Agresivnost vozača i marke automobila

Taj koji ide iza mene treba da prilagodi svoju voznju uslovima saobracaja, nije on jedini na putu i nije najvaznija osoba na svetu da mu se svi sklanjaju.

U Nemackoj se vozi brze i voze jaci automobili nego kod nas, pa nema nabijanja u gepek i ablendovanja. Znaju se napisana i nepisana pravila i sve funkcionise tecno i bez stresa.

Ako sam ja krenuo u preticanje, a njega nije bilo ni na vidiku, nema sa da mi se nabija u gepek i da mi ablenduje, nego ima da ceka da kolona zavrsi preticanje i da se vrati u desnu traku, pa neka ide. Sustigao si vozila u preticanju, sacekas svoj red i to je to.

To sto on radi ne pomaze niti ubrzava, vec samo smeta i izaziva stres i nervozu kod neiskusnih vozaca, a ja lepo udarim kontru.

Ne secem nikoga, pogresno si zakljucio. Ako vidim da neko ide brze, procenim koliko mesta ima, i ako moze popustim malo gas, pustim da prodje i onda krenem u preticanje.

U Nemačkoj se zna u kojoj traci se vozi, probaj na autobanu da voziš skroz levom trakom 120km/h da vidiš kako ćeš da se provedeš. Ne znam zašto se vi svi pravite mutavi kao vama nije bilo jasno, kao njega nije bilo ni na vidiku.. Pa kralju da njega nije bilo ni na vidiku kako si ti rekao, a onda dok si ti pretekao on ti se odjednom stvori iza tebe, to znači dve stvari ili si ti preticao sa 50 pa je on stigao od NI NA VIDIKU do NA GEPEKU za pet sekundi ili je on vozio 400km/h i doleteo kao avion.

Nije on jedini na putu, ali isto tako nisi ni ti jedini na putu da imaš stav "ako sam ja krenuo u preticanje", jer kao što znaš šta bi on sve morao da uradi i kako, moraš da znaš i da i ti ne možeš da kreneš u preticanje ako to nije bezbedno i ako ugrožava nekoga jer, verovao ili ne, TI ULAZIŠ U DRUGU TRAKU, a ne neko u tvoju, znači ti si taj koji se uključuje i koji treba da sačekaš i da se prilagodiš. Ali očigledno i ti ideš logikom da si ti jedini na putu i da drugi učesnici treba tebi da se prilagode iako si ti taj koji se uključuje u nečiju traku.
 
Ja kažem samo da nije marka automobila loša sama po sebi, to voze i gospoda direktori, biznismeni, normalni ljudi.
Ni ja ne kažem da je marka automobila loša. Naprotiv. Odlični automobili. Ali ih dosta ljudi kupuje da bi ih zloupotrebljavala. Jer su napaljena balavurdija koja misli da za njih ograničenje od 50 ili 60km/h ne važi jer, jelte, imaju moćan auto. Što bi se reklo, uzimaju ih da nadomeste mali ku*ac.
 
U Nemačkoj se zna u kojoj traci se vozi, probaj na autobanu da voziš skroz levom trakom 120km/h da vidiš kako ćeš da se provedeš. Ne znam zašto se vi svi pravite mutavi kao vama nije bilo jasno, kao njega nije bilo ni na vidiku.. Pa kralju da njega nije bilo ni na vidiku kako si ti rekao, a onda dok si ti pretekao on ti se odjednom stvori iza tebe, to znači dve stvari ili si ti preticao sa 50 pa je on stigao od NI NA VIDIKU do NA GEPEKU za pet sekundi ili je on vozio 400km/h i doleteo kao avion.

Nije on jedini na putu, ali isto tako nisi ni ti jedini na putu da imaš stav "ako sam ja krenuo u preticanje", jer kao što znaš šta bi on sve morao da uradi i kako, moraš da znaš i da i ti ne možeš da kreneš u preticanje ako to nije bezbedno i ako ugrožava nekoga jer, verovao ili ne, TI ULAZIŠ U DRUGU TRAKU, a ne neko u tvoju, znači ti si taj koji se uključuje i koji treba da sačekaš i da se prilagodiš. Ali očigledno i ti ideš logikom da si ti jedini na putu i da drugi učesnici treba tebi da se prilagode iako si ti taj koji se uključuje u nečiju traku.
Naravno da se u Nemačkoj vozi u krajnjoj levoj i 120kmh, sve zavisi od uslova u saobracaju.

Nikad ti se nije desilo da se preticu dva kamiona i da naprave kolonu iza sebe? Na auto putu ima i krivina tako da ne vidis kilometre iza sebe.

Nije ti se desilo da na bubanj potoku naletis na guzvu, kolonu u desnoj koja npr ide 80-90kmh? Ja treba da usporim na 90 i da se sklonim, kao i cela kolona ispred mene ukoliko je nrko zapeo da nas sve pretekne po svaku cenu?



Kod nas vlada velika nekultura u saobracaju i guraju se kao stoka. Drzanje odstojanja, rajferslus pravilo, rettungsgasse, itd. kod nas je sajens fiksn.

Vozi ti preko ogranicenja, niko ti ne zabranjuje, ali to sto ti vozis preko ogranicenja ne znaci da imas apsolutnu prednost i da treba svi da ti se sklanjaju. Kad sustignes vozilo u preticanju cekas da se skloni i to je to.

PS
Praktikujem i da ubrzam ukoliko je onaj iza normalan. Ukoliko krene momentalno da se nabija u gepek i ablenduje usporavam.
 
Poslednja izmena:
Skoda (ali samo SuperB). Ovde bih cak mogao reci da su i najnapaljeniji ali posto se radi samo o ovom modelu onda nek bude na trecem mestu.
Није само суперб, већ и октавија. Возачи суперба мисле да ће други да помисле да раде за државу и да ће да им склоне сами од себе, када их виде. Полусиротиња која је дошла до аута од 2.0 литра, било службеног, било половног или рент-а-кара.
 
Везано за агресивне возаче, могу да кажем да исти постоје у свим ценовним ранговима возила, али да је чињеница да су возачи БМВ-а једни од најагресивнијих и најгорих. Како човек вози, тако и живи и тако се понаша међу људима.
 

Vozači ovih automobila su najagresivniji u saobraćaju – tvrdi istraživanje nemačkog instituta​

1704980024-shutterstock_1078663823-750x438.jpg
Shutterstock/Duncan Andison
Nemački istraživački institut Innofakt želeo je da zna da li postoji veza između marke automobila i stila vožnje.

Zbog toga su zajedno sa auto portalom Leasingmarkt ispitali više od 1.000 vozača da li postoji veza između marke automobila i stila vožnje

Skoro 90 odsto ispitanih složilo se da postoji. Tokom istraživanja, učesnici su morali da naznače koji su vozači bili najagresivniji u odnosu na marku automobila, odnosno ubacivali se u traku, vozili slalom ili blicali. Očekivano, jedan brend je zauzeo prvo mesto u anketi.

Vozače BMV-a je 62 odsto ispitanika opisalo kao najagresivnije vozače. To znači da popularni brend automobila osvaja ovu rang listu.
Slede Mercedes sa 44 odsto i Porše sa 37 odsto. Ono što je zapanjujuće je da su među prvih deset posebno nemačke marke automobila.
Samo Teslu sa osam odsto na šestom mestu i Ford sa dva odsto na osmom mestu ne proizvode nemačke kompanije. Ipak, treba napomenuti da je istraživanje sprovedeno u Nemačkoj i zbog toga bi nemački brendovi mogli biti prisutniji.
1. BMV (62 odsto)

2. Mercedes (44 odsto)
3. Porše (37 odsto)
4. Audi (35 odsto)
5. Folksvagen (11 odsto)

6. Tesla (osam odsto)
7. Opel (četiri odsto)
8. Ford (dva odsto)
9. Volvo (dva odsto)

10. Seat (dva odsto)

Mladi vozači vide više veze između marke automobila i vozača

Istraživanje je takođe pokazalo da su posebno mladi vozači uvereni da postoji korelacija između marke automobila i stila vožnje. U ovo veruje ukupno 94 odsto ljudi mlađih od 30 godina. Među starijima od 50 godina ovo mišljenje je „samo“ 83 odsto.

Kazem ja, vozaci Honde su najpristojniji 😊😊😊
 
Везано за агресивне возаче, могу да кажем да исти постоје у свим ценовним ранговима возила, али да је чињеница да су возачи БМВ-а једни од најагресивнијих и најгорих. Како човек вози, тако и живи и тако се понаша међу људима.
I ti bi poludeo kada bi morao za polovnu bembaru staru 10 god da daš 2000 evra za veliki servis.
 
Vozače BMV-a je 62 odsto ispitanika opisalo kao najagresivnije vozače. To znači da popularni brend automobila osvaja ovu rang listu.
Slede Mercedes sa 44 odsto i Porše sa 37 odsto. Ono što je zapanjujuće je da su među prvih deset posebno nemačke marke automobila.
Samo Teslu sa osam odsto na šestom mestu i Ford sa dva odsto na osmom mestu ne proizvode nemačke kompanije. Ipak, treba napomenuti da je istraživanje sprovedeno u Nemačkoj i zbog toga bi nemački brendovi mogli biti prisutniji.
1. BMV (62 odsto)

2. Mercedes (44 odsto)
3. Porše (37 odsto)
4. Audi (35 odsto)
5. Folksvagen (11 odsto)

6. Tesla (osam odsto)
7. Opel (četiri odsto)
8. Ford (dva odsto)
9. Volvo (dva odsto)

10. Seat (dva odsto)

Što se mene tiče izgleda da su pogodili. Nisam agresivan i ne vozim nijednu od pomenutih marki. Doduše nekad sam neke vozio, ali tad sam bio mlađi.
Opel me je iznenadio moram da priznam.
 
Ne može svaki da razvije 150km kroz par sekundi, ne leži svaki baš tako u krivini i nije svaki za gaženje. Naveo sam ti Land Cruiser kao primer, možeš i njega da pričepiš, ali je vrlo verovatno da ćeš završiti na krovu ili nekome u gepeku.



Pa lepo, ugrožavaš tako što namenski smanjuješ brzinu i pored toga što iza tebe ide neko jako brzo, ugrožavaš i njega i sebe.

Ne možeš da preletiš, to je jasno svima, ali isto tako ako vidiš da neko vidno ide brzo, a to svako zdravorazuman može da proceni po brzini kojom mu se približavaju farovi u retrovizoru, onda sačekaš da prođe da pretekne, nego si ti klasičan onaj tip "JA HOĆU SAD TAKO MI JE DOŠLO" nema veze što tip iza tebe ide 200km/h npr, ovamo pljuješ jedne, a bukvalno si isto toksičan učesnik saobraćaja kao i oni.

Isto tako prezirem i one koji uđu u levu traku i voze 60km/h i tako voze paralelno sa srednjom trakom (što se dešava na Pančevačkom putu npr često) i onda im ti sviraš, a on ti pokazuje da ide po ograničenju. Super, bravo šmekeru, pa idi srednjom trakom po ograničenju, ona je i napravljena za takve.

I onda posle kad ti neko razveže šamarčinu za tu toksičnost, još ćeš da se buniš i da kukaš... Pa ne ide kume.
Ne ide kume da se vozi 200. To prvo. Kad voziš propisanih 130 niko ti ne smeta.
 
Taj koji ide iza mene treba da prilagodi svoju voznju uslovima saobracaja, nije on jedini na putu i nije najvaznija osoba na svetu da mu se svi sklanjaju.

U Nemackoj se vozi brze i voze jaci automobili nego kod nas, pa nema nabijanja u gepek i ablendovanja. Znaju se napisana i nepisana pravila i sve funkcionise tecno i bez stresa.

Ako sam ja krenuo u preticanje, a njega nije bilo ni na vidiku, nema sa da mi se nabija u gepek i da mi ablenduje, nego ima da ceka da kolona zavrsi preticanje i da se vrati u desnu traku, pa neka ide. Sustigao si vozila u preticanju, sacekas svoj red i to je to.

To sto on radi ne pomaze niti ubrzava, vec samo smeta i izaziva stres i nervozu kod neiskusnih vozaca, a ja lepo udarim kontru.

Ne secem nikoga, pogresno si zakljucio. Ako vidim da neko ide brze, procenim koliko mesta ima, i ako moze popustim malo gas, pustim da prodje i onda krenem u preticanje.
I meni idu na živce. Razumem te.
 
Finci to sredili super: kazne su direktno proporcionalne materijalnom statusu.

"A multimillionaire businessman has been hit with one of the world's highest speeding fines – €121,000 (£104,000) – for driving 30km/h (18.6mph) over the limit in Finland, where tickets are calculated as a percentage of the offender's income. 7 Jun 2023"
 
Naravno da se u Nemačkoj vozi u krajnjoj levoj i 120kmh, sve zavisi od uslova u saobracaju.

Nikad ti se nije desilo da se preticu dva kamiona i da naprave kolonu iza sebe? Na auto putu ima i krivina tako da ne vidis kilometre iza sebe.

Nije ti se desilo da na bubanj potoku naletis na guzvu, kolonu u desnoj koja npr ide 80-90kmh? Ja treba da usporim na 90 i da se sklonim, kao i cela kolona ispred mene ukoliko je nrko zapeo da nas sve pretekne po svaku cenu?



Kod nas vlada velika nekultura u saobracaju i guraju se kao stoka. Drzanje odstojanja, rajferslus pravilo, rettungsgasse, itd. kod nas je sajens fiksn.

Vozi ti preko ogranicenja, niko ti ne zabranjuje, ali to sto ti vozis preko ogranicenja ne znaci da imas apsolutnu prednost i da treba svi da ti se sklanjaju. Kad sustignes vozilo u preticanju cekas da se skloni i to je to.

PS
Praktikujem i da ubrzam ukoliko je onaj iza normalan. Ukoliko krene momentalno da se nabija u gepek i ablenduje usporavam.

Naravno da se vozi, ali isto tako se sklanja u sekundi jednoj kad vidiš da iza tebe ide neko znatno brže. Ne tera se inat do granice sudara jer je tebe opalio ego i sujeta što, možeš misliti moraš da se skloniš.

Vidi, da bi opravdao svoju sujetu i bahatost sa druge strane, teranje inata, ti navodiš deonicu bubanj potoka koja je doslovno kilometar u najboljem slučaju... Znači nema opravdanja, bukvalno si druga strana istog novčića, oni seljaci što se nabijaju u gepek, ti takođe što namerno teraš inat pri čemu ugrožavaš i sebe i njih eto da bi ti dokazao i pokazao nešto.

Vi ste ti likovi koji se ne pitaju ništa u životu, pa isteruju pravdu na putu, "e sad ću ja da mu pokažem kako mogu da se ubacim i da pretičem, videće on svog Boga!", a zapravo ste isti samo sa dve strane.

Kod nas vlada nekultura u saobraćaju, to je tačno, slično je i u Grčkoj i u drugim "južnim" zemljama, ali isto tako se karakteriše kao nekultura po Evropi kad se tako ubaciš i pretičeš sa manjom brzinom jer kočiš brzu traku, ali ti to ne vidiš jer je po tvom mišljenju tvoj postupak sasvim ok, čak i poželjan.

Takođe mislim i za dva šlepera koja se pretiču i ovaj u levoj traci neće apsolutno za 5km/h da spusti brzinu da bi se ovaj što pre pomerio već voze uporedo pet kilometara, svi ste vi meni isti i to je upravo ta nekultura o kojoj pričamo.

A tebi predlažem da smiriš sujetu i ego dok neko tom glupošću nije nastradao ili te ištanglirao da te kod kuće ne poznaju, pošto obično 160 i slično ne voze ljudi koji imaju tonu živaca. Svako dobro.
 
A tebi predlažem da smiriš sujetu i ego dok neko tom glupošću nije nastradao ili te ištanglirao da te kod kuće ne poznaju, pošto obično 160 i slično ne voze ljudi koji imaju tonu živaca. Svako dobro.
U Nemackoj svaka baba sa mercedesom vozi 160+.
I u pravu je botr, kad je guzva nekad, i krajnje levom trakom se vozi 100km/h.
I retko ko ti u Nemackoj ablenduje, kad vidis da neko ablenduje, 90% verovatnoca je da je neki Balkanac. Za skoro 10 godina mi se desilo jednom ili dva puta da mi je neko ablendovao.

Posto ovde vecina autoputeva ima 3 trake, najveci problem na autoputu prave likovi koji voze srednjom trakom.
I srednja i leva su, obe, za preticanje, a ne za voznju (osim kad su velike guzve, a velike guzve su u jutarnjem i podnevnom spicu svakodnevnica).
A likovi, koji imaju mesta da lepo voze desnom, nakon preticanja ne vrate se u desnu, i ostanu u srednjoj.

Evo ti ubedljivo najcesci scenario: ti nailazis desnom, vozis 140, naidjes na lika koji vozi 100, pretices ga tako sto ides u srednju, a u srednjoj lik vozi 110, iako mu je desno od njega prazno - dakle treba da se vrati u desnu. A iza tebe ide lik sa 180, i vidi tebe u srednjoj iza lika koji vozi 110, i onda on po default-u krece u krajnju levu. I sada ti vidis u retrovizoru da leva nije slobodna, pa moras ovog majmuna sto vozi srednjom da pretices sa desne strane - cime pravis prekrsaj. Ili da usporis sa 140 na 110, i sacekas da se oslobodi leva traka. Ali tako autoput sa 3 trake gubi smisao, a smisao je ubrzanje a ne usporavanje saobracaja.
 

Back
Top