Alliexpress otvara veleprodaju u Srbiji! Srbija postaje prvak u trgovini IT tehnikom Evrope!

Da...al ako se prihvati moj predlog....

ovako...

1. Roba se naručuje 30 dana, za to vreme se pakuje u kontejnere koji idu samo za Srbiju

2. šalje se brodom i stiže u Pirej, odatle vozom za BGD, ili po meni još bolje NIŠ!

3. tu se razvrstava i naša pošta to onda donosi kupcu u Srbiji,
a može i u okolne zemlje koje sklope dogovor sa nama, tu bi bila naša zarada

4. oslobodjeno PDV-a i CARINE, da bi promet bio što veći i da nam raste BDP-e
i najbitnije da evroskupštinari cvrknu od mukce!

5. razbili bi bato!

aj vi titovi udbaši sad ovo da prenesete, da se prenese bratu siju, da radite nešto malo
ne samo da vrebate ko pominje vašeg žvalavog kalifa...Brat SI bi se oduševio!
a i ja, jer bih mogao da naručujem IT tehniku, a da ne strepim da mi brat Milojko oladi procesor!

jedino bi gospoda koja deru kožu Srbima a zovu se KRKATRON morala da se pomire sa konkurencijom!
a i na Aliju se uglavnom kupuje tehnika 2-4 godine stara, tako da i ne bi im bili konkurencija.

1. šta je tu povoljno i sad se čeka mesec dana

2. Ti znaš da Niš-Solun ne saobraća i sigurno neće još par godina?

3. Našoj pošti? Pa to nestane za dobro jutro. Poštarina ti je rang par stotina dinara po paketu,koja zarada na državnom nivou? Ne bi plate i doprinose poštara u jednom omanjem gradu isplatio od toga a ne nivou države da zarađuješ. Alo rođače? :lol:

4. Neće crći od muke, zatvoriće ti fondove jer kršiš potpisane sporazume, a onda će penzioneri crkavati od gladi kada budžet odjednom presuši. Dodatno na to kada lupi će ti carinu dodatnu na izvoz čak i tvoje robe a ne na treće zemlje da bi sebe zaštitili. Oni inače imaju luke i mogu kad hoće da uvoze i da imaju bolje dilove što se i danas dešava. Misliš da radikal Vučić pojede svoja govna što isere na Pinku kada ode u Brisel ili Berlin jer voli? A na sve to da ukine pdv koji je broj jedan za punjenje budžeta? Nema para,nema šta da se krade,nema poklona glasačima i dilova za ekipu. Sviđalo se tebi ili ne Srbija bez tog novca ne može. Nikakva ideologija i vera u "promene poretka" ti tu neće pomoći.

5. sebe da :mrgreen:

Nije loše kada odemo u svet bajki, ali malo poznavanje kako stvari funkcionišu u realnom svetu nije na odmet.
 
Koja količina gluposti. Inače bi EU to dopustila, a ne bi nametnuli takve carine da bi vratili Srbiju u kameno doba. Ne bi mogli da izvezete ni šljive, a ne kinesko smeće. To je kad se idete kurčit, a geografska pozicija vam kaže da ako vam Bugari zavrnu plin, a Hrvati naftu vi ste u qurcu. Okruženi EU zemljama, bez izlaza na more, vi ćete uvozit kinesku robu, preprodavat po EU i ovi će to mirno gledat sa strane. Hahaha
 
Stigne roba za 5-6 dana do madjarske
Al posle putuje mesec do dva
Zadnji put mi stiglo za mesec i 12 dana , predzadnji za tacno 2 meseca
posle strajka postara su isporuku prebacili na paketomate jer su prezguseni.
prica mi postar da imaju 6 kontejnera u skladistu koje jos nisu stigli ni da otvore koliko se kupuje.
zaposljavaju ljude koji rade samo na sortiranju paketa.

zato sve duze putuje.

nekad je stizalo u proseku za 20 do 30 dana, najbrze je bilo 14 dana

sad stize za dva meseca... ljudi kupuju nenormalno, posta je prezagusena sa robom sa alija.
 
posle strajka postara su isporuku prebacili na paketomate jer su prezguseni.
prica mi postar da imaju 6 kontejnera u skladistu koje jos nisu stigli ni da otvore koliko se kupuje.
zaposljavaju ljude koji rade samo na sortiranju paketa.

zato sve duze putuje.

nekad je stizalo u proseku za 20 do 30 dana, najbrze je bilo 14 dana

sad stize za dva meseca... ljudi kupuju nenormalno, posta je prezagusena sa robom sa alija.
Neko i tamo u kini sve to pakuje za madjarsku
Neko i u madjarskoj sortira ka drugim zemljama
I to se sa slanjem zavrsi za nedelju dana( malo brze al nek bude)
Dok nasoj carini i posti treba mesec i nedelja da salju dalje
Ajd da treba da stoji neki dan na carini, nedelju dana, posle bi posta trebala za 3 dana da isporuci kupcu
Tj 17 dana je najduzi normalan rok
A toliko imamo birokratije koja ne radi, 10 posto nek pojaca carinu pa ce stizati da pretresu sve po 2 puta dnevno
 
Da...al ako se prihvati moj predlog....

ovako...

1. Roba se naručuje 30 dana, za to vreme se pakuje u kontejnere koji idu samo za Srbiju

2. šalje se brodom i stiže u Pirej, odatle vozom za BGD, ili po meni još bolje NIŠ!

3. tu se razvrstava i naša pošta to onda donosi kupcu u Srbiji,
a može i u okolne zemlje koje sklope dogovor sa nama, tu bi bila naša zarada

4. oslobodjeno PDV-a i CARINE, da bi promet bio što veći i da nam raste BDP-e
i najbitnije da evroskupštinari cvrknu od mukce!

5. razbili bi bato!

aj vi titovi udbaši sad ovo da prenesete, da se prenese bratu siju, da radite nešto malo
ne samo da vrebate ko pominje vašeg žvalavog kalifa...Brat SI bi se oduševio!
a i ja, jer bih mogao da naručujem IT tehniku, a da ne strepim da mi brat Milojko oladi procesor!

jedino bi gospoda koja deru kožu Srbima a zovu se KRKATRON morala da se pomire sa konkurencijom!
a i na Aliju se uglavnom kupuje tehnika 2-4 godine stara, tako da i ne bi im bili konkurencija.
lep predlog, ali nece zaziveti nikad.

zbog monopola, lopovluka iz poste, ugradjivanja svakakvih struktura i nekad enormnih carinskih dazbina. ne znam da li znas da je samo jedna firma ovlascena da jel kao servisira sve sto se uveze od tehnike, bilo kakve vrste? svaki komad bilo cega sto se uveze, mora da ide preko njih, znaci oni nemaju servis, vec samo lupe svoj pecat, uzmu proviziju i cao.

ne pada mi napamet da kazem cija je.

dosta vode treba da protekne da se nesto promeni u ovoj drzavi da bi bilo na zadovoljstvo naroda. od 1945. se svi dresiraju da se ovako mora i tako ce svaki sledeci da radi koji zasedne na vlast. nema potenih u politici, kao sto nema sistema koji rade za dobrobit ljudi. sve su to marva i skotovi ma koje boje bili.
 
lep predlog, ali nece zaziveti nikad.

zbog monopola, lopovluka iz poste, ugradjivanja svakakvih struktura i nekad enormnih carinskih dazbina. ne znam da li znas da je samo jedna firma ovlascena da jel kao servisira sve sto se uveze od tehnike, bilo kakve vrste? svaki komad bilo cega sto se uveze, mora da ide preko njih, znaci oni nemaju servis, vec samo lupe svoj pecat, uzmu proviziju i cao.

ne pada mi napamet da kazem cija je.

dosta vode treba da protekne da se nesto promeni u ovoj drzavi da bi bilo na zadovoljstvo naroda. od 1945. se svi dresiraju da se ovako mora i tako ce svaki sledeci da radi koji zasedne na vlast. nema potenih u politici, kao sto nema sistema koji rade za dobrobit ljudi. sve su to marva i skotovi ma koje boje bili.

pa raspustićemo taj monopol!
i nad monopolom ima monopol!
 

Back
Top