Ако их сад нисам намлатила...

Ех, ех, Фиби .... имам један такав "хипнотисан" случај у кући (старији син)! Тај је вечито у свету маште и ништа не допире до њега, на све одговара са "доброоооо, мамааааа" и ништа не уради. У суштини је добро дете, али имам сличних проблема као и ти, Хелен! Јако бих волела да имам више времена и да се сита искукам као родитељ!
 
Упс!:?
Пре пар недеља осетим да нешто смрди из комшилука, као да гори...и размишљам шта им је то загорело...кад дође моја ћерка и каже:''Мама, ја сам искључила ону чорбу што се подгрева''...ја трк у кухињу, а оно сва вода испарила, сво поврће се угљенисано залепило за дно....димчина....:roll:
Срећа да моји маторци нису на Форуму па да ме оговарају...:lol:
 
Il Nome della Rosa:
hahaha koji lik, bice od njega nesto!

Ma jel ti mozes da verujes da je on totalni kreten..pre par godina je zapalio pola sobe i moj krevet!!! Njemu je bilo hladno i uzeo je grejalicu i privukao ju je skorz kod kreveta...kako se prevrtao pao mu je jorgan na grejalicu...zapalilo se sve to zajedno...Plamen buknuo do plafona (koji je 4m visine - stara gradnja) zahvatio krevet u kome je spavao...sreca pa se probudio i otisao po mamu...ej Pa to su samo SHOKOVI sa njim!!!! Da poludis....
 
И још ме нервирају:
Оне се играју негде у соби, или гледају ТВ, или нешто раде....али како ја заседнем да причам телефоном (као синоћ са тетка Синди), ево их.....Одједном долазе да ме нешто, баш јако важно пииитају, или тако само стоооје поред мене и блесе, или се баш туда негде мууувају онако доконо.....
И то траје док траје разговор. Како завршим, свака се врати својим активностима!

Није ми јасно. Никада не прислушкујем њихове разговоре, зна се да свако има право на своју приватност, кад им дође друштво затворе се у собу ја им не сметам...(исто тако очекујем и од њих да ми не сметају када дође моје друштво...) ...и све је то ОК...али телефонски разговори су изгледа нешто што их магично привлачи! (Мада су то често досадни разговори о послу, о уобичајеним дневним стварима....)

И ето, сваки пут морам да их отерам даље и да им кажем да није лепо слушати туђе разговоре. Иако то нису разговори са скривање, смета ми када се туда мотајуууу!!!!!

Ух!
 
hanibal77:
haha helen otvorila si temu za izbacivanje nervoze:lol:
ja kad sam bil mala obozavala sam da slusam sta pricaju odrasli,to nije nista cudno
e a sigurno su cule da dolazis na forum,kako nisu bile radoznale da virnu sta to mama pise?

Па виде оне да ја нешто куцкам, али не знају шта и где....и за сада не вире....:lol:
 
Hellen:
Уф! Баш сам бесна!
Не жели да будем мама-баба рога, а ставе ме у ту ситуацију...грррр.....

Патике или ципеле увек на сред собе, саплићемо се о њих, књиге на поду, ствари само скинуте и побацане....а онда дођу:''Мамааааа где ми је шорц за физичкоооо? Нема моје свеске из математикееее!''
И кад кажем:''Баш ме брига - твој проблем! Води рачуна о својим стварима!''...онда се дуре или свађају....УФ!

Ето, изјадах се вама, боље него да их млатим.

Које су то ситуације када вас рођена деца нервирају?


JA sam loma slabijih zivaca i kontam da su lemati decu samo tako.... Ako se uopste i ozenim i budem imao decu.... Sto znaci tesko! :)




Ali misllim ima dece koji jednostvno ni batine nece dovesti u red!

A ja kada sam bio malo dobio sam par puta i to me je dovoljno drzalog pristojnog!
 
Nisam za batine - ali deca definitivno znaju da provociraju!!
I to provociraju, foliraju i testiraju tvoje granice do iznemoglosti. ALi sve je to deo decije prirode, i da je drugacije ne bi bilo normalno.

Deci je kod mene dozvoljeno sobu da prevrnu naglavacke. Ali kada udjem i kazem da je vreme da je pospreme - ne dao im Bog da to ne ucine.
Ne, ne tucem ih. Ali sutradan sve igracke (ili makar one najomiljenije) idu u podrum na nedelju dana.

Nisam osoba koja vice i histerise - ali kada nesto kazem, tako je i tacka!
 
Nisam za batine - ali deca definitivno znaju da provociraju!!
I to provociraju, foliraju i testiraju tvoje granice do iznemoglosti. ALi sve je to deo decije prirode, i da je drugacije ne bi bilo normalno.

Deci je kod mene dozvoljeno sobu da prevrnu naglavacke. Ali kada udjem i kazem da je vreme da je pospreme - ne dao im Bog da to ne ucine.
Ne, ne tucem ih. Ali sutradan sve igracke (ili makar one najomiljenije) idu u podrum na nedelju dana.

Nisam osoba koja vice i histerise - ali kada nesto kazem, tako je i tacka!


Jeste, pa moraju deca da ižive i neke nestašluke, inače se ne bi formirali u normalne ljude, koji umeju da procenjuju svoje postupke..ali je za njih i neophodno, od neprocenjive važnosti, da nauče gde su granice toga (i posledice) - a to i jeste zadatak roditelja, i deca to od njih i očekuju - ako to ne dobiju, dalje sve više i više "prave gluposti", a sve sa potrebom, koja im je u prirodi, da nađu te granice, jer oni tako spoznaju svet, i način na koji on funkcioniše. I kako bi drugačije, kada su za njih u početku, upravo roditelji - svet?
 
Moj sin ništa ne sklanja za sobom....a,ima ga,student:)
Ali vrlo svesno sam ga tako oduvek puštala:D
Što?? Zato što su moji roditelji mene turirali sa tim sklanjanjem,sređivanjem sobe,
ormara...i šta su postigli?? Ništa!! U kući mi nije prljavo,(ima se i kućna pomoćnica),
ali nered uvek može da se nađe...meni to ne smeta i užasavam se ljudi koji
kažu:kako ti je složen ormar,takav si i ti,ili to je odraz tvog karaktera!!!
BULLSCHIT:otkacio::otkacio:
 

Back
Top