Александар Боцан Харченко: Косово није независно и никада неће бити. Запад хоће да уништи православне вредности!

Nisam cula za pravoslavne vrednosti, znam sta su hriscanske vrednosti, a vera ja pravoslavna. Da nije malo pogresio u formulaciji?
I ja nisam čuo za pastafarijanske vrednosti... nije me zanimalo. I još uvek me ne zanimaju.
 
Dok ti trazis i tebi slicni da uvodimo sankcije Rusiji evo ti smrdljiva EU kupuje naftu od Rusa i Rusije sve u 16....


Vazda citiraš neke rekla-kazala priče i jeftinu propagandu bez ikakvog pokrića. Sve neki snimci za koje ne znaš ni ko ih je napravio ni kad ih je napravio niti u kom kontekstu. Sve u cilju manipulacije. Meni je uvek žao ljudi koji se navlače na gluposti. Sad smo u vremenima kad možeš napraviti video o svemu, mogu ljudi da lete i čitaju misli... onda ti neko napakuje neku priču i ti se primiš. Eto kako se lako upravlja ljudima. Malo se osvesti što se toga tiče.

A što se tiče "zaobilaženja" sankcije, to se inače radi. Nije to nikakva tajna. Uvek postoje neki sivi kanali gde nešto prolazi. Samo je poenta da je to smešan procenat prometa u odnosu na onaj koji je bio pre sankcija. E sad, što ti kažeš, ako se nama nametnu sankcije, a neko drugi se "provlači", onda to nije fer, slažem se, ali svet se zasniva na snalaženju, moraš da budeš proaktivan, mudar i sposoban da bi uspeo, pa lepo uđeš u EU/NATO, nađeš prijatelje tamo pa "središ" i sebi deo nekog kolača. Ovako kad pasivno izigravaš uvređenu mladu i sam sebe držiš u izolaciji, ne preostaje ti ništa drugo nego da po principu Kalimera kukaš na nepravdu.
 
Nisam cula za pravoslavne vrednosti, znam sta su hriscanske vrednosti, a vera ja pravoslavna. Da nije malo pogresio u formulaciji?
Вера је хришћанска а црква је православна
Разлика је само у томе што је римокатоличка црква кроз векове прихватала различите промене и реформисала се а православна остала доследна
Например римокатолочка црква је током времена од римског папе малтне направила бога док је патријах код православних обичан човек
Римокатолици су прихватили нови калндар док правослаци не и даље славе по старом
или код обреда напримјер католици користе квасац за обредни крув док православци не итд
То су те разлике а вера је потпуно иста хришћанска
 
Vazda citiraš neke rekla-kazala priče i jeftinu propagandu bez ikakvog pokrića. Sve neki snimci za koje ne znaš ni ko ih je napravio ni kad ih je napravio niti u kom kontekstu. Sve u cilju manipulacije. Meni je uvek žao ljudi koji se navlače na gluposti. Sad smo u vremenima kad možeš napraviti video o svemu, mogu ljudi da lete i čitaju misli... onda ti neko napakuje neku priču i ti se primiš. Eto kako se lako upravlja ljudima. Malo se osvesti što se toga tiče.

A što se tiče "zaobilaženja" sankcije, to se inače radi. Nije to nikakva tajna. Uvek postoje neki sivi kanali gde nešto prolazi. Samo je poenta da je to smešan procenat prometa u odnosu na onaj koji je bio pre sankcija. E sad, što ti kažeš, ako se nama nametnu sankcije, a neko drugi se "provlači", onda to nije fer, slažem se, ali svet se zasniva na snalaženju, moraš da budeš proaktivan, mudar i sposoban da bi uspeo, pa lepo uđeš u EU/NATO, nađeš prijatelje tamo pa "središ" i sebi deo nekog kolača. Ovako kad pasivno izigravaš uvređenu mladu i sam sebe držiš u izolaciji, ne preostaje ti ništa drugo nego da po principu Kalimera kukaš na nepravdu.
Da, činjenica je da su drugovi @Tihi @dulesrbenda @krinka5 @Branko Lori i @dragon x potpune političke i ekonomske analfabete.
 
Već sam ti objasnio zašto. Nije problem ekonomske prirode nego političke. Sve je to lepo što Rusija ima jeftine energente, ali ako napraviš sistem tako da samo od njih zavisiš, onda je to opasno, jer se otvara prostor za ucenu. Na kraju platiš više nego da si uzeo sa više strana. Niko nije terao Putina da počne da baca bombe po evropskim državama, ne znam šta si očekivao ali u tavkim okolnostima biznis nije moguć. To je kao da muž bije ženu i ona odbija da se odseli iz stana jer je tu besplatno dok bi na drugom mestu plaćala. I onda je tvoj argument "pa što da plaćaš kad imaš besplatno"... zato što imaš muža agresora. Eto zato. Tako da nemoj više da se praviš naivan i mutav, lepo ti je objašnjeno, ne mogu ni ja 10 puta da ti pišem jedno te isto. Ako ne razumeš, čitaj sporije.
Kakve ti gluposti lupetaš ovde....
"Putin počeo da baca bombe po evropskim državama"??!!

Kao da prije toga nije bilo ubistava policajaca na kijevskom trgu i anarhije i neustavne smjene Janukoviča i da ne idem unazad još dalje. To su prespavao kao međed zimski san ili imaš selektivno pamćenje?

Ne počinje istorija od momenta koji se tebi sviđa.
 
Da, činjenica je da su drugovi @Tihi @dulesrbenda @krinka5 @Branko Lori i @dragon x potpune političke i ekonomske analfabete.

Čini mi se da sad imaju neku posebnu taktiku. Počeli su da zasipaju forum sa kojekakvim video klipovima i tvitovima rusofilskog sadržaja. Evo gledam par tema, samo rokaju neke budalaštine verovatno sa ciljem da se svaka normalna diskusija obesmisli i zatrpaju korisne poruke. To su radili i naprednjaci pre par godina, pa kad u online komentarima napišeš nešto korisno, oni ubace još 500 botovskih komentara kojekakvih gluposti sa ciljem da se obesmisli čitanje i da tvoju poruku niko nikad ne vidi. Sad je samo pitanje ko organizuje tu kampanju bombardovanja foruma feklijama i zašto moderatori ne nađu način da to spreče. U protivnom će im otići sav normalan svet, niko neće da gleda gomilu gluposti da bi pročitao nešto pametno ;)
 
Čini mi se da sad imaju neku posebnu taktiku. Počeli su da zasipaju forum sa kojekakvim video klipovima i tvitovima rusofilskog sadržaja. Evo gledam par tema, samo rokaju neke budalaštine verovatno sa ciljem da se svaka normalna diskusija obesmisli i zatrpaju korisne poruke. To su radili i naprednjaci pre par godina, pa kad u online komentarima napišeš nešto korisno, oni ubace još 500 botovskih komentara kojekakvih gluposti sa ciljem da se obesmisli čitanje i da tvoju poruku niko nikad ne vidi. Sad je samo pitanje ko organizuje tu kampanju bombardovanja foruma feklijama i zašto moderatori ne nađu način da to spreče. U protivnom će im otići sav normalan svet, niko neće da gleda gomilu gluposti da bi pročitao nešto pametno ;)
To ti je tzv. Moskovska škola orgnizovanog laganja, čiji su oni polaznici.
 
Недостаје ми живот пре 2014е када се Русија није позивала на "православне вредности". Можете бити православни, али ово је кринџ. Мора бити модерно и елегантно.
 
Запад хоће да уништи православне вредности
Термин „Православље“ у Русији је изгубио своје некадашње значење. Када је руски патријарх 90-их био трговац нафтом на црном тржишту. Када сваки представник Кремља своју антизападну реторику почне са „православним вредностима“. Кад Руси убијају своју браћу по вери.
 
Термин „Православље“ у Русији је изгубио своје некадашње значење. Када је руски патријарх 90-их био трговац нафтом на црном тржишту. Када сваки представник Кремља своју антизападну реторику почне са „православним вредностима“. Кад Руси убијају своју браћу по вери.

Pravoslavlje je ljubav. Vi sa zapada imate samo mrznju, prema svima a pre svega prema nama Pravoslavnima.

Zato ne mozete nama i Rusima nista. Jer je zlo u vasim srcima, a u nasim je ljubav, samim tim cemo uvek biti jaci od vas.

 
Вечна ти слава, Царе Лазаре, и свим јунацима Србскога рода.

Ослодобићемо Косово од НАТО зла КАД ТАД заједно са браћом Русима!!!

Догодине у Призрену! СМРТ НАТО ПАКТУ!


 
Вечна ти слава, Царе Лазаре, и свим јунацима Србскога рода.

Ослодобићемо Косово од НАТО зла КАД ТАД заједно са браћом Русима!!!

Догодине у Призрену! СМРТ НАТО ПАКТУ!



Svijestan si da Lazar nije oslobodio Kosovo jel? :think:
 
Svijestan si da Lazar nije oslobodio Kosovo jel? :think:

Lazarova vojska je do nogu razbila tursku vojsku na Kosovu.

Ubijen je prvi i poslednji put , turski sultan u boju. Srpska ga je ruka ubila.

Povukli su se nazad u Anadoliju.

Da nije bilo muckoga napada s ledja od strane zapadnih jeretika , Srbija bi uzivala u svojoj pobedi.

Nakon boja na Kosovu napali su nas Ugari s ledja sa namerom da nas uniste dokusure i okupiraju.

Uvek smo bili izmedju cekica i nakovnja . Zato smo Hristovi. Jer stradamo.
 
Lazarova vojska je do nogu razbila tursku vojsku na Kosovu.

Ubijen je prvi i poslednji put , turski sultan u boju. Srpska ga je ruka ubila.

Povukli su se nazad u Anadoliju.

Da nije bilo muckoga napada s ledja od strane zapadnih jeretika , Srbija bi uzivala u svojoj pobedi.

Nakon boja na Kosovu napali su nas Ugari s ledja sa namerom da nas uniste dokusure i okupiraju.

Uvek smo bili izmedju cekica i nakovnja . Zato smo Hristovi. Jer stradamo.

Ma kakvi. Nakon bitke Tursko je bilo sve do Novog Brda. Lazar je ubijen, srpska vojska potpuno razvaljena, Lazareve kcerke u harem i Srbija postade Turski vazal.
 
I ja nisam čuo za pastafarijanske vrednosti... nije me zanimalo. I još uvek me ne zanimaju.
Ne znam kakve su to vrednosti, ni ja nisam cula za nih, ali smatram da je i izraz "pravoslavne vrednosti" pogresan.

To su zapravo hriscanske vrednosti, a posto se hriscanstvo deli na pravoslavno, rimokatolicko i protestantsko, to moze da bude samo vera (crkva), ali ne i vrednost.
Вера је хришћанска а црква је православна
Разлика је само у томе што је римокатоличка црква кроз векове прихватала различите промене и реформисала се а православна остала доследна
Например римокатолочка црква је током времена од римског папе малтне направила бога док је патријах код православних обичан човек
Римокатолици су прихватили нови калндар док правослаци не и даље славе по старом
или код обреда напримјер католици користе квасац за обредни крув док православци не итд
То су те разлике а вера је потпуно иста хришћанска
Upravo to, ne treba vrednosti brkati sa crkvom.
 

Back
Top