Američka viza

Hvala na odgovoru, ali ja i dalje ne razumem kako oni vide da ja radim u radnoj knjizici, kad je ona skroz prazna?
Sto se tice posecivanja drugih zemalja, pasos sam izvadio 2012, a imam samo 5 stranica prazno, imam i 2 j1 americke vize ispostovane, imam stalan posao, ustedjevinu, kucu na sebe, uplacen turisticki aranzman u americi na koji stvarno idem i to je to. Kontam da sam ok...

Kada imas razgovor?
 
Pozdrav svima, imam jedno pitanje u vezi h2B vize...
Idem da radim 6 meseci u Americi, viza je H2B... Da li imam pravo da izadjem iz zemlje na 10-ak dana i opet da se vratim dok mi traje viza, naravno ako to moj poslodavac odobrava?

Hvala
 
Jel bilo tesko dobiti H2B vizu ?

Ja sam prosao intervju za konobara u zagrebu u Maju mesecu...Nije toliko tesko bilo na intervju, pola nas je proslo, pola otpalo...Na intervju u ambasadi je nekoliko njih odbijeno, ja sam uspeo da dobijem vizu...Moras da budes spreman da pricas sve sto te pitaju... Pitaj slobodno ako te jos nesto interesuje...
 
Ja sam prosao intervju za konobara u zagrebu u Maju mesecu...Nije toliko tesko bilo na intervju, pola nas je proslo, pola otpalo...Na intervju u ambasadi je nekoliko njih odbijeno, ja sam uspeo da dobijem vizu...Moras da budes spreman da pricas sve sto te pitaju... Pitaj slobodno ako te jos nesto interesuje...

Pozdrav Daniele,
Reci mi molim te kako si našao posao? Preko veze, negde si konkurisao, ili...? Hvala ti unapred. Pozdrav.
 
Ljudi, planiram turisticki da idem sa Devojkom u NewYourk tokom praznika, nor od 8decembra pa da budem nekih mesec dana, ja na sebi imam firmu koja radi vec dve god gde imam 4 prijavljena radnika, redovna primanja.. Devojka je na fakultetu, do kraja joj je ostalo 19 ispita ali u poslednjih god dana nije ni jedan polozila al ih je redovno prijavljivala.. Da napomenem da cemo na racunu imati dovoljno noca, odprilike svako po 2000€..Imamo rodbine u Americi i zeleli bi tamo da provedeno praznike.. Verujem da cu ja dobiti vizu al se bojim za nju.. Sta mislite jel vredi da pokusava ili ne? Planiramo da veceras ispunimo apliaciju pa ako moze brz odg, hvala u napred
 
Svako aplicira za sebe, to valjda znaš a ona bi mogla dotad da polozi bar neki spit ako ima rok
ovako rizikuje da konzul proceni da baš nije zainteresovana za studije i da je ništa ne sprečava da ostane...
 
Nema garancije, svaki slučaj za sebe ali uz položene ispite ima šansu
da ubedi konzula da ce se vratiti,recimo da završi fax.

- - - - - - - - - -

pisano zilion puta, kad je turistička u pitanju bitan je nastup vrlo...
znači ima zadatak da bude ubedljiva... naravno uz dokaze
za svaki slučaj.
 
Zdravo svima. Nova sam na forumu i kao i većina vas, imam neke nedoumice.
Naime, moj rodjeni brat je otišao ove godine u USA preko work and travel programa i ostao je tamo, naravno na crno. Ja imam 27 godina, upisala sam master ove godine, advokatski sam pripravnik, prijavljena u Advokatskoj komori Beograda, po osnovu ugovora o volontiranju. Sledeće godine bih da se prijavim na work and travel program, pa me interesuje kolika je smetnja činjenica da je moj rodjeni brat ostao na crno? Takođe, između ostalog, putovala sam u Kinu i nekoliko puta u Rusiju, što se vidi iz pasoša. Može li i to da prestavlja problem? Hvala unapred.
 
Zdravo svima. Nova sam na forumu i kao i većina vas, imam neke nedoumice.
Naime, moj rodjeni brat je ove godine otišao u USA preko work and travel programa i ostao tamo, naravno na crno. Ja imam 27 godina, upisala sam master studije ove godine, prijavljena sam u Advokatskoj komori Beograda kao advokatski pripravnik, ali po osnovu ugovora o volontiranju. Htela bih da se sledeće godine i ja prijavim na work and travel program, pa me interesuje kolika je smetnja činjenica da mi je rodjeni brat u USA na crno? Takođe, između ostalog, putovala sam u Kinu i nekoliko puta u Rusiju, što se vidi iz pasoša. Može li i to da prestavlja problem? Unapred hvala!
 
postovanje svima imam jedno pitanje treba da odem u boston na neki sajam da pogledam neku masinu i da pogledam da kupim neki oldtajmer bio sam po evropi 15 dana pre 3 meseca imam firmu bavim se uzgojem cveca a imam i operaciju noge za 4 meseca kakve su nade da dobijem vizu prosle godine su me odbili jer nisam predao fasciklu sa dokumentima o imovini racunima itda bila mi u ruci a konzul mi nije trazio a ja se zbunio
 
Pozdrav svima, imam jedno pitanje, ja sam pre radio na kruzeru, imam tri ulaza u ameriku, pre godinu i po dana sam se vratio za srbiju zadnja 4 meseca, radim na recnom brodu u evropi, zavrsavam sezonu u krajem novembra, planirao sam da posetim ameriku za novu godinu, neke dve nedelje, posto imam pauzu do marta sledece godine, hotel direktor ce mi dati uverenje o zaposöjenu i odomtu do pocetka nove sezone, a imam i lepe ustedjevine, pa me interesuje kakve su mi sanse da dobijem vizu, jedini problem bi mi bilo to sto imam tetku tamo, a lad sam vasio c1d1 to sam napomenuo pa ne mogu sad da menjam ispasce da lazem, naravno rezervidao bi hotel odseo bi u hotelu beke 2 nedelje, pasos mi je ispecatiran jer sam zahvaljujuci poslu prosao pola sveta, i jos uvek mi je aktivna c1d1 viza a imam i nemacku takodje pa me interesuje dal mozda neko zna kakve su mu sanse za dobijabje vize, hvala u napred.
 
postovanje svima imam jedno pitanje treba da odem u boston na neki sajam da pogledam neku masinu i da pogledam da kupim neki oldtajmer bio sam po evropi 15 dana pre 3 meseca imam firmu bavim se uzgojem cveca a imam i operaciju noge za 4 meseca kakve su nade da dobijem vizu prosle godine su me odbili jer nisam predao fasciklu sa dokumentima o imovini racunima itda bila mi u ruci a konzul mi nije trazio a ja se zbunio

Odes ponovo na razgovor i sve poneses, znaci nista ne zaboravljaj kao prosle godine.
S obzirom da imas kretanje po Evropi, i dokazes da ides stvarno zbog sajma, prolazis glat.
Zaboravi na nogu, to ti nece uvaziti.
 
Pozdrav svima, imam jedno pitanje, ja sam pre radio na kruzeru, imam tri ulaza u ameriku, pre godinu i po dana sam se vratio za srbiju zadnja 4 meseca, radim na recnom brodu u evropi, zavrsavam sezonu u krajem novembra, planirao sam da posetim ameriku za novu godinu, neke dve nedelje, posto imam pauzu do marta sledece godine, hotel direktor ce mi dati uverenje o zaposöjenu i odomtu do pocetka nove sezone, a imam i lepe ustedjevine, pa me interesuje kakve su mi sanse da dobijem vizu, jedini problem bi mi bilo to sto imam tetku tamo, a lad sam vasio c1d1 to sam napomenuo pa ne mogu sad da menjam ispasce da lazem, naravno rezervidao bi hotel odseo bi u hotelu beke 2 nedelje, pasos mi je ispecatiran jer sam zahvaljujuci poslu prosao pola sveta, i jos uvek mi je aktivna c1d1 viza a imam i nemacku takodje pa me interesuje dal mozda neko zna kakve su mu sanse za dobijabje vize, hvala u napred.

Pa ti ponesi potvrdu od gazde i pokazi im pasos da vide da si obilazio svet.Akjo to prihvate i daju ti ulaz, tek onda vrsi rezervaciju hotela.
 
Zdravo svima,evo me opet na forumu ...dakle u par postova prije sam napisao da sam odbijen za turistichku vizu za Usa u maju iako sam imao sva dokumenta i bankovni rachun i honorarrne poslove i chlan nevladine organizacije a novinar po profesiji,odmor sam iskoristio putvonje po evropi bio jedno petnaest dana,a prije mjesec,medjutim sada bih opet pokušao za vizu,ali imam doumica sada nekih da li da pokušam opet na turistichku ili da sa akreditacijom novinara idem na I vizu,iz njujorka bih dobio poziv da posjetim jedan dogadjaj ,e sada da li time što sam odbijen za b1 b2 vizu ne zenem nešto što bih sada pokušao na I vizu za novinare ili da pokušam opet na turistichku ...unaprijed hvala na odg.
 

Back
Top