Ако их сад нисам намлатила...

Ja moje dete olešim od batina i rešen problem.
a010.gif
 
jomini:
Ja moje dete olešim od batina i rešen problem.
a010.gif

Ja tebe olesim od batina i resimo problem :) Imam 24 godine 190 cm i 90 kg :)
ahahahah


Salu na stranu, ako cete moj savet , neka sami sredjuju svoje stvari i svoju sobu, jednostavno ih naterajte. Ako ne znaju gde im je nesto neka nadju sami. Vremenom ce da shvate da im je lakse da kad izvade jednu stvar odma je vrate na mesto cim je upotrebe nego da nagomilaju gomilu pa da posle 3 sata sredjuju sobu. Ovo iskreno iz iskustva, ja sam bio strasno prezasticivano dete, ko stakleno zvono bukvalno, moja soba se sredjivala, kako bude neka carka u skoli roditelji odma lete da intervenisu alarmiraju se svi zivi i mrtvi direktori nasavnici. O sredjivanju sobe da ne pricamo. Sta mislim o tome? Pa kao klincu mi je bilo lepo, da neko sredi moju sobu, da mi isece hleb i da nista ne moram da radim po ceo dan. Sa stanovista osobe od 24 godine? Pa imam misljenje da sam nesposoban totalno da nesto napravim u zivotu. Kako vreme prolazi svatim koliko me to prezasticivanje sjebalo u mozak. I kolko bi mi bilo bolje da oko mene nisu trcali i sve mi cinili. Imao sam 2 babe, 2 dadilje i mamu kad sam bio mali. Pa vi sada shvatite o cemu pricam :) I sta sve mislis o tome sa stanovista coveka od 24 godine NISTA POZITIVNO i SVE NAJGORE.
 
Julian_Duranona:
Draga Hellen,
znas da sam ti izuzetno privrzen, pa me stoga vise boli muka koja te je pritisla. Izmedju ostalog i sam sam cesto suocen sa slicnim problemima, pa sam, posto razumem tvoju situaciju, voljan da ti pomognem savetom -
Zasto se ustrucavas da ih bijes, pobogu?
Malo batina nijednom detetu nije skodilo, a deluje blagotvorno na mir u kuci, bar jedno vreme... Roditelj se oslobadja stresa, biva dugovecniji i zdraviji, sto je takodje dobro za dete - jer ce kao takav duze moci da ide za njim i ispravlja njegova sranja. Uostalom, malo svakodnevne vezbe u vidu batinanja dece, nam je preko potrebno u ovo vreme kad veci deo dana dana provodimo sedeci ili lezeci. Eto, dok nisam poceo intenzivno da bijem dete, nisam mogao da dignem teze od kasike... jedva sam se uspinjao na prvi sprat, a da dva puta ne stanem da se odmorim. A sada, posle sest godina vezbe, bez problema upotrebljavam i noznu tehniku; savrseno izvodim mawashi geri, bez da prdnem ili da mi puknu pantalone - sto je ranije bio slucaj cak i kada se penjem na bicikl. Doduse, na ruku mi ide cinjenica da je moja cerka jos mala, pa bez vecih problema mogu da dignem nogu do visine njene glave.
I jos nesto, mozda najbitnije: posto ovi pametni psiholozi tvrde da dete uvek mora da zna zasto ga kaznjavas, u ovoj situaciji uvek mozes da kazes da je to zbog zdravlja (a zdravlje je, kao sto znamo, najvaznije) - "Bijem te sine, da se oslobodim stresa, da ne bih dobio cir, ili nesto slicno... Nadam se da ces razumeti, nije nista licno."
Svakom detetu ce biti drago da se oseti korisnim, da ucini nesto za hranitelja...

Tako je jednom jedno dete gledalo igracke u nekom izlogu, i ona je idio krenuo da ga mlati uz podrsu drugog idiota verovatno strica, uz reci "ti ces da gledas ***** li ti mamicu".................da skratim pricu poigro sam se sa njihovim glavicama malo :) Kako sam ga pucnuo po glavi onako malo koliko su imali nekih 170 cm, tako su se srusili. Znas kako volim da bijem likove koji mlate decu. Pazi kad pojama nemas patoloski uzivam u tome. :)
 
I JOS OVO.

U inostranstvu dok sam bio, tako su sobe dece sredjene odlicno, nema haosa u sobama, vecina omladine zavrsava fakultet u roku 80% , 10% produze recimo 1 letnji semestar. 10% odustane. Omladina je savrsena. Znate sta je zanimljivo niko se ne dere na decu, niko ne urla, niko ih ne bije. A oni su tako super, bukvalno super. Deca sa kojom mozete da pricate, dete koje ce da dodje da kaze sta mu smeta bez da drami da urla i da se dere. Dete vam pridje i objasni vam sta mu smeta.

Hocu da vam preporucim da bi mozda bilo korisno da nasi roditelji nesto nauce o zapadnih roditelja o roditeljstvu, posto ocigledno Srbima roditeljsto ne ide bas od ruke.
 
Pa normalno kad to placaju debelo, ili rade uz stipendiju da bi platili, ili ima placaju roditelji koji bi im j....majku da se razvlace za silne pare kolko studije kostaju, a uz to skolski sistem je toliko prilagodjeniji NORMALNOM ucenju i potencira logiku umesto memorisanja jos od obdanista da nije ni cudo sto ljudi zavrsavaju. Osim toga, oni koji zavrse znaju da ce DOBITI posao i da nece voziti taksi ili nositi picu, fakultet upisuju samo ili oni vrlo ambiciozni koji ne mogu sebi da plate pa zasluze pamecu i radom stipendije, ili oni vrlo ambiciozni koji imaju da plate i koje finansiraju roditelji ali nikako oni koji ne znaju sta bi pametnije sa sobom pa eto malo da prosetaju do fakulteta.
Tamo gd epostoje normalni utemeljeni pravni sistemi zna se kako stvari funkcionisu. To sto im je (cinjenica) medicina (drzavna) na primer NAKON fakulteta golo sranje, jer je sve komercijalizovano do besuvislosti, to je vec sasvim druga stvar; skola im je svakako dobra, a sto im je zdravstveni sistem manjkav - e pa, ne mozete i kapitalizam i da svi budu jednaki i ravnopravni a sve bude za dz...!
 
da,a imaju i kazne ako padnu istu godinu nekoliko puta
njima zapravo fali medicinara,svih vrsta(od bolnicara do doktora),ne znam zasto,uglavnom dosta primaju strance,a za cekanje na oftamologa se ceka po godinu dana.meni se svidja sto je privatna praksa potpuno jednaka drzavnoj,tako da nema mita,a siromasni se lece kod privatnika po izboru,ionako im na isto izadje
kod nas u sd bolnici NIJE POSTOJAO hematolog te je moj otac bio prinudjen da ide kod privatnika i ne bude remboursovan od socijalnog.pa je l to normalno?al ok ,nije tema izvinjavamo se teta elena:lol:
 
Hocete da se utesite sa decom. Imamo mi jednu macu koja je dok je bila mala stalno bila u kuci jer je to bilo prosle zime i bilo je hladno, onda po navici je samo izlazio na wc napolje i leti je bio u kuci i to u sobi mog sina. Lepo je pokupio buve i te buve su presle na vuneni tepih i skroz se razmnozile u njemu. Nismo primetili to dok nisu pocele da nam se penju uz noge. Ne pomaze tu usisavanje koje je moj sin sprovodio, a posle smo saznali kakvo. Lepo nagura usisivac do vrata, zatvori ih i drzi usisivac tacno 5 minuta ukljucen kao da usisava. A posto je tepih saren i vuneni nije se bas moglo oceniti dali je usisano ili ne, u krajnjem slucaju nisam ni zelela to da proveravam. Posle je radila ciklonizacija a fobija od buva u tepihu je stalno prisutna kod svih nas.
 
Julian_Duranona:
Draga Hellen,
znas da sam ti izuzetno privrzen, pa me stoga vise boli muka koja te je pritisla. Izmedju ostalog i sam sam cesto suocen sa slicnim problemima, pa sam, posto razumem tvoju situaciju, voljan da ti pomognem savetom -
Zasto se ustrucavas da ih bijes, pobogu?
Malo batina nijednom detetu nije skodilo, a deluje blagotvorno na mir u kuci, bar jedno vreme... Roditelj se oslobadja stresa, biva dugovecniji i zdraviji, sto je takodje dobro za dete - jer ce kao takav duze moci da ide za njim i ispravlja njegova sranja. Uostalom, malo svakodnevne vezbe u vidu batinanja dece, nam je preko potrebno u ovo vreme kad veci deo dana dana provodimo sedeci ili lezeci. Eto, dok nisam poceo intenzivno da bijem dete, nisam mogao da dignem teze od kasike... jedva sam se uspinjao na prvi sprat, a da dva puta ne stanem da se odmorim. A sada, posle sest godina vezbe, bez problema upotrebljavam i noznu tehniku; savrseno izvodim mawashi geri, bez da prdnem ili da mi puknu pantalone - sto je ranije bio slucaj cak i kada se penjem na bicikl. Doduse, na ruku mi ide cinjenica da je moja cerka jos mala, pa bez vecih problema mogu da dignem nogu do visine njene glave.
I jos nesto, mozda najbitnije: posto ovi pametni psiholozi tvrde da dete uvek mora da zna zasto ga kaznjavas, u ovoj situaciji uvek mozes da kazes da je to zbog zdravlja (a zdravlje je, kao sto znamo, najvaznije) - "Bijem te sine, da se oslobodim stresa, da ne bih dobio cir, ili nesto slicno... Nadam se da ces razumeti, nije nista licno."
Svakom detetu ce biti drago da se oseti korisnim, da ucini nesto za hranitelja...

А приметила ја да сам нешто сва млитава, а мрзи ме да идем на аеробик....није лоша идеја! :wink:
 
WithdrawnWater:
Pa normalno kad to placaju debelo, ili rade uz stipendiju da bi platili, ili ima placaju roditelji koji bi im j....majku da se razvlace za silne pare kolko studije kostaju, a uz to skolski sistem je toliko prilagodjeniji NORMALNOM ucenju i potencira logiku umesto memorisanja jos od obdanista da nije ni cudo sto ljudi zavrsavaju. Osim toga, oni koji zavrse znaju da ce DOBITI posao i da nece voziti taksi ili nositi picu, fakultet upisuju samo ili oni vrlo ambiciozni koji ne mogu sebi da plate pa zasluze pamecu i radom stipendije, ili oni vrlo ambiciozni koji imaju da plate i koje finansiraju roditelji ali nikako oni koji ne znaju sta bi pametnije sa sobom pa eto malo da prosetaju do fakulteta.
Tamo gd epostoje normalni utemeljeni pravni sistemi zna se kako stvari funkcionisu. To sto im je (cinjenica) medicina (drzavna) na primer NAKON fakulteta golo sranje, jer je sve komercijalizovano do besuvislosti, to je vec sasvim druga stvar; skola im je svakako dobra, a sto im je zdravstveni sistem manjkav - e pa, ne mozete i kapitalizam i da svi budu jednaki i ravnopravni a sve bude za dz...!


Ljudi tamo na fakultetu uce ono zbog cega su upisali taj fakultet a ne gomilu gluposti. Seti se malo mada je to davno bilo u tvom slucaju maratonskih reakcija iz biohemije, sta se u kom delu oksiduje sta redukuje. I sve to napamet. I cega se danas od toga secas? Da te sada pitam Krebsov ciklus da izdeklamujes u sitna crevca ko pre nekih 20 godina na ispitu da li bi mogla. Ocu da kazem da mi ucimo nebuloze. U Americi studenti uce ono sto im treba i to im ostane u glavi. A mi nabubamo polozimo i posle 7 dana zaboravimo. Mislim da je to problem sto su ljudi totalno nezainteresovani. Po meni bi student koji polozi biohemiju naj pre trebao da zna da protumaci biohemijski nalaz, a ne da zna reakcije i procese napamet. Ovo je samo primer da bi pokazao zasto ja vidim da nam je omladina neuspesna na fakultetu. Da ne spominjem bubanje gajtona od 2000 strana i ostalo, to je prica za sebe.
 
*black sheep*:
ajde ova prva slika, ali stvarno ne vidim sta fali ovoj drugoj slici - 2 stvari na krevetu, pa sta?

Sta nije jasno na drugoj fotografiji? Jel treba da crtam? Kao prvo, sta radi lavor pun vode na podu? Pored njega Nivea? Dalje, na podu baceni kacket i ranac. Otvorena fioka. Otvorena vrata od ormana gde stoje sveske i knjige od kojih su neke pale na pod. Izguzvani papiri na stolu. Na dvosedu izguzvan carsav. A gde je uopste tepih? Zasto li ga je uopste sklonila i to ujutru, dok se na brzinu sprema za skolu?



E, pa meni sve ovo smeta!
 
Мене моји клинци излуђују! Старији је вечито у неким облацима и "земаљске" ствари уопште не допиру до њега (читај: обавезе, одговорност), а млађи ... хм .... јесте да има 3 године, ал` што воли да разбуца играчке свуда по кући, да једе 2 сата, и притом држи залогај у устима, послуша само ако му је дан, ..... Али, кад се присетим свог тинејџерског периода ... па нисам ни ја била боља!
 
Moja deca nisu narocito uredna, ali mislim da nema svrhe da dramim zbog svake sitnice. Povremeno ih podsetim da sami srede, nekad i ja pomognem. Najbolje slusaju ako zapretim da nema citanja pred spavanje (sto je omiljena zabava), onda se rastrce samo tako. Mala je ko hrcak, sve zivo cuva i skuplja, vecito su fioke i police pune razne ambalaze, kamencica, suvog lisca, flajera.... Nista se ne baca, a sredjuje retko!
Za bivenje ne glasam, iz cisto prakticnih razloga, sin me odavno prestigao sa visinom, a i mala nije daleko.
 
Moja mama je inace opsednuta cistocom i urednoscu,tako da dok smo brat i ja bili mali,dusu nam je vadila!U jeddnom periodu smo nas dvoje delili sobu,i stalno sam ja bila ta koja je morala da sredjuje sve i da brine da svaka stvar bude na mestu.On me je redovno gazio ako posle nesto ne moze da nadje.I bila sam uzasno nesrecna zbog te nepravde,sto ja moram sve,a on nista(mislim on nista nije hteo,da se razumemo!)I secam se stalno sam sebi kao klinka govorila:ja svoju decu nikad necu terati da sredjuju nesto,zivecemo u haosu........nemam pojma,mislim sve je to sad smesno,kada se setim koliko smo se nas dvoje svadjali i tukli,koliko sam ja tugovala sto je sve to tako....ali valjda sredjujuci moju i batinu sobu kao dete,ja sam to radila zato sto me je mama terala,a i brat,niko me nije naucio da sobu i licne stvari treba sredjivati,ne zato sto je to obazvezno,nego zato sto je to kulkturno,ja sam zavolela nered na neki nacin.Kada smo se razdvojili,kada je svako dobio svpju sobu,moja mama je izgubila bitku,od prisilno pedantne dece dobila je dva nepopravljiva aljkavca.Mislim to je sve proslo9 naravno,ja se trudim da moja kuca danas bude u maxinalnom redu,i ucim svoje dete da treba da sredjuje svoje ,da je to nesto normalno i kulturno.Desi se i njoj da ostavi na sred kuce ensto,ja joj kazem da skloni ona me poslusa i to je to.Ne pravim oko toga neku veliku dramu.
 
Hellen:
Уф! Баш сам бесна!
Не жели да будем мама-баба рога, а ставе ме у ту ситуацију...грррр.....

Патике или ципеле увек на сред собе, саплићемо се о њих, књиге на поду, ствари само скинуте и побацане....а онда дођу:''Мамааааа где ми је шорц за физичкоооо? Нема моје свеске из математикееее!''
И кад кажем:''Баш ме брига - твој проблем! Води рачуна о својим стварима!''...онда се дуре или свађају....УФ!

Ето, изјадах се вама, боље него да их млатим.

Које су то ситуације када вас рођена деца нервирају?
moja mama je jednom tako odlepila od mene i moje sestre da je pochela da baca stvari koje ne nadje na svom mestu kroz prozor................mi kontale ona se zajebava kad ono bacila ona neke moje papuce i lutke kroz prozor sa 5-og sprata..............jadan tata kako je uvek bio blazi morao da ide da kupi po parkingu jer je shvatio da ima looooooodu zenu ali od tada ni meni ni mojoj sestri ne pada na pamet da ostavimo neshto na sred sobe- bilo koje! Shta vishe ja sam izrasla u devojku koja je bolesno uredna i alergicna na nered i uzimanje stvari bez pitanja................ :wink:
 
И шта ме још нервира:
Нервира ме што моја старија никако, ни за живу главу, никада неће да призна да није у праву или да је погрешила!
''Мамааааа, дођи да ми помогнеш, не разумем домаћи задаааатак!!!''
Ајде, мама дође. (Признајем, углавном немам везе са њиховом школом и домаћим задацима, не пратим шта уче и шта имају за домаћи, али понекад затраже објашњење.)
И кренем ја да објашњавам ...рецимо промену глагола ''to have''...(као вечерас)..а она, не сачекавши, одмах каже:''Ми то нисмо тако учили, ми смо то учили другачије''.....Ја лепо и смирено, поново покушам, а она већ почиње да цмиздри....
Ајд, тражим свеску и књигу да види да то може бити само тако како ја кажем, и да је она нешто помешала....али не! Иако и у свесци и у књизи пише онако како сам ја рекла, она и даље тврди да то није тако, него да је њима наставница рекла другачије! И тврдоглаво остаје при томе, чак и кад је сасвим сигурна да је погршила, она неће да каже:''Помешала сам'' или ''Заборавила сам'', него пребацује одговорност на друге, на наставницу која им је ''тако рекла'', на мене 'која не зна'''.....
И то се дешава сваки пут. Онда ја одустанем и кажем нек ради сама како зна, заболе ме за њену школу, и онда она седне и уради све сама и како треба, без грешке!!!
Грррррр......
 
Hellen:
И шта ме још нервира:
Нервира ме што моја старија никако, ни за живу главу, никада неће да призна да није у праву или да је погрешила!
''Мамааааа, дођи да ми помогнеш, не разумем домаћи задаааатак!!!''
Ајде, мама дође. (Признајем, углавном немам везе са њиховом школом и домаћим задацима, не пратим шта уче и шта имају за домаћи, али понекад затраже објашњење.)
И кренем ја да објашњавам ...рецимо промену глагола ''to have''...(као вечерас)..а она, не сачекавши, одмах каже:''Ми то нисмо тако учили, ми смо то учили другачије''.....Ја лепо и смирено, поново покушам, а она већ почиње да цмиздри....
Ајд, тражим свеску и књигу да види да то може бити само тако како ја кажем, и да је она нешто помешала....али не! Иако и у свесци и у књизи пише онако како сам ја рекла, она и даље тврди да то није тако, него да је њима наставница рекла другачије! И тврдоглаво остаје при томе, чак и кад је сасвим сигурна да је погршила, она неће да каже:''Помешала сам'' или ''Заборавила сам'', него пребацује одговорност на друге, на наставницу која им је ''тако рекла'', на мене 'која не зна'''.....
И то се дешава сваки пут. Онда ја одустанем и кажем нек ради сама како зна, заболе ме за њену школу, и онда она седне и уради све сама и како треба, без грешке!!!
Грррррр......


Ti si kriva ti je vaspitavas tako :) Sta da ti radim. Ovo najozbiljnije mislim.
 

Back
Top