Александар Боцан Харченко: Косово није независно и никада неће бити. Запад хоће да уништи православне вредности!

Dakle crkva je ustrojena po geografiji samo ne etnosu
Ни СПЦ није устројена на етносу, може свако доћи у СПЦ. Па ти си први пребројавао крвна зрнца наших свештеника прозивајући их да немају ,,словенске фаце", а сад овде нешто тупиш.
Гусларе... :mazi:
 
Ни СПЦ није устројена на етносу, може свако доћи у СПЦ. Па ти си први пребројавао крвна зрнца наших свештеника прозивајући их да немају ,,словенске фаце", а сад овде нешто тупиш.

Pa bas zato SPC nema mjesta u CG, mora Mitropoliji crnogorsko-primorskoj dati autokefalnost, kao Makedoncima, neminovnost je ;)
 
Зато што се промовишу православне вредности.
Rusija i Srbija promovišu pravoslavne vrednosti?
Imaš li portal ka tom paralelnom univerzumu?
Daj da prođem tamo pošto mi ova odvratna mračna Srbija ne liči na to.
 
Pa bas zato SPC nema mjesta u CG, mora Mitropoliji crnogorsko-primorskoj dati autokefalnost, kao Makedoncima, neminovnost je ;)
Није ти то анархија, у Цркви постоји хијерархија. А по канонској хијерархији ткз. ЦПЦ је неканонска организација којој се на терет, између осталог, ставља и јерес етнофилетизма.
 
Rusija i Srbija promovišu pravoslavne vrednosti?
Imaš li portal ka tom paralelnom univerzumu?
Daj da prođem tamo pošto mi ova odvratna mračna Srbija ne liči na to.
Даница, Павлина, и још много њих који раде на тој промоцији, а које нападају ратни неосатанисти и аутошовинисти.
 
Није ти то анархија, у Цркви постоји хијерархија. А по канонској хијерархији ткз. ЦПЦ је неканонска организација којој се на терет, између осталог, ставља и јерес етнофилетизма.

Dobice Mitropolija Crnogorsko-Primorska kanonsku autokefalnost, da mogu i crnogorski Srbi i Crnogorci da zajedno mole u svojim objektima u nezavisnoj Crnoj gori, nema puno filozofije 🤷‍♂️
 
Даница, Павлина, и још много њих који раде на тој промоцији, а које нападају ратни неосатанисти и аутошовинисти.
Ma daj bre uhvatili ste se nekih sumnjivih ličnosti umislili ste nešto irealno... kakvi vas kompleksi muče? Ta Danica je jedna od milion. I hoćeš reći da zbog te manjine NATO hoće da uništi svepravoslavlje? Koja je to bolesna i debilna logika.

Nato uništava Rusiju. Nju je namestio na nišan jer nekog mora. Nikad je neće uištiti i zato je idealna meta.
 
Dobice Mitropolija Crnogorsko-Primorska kanonsku autokefalnost, da mogu i crnogorski Srbi i Crnogorci da zajedno mole u svojim objektima u nezavisnoj Crnoj gori, nema puno filozofije 🤷‍♂️
Митрополија је саставни део канонске СПЦ и тако ће и остати, Богу Хвала. И наравно, сви се православни хришћани могу молити Богу у њој.
 
Ne mogu da provalim da li stvarno ne razumeš ili se praviš da ne razumeš. Ajde probaću još jednom da objasnim, nekima mora više puta ;)

Kad uzimaš neke energente od samo jedne države, ti počinješ da zavisiš od nje.
To u prevodu znači da ako uradiš nešto što se toj državi ne sviđa, oni ti zavrnu slavinu.
Tako ulaziš u podređeni položaj. Postaješ vazal. Kolonija. Gubernija.
Na kraju, cena "jeftinog" gasa postaje preskupa jer više nemaš svoju slobodu.

Dakle, jeftini gas iz Rusije nije jeftin ako uz njega ide ucena. Onog momenta kad je Putin odlučio da baca bombe po Evropskim državama, tad je prijateljstvo moralo da pukne, jer Evropa ne želi da bude zavisnik od Rusije. Jeste, gas iz drugih izvora jeste skuplji, ali imaš slobodu. Niko te ne ucenjuje. Tako da na kraju bolje prođeš nego da si pristao na ucene. Gledaj malo širu sliku, ne tako banalno kako sad radiš.
kakv drugosrbijski *****

"kad uzumas energente od jednog dobavljača po niskoj cent (Ruje) - zavrću ti ruku. Ako sad uzmeš energente od drugog ali opet samo jednog dobavljaca po znatno višoj ceni (ameri) - oni kao nece da ti zavrnu ruku jer su ortaci i išli valjda zajedno na karate"

potreban je poseban um da ovo ovako zamisli.
 
kakv drugosrbijski *****

"kad uzumas energente od jednog dobavljača po niskoj cent (Ruje) - zavrću ti ruku. Ako sad uzmeš energente od drugog ali opet samo jednog dobavljaca po znatno višoj ceni (ameri) - oni kao nece da ti zavrnu ruku jer su ortaci i išli valjda zajedno na karate"

potreban je poseban um da ovo ovako zamisli.

Ti si izgleda sve pobrkao. Ja nigde nisam rekao da mi treba da uzimamo gas od Amera, to si izmislio, uopšte nema u tekstu. Gas treba da uzimamo sa raznih strana pa i od Amera i Rusa. Od svakog po 20%. Poenta je da ne zavisiš ni od koga i da konstantno radiš na pronalaženju novih izvora energije. Fosilna goriva će uskoro biti stvar prošlosti, mora da se traže novi energenti.
 
Ti si izgleda sve pobrkao. Ja nigde nisam rekao da mi treba da uzimamo gas od Amera, to si izmislio, uopšte nema u tekstu. Gas treba da uzimamo sa raznih strana pa i od Amera i Rusa. Od svakog po 20%. Poenta je da ne zavisiš ni od koga i da konstantno radiš na pronalaženju novih izvora energije. Fosilna goriva će uskoro biti stvar prošlosti, mora da se traže novi energenti.
Ti si izgleda sve pobrkao. Ja nigde nisam rekao da mi treba da uzimamo gas od Amera, to si izmislio, uopšte nema u tekstu. Gas treba da uzimamo sa raznih strana pa i od Amera i Rusa. Od svakog po 20%. Poenta je da ne zavisiš ni od koga i da konstantno radiš na pronalaženju novih izvora energije. Fosilna goriva će uskoro biti stvar prošlosti, mora da se traže novi energenti.
ајде чо'че те не будали, фосилна горива су прошлост??? само једна ствар грђа од неолиберслног другосрбијанца - то је еко-наци неолиберални другосрбијанац.
Чак и трол као ти зна да Путин није уцењивао никог за гас и осим Амера никоме јефтини руски гас није сметао. Запад је сам заврнуо славину из Русије надајући се да ће ови прднути у Чабар и онда касније продавати гас за још мање пара или можда чак морати да дају јефтине концесије (=још јефтинији гас). Тај план је пропао као Бајден низ степениште. Очигледно је да су Амери били добитници у било ком сценарију, овом који је сада и iебе Еуро Утопију, или оном пропалом са концесијама.
Сад имамо Еуро Утопију зависну 100% од Амера али то је ваљда уреду ЛОЛ.
Наивно је куповати са свих страна и плаћати за гас више све док је разлика драстична. Што би ЕУ плаћала 20% америчког гаса по 200% већој цени (твоја теорија о више добављача) кад има безусловног руског на пишомет. Зато су Амери у скенјали Северни Ток, да ако Швабовима дође из гузице у главић да не буду у могућности да се врате русима.

Ви тролови можете да понављате те агитпроп флоскуле до бесвести, то ни Нова С ни Н1 не би појели с маслом а камо ли просечан нешколован Србенда.
 
Наивно је куповати са свих страна и плаћати за гас више све док је разлика драстична. Што би ЕУ плаћала 20% америчког гаса по 200% већој цени (твоја теорија о више добављача) кад има безусловног руског на пишомет.

Već sam ti objasnio zašto. Nije problem ekonomske prirode nego političke. Sve je to lepo što Rusija ima jeftine energente, ali ako napraviš sistem tako da samo od njih zavisiš, onda je to opasno, jer se otvara prostor za ucenu. Na kraju platiš više nego da si uzeo sa više strana. Niko nije terao Putina da počne da baca bombe po evropskim državama, ne znam šta si očekivao ali u tavkim okolnostima biznis nije moguć. To je kao da muž bije ženu i ona odbija da se odseli iz stana jer je tu besplatno dok bi na drugom mestu plaćala. I onda je tvoj argument "pa što da plaćaš kad imaš besplatno"... zato što imaš muža agresora. Eto zato. Tako da nemoj više da se praviš naivan i mutav, lepo ti je objašnjeno, ne mogu ni ja 10 puta da ti pišem jedno te isto. Ako ne razumeš, čitaj sporije.
 
Već sam ti objasnio zašto. Nije problem ekonomske prirode nego političke. Sve je to lepo što Rusija ima jeftine energente, ali ako napraviš sistem tako da samo od njih zavisiš, onda je to opasno, jer se otvara prostor za ucenu. Na kraju platiš više nego da si uzeo sa više strana. Niko nije terao Putina da počne da baca bombe po evropskim državama, ne znam šta si očekivao ali u tavkim okolnostima biznis nije moguć. To je kao da muž bije ženu i ona odbija da se odseli iz stana jer je tu besplatno dok bi na drugom mestu plaćala. I onda je tvoj argument "pa što da plaćaš kad imaš besplatno"... zato što imaš muža agresora. Eto zato. Tako da nemoj više da se praviš naivan i mutav, lepo ti je objašnjeno, ne mogu ni ja 10 puta da ti pišem jedno te isto. Ako ne razumeš, čitaj sporije.
рекох то шта кажеш не би ни Нова ни Н1 појели са маслом.

Русија није никога уцењивала, бомбе на Европу су Амери почели да бацају 90тих па нико није скочио да се одрекне њихових г0вана да их ови не би уцењивали те да бизнис није могућ у таквим околностима.
али то су Амери, они и Мајка Тереза, пре би од уста одвојили него нешто некоме да науде, јел тако?

слаба ти је аргументација јер вртиш једно зе исто у круг и кад се један циклус заврши вратиш се на прво као да то није већ установљене као пусте жеље или фантазија.

Sve je to lepo što Rusija ima jeftine energente, ali ako napraviš sistem tako da samo od njih zavisiš, onda je to opasno, jer se otvara prostor za ucenu.
скупи енергенти су увек доступни. Да је Путин почео да уцењује, а није, тада би могли лако да се преокрену. Ни Чеда Јовановић не би одвалио да из предижострожности треба заiебати руске енергенте да их ови *можда* не би уцењивали. Без обзира што на прву уцену увек могу од Амера да купе гориво 200% скупље (3×)
 
Srbin je vazda voleo da se uspavljuje uz ruske bajke.
Ovog puta uz mili glasic naratora Bocan-Harcenka.
ruske_narodne_bajke_vv.jpg
 
Srbin je vazda voleo da se uspavljuje uz ruske bajke.
Ovog puta uz mili glasic naratora Bocan-Harcenka.
ruske_narodne_bajke_vv.jpg
Ово је изванредан аргумент и ја сам се исте секунде преокренуо на аутошовинистичку опцију напредних неолиберала те против огрезлих брадатих заџигљалих задржана србенда (и све остало шта Петрушић нажврља)
Смрт ф
 
„У питању је православље, православне вредности које Запад уништава”, рекао је Боцан-Харченко.
Nisam cula za pravoslavne vrednosti, znam sta su hriscanske vrednosti, a vera ja pravoslavna. Da nije malo pogresio u formulaciji?
 
Ti si izgleda sve pobrkao. Ja nigde nisam rekao da mi treba da uzimamo gas od Amera, to si izmislio, uopšte nema u tekstu. Gas treba da uzimamo sa raznih strana pa i od Amera i Rusa. Od svakog po 20%. Poenta je da ne zavisiš ni od koga i da konstantno radiš na pronalaženju novih izvora energije. Fosilna goriva će uskoro biti stvar prošlosti, mora da se traže novi energenti.


Dok ti trazis i tebi slicni da uvodimo sankcije Rusiji evo ti smrdljiva EU kupuje naftu od Rusa i Rusije sve u 16....

 

Back
Top