AJMO SADA SVI ZAJEDNO

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
satarichar:
Dobar si ti čovek, ako uzmemo u obzir od koga potičeš. Proglasio si rođenog dedu za monstruma, pijanduru i budalu.
Ne mogu ja tebi tako lako da objasnim da nisu Srbi izmislili ratove, ni genocid. Ljudi se ubijaju vekovima i u ratu i u miru.
Ali ima vas puno sa suženom svešću, koji uglavnom tražite krivce na srpskoj strani, ili kao zbog fer pleja, nađete i par zlikovaca na njihovoj strani. Kada ti budeš sto ili hiljadu godina mrtav, ratovi će se i dalje voditi, a tada će takođe biti mrtvi i Ratko Mladić i Naser Orić. Kao što Ratko Mladić nije bio živ pre hiljadu godina, a bilo je ratova.
Istina je samo to da se svi nerviramo zbog ove situacije. Patriote se nerviraju zbog gubitka države, ili bar njenih delova. A najviše zbog gubitka časti. I tek na kraju zbog ekonomije, ekonomske krize.
Takvi se uglavnom nerviraju i drhte zbog svog pohlepnog doopeta. Toliko ste već stekli (uglavnom ne radom), a doopetu je opet malo. Da može, progutalo bi celu planetu. I ko onda da se smara patriotizmom, čašću i ostalim smaranjima.
Ako može da se naplati, e to je već druga stvar.
Deda te je lepo učio, ali jebee ga.

Ja sam ispričao anegdotu koja niti je na mestu niti ima uporište u stvarnosti, ali je to anegdota koja se pričala sa svih strana. Ono što je pothranjivalo takve anegdote jesu nepravde koje nisu rasčišćene. Zato što se poigravalo sa brojem mrtvih u Jasenovcu, što je Artuković izručivan 20 godina i što je Pavelić uredno pokopan u Madridu...i još razne druge stvari. To je hranilo srpsku mržnju.
Ja kao Srbin imam najviše prava da hvalim i kudim svoj narod. To je valjda logično, bar bi trebalo biti. Ja govorim o tome, da ako ostanu krivci na slobodi i nekažnjeni, nova će se mržnja hraniti, i imaćemo opet problema.
To što je za tebe Ratko Mladić heroj, a za tvog pajtaša u Sarajevu ili Mostaru, Naser Orić, pa to je problem vas dvojice i likova poput tebe.
Ratova će uvek bti, nisu ih Srbi izmislili, ali mora li ih biti na svakih 50 godina? O tome se radi.
To što vidim da imaš problema sa tim ako je neko ekonomski situiraniji, šta da ti radim.
Da te obradujem, pa kažem da još imam imovine u Hr i to obradivog zemljišta, čekam da uđu u EU, pa da prodam, biće veća cena.
 
filatelista:
Ja sam ispričao anegdotu koja niti je na mestu niti ima uporište u stvarnosti, ali je to anegdota koja se pričala sa svih strana. Ono što je pothranjivalo takve anegdote jesu nepravde koje nisu rasčišćene. Zato što se poigravalo sa brojem mrtvih u Jasenovcu, što je Artuković izručivan 20 godina i što je Pavelić uredno pokopan u Madridu...i još razne druge stvari. To je hranilo srpsku mržnju.
Ja kao Srbin imam najviše prava da hvalim i kudim svoj narod. To je valjda logično, bar bi trebalo biti. Ja govorim o tome, da ako ostanu krivci na slobodi i nekažnjeni, nova će se mržnja hraniti, i imaćemo opet problema.
To što je za tebe Ratko Mladić heroj, a za tvog pajtaša u Sarajevu ili Mostaru, Naser Orić, pa to je problem vas dvojice i likova poput tebe.
Ratova će uvek bti, nisu ih Srbi izmislili, ali mora li ih biti na svakih 50 godina? O tome se radi.
To što vidim da imaš problema sa tim ako je neko ekonomski situiraniji, šta da ti radim.
Da te obradujem, pa kažem da još imam imovine u Hr i to obradivog zemljišta, čekam da uđu u EU, pa da prodam, biće veća cena.

Jesi me obradovao. Jer je moja teorija tačna.
Ti drhtiš zbog par njiva u Hrvatskoj i glumiš mirotvorca.
Nekome porodica leži zaklana u tim hrvatskim njivama, a ti mu soliš pamet kako treba da misli i da oseća.
Eto bar si ti rekao šta te pokreće.
Par hektara je tebi važnije, nego cela Srbija. Zbog takvih licemera koji drobe ovde o humanizmu, demokratiji i bla, bla, bla, cela ova država strada.
 
filatelista:
Zato što se poigravalo sa brojem mrtvih u Jasenovcu, što je Artuković izručivan 20 godina i što je Pavelić uredno pokopan u Madridu...i još razne druge stvari. To je hranilo srpsku mržnju.
Не толико да је "хранило српску мржњу". Колико је то, заправо, један од главних фактора већине потоњих догађаја. На више начина.

То не правда српске злочине у најновијим ратовима. Али, даје боље разумевање - општег контекста, а самим тим и поменутих догађаја.

Између осталог, да се, упркос свему, никако не може у "исти пакет" трпати и Јасеновац, и Орић, и Сребреница, и Младић...
 
satarichar:
Jesi me obradovao. Jer je moja teorija tačna.
Ti drhtiš zbog par njiva u Hrvatskoj i glumiš mirotvorca.
Nekome porodica leži zaklana u tim hrvatskim njivama, a ti mu soliš pamet kako treba da misli i da oseća.
Eto bar si ti rekao šta te pokreće.
Par hektara je tebi važnije, nego cela Srbija. Zbog takvih licemera koji drobe ovde o humanizmu, demokratiji i bla, bla, bla, cela ova država strada.

Ajmo ti i ja da pričamo o problemima Srba u Hrvatskoj.
Slobodno otvori temu i znam sigurno 10 puta više od tebe.
Čak mogu da kažem da ti nemaš pojma o njihovim problemima, već kao i većina dežurnih patriota kad im to zatreba, stave ih u usta. E to je tvoj problem
Ovih par hektara sam spomenuo jer vidim da te smetaju i to posebno Srbi iz Hrvatske koji su da tako nazovem "dobro stojeći"
Pa šta da ti kažem, muči muku
 
Norma Kampl:
Не толико да је "хранило српску мржњу". Колико је то, заправо, један од главних фактора већине потоњих догађаја. На више начина.

То не правда српске злочине у најновијим ратовима. Али, даје боље разумевање - општег контекста, а самим тим и поменутих догађаја.

Између осталог, да се, упркос свему, никако не може у "исти пакет" трпати и Јасеновац, и Орић, и Сребреница, и Младић...

Naravno da se ne može trpati u isti koš Jasenovac i Orić, ali sam pokušao da napravim paralelu između nepravdi koje su nesumljivo učinjene tada, zbog suživota i tih stvari, a na uštrb Jasenovca. Pa da se do dana današnjeg ne mogu složiti cifre, a prošlo je 62 godine od oslobođenja. I naravno da su takve stvari dovodile do negativnih osećanja u srpskom korpusu.
Ali kroz primer sam želeo da pokažem, da ako u narednom vremenu ne bude rešavano pitanje zločina sa svih strana, da će postojati refleksija.
I sukobi koji će biti još žešći.
 
filatelista:
Ja neću voditi porodicu da živi u Hrvatsku, jer sam sam došao iz Hrvatske zbog rata, ali neću svoju decu učiti da mrze nekoga samo zato što je neke nacije. Postoje zločinci koji su činili zločine. Tema je dugačka. Zato što nije bilo pravde 1945, nama se desila 1991. Ako se ne okonča ovo ludilo i ostane na tome da ne zaboravimo i oprostimo, desiće nam se novo za 10 ili 20 godina. To je neizbežno jer se u tom pamćenju i neopraštanju taloži ogromna mržnja koja mora da eruptira negde.

Ако си већ збрисао из хрватске главом без обзира и дошао код нас да живиш, ред би био да научиш српски језик.
Дакле на српском језику се каже: "Ја нећу да водим породицу да живи у Хрватској, јер сам дошао из Хрватске због рата, али нећу своју децу да учим да мрзе некога, јер је друге нације."
Затим не каже се "еруптира", већ избија.
Значи, мање користи инфинитив и туђице, а наравно, и о падежима, и о реченичком склопу поведи рачуна.

Уосталом немој нама овде у Србији да продајеш "братсво-јединство", врати се тамо одакле си дошао, па тамо заступај те "идеје".
 
Strela:
Ако си већ збрисао из хрватске главом без обзира и дошао код нас да живиш, ред би био да научиш српски језик.
Дакле на српском језику се каже: "Ја нећу да водим породицу да живи у Хрватској, јер сам дошао из Хрватске због рата, али нећу своју децу да учим да мрзе некога, јер је друге нације."
Затим не каже се "еруптира", већ избија.
Значи, мање користи инфинитив и туђице, а наравно, и о падежима, и о реченичком склопу поведи рачуна.

Уосталом немој нама овде у Србији да продајеш "братсво-јединство", врати се тамо одакле си дошао, па тамо заступај те "идеје".

Pa to je baš radikalski, a puna usta zaštite Srba iz Hrvatske.
Ili su u pitanju samo Srbi koji veruju da će Knin biti srpski pa za 500 godina.
Samo mi je krivo da mogu onim mojim zemljacima što ih tako štitite da pokažem kako bi malo manje trebali da koriste infinitive.
 
filatelista:
Ajmo ti i ja da pričamo o problemima Srba u Hrvatskoj.
Slobodno otvori temu i znam sigurno 10 puta više od tebe.
Čak mogu da kažem da ti nemaš pojma o njihovim problemima, već kao i većina dežurnih patriota kad im to zatreba, stave ih u usta. E to je tvoj problem
Ovih par hektara sam spomenuo jer vidim da te smetaju i to posebno Srbi iz Hrvatske koji su da tako nazovem "dobro stojeći"
Pa šta da ti kažem, muči muku

Ne podmeći. Ne smetaju mi Srbi iz Hrvatske. Veliki deo njih je teško postradao i treba svaku pomoć. Smetaju mi ratni profiteri i kalkulanti. A to si upravo ti. A zbog takvih i njih ovde gledaju popreko.
A da pričamo o problemima Srba iz Srbije? Ja tu znam više nego ti. Jedan od naših problema su takvi kao ti. Ako ti Srbija ne valja, ovakva kakva je, pa putuj igumane. Vidi koliki je svet. I ovako si nepozvan ovde došao. Naš poziv je bio upućen braći Srbima. Ti to definitivno nisi
 
AcaBg82:
POSTO VIDIM DA STE SVI ODLICNI U PRONALAZENJIMA RAZLOGA ZA NOVA KRVOPROLICA, DA PROBAMO NESTO MALO DRUGACIJE. DA PROBAMO DA SMISLIMO KAKO BI SMO OVAJ NAS BALKAN MOGLI DA NAPRAVIMO BOLJIM MESTOM. DA SE MANEMO JASENOVACA SREBRENICA OVCARA VUKOVARA MEDACKIH DZEPOVA I DA PROBAMO DA UMESTO STO CEMO DA SMISLJAMO KAKO NEKOGA ZAKLATI DA PROBAMO DA SMISLJAMO KAKO DA NAM BUDE BOLJE.

AJDE STA KAZETE.

Jedna Acina tema http://forum.krstarica.com/threads/106161
 
satarichar:
Ne podmeći. Ne smetaju mi Srbi iz Hrvatske. Veliki deo njih je teško postradao i treba svaku pomoć. Smetaju mi ratni profiteri i kalkulanti. A to si upravo ti. A zbog takvih i njih ovde gledaju popreko.
A da pričamo o problemima Srba iz Srbije? Ja tu znam više nego ti. Jedan od naših problema su takvi kao ti. Ako ti Srbija ne valja, ovakva kakva je, pa putuj igumane. Vidi koliki je svet. I ovako si nepozvan ovde došao. Naš poziv je bio upućen braći Srbima. Ti to definitivno nisi


Otkud ti znaš da sam ja ratni profiter i kalkulant?
To treba da zaviriš u svoju partiju i tamo potražiš takve, ima ih koliko hoćeš.
Ja mogu da živim i ovde i da odem tamo, mogu gde hoću, jer mi se može za razliku od tebe jadnog koji ne možeš dalje od tog tvog kompjutera.
 
Strela:
А ред би био да научиш српски језик.
Дакле на српском језику се каже: "Ја нећу да водим породицу да живи у Хрватској, јер сам дошао из Хрватске због рата, али нећу своју децу да учим да мрзе некога, јер је друге нације."
Затим не каже се "еруптира", већ избија.
Значи, мање користи инфинитив и туђице, а наравно, и о падежима, и о реченичком склопу поведи рачуна.
.
Стрело, ипак... Немој никад да изгубиш из вида како је то све - један, наш - српски језик, с различитим варијантама - дијалектима.
 
filatelista:
Otkud ti znaš da sam ja ratni profiter i kalkulant?
To treba da zaviriš u svoju partiju i tamo potražiš takve, ima ih koliko hoćeš.
Ja mogu da živim i ovde i da odem tamo, mogu gde hoću, jer mi se može za razliku od tebe jadnog koji ne možeš dalje od tog tvog kompjutera.

Prijatelju, nemoj samo pričati.
Ako možeš da odeš tamo, ili bilo gde, učini to. Dokaži.
Idi sad, pa malo sedi tamo (100-200 godina).
Šta koj racku i tražiš u ovoj nevaljaloj Srbiji.
 
filatelista:
Pa to je baš radikalski, a puna usta zaštite Srba iz Hrvatske.
Ili su u pitanju samo Srbi koji veruju da će Knin biti srpski pa za 500 godina.
Samo mi je krivo da mogu onim mojim zemljacima što ih tako štitite da pokažem kako bi malo manje trebali da koriste infinitive.

Невероватно како неки мешају виртуелни и стварни свет.
Прво, уопште те не познајем, тако да не знам да ли си Србин или Еским?
Друго, збрисао си из Хрватске, а зашто? Јел' су те прогањали, мучили, или су то тек намеравали да учине?
Треће, примљен си и збринут у Србији и сад ти нама овде солиш памет о "братству-јединству"!!!!
Море, марш, бре... :evil:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top