Albanija za pocetnike

Bilo bas skoro na EXPLORERU ili NACIONALNOJ GEOGRAFIJI o Albaniji.
Ono je dno.Prvo lik bio u Tirani(lepo ime grada) i tako tu malo i sa pandurima pricao.U principu kriminal vlada zemljom.A zatim se uputio ka severu.Inace prica bila i o oruzju koje je maznuto iz vojnih magacina pre koju godinu i o svercu istog na KiM.
Na sever albanije ni ,urija ne sme da kroci.Pa bio u nekom malom mestu od 15 000 stanovnika.Dnevno bude ubistava u tom mestu vise nego u New Yorku za 7 dana. Jednom recju drzava je dno.
 
SiIent Bob:
E, sad, DBP pgs se dobija kada se sve zarađene pare podele se brojem stanovnika, i eto. Zato Slovenija zaradi manje i od Hrvatske i od Srbije (manje proizvedu), ali sve što zarade dele na manje stanovnika (~36.000 na 1.200.000 i ~56.000 na 8.000.000), tako da im DBP pgs je veći od našeg.

da li je bitnije koliki je DBP neke drzave ili koliko je to po glavi stanovnika???
 
Torrente BG:
Bilo bas skoro na EXPLORERU ili NACIONALNOJ GEOGRAFIJI o Albaniji.
Ono je dno.Prvo lik bio u Tirani(lepo ime grada) i tako tu malo i sa pandurima pricao.U principu kriminal vlada zemljom.A zatim se uputio ka severu.Inace prica bila i o oruzju koje je maznuto iz vojnih magacina pre koju godinu i o svercu istog na KiM.
Na sever albanije ni ,urija ne sme da kroci.Pa bio u nekom malom mestu od 15 000 stanovnika.Dnevno bude ubistava u tom mestu vise nego u New Yorku za 7 dana. Jednom recju drzava je dno.

bas je cudno da jedna osoba kao ti vise veruje exploreru nego jednom srbinu??? ili ovaj nije srbin, mislim posto je to izjavio

Na tiranskom aerodromu 'Majka Tereza' kupujemo albanske novine. U svima je naše gostovanje velika vest. U nekima i izuzetna kritika naše predstave. Mi u slici i reči u svim albanskim novinama. Bez preterivanja, baš u svim. I znam jedno, sigurno - pamtiću onaj dan u Beratu i veče u Draču kraj mora na onoj plavoj klupi. Pamtiću dan među tim gostoljubivim i prijatnim svetom, kada je Narodno pozorište iz Beograda igralo Gogoljevu 'Ženidbu' na sceni Nacionalnog teatra u Tirani, i jutro kada sam odlazio iz albanske prestonice tužan. A ne znam zašto.
 
adem_ks:
Цитат:
Na tiranskom aerodromu 'Majka Tereza' kupujemo albanske novine. U svima je naše gostovanje velika vest. U nekima i izuzetna kritika naše predstave. Mi u slici i reči u svim albanskim novinama. Bez preterivanja, baš u svim. I znam jedno, sigurno - pamtiću onaj dan u Beratu i veče u Draču kraj mora na onoj plavoj klupi. Pamtiću dan među tim gostoljubivim i prijatnim svetom, kada je Narodno pozorište iz Beograda igralo Gogoljevu 'Ženidbu' na sceni Nacionalnog teatra u Tirani, i jutro kada sam odlazio iz albanske prestonice tužan. A ne znam zašto.

bas je cudno da jedna osoba kao ti vise veruje exploreru nego jednom srbinu??? ili ovaj nije srbin, mislim posto je to izjavio

Па зашто није остао у тој "дивној" Тирани када је тамо тако добро.....и он а и ти - него сте се овде вратили да серкате....... :roll: :roll: :roll:
 
eremita:
Па зашто није остао у тој "дивној" Тирани када је тамо тако добро.....и он а и ти - него сте се овде вратили да серкате....... :roll: :roll: :roll:

da li to znaci da ako odes nekad negde van srbije i to ti se mesto dopadne da ces ti ostati tamo, a bre???? e sto ti je danasnji srbijansko-eremitski patrijotizam
 
De_Sisti:
e, o cemu se radi sa tim patriJota?

to je kao neka fora da smo mi nacionalist malo glupi, nepismeni i ograniceni?
Наравно да не. Да тако мислим не бих писао патриЈота, него националиста, или патриота. Израз патриЈота користим за људе који поседују ове особине које си навео. Уосталом зар ова изјава није глупава?
eremita:
Па зашто није остао у тој "дивној" Тирани када је тамо тако добро.....и он а и ти - него сте се овде вратили да серкате....... :roll: :roll: :roll:
Само да те подсетим да је реч о нашем глумцу који је гостовао у Албанији. Реч је о утисцима човека који је био у Албанији, а коментар је дао истакнути патриЈота који је Албанију видео само на сликама.
 
Pijanista:
Наравно да не. Да тако мислим не бих писао патриЈота, него националиста, или патриота. Израз патриЈота користим за људе који поседују ове особине које си навео. Уосталом зар ова изјава није глупава?

Само да те подсетим да је реч о нашем глумцу који је гостовао у Албанији. Реч је о утисцима човека који је био у Албанији, а коментар је дао истакнути патриЈота који је Албанију видео само на сликама.

Ухватили сте се за једну изјаву као "пијан плота" - па наравно да је на НИВОУ ДРЖАВА КУЛТУРНА РАЗМЕНА - морала да прође ОК... само неко ко нема 2 гр.мозга у глави може да узима ту изјаву КАО НЕКО ПРАВИЛО..... али ти
овде свираш па свираш... мислим по тастатури...... :roll: :roll: :roll: -

... Albanija je postala clan Organizacije islamske konferencije. Ona je jedina evropska drzava clanica OIK, a njihovu podrsku dobila je i borba za veliku Albaniju. Stoga nije cudo sto borba "ONA" u Makedoniji sadrzi islamisticko -mudzahedinske forme delovanja.

Podrsku dobijaju, osim od zemalja clanica OIK, i od Islamske internacionale, osnovane 1996.

Islamska internacionala ima ciljeve slicne Crnoj internacionali koju cine neofasisticke i rasisticke organizacije.

 
Pa da...ima finih slika iz hipernapredne Albanije...
Kao naprimer ovaj ultramoderni neprevaziđeni sistem otvorene kanalizacije u
kombinaciji sa cevima sa vodom i kablovima sa strujom, telefonima i antenama,
koji se proteže kroz ceo supermoderni albanski grad Durres...

attachment.php


020814e.JPG

alba01.jpg

http://www.filiphorvat.com/media/alba03.jpg
ly01.jpg


I još najčuvenija slika primera najmodernije šiptarske urbane arhitekture,
koja u isto vreme i ekološko reciklira neprijateljsku tehnologiju - u ovom slučaju - Stojadina.

attachment.php


ili ovaj primerak najmodernijih trotoara i vrhunskog voznok parka u Tirani:

attachment.php
 
Taratunga:
Bio jedan od ovih foruma[a tamo skoro , taj isti koji se tamo rodio. Ako pogledate onaj toranj na vrh brda a na slici. To Brdo se yove GRMIJA. Tamo mi je poginuo [kolski drug ILIJA {UKI" od kasetne bombe, tamo sam i ja ranjen . Ya rayliku od nekih mnogo vi[e ynam o mom gradu. Svaku stayu ynam u toj [umi. Skoro sam pio vodu na jednom iyvoru u Grmiji............
Al ste zasejali grmiju minama, majku ste joj rasplakali..bolje da ste vutru sadili.....laskuc!
 
Torius:
Албанија је најнеразвијенија земља на Балкану и ту нема шта да се лаже или не лаже, а комунзам је девастирао у сваком погледу, каи и нас, само смо ми имали мало блажи облик болести.

Надам се да ће Албанија почети брже да се развија (као и цео Балкан) у да ћу за 10-15 година ићи на одмор у Албанију која има сређену обалу као Тунис.

Иначе одличан текст, баш нисам имао пуно информација о Албанији.

albanija je najnerazvijenija zemlja balkana, bila i ostala, mislim, ali ima jedna mala primedba koju treba uracunati u opsti utisak, gde je bila i gde je sada, mislim kakva je razlika od pre 30g od pre 15 g. i sada. a kazu da ima i to velike razlike, i verujem da ce se jos ici napred, jeste da je jos daleko od hrvatskog ili slovenackog nivoa ali...
 

Back
Top