaziji, ali me nije mrzilo da se informišem kako bih zauzeo svoj stav, koji kasnije mogu da branim argumentima.
A, ako ne želim da se informišem o nekim događajima (jer me ne zanimaju), onda se ni ne upuštam u rasprave i ne iznosim moje paušalno mišljenje.

'Ajd, u zdravlje!
 
Auuu, ti si neki novi klovn...
U Srebrenici i Sarajevu su se desili prvenstveno zločini nad Srbima, i ako si Srbin, to bi trebalo da te brine, a ne tamo neki izmišljeni zločini nad poturicama i ustašama...


:hahaha::hahaha::hahaha:
Ovaj vrhunac kretenizma sam morao da izdvojim...
Gruzija je napala Rusiju, ruska akcija je odbrambena i sasvim je legitimna, šteta doduše što nisu sravnili sa zemljom zapadne šlihtere... Druga stvar, to se Srbije ne tiče previše, ali naravno da ćemo da podržimo Rusiju, čak i u slučaju da ona nije u pravu... Ona nas podržava i cilj opravdava sredstva...

U sarajevu i srebrenici nisu ginuli srbi vec smradikali, a to je bitna razlika. Da li ce neko odgovarati za te zlocine to je problem Bosnjaka, a nas problem je da isporucimo srbe koji su cinili zlocine.

Rusija je izvrsila pokusaj okupacije, to sta Gruzija radi na svojoj teritoriji ne bi trebalo njih da se tice. U cemu je razlog za takvu dupelizacku politiku prema rusiji?
 
citam neke postove na ovu temu i prosto ne verujem da postoje ljudi koji mogu da negiraju nesto sto ceo svet zna da se dogodilo.srebrenicu ne negiraju cak ni Rusi kao najveci "branioci srba".ili recimo Holandjani koji kao krivci imaju najvise interesa da to negiraju.samo bih voleo da cujem argumente na osnovu kojih ti ljudi negiraju te dogadjaje jer lako je reci samo to je laz.ja cu postaviti za pocetak samo ovo pa oni neka razmisle odakle ove slike.http://images.google.com/images?hl=en&q=srebrenica&gbv=2
 
citam neke postove na ovu temu i prosto ne verujem da postoje ljudi koji mogu da negiraju nesto sto ceo svet zna da se dogodilo.srebrenicu ne negiraju cak ni Rusi kao najveci "branioci srba".ili recimo Holandjani koji kao krivci imaju najvise interesa da to negiraju.samo bih voleo da cujem argumente na osnovu kojih ti ljudi negiraju te dogadjaje jer lako je reci samo to je laz.ja cu postaviti za pocetak samo ovo pa oni neka razmisle odakle ove slike.http://images.google.com/images?hl=en&q=srebrenica&gbv=2

Pa do sada je milion puta pisano o dokazima da u Srebrenici nije ubijeno 8000 ljudi.

A i koga zabole vise za tu Srebrenicu. Pricajmo malo o stradanju Srba oko te Srebrenice ,u Sarajevu i drugim mestima.
 
ti mozes pricati gluposti i za sarajevo i srebrenicu i racak, strucnjaci su rekli svoje-srbi su krivi.....da bi se spasili da ne budu srbi krivi moramo isporuciti u hag sve krivce, a vas smradikale svesti na nivo statisticke greske na izborima. Tad ce Srbija biti srecnija zemlja. I ne mrzimo mi Srbiju, vi je mrzitte, vi koji ste je vodili u ratove, koji ste joj uvodili sankcije, Rusi je mrze, jer da je vole ne bi napadali miroljubivu malu zemlju Gruziju.

Znači još jedan novi na ovom forumu, koji lupeta gluposti, samo zato što se krije iza monitora, nikada ne iznosi argumente za svoje tvrdnje, a na tuđe argumente odgovara frazama i floskulama.

Znači, ja ti napišem kilometarsko pojašnjenje događaja i nato dobijem odgovor da pričam gluposti. E, vidiš batice, takav odgovor bi mogao da koristiš da sam ja samo napisao da se to nije desilo, bez nekih argumenata, a ovako tvoj odgovor mi govori o tvom intelektualnom nivou (moje saučešće).

Jadni mali ograničeni LDPrimatu, ja sam ti upravo naveo zaključke stručnjaka, patologa i balističara, tako da, ako nemaš neke čvrste kontraargumente, poklopi se ušima.

Nisam radikal, i nisam nikoga vodio u ratove. Mene su vodili u ratove.
No, dozvoli mi da konstatujem da su tebi mrski radikali i dalje pojedinačno najjača stranka u zemlji, a vi ste na granici cenzusa, tako da sam ja na tvom mestu, ja bih se oko te statističke greške plašio za svoju stranku.

Mala "miroljubiva" Gruzija je za manje od 24h do temelja srušila jedan grad, da nije ostao kamen na kamenu, poubijala i proterala celokupno njegovo stanovništvo (2.000 mrtvih i preko 30.000 izbeglih), metkom u potiljak likvidirala zarobljene ruske mirotvorce, palila žive izbeglice u ruskoj pravoslavnoj crkvi, avionima mitraljirala i bombardovala izbegličke i humanitarne konvoje, itd, itd.
Da si ti zaista humanista i borac za ljudska prava, kakvim se predstavljaš, ti bi momentalno osudio ovakva zlodela, a ne bi te zločince nazivao miroljubivim.

Tvrdiš da ne mrzite Srbiju. E, onda ste stvarno patološki mazohisti. Da je mrzite, pa da mi bude jasno vaše ponašanje (ne i razlog), ali da je volite, a ovako se ponašate, e to već ne razumem, a nisam siguran koliko bi i psiholozi uspeli da vas razumeju.
 
U sarajevu i srebrenici nisu ginuli srbi vec smradikali, a to je bitna razlika. Da li ce neko odgovarati za te zlocine to je problem Bosnjaka, a nas problem je da isporucimo srbe koji su cinili zlocine.

Rusija je izvrsila pokusaj okupacije, to sta Gruzija radi na svojoj teritoriji ne bi trebalo njih da se tice. U cemu je razlog za takvu dupelizacku politiku prema rusiji?

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
Какав си ти кловн!:hahaha:
 
Pa do sada je milion puta pisano o dokazima da u Srebrenici nije ubijeno 8000 ljudi.

A i koga zabole vise za tu Srebrenicu. Pricajmo malo o stradanju Srba oko te Srebrenice ,u Sarajevu i drugim mestima.

pa koliko je ubijeno ako nije 8000.
i koji bi trebao biti broj ubijenih zena staraca i dece pa da bi tebe pocelo boleti uvo.da bi bilo mira na balkanu trebalo bi ovakve ljude suditi i za verbalni delikt kao u Titovo vreme i to najostrijim kaznama.
 
U sarajevu i srebrenici nisu ginuli srbi vec smradikali, a to je bitna razlika. Da li ce neko odgovarati za te zlocine to je problem Bosnjaka, a nas problem je da isporucimo srbe koji su cinili zlocine.

Rusija je izvrsila pokusaj okupacije, to sta Gruzija radi na svojoj teritoriji ne bi trebalo njih da se tice. U cemu je razlog za takvu dupelizacku politiku prema rusiji?

A da li je smradikal i Srdjan Aleksic iz Trebinja. Malo tolerancije i realnosti. Nisu svi sto su ratovali i ginuli bili radikali.
 

Back
Top