Abortus

bez kontracepcije si htela da dodas...misim..inace svi hoce da se je8u..to je tako prirodno...
...bez svesti o posledicama...
Može biti prirodno koliko hoćeš, to ne znači da svi treba da se je8u... prirodno je i da ti rastu dlake a ih briješ, prirodno bi nekad mogla pojesti 5 kila slatkiša pa to ne radim...

Nema tu ništa prirodno.. to je NEODGOVORNOST...
po mom mišljenju, muškarci su podjednako odgovorni za abortus
podjednako nisu koristili zaštitu od neželjene trudnoće kao ni žena
e sad pitanje je zašto muškarac stupa u sex.odnose sa ženom koju ne poznaje dovoljno,(i obrnuto) koja može od njega da sakrije trudnoću i abortus, ili da nema pojma da mu devojka ostala trudna
da ne pročam o muškarcima koji ne žele bebu pa tako velikodušno daju pare za abortus

samo, slažem se da žena ne treba, da se skroz osloni na muškarca i ako ne želi bebu sama preduzme mere zaštite, a ne da se oslanja na muškarca

bem ti sexkad mora da misli svako na sebe...dokle smo stigli

Ja ne razumem to oslanjanje na muškarca kad je sex u pitanju?:dontunderstand:
Kakvo oslanjanje?
U sexu podjednako uživamo oboje, ali svako snosi svoje posledice...

Bez zaštite se je8eš kad hoćeš da napraviš dete... u svim ostalim slučajevima... uopšte mi nije žao tih žena(izuzećemo silovanje naravno)... niko ih nije terao da šire noge... same sebi skaču u stomak...

Muškarci uopšte nisu krivi... svako treba SAM da vodi računa o svom telu... i svom zdravlju...
 
vidim ja da ce ovde biti svega tako da cu da se povucem dok nije postalo gusto posto se uglavnom ne slazem sa vecinom postova ovde..a ne bih da se svadjam-nije mi dan...:bye:
 
...bez svesti o posledicama...
Može biti prirodno koliko hoćeš, to ne znači da svi treba da se je8u... prirodno je i da ti rastu dlake a ih briješ, prirodno bi nekad mogla pojesti 5 kila slatkiša pa to ne radim...

Nema tu ništa prirodno.. to je NEODGOVORNOST...


Ja ne razumem to oslanjanje na muškarca kad je sex u pitanju?:dontunderstand:
Kakvo oslanjanje?
U sexu podjednako uživamo oboje, ali svako snosi svoje posledice...

Bez zaštite se je8eš kad hoćeš da napraviš dete... u svim ostalim slučajevima... uopšte mi nije žao tih žena(izuzećemo silovanje naravno)... niko ih nije terao da šire noge... same sebi skaču u stomak...

Muškarci uopšte nisu krivi... svako treba SAM da vodi računa o svom telu... i svom zdravlju...

dete ne može da napravi žena sama
stoga je trudnoća odgovornost oba roditelja, kao i dete naravno
budući otac ima pravo da zna dal mu jedevojka-žena trudna, kako se razvija trudnoća i sve to
kao i da zajedno sa devojkom- ženom odlučuje o abortusu
 
Jel to vazi samo za devojke ili i za udate zene, koje vecinom rade gore navedeno...tj, prekidaju poodmaklu trudnocu, barem u zemlji Srbiji. Ni one ne treba da se yebu? Apstinencija za sve? Ni tad muzevi nisu odgovorni?
Postoji kontracepcija...
Svaka iole obrazovana žena ume da je koristi...
ne nisu krivi, sva su ta deca nastala bezgresnim zacecem :rumenko:
Pa nisu...
Jestu oni potrebni za sam čin... ali POSLEDICE ne snose... bar ne fizičke...
:eek: Dal je moguce da je to misljenje jedne zene?
Kako ova tvoja rečenica zvuči alalalalla...

Jeste, mišljenje jedne žene koja sama brine o svom telu... ne očekuje da muškarac i to radi umesto nje...;)
 
Jel to vazi samo za devojke ili i za udate zene, koje vecinom rade gore navedeno...tj, prekidaju poodmaklu trudnocu, barem u zemlji Srbiji. Ni one ne treba da se yebu? Apstinencija za sve? Ni tad muzevi nisu odgovorni?

Одговорни су и једно и друго, с тим што је у браку мужјак обично упознат са целом причом, док у вези или само у крес варијанти, мушкарци обично и не буду упознати са причом!

Свима Вама који подржавате абортус у 21 ВЕКУ, рећи ћу само једно ХЕБЕНО СТЕ ЗАТУЦАНИ! Нико Вас не тера да рађате децу, барем данас постоји милион и један начин за контрацепцију. Данас када толико парова муку мучи да добије дете већина постаје свесна колико је то у ствари тешко, и колико тога треба да се поклопи, а неки "хуманисти", "европејци" и "борци за женска права" овде и на другим местима би да нас убеђују у то да се нешто ето "случајно" десило, па је ето абортус "једино" решење.
Абортус - само у случају силовања и из медицинско оправданих разлога (тешких деформација плода и сл.), све друго људи (и мушкарци и жене) водите рачуна шта радите! ЕДУКАЦИЈА, ЕДУКАЦИЈА, ЕДУКАЦИЈА - још од најмлађих дана, секс не сме да буде табу тема!
 
Ko je njima kriv, kad hoće da se je.bu... nek snose posledice...
I neko pomenu muškarce... nisu oni uopšte krivi u celoj priči... neće oni nositi dete, niti ga rađati ili abortirati...

Stvarno ne razumem, kad ne misle o svom telu i sebi, kako li misle o nečem drugom...:confused:
jel to pricas o onim istim muskarcima koji ne zele kondome, zabranjuju seksualnu edukaciju u skolama i odbijaju da se informisu, ali ih nista od navedenog ne sprjecava da nastoje da kontrolisu zenu i njeno tjelo jednom kada zatrudni (sama od sebe, bez njihovog udjela, naravno)? :mrgreen:
 
daj čičak, svi znamo tvoju situaciju i zašto si tako ogorčena po ovom pitanju
i razumem ja i tebe
ali to što ti govoriš je mnogo ružno
jednostavno ne možeš tako da sudiš jednima a sa drugih da skidaš odgovornost
jednostavno ne možeš
 
Poslednja izmena:
dete ne može da napravi žena sama
stoga je trudnoća odgovornost oba roditelja, kao i dete naravno
budući otac ima pravo da zna dal mu jedevojka-žena trudna, kako se razvija trudnoća i sve to
kao i da zajedno sa devojkom- ženom odlučuje o abortusu

Odgovornost oba jeste ako ga oba roditelja ŽELE...

Ja samo ne mogu da razumem devojke koje pristaju na fore tipa:"Ne brini se... izvadiću na vreme..." i tako to...
Ili se je8u i misle, ma neće mene to... ma on pazi...

Zar zarad trenutnog užitka su spremne na takav rizik? To ne razumem... a takvih je najviše...

Od nas 5 drugarica... njih 4 su imale sex u vezama bez zaštite, ustvari zaštitu nikad ni koristile nisu... ispravka... jedna je počela prošle godine sa pilulama... a ove 3 i dalje se je8u na sreću... pa valjda neće...:roll:

NEODGOVORNO !!!
 
jel to pricas o onim istim muskarcima koji ne zele kondome, zabranjuju seksualnu edukaciju u skolama i odbijaju da se informisu, ali ih nista od navedenog ne sprjecava da nastoje da kontrolisu zenu i njeno tjelo jednom kada zatrudni (sama od sebe, bez njihovog udjela, naravno)? :mrgreen:

Које су ово жестоке предрасуде и фрустрације! Мало, мало па искочи на ТВ нека НВО баба која њаке о женским правима, а неко брани едукацију о сексу, дај молим те! Лепо кажи оћу да будем затуцана и да ни ја ни мој партнер не користимо контрацептивна средства, хоћу да ме месари сецирају на столу, а не да се кријеш иза неких мушко-женских сра.ња!
 
Postoji kontracepcija...
Svaka iole obrazovana žena ume da je koristi...

A sta ako se desi i kondom pukne? A toliko se trubi da kontraceptivne tablete nisu zdrave, sto nije tacno ,ali dovoljno da stvori predrasude. Ne reaguju svi dobro na sipralu

A ko jos insistira na kondomima u braku?

P.S. Da li je zena kriva ako je zasticena od trudnoce, ali joj muz donese sidu od svalerke? Ko joj je kriv jer je htela da se yebe bez pravljenja dece?
 
Za razliku od onih, koji ga ne podrzavaju...

Има и код ових који га не подржавају оних који су затуцани, који причају о наталитету и сл. ср.ањима, али ја говорим са чисто етичког и здравственог аспекта!
 
Које су ово жестоке предрасуде и фрустрације! Мало, мало па искочи на ТВ нека НВО баба која њаке о женским правима, а неко брани едукацију о сексу, дај молим те! Лепо кажи оћу да будем затуцана и да ни ја ни мој партнер не користимо контрацептивна средства, хоћу да ме месари сецирају на столу, а не да се кријеш иза неких мушко-женских сра.ња!
seksualna edukacija nije ono po stare dane iz medija gdje ima bisera ko.
vec edukacija u kuci roditelja, edukacija u osnovnoj skoli, odlazak kod ginekologa po informacije kako pocetkom puberteta tako i prije planiranog seksualnog odnosa
problemi se rjesavaju od izvora, ne od kraja

btw, seciranje ne stolu se desava i sa i bez abortusa, jbga, nemamo po prirodi toliko rascepljen izlaz iz vagine
 
A sta ako se desi i kondom pukne? A toliko se trubi da kontraceptivne tablete nisu zdrave, sto nije tacno ,ali dovoljno da stvori predrasude. Ne reaguju svi dobro na sipralu

A ko jos insistira na kondomima u braku?

P.S. Da li je zena kriva ako je zasticena od trudnoce, ali joj muz donese sidu od svalerke? Ko joj je kriv jer je htela da se yebe bez pravljenja dece?

Па ако ти толика фрка немој да се ......... тих 2-3 дана!
 
daj čičak, svi znamo tvoju situaciju i zašto si tako ogorčena po ovom pitanju
i razumem ja i tebe
ali to što ti govoriš je mnogo ružno
jednostavno ne možeš tako da sudiš jednima a sa drugih da skidaš odgovornost
jednostavno ne možeš

Moje mišljenje je ovakvo oduvek...
Slobodno prelistaj teme unazad, otkad sam ovde isto pišem... a nisam oduvek u ovoj situaciji...

I ne pišem ovo jer sam zatucana... samo vodim računa o sebi, i svom telu... pa nije ono potrošna roba...
Najlakše je je8ati se... to može svako...

Ali ako ne želiš bebu, ako nisi spreman na rizik abortusa i milion i jedne polno prenosive bolesti zaštiti se ili se ne je8i uopšte...

Nema kompromisa... to nije igra...
 
Moje mišljenje je ovakvo oduvek...
Slobodno prelistaj teme unazad, otkad sam ovde isto pišem... a nisam oduvek u ovoj situaciji...

I ne pišem ovo jer sam zatucana... samo vodim računa o sebi, i svom telu... pa nije ono potrošna roba...
Najlakše je je8ati se... to može svako...

Ali ako ne želiš bebu, ako nisi spreman na rizik abortusa i milion i jedne polno prenosive bolesti zaštiti se ili se ne je8i uopšte...

Nema kompromisa... to nije igra...

Znaci podrzavas sex u braku samo sa kondomima?
 
seksualna edukacija nije ono po stare dane iz medija gdje ima bisera ko.
vec edukacija u kuci roditelja, edukacija u osnovnoj skoli, odlazak kod ginekologa po informacije kako pocetkom puberteta tako i prije planiranog seksualnog odnosa
problemi se rjesavaju od izvora, ne od kraja

btw, seciranje ne stolu se desava i sa i bez abortusa, jbga, nemamo po prirodi toliko rascepljen izlaz iz vagine

Пази, једно је кад те мало сецну, па закрпе, а друго је кад ти набије кутлачу па скупља резанце:bljak:.
Управо се и залажем за то да се од најранијих дана почне са едукацијом, и сматрам да се нико томе не противи, али као и све друго у овој земљи да би се ствар покренула мора крвнички да се запне!
 
Има и код ових који га не подржавају оних који су затуцани, који причају о наталитету и сл. ср.ањима, али ја говорим са чисто етичког и здравственог аспекта!

Iako i u tim aspektima abortus moze da bude opravdan.
 
A sta ako se desi i kondom pukne? A toliko se trubi da kontraceptivne tablete nisu zdrave, sto nije tacno ,ali dovoljno da stvori predrasude. Ne reaguju svi dobro na sipralu

A ko jos insistira na kondomima u braku?

P.S. Da li je zena kriva ako je zasticena od trudnoce, ali joj muz donese sidu od svalerke? Ko joj je kriv jer je htela da se yebe bez pravljenja dece?

Pa vidi... između dva zla, ti biraš manje... ali TI ga biraš... ne tvoj momak/muž... njemu ne stavljaju spiralu, on ne pije tablete...

I šta fali kondomima u braku(i izvan njega)? Najjednostavniji i po meni najblaži oblik zaštite za žene...

Ne pričam o sidi... ajde nemoj sad izuzetke... može i da bude kriva, jer se udala za budalu koja je8e ***** sa sidom... može i tako, jel da?
 
Па реално то је максимум да је жена плодна у току једног циклуса, углавном је то и мање!

:lol::lol::lol: E sad si se zakopao nacisto... Bolj da si cutao...

Savetujem ti da se edukujes malo...

Ako se oslanjas na takav vid kontracepcije, neces daleko da stignes;)
 

Back
Top