Albanija za pocetnike

Hotel Sheraton 5 zvezdica TirOn

Sheraton-Tiranax.jpg


sheraton.gif
 
Verujem da ce u godinama koje dolaze Albanija postati interesantna destinacija za srpske turiste, ma koliko to nekome delovalo neverovatno u ovom trenutku.

Слажем се. Такође мислим да ће Срби пре свега летовати у северном делу Албаније, а јужни део ће постати интересантна дестинација за грчке туристе. А биће и Грка који ће долазиту у северни део, а исто тако и Срба који ће у јужни. Преко граничног прелаза у Грамшу ће се моћи личном картом, а кад је сезона неће бити већих задржавања, па ће људи моћи да виде све лепоте тог дела Европе.
 
Grammaton Cleric:
Слажем се. Такође мислим да ће Срби пре свега летовати у северном делу Албаније, а јужни део ће постати интересантна дестинација за грчке туристе. А биће и Грка који ће долазиту у северни део, а исто тако и Срба који ће у јужни. Преко граничног прелаза у Грамшу ће се моћи личном картом, а кад је сезона неће бити већих задржавања, па ће људи моћи да виде све лепоте тог дела Европе.

Ti verovatno imash bujnu kosu na tintari.U Albaniji letuju samo oni koji su retardirani a inache javna je tajna da su njihove obale radioaktivna groblja nekad SSSR-a a kako se primecuje i na tome se radi i buduce smetlishte EU i USA.
A o lepotama je suvishno pisati.., evo imam jedan bunker , nema vodu ima vlashe unutra, nema wc, pa izvoli.ODMORI SE !
 
SiIent Bob:
Zapravo, razlika jeste drastična, jer DBP pgs nije pravi ekonomski pokazatelj ekonomske razvijenosti i moći neke zemlje, a evo i zašto.

DBP predstavlja sva materijalna dobra i usluge proizvedene u nekoj ekonomiji u nekom određnenom vremenskom periodu, u prevodu: DBP su ti sve pare koje je država zaradila u jednoj godini. Albanija je zaradila oko 19.000, Srbija oko 52.000, a Hrvatska oko 64.000. Kad se uzme u obzir da Hrvatska masu svojih para zarađuje u uslužnom, a ne u proizvodnom sektoru (hoće reći turizmu), sasvim je jasno ko u regionu ima najveći.


Sad gledaj, Albanija deli sa 2.000.000, Hrvatska sa 4.000.000, a Srbija sa 8.000.000. Razumeš sad?

ajde Bobe ne zezaj

sam sebi kontriraš
Hrvatska zaradila više od Srbije i onda to nema nikakve veze koliko ima stanovnika jer je to ukupna zarada a ne po stanovniku

ako zelis rec neki podatak koji nije reprezentativan za Hrvatsku
bilo bi da spomenes vanjski dug

e tu je Hrvatska malo više zaglibila od vas

al dobro bar je za te pare sredila infrastrukturu, što vama još predstoji
 
Grammaton Cleric:
Слажем се. Такође мислим да ће Срби пре свега летовати у северном делу Албаније, а јужни део ће постати интересантна дестинација за грчке туристе. А биће и Грка који ће долазиту у северни део, а исто тако и Срба који ће у јужни. Преко граничног прелаза у Грамшу ће се моћи личном картом, а кад је сезона неће бити већих задржавања, па ће људи моћи да виде све лепоте тог дела Европе.

Nemojte se sprdati ljudi, kakvo ljetovanje u Albaniji :shock: Stvar je u tome sto nemaju dobre plaze (barem jos uvijek), a i u skoro vrijeme ih ne mogu imati zato sto je sve sam goli kamen, puno nepristupacnih mjesta i ostrih litica, samo mali dio nedje oko Skadra ima dobrih plaza...Potrebno je tu puno muke da se napravi nesto sto bi zainteresovalo turiste. Licno mislim da je steta sto je to tako, zato sto je more (samo more) koje posjeduje Albanija izuzetno dobro. Toplo kao Mediteran, a jos uvijek cisto i ne cvjeta... :roll:
 
Ne znam puno o Albaniji, ali ono slika njihove obale što sam imala prilike da vidim izgleda fantastično! Ogadili su mi se oni turistički mravinjaci, sela sa letnjom populacijom od 15 ljudi/m2...Bila bi to lepa promena...
 
tokyo:
to se i ja pitam :confused: :confused:
Pitaj se pitaj...

tokyo:
ajde Bobe ne zezaj

sam sebi kontriraš
Hrvatska zaradila više od Srbije i onda to nema nikakve veze koliko ima stanovnika jer je to ukupna zarada a ne po stanovniku

ako zelis rec neki podatak koji nije reprezentativan za Hrvatsku
bilo bi da spomenes vanjski dug

e tu je Hrvatska malo više zaglibila od vas

al dobro bar je za te pare sredila infrastrukturu, što vama još predstoji
Vidiš, opet se kačiš, a slabiji si.

DBP (ili ti GDP na engleskom) ti predstavlja sve pare koje je neka država zaradila za jednu godinu. Hrvatska je veliku većinu svojih para zaradila od turizma. Možda čak i preko 60%. Turizam nije proizvodna, već uslužna delatnost. Shvataš? Niste zaradili zbog razvijene ekonomije već zbog mora, a more nije nešto što ste vi tu doveli/napravili... shvataš sad?

E, sad, DBP pgs se dobija kada se sve zarađene pare podele se brojem stanovnika, i eto. Zato Slovenija zaradi manje i od Hrvatske i od Srbije (manje proizvedu), ali sve što zarade dele na manje stanovnika (~36.000 na 1.200.000 i ~56.000 na 8.000.000), tako da im DBP pgs je veći od našeg.

Luksemburg ima najveći DBP pgs u Evropi, a da li je veća industrijska sila od Ukrajine? Nije. DBP pgs samo pokazuju ekonomski laici sa ciljem da druge laike ubede u nešto...

Ja sam ovo napisao pre, što li sam opet, kad ti nećeš da čitaš...


tokyo:
i Bobe za kraj kako to da po tvojoj logici i statistici je Slovenija iza Hrvatske i Srbije

smjehurija do nebesa i nazad...

nemoj molim te više o ekonomiji jer ću se upišat u gaće
Pa, bolje da kupiš nove. I nije to moja logika, već ekonomija, a podatci su iz MMF...
 
SiIent Bob:
Pitaj se pitaj...


Vidiš, opet se kačiš, a slabiji si.

DBP (ili ti GDP na engleskom) ti predstavlja sve pare koje je neka država zaradila za jednu godinu. Hrvatska je veliku većinu svojih para zaradila od turizma. Možda čak i preko 60%. Turizam nije proizvodna, već uslužna delatnost. Shvataš? Niste zaradili zbog razvijene ekonomije već zbog mora, a more nije nešto što ste vi tu doveli/napravili... shvataš sad?

E, sad, DBP pgs se dobija kada se sve zarađene pare podele se brojem stanovnika, i eto. Zato Slovenija zaradi manje i od Hrvatske i od Srbije (manje proizvedu), ali sve što zarade dele na manje stanovnika (~36.000 na 1.200.000 i ~56.000 na 8.000.000), tako da im DBP pgs je veći od našeg.

Luksemburg ima najveći DBP pgs u Evropi, a da li je veća industrijska sila od Ukrajine? Nije. DBP pgs samo pokazuju ekonomski laici sa ciljem da druge laike ubede u nešto...

Ja sam ovo napisao pre, što li sam opet, kad ti nećeš da čitaš...



Pa, bolje da kupiš nove. I nije to moja logika, već ekonomija, a podatci su iz MMF...

Bobe ništa novog mi nisi rekao sve ja to znam otprije

nego otkud ti to da 60posto što hrvatska zaradi ide iz turizma :confused:

dobro,,,whatever...

prevruće mi je da se sad opet s tobom da kačim oko nekih detalja

jao poludit ću od ove vrućine :evil:
 
adem_ks:
mozda zvuci malo cudno ali ja nikada nisam bio u albaniju ali upravo razmisljam da ove godine prvi put odem tamo na more. ima jedna interesantna pricica u vezi putovanja u albaniji ako nekoga pitate koliko je dug put iz jednog mesta u drugo oni ce vam reci "distancu" u satima, znaci putevi im nisu bas na zavidnom nivou, tako da ne bi bilo zabune oko trajanja voznje dobicete onaj odgovor. neki prosek je bio oko 25 km na sat. nadam se da je sada bolje nego prosle godine.
ps. drago mi je za temu i bas me interesuje ko ce prvi poceti sa "ajde ne lazi pa to je najgora ...."

Албанија је најнеразвијенија земља на Балкану и ту нема шта да се лаже или не лаже, а комунзам је девастирао у сваком погледу, каи и нас, само смо ми имали мало блажи облик болести.

Надам се да ће Албанија почети брже да се развија (као и цео Балкан) у да ћу за 10-15 година ићи на одмор у Албанију која има сређену обалу као Тунис.

Иначе одличан текст, баш нисам имао пуно информација о Албанији.
 
Taratunga:
Ti verovatno imash bujnu kosu na tintari.U Albaniji letuju samo oni koji su retardirani a inache javna je tajna da su njihove obale radioaktivna groblja nekad SSSR-a a kako se primecuje i na tome se radi i buduce smetlishte EU i USA.
A o lepotama je suvishno pisati.., evo imam jedan bunker , nema vodu ima vlashe unutra, nema wc, pa izvoli.ODMORI SE !

:lol: :lol: :lol:
:lol: :lol:
:lol:
 

Back
Top