Abortus je ubistvo po Bogu

Christadelphian

Aktivan član
Poruka
1.554
Bog nas zna i posmatra jos u utrobama nasih majki.
i Bozija volja je svako zacece
Psalam 139:13-16
Cak i slucajno kao i danas doduse jos u Mojsijevo vreme bilo je strogo kaznjavanjo povredjivanje trudne zene i ploda
Izlazak 21:22,23
A za namerno zna se !
Sto bi bilo drugacije ako neko drugi oduzme zivot nerodjenoj bebi ili majka licno ??
Napredak nauke omogucio nam je da vidimo plod i njegovo stanje ali cak i ako nije zdravo nije na nam da sudimo o njegovom zivotu jer mi ne znamo zasto je to tako
Propovednik 11:5
Da li se i invalidi ubijaju ?
Sto bi bilo drugacije sa bebama :?:
 
Christadelphian:
Bog nas zna i posmatra jos u utrobama nasih majki.
i Bozija volja je svako zacece
Psalam 139:13-16
Cak i slucajno kao i danas doduse jos u Mojsijevo vreme bilo je strogo kaznjavanjo povredjivanje trudne zene i ploda
Izlazak 21:22,23
A za namerno zna se !
Sto bi bilo drugacije ako neko drugi oduzme zivot nerodjenoj bebi ili majka licno ??
Napredak nauke omogucio nam je da vidimo plod i njegovo stanje ali cak i ako nije zdravo nije na nam da sudimo o njegovom zivotu jer mi ne znamo zasto je to tako
Propovednik 11:5
Da li se i invalidi ubijaju ?
Sto bi bilo drugacije sa bebama :?:

To su shvatili i ljudi. Naime, lekari su snimili unutrasnjost materice u trenutku abortusa i snimili su plod kako bezi po materici pred kiretom (ona simpaticna kasika kao iz arsenala G. Mengelea). Tako da svakako JESTE UBISTVO I SMRTNI GREH.
 
Abortus jeste ubistvo bez obzira sto ga neki neki opravdavaju. Ljudi rade gresne stvari i onda samo nadju neko opravdanje.
Ne bi bio ubistvo da je fetus koji izvade iz maternice mrtav. Ali fetus je ziv mali organizam koji se na svoj specifican nacin hrani i razvija.
To mora da je grozna sudbina kada neka ljudska dusa biva ubijena abortusom.
 
Pa po svemu sudeci,abortus je okarakterisan kao smrtni greh,koliko znam zvanican stav crkve,crkvi je protiv ALI pa zar to nije ruka sudbine,zar to nije ta Bozanska sila koja rukovodi,od koje sve zavisi? Sam abortus tj. taj cin tj. ta moc odluke koju majka poseduje u tom momentu je ravan po Vama,Bozanskom,moc davanja zivota,moc odluke,dati ili unistiti jedan zivot,pa mozda je crkva i bas zbog tog razloga protiv! Razmislite,pozdrav.
 
Christadelphian:
Po toj logici svi imamo moc nekome uzeti život ili mu ne uzimanjem darivati !!!!

Ako sam dobro razumeo, hteo je da kaze da je Bozija volja to da li ce doci do abortusa ili ne.
Pa cemu onda ovakva cela polemika?
Mislim, ako je Bog svemocan i sve je njegova volja zasto onda osudjivati ljude sto rade ovo ili ono?
I tu je Biblija malko protivrecna sama sebi.
 
Christadelphian:
Ne ljudi kao ljudi
već telesnost kao protivnik duhovnom

Cemu onda telesnost? Zasto je onda Stvaralac stvorio sebi protivnike?
A onda se vratimo abortusu. Ovo sada mnogo ruzno zvuci, ali abortus je ubijanje telesnog, onog sto je protivno duhovnom. Pa ako gledas tako onda je abortus (ne dao Bog) Boguugodno delo...
 
rdeki:
Christadelphian:
Ne ljudi kao ljudi
već telesnost kao protivnik duhovnom

Cemu onda telesnost? Zasto je onda Stvaralac stvorio sebi protivnike?
A onda se vratimo abortusu. Ovo sada mnogo ruzno zvuci, ali abortus je ubijanje telesnog, onog sto je protivno duhovnom. Pa ako gledas tako onda je abortus (ne dao Bog) Boguugodno delo...
Pardon
nije On sebi stvorio protivnike
protivnicima smo mi postali

Prijatelju
nije materija protivna Bogu
već materijalističko razmišljanje
a to važi i za ono šta sam rekao "telesno" razmišljanje a ne sama telesnost .
Rim.8:5
"Jer koji su po telu telesno misle a koji su po duhu duhovno"
Oba se tiče ljudi
to nisu dve vrste ljudi već
ih razdvaja po njihovom razmišljanju
svakako da je telesno jesti ali to nije
greh ni nepoželjno .
Zna se šta je materijalizam čak i za ateiste
taj pojam nije nepoznat
 
Ako smo postali Njegovi protivnici to je opet bila Njegova volja.
Posto volis da citiras Bibliju, a ja tome nisam vican, nadji onaj deo iz Novog Zaveta kad Isus prica o tome kako se nista ne moze uraditi ni desiti bez Bozije volje.
A sto se tice teme, ne znam da li vi to ovde hocete da nabijete osecaj krivice onima koji se odluce na abortus, ali vrlo dobro znam da je ponekad bolje i abortirati nego radjati upropasteni zivot.
Mozda biste mogli da se ukljucite i u raspravi na istu temu u "ljubav i sex". Cisto da se ne ponavljam mnogo.
 
rdeki:
Ako smo postali Njegovi protivnici to je opet bila Njegova volja.
Posto volis da citiras Bibliju, a ja tome nisam vican, nadji onaj deo iz Novog Zaveta kad Isus prica o tome kako se nista ne moze uraditi ni desiti bez Bozije volje.
A sto se tice teme, ne znam da li vi to ovde hocete da nabijete osecaj krivice onima koji se odluce na abortus, ali vrlo dobro znam da je ponekad bolje i abortirati nego radjati upropasteni zivot.
Mozda biste mogli da se ukljucite i u raspravi na istu temu u "ljubav i sex". Cisto da se ne ponavljam mnogo.
Nemoraš da mi persiraš slobodno predji na ti.
Ja nikome neću da nabijem osećaj krivice
samo sam načeo tu temu , svako ima baš tu volju o kojoj se sporimo da uradi kako mu je volja jer da nema onda bi bilo po volji Božijoj i sigurno niko ne bi ni umro ni abortirao ni činio zlo .
Volim da citiram Bibliju jer je taj citat autoritet za mene i ako se pozivam na nekoga onda i citiram istog.
Nemam šta da raspravljam ja sam izneo moje mišljenje koje sam zaključio iz Pisma , preneo sam na tu temu moje mišljenje i to je dovoljno .
Porodjaj ili abortus ?
Da li treba da dođe do tog pitanja ?
Da smo bili odgovorni ne bi !
To je pitanje ?
Da li je svako dete koje je bilo ne željeno bilo nesretno i da li baš ništa u životu nije učinilo da neko drugi bude sretan i sl.
Pozdrav
 
Kastor:
Christadelphian:
Po toj logici svi imamo moc nekome uzeti život ili mu ne uzimanjem darivati !!!!

Pa zar nemamo? Pozdrav

Slazem se sa Kastorovim pitanjem.
Smatram naime da svi imam moc nekome uzeti ili mu ne uzimanjem darovati zivot.
Ta moc dolazi od slobodne volje odnosno mogucnosti izbora o cemu smo vec pricali na jednom pitanju.

Naravno, za svoj izbor i posledice koje on donosi snosicemo posledice.

Ipak, moram da kazem nesto o smrtnom grehu u ovom slucaju. Bez obzira koliko to bilo strasno, abortus nije greh koji se razlikuje od svakog drugog greha.

Samo hula na Duha je greh, odnosno ono sto Hristadelfijanac govori, da Duh nije Bog, to je smrtni greh.

Sve ostalo je greh za kojeg je Hristos polozio
zivot. Ako se osoba koja je pocinila abortus iskreno pokaje, dodje do spoznaje svoje gresnosti i obrati se Isusu ima oprostenje u Njegovoj krvi kojom je platio njenu krivicu. Da nije tako niko nebi imao oprostenja, jer ima i grehova vecih od ovog.
 
Zar vi mislite da je zenama lako da donose tako veliku odluku?
A,sta je sa onim vec uobicajenim:Njih dvoje se vole i sve je super dok ona ne ostane u drugom stanju.Naravno,on je ostavlja,gurne joj pare u ruke i samo kaze ABORTIRAJ!
Sta je onda sa njom,da je dete celog zivota podseca na tog kretena?Da bude isfrustrirana majka? :x
 
I:
Zar vi mislite da je zenama lako da donose tako veliku odluku?
A,sta je sa onim vec uobicajenim:Njih dvoje se vole i sve je super dok ona ne ostane u drugom stanju.Naravno,on je ostavlja,gurne joj pare u ruke i samo kaze ABORTIRAJ!
Sta je onda sa njom,da je dete celog zivota podseca na tog kretena?Da bude isfrustrirana majka? :x

I, tu nikome nije lako, a posebno ne zenama koje sebe dovode u takvu situaciju. Ipak, da ti kazem nesto o tome.
Osim onih zena koje su silovani i nisu mogle da donesu odluku o tome da li zele da imaju odnos sa nekim ili ne, ostale su tu odluku donele svojevoljno.

Dakle, problem abortusa ne pocinje i zavrsava cinom abortiranja. Abortus ima svoj koren u promiskuitetu, nedovoljnoj obrazovanovanosti i neupucenosti po pitanju zastite, a ponajvise sa opsteprihvacenim nehriscanskim ponasanjem o slobodi sexa.
To govori da bi svaka devojka morala pre svega da razmisli kad ce se podati nekom muskarcu, bez obzira na njegova navaljivanja i govorenja o ljubavi. Ljubav koja ne moze da opstane i traje bez sexa nece da traje ni sa njim, jer ona ne zavisi od toga.

Iako i u brakovima ima puno abortusa sto je opet posledica nekog drugog problema.
 
lolla:
Mene zanima, ako je abortus ubistvo, kako hriscanstvo tumaci kosircenje kondoma? Je l' i to smrtni greh u vidu genocida, ili...?

Interesantno pitanje koje lebdi nad hriscanskom crkvom vekovima. Da li je kontracepcija u skladu sa Biblijom ili nije?

Moje skromno misljenje je da jeste, iako mnogi hriscani misle drugacije. Mislim i da je planiranje porodice, koriscenjem sredstava za kontracepciju prihvatljiva i potrebna za hriscane.
Naravno, od trenutka kad dodje do oplodnje jajne celije i zapocinje stvaranje novog zivota, ne sme se vrsiti vanjski uticaj na to.

Ipak, svako ce prema svom spoznanju morati da odluci za sebe da li ce koristiti kondom ili neko drugo sredstvo za zastitu.

Mozda moram da napomenem da sam nepomirljivi protivnik sexa pre braka i da se koriscenje kontracepcije odnosi samo na one koji su u u braku.

Za one koji nisu u braku, jedini vid kontracepcije koji je dozvoljen, po meni, zove se uzdrzavanje.
 
Сваки полни акт уз који се користи контрацепција је у сврху задовољења ниских похота и страсти - животињских нагона. Самим тим га ни Црква не може подржавати.

Полни акт између супружника без кориштења контрацепције је акт љубави - а даље, нека буде воља Божја. :wink:
 
Nadala sam se da cu procitati neshto shto ce me ubediti, ali avaj....meni i dalje nije jasno zashto je sex bez braka greh, a u braku nije. Tj. zashto sam taj akt predstavlja neshto shto je ogavno van braka, a u braku se ne izostavlja?
 
lolla:
Nadala sam se da cu procitati neshto shto ce me ubediti, ali avaj....meni i dalje nije jasno zashto je sex bez braka greh, a u braku nije. Tj. zashto sam taj akt predstavlja neshto shto je ogavno van braka, a u braku se ne izostavlja?

Sex ni u braku ni van braka nije ogavan.

Najjedostavnije receno: Kada se dvoje ljudi spoje u sexualnom cinu oni su pred Bogom u braku. Dvoje je postalo jedno.

Brak kao institucija sluzi upravo da se taj cin spajanja legalizuje i pred Bogom i pred ljudima. Kad se jednom spoji vise se ne razdvaja osim ako jedan od supruznika umre.

Dakle ako dvoje imaju zajedno sex, oni su za Boga u braku. Ako svoju vezu ne legalizuju, svaki put kad promene partnera cine greh preljube. Ako su hriscani, a to cine, onda greh cine svesno bez obzira na Rec, pa se time suprotstavljaju Duhu.
Greh protivi Duha ...
 
Anonymous:
Kastor:
Christadelphian:
Po toj logici svi imamo moc nekome uzeti život ili mu ne uzimanjem darivati !!!!

Pa zar nemamo? Pozdrav
Mozda imamo moc ali nemamo PRAVO.
Pa zato sam i rekao
jer Kastore ti reče da majka ima moć da odluči
a ja kažem onda svi možemo odlučiti o svima !!!
A da li je to ispravno ?
To je pitanje , na koji znamo odgovor.
Čime bi onda moć majke da ubije dete bila drugačije ili opravdanije od moći tvog komšije da ubije tebe.
 
Christadelphian:
Anonymous:
Kastor:
Christadelphian:
Po toj logici svi imamo moc nekome uzeti život ili mu ne uzimanjem darivati !!!!

Pa zar nemamo? Pozdrav
Mozda imamo moc ali nemamo PRAVO.
Pa zato sam i rekao
jer Kastore ti reče da majka ima moć da odluči
a ja kažem onda svi možemo odlučiti o svima !!!
A da li je to ispravno ?
To je pitanje , na koji znamo odgovor.
Čime bi onda moć majke da ubije dete bila drugačije ili opravdanije od moći tvog komšije da ubije tebe.

Apsolutno,svi mozemo,svi smemo i svi imamo pravo,moralni aspekti tog cina su vec nesto drugo,bitno je da svi imamo tu MOC koja se u samoj srzi i ne razlikuje puno od Bozije,kazu,Sotona se razlikuje od Boga po tome,po toj moci,cemu smo onda mi blizi? Pozdrav
 

Back
Top