A Supernova?

lela.jelic

Zainteresovan član
Poruka
189
Kakva su vam iskustva sa Supernova kablovskim operaterom? Uzela bi njih zbog bolje ponude kanala, ali se plasim da internet ne bude los. Inace sam skoro 10 godina na SBB-u i internet im odlican, ali mi se ne svidja ponuda kanala (sve vise ukidaju one koje ja volim 😕). Molim ko god da ih koristi da mi iskreno kaze kakvi su prvenstveno sa netom. Invalid sam u kolicima i onda mi sve to bas treba. Hvala vam drugari 💖
 
ne znam za supernovu, ali ako ti se svidja njihova ponuda tv kanala, zasto ne zadrzis sbb net a supernovu tv?
(npr. imam poznanike koji imaju sbb tv a telekom net i fiksni...znaci moguce su kombinacije)
 
o njima samo znam da su im grdni ljudi otkazivali ugovor (i dobijali ih na sudu), ali, to je uglavnom bilo zbog toga sto su izbacili n1 i novas iz svoje ponude..

ali konkretno sto se tice njihovog net-a, bas nista nisam cula
 
Kakva su vam iskustva sa Supernova kablovskim operaterom? Uzela bi njih zbog bolje ponude kanala, ali se plasim da internet ne bude los. Inace sam skoro 10 godina na SBB-u i internet im odlican, ali mi se ne svidja ponuda kanala (sve vise ukidaju one koje ja volim 😕). Molim ko god da ih koristi da mi iskreno kaze kakvi su prvenstveno sa netom. Invalid sam u kolicima i onda mi sve to bas treba. Hvala vam drugari 💖
Smece od provajdera.Gomila nepotrebnih pinkovih kanala zadruga 1, zadruga 2, zadruga 3, ma uzas zivi...Pa onda npr ako platis da je imas na tri tv-a, na jednom tv-u imas sve kanale iz ponude, a na druga dva ti deo kanala secka, ili ih nemas uopste. Net pri manjoj kisi nestane.Ne preporucujem
 
Pitala sam ih i nedozvoljavaju tu kombinaciju vise - sad samo kod njih ide ili sve ili nista 😔😔
Ja sam na Supernovoj.Ima dosta kanala,ali preterano Pinkova.Ukinuli su SK kanale i N1.Inace je internet odlican,jos ako imas mogucnost da se nakacis na opticki kabl.Nisu losi nema preterano nekih problema sa netom,solidne brzine i zavisi od paketa.
 
o njima samo znam da su im grdni ljudi otkazivali ugovor (i dobijali ih na sudu), ali, to je uglavnom bilo zbog toga sto su izbacili n1 i novas iz svoje ponude..

ali konkretno sto se tice njihovog net-a, bas nista nisam cula
U normalnoj državi firmi koju moraš sudski da teraš radi prekida ugovora nakon IZMENE uslova ugovora i ponuda odmah oduzimaju dozvolu za poslovanje! :bravo:
 
Kod mene u kraju smo vecina bili u Kopernikusu i kada je Supernova preuzela,mislim da su svi presli i do nove godine smo imali sve Sport Klubove i N1.Celim selom je provucen opticki kabl i net je super,a za ostale programe su otprilike kao i na ostalim.Ima preko 200 kanala i 10-ak radio stanica.Jeste da ima Pinkovih kanala mnogo,neka ih je 50-ak,ali mozes da ih izbrises,ako neces da ih gledas,a i ne moras,vec ih stavis negde pri kraju.Ja inace koristim samo Pink&Roll.Imaju dobru Rock staru muziku,mada se ponavljaju,ali je opet dobro za slusanje jer je stvarno onaj pravi Rock
 
nije losa supernova sto se tice neta

ima povremene prekide , mts koji komsija ima jeste stabilniji

ali nije losa .

sto se tv kanal tice , ja gledam filmske i dokumentarne

ima solidan izbor , 50-ak filmskih , fox , prva, pink,cinestar ....

10-ak dokument, geografije i diskaveri opcija

kao i neke kriminalisticke , nekoliko o modi kao i *smesne* koji nisu preterano smesni

comedy central ima nekoliko dobrih emisija , stend-ap od 22 uvece, recimo.
 
Kod nas je net Supernove bolji od ADSL-a..Stabilan i ne variria,retko se desi da padne za 5 Mb/s.Inace imam paket od 60 Mb/s i veoma sam zadovoljan.Sto se tice programa na TV-u gledas ono sta ti se svidja,ono sto ne i ne prebacujem na njih.
 
Kod nas je net Supernove bolji od ADSL-a..Stabilan i ne variria,retko se desi da padne za 5 Mb/s.Inace imam paket od 60 Mb/s i veoma sam zadovoljan.Sto se tice programa na TV-u gledas ono sta ti se svidja,ono sto ne i ne prebacujem na njih.
Ipak napredujemo! U 'dobra stara vremena' nisi ni imao na šta da prebacuješ ako ti se samoupravljačka demagogija ispiranja mozga nije sviđala! :zcepanje: :zcepanje:
 
Ja sam presao na supernovu zato sto je kupila mog provajdera AVcom. Nisam tu nesto nezadovoljan sa obzirom
da je net nesto brzi za iste pare a i dobili smo dosta novuh kanala. Mislim da supernova iskustvo pre svega zavisi
od provajdera kog su kupili. Sad pa nude i optiku no meni se ne buse zidovi zbog toga....
 
Ja sam presao na supernovu zato sto je kupila mog provajdera AVcom. Nisam tu nesto nezadovoljan sa obzirom
da je net nesto brzi za iste pare a i dobili smo dosta novuh kanala. Mislim da supernova iskustvo pre svega zavisi
od provajdera kog su kupili. Sad pa nude i optiku no meni se ne buse zidovi zbog toga....
Ako optika i ne prolazi kroz zidove, WiFi ponekad prolazi! :zcepanje:
 
Ja sam presao na supernovu zato sto je kupila mog provajdera AVcom. Nisam tu nesto nezadovoljan sa obzirom
da je net nesto brzi za iste pare a i dobili smo dosta novuh kanala. Mislim da supernova iskustvo pre svega zavisi
od provajdera kog su kupili. Sad pa nude i optiku no meni se ne buse zidovi zbog toga....
Mislio sam na spoljasne dovodne kablove da budu opticki,a i kod nas su ostali koaksialni kablovi po stanovima.Unutra i nema nekih smetnji,niti gubim sta na brzini,niti pogorsava sta sliku na TV-u.Tako je Kopernikus uradio i niko nista nije menjao.Samo modeme kada je digitalizovana TV i za brzi net.
 
Znaci, ipak su pozitivna iskustva... Mnogo vam hvala svima na pomoci 💖 Ako jos ima neka iskustva, pisite mi
Sve zavisi gde živiš, i kakva im je struktura mreže u tvom mestu. (bitna stavka)
Podrška je 0 bodova, često im puca internet konekcija, imaju 7 dana u nazad ali samo nekoliko kanala, npr. hbo paket ne upada u to.
Uređaj koji daju za 7 dana u nazad je smešan u odnosu na sbb uređaj.
Kanali često baguju, npr. sinhronizacija kasni, nema prevod itd..
supernova je firma koja je spojila više operatera, neki su ok, većina je traljavo odrađena a cilj samo da se uzme lova..
Moj ti je savet da vidiš u komšiluku ako neko ima pa proveri.
 
Da li ima nekoga iz Leštana (opština Grocka)? Zanima me pre svega stabilnost interneta (kao što je Lela i napisala).
Ovde su prošli sa optikom i pokušavaju da istisnu SBB. Na SBB ne mogu da se požalim ali trenutna ponuda Supernove (navodno 12 meseci besplatno) je nešto što je neuporedivo bolje. Naravno, ukoliko je internet nepouzdan onda to baš i nije neka ponuda pošto mi treba za posao..
 
dok ne potpises sve obecavaju

a citam po netu da su poceli operateri da spustaju slusalicu kad prijavljujes problem

meni je kablovska sprzila televizor

citam da im je uzemljenje lose , isao sam da se zalim , da bar neki mesec daju besplatno ,

bas ih briga * nije nasa krivica*

kako nije kad vam je uzemljenje lose

tako da treba biti spreman na sve sa njima, otkad postadose drzavna svojina.
 
dok ne potpises sve obecavaju

a citam po netu da su poceli operateri da spustaju slusalicu kad prijavljujes problem

meni je kablovska sprzila televizor

citam da im je uzemljenje lose , isao sam da se zalim , da bar neki mesec daju besplatno ,

bas ih briga * nije nasa krivica*

kako nije kad vam je uzemljenje lose

tako da treba biti spreman na sve sa njima, otkad postadose drzavna svojina.
Spustaju slusalice kada ih grdis,ili njih,ili njihove gazde.Ima problema,kada su velike grmljavine i tu u podstanicama,cesto crkavaju,razni nastavci,pa cak i modemi u kuci,ako udari grom blizu kuce,ili zgrade.Kod nas je skoro bilo i nismo imali net vise od 2 dana,a TV je radio.medjutim sada je sezona godisnjih odmora,pa je i manje ekipa za popravku.Inace od jeseni,pa do kraja proleca,nema nekih vecih problema.Opet ako je podrucje sa nestabilnim snabdevanjem elektricnom energijom,ako sto je to opet u mom kraju,pa cesto nestaje struje,ali to nije do njih.Inace ima dosta operatera,ljubaznih,a manje onih koji ti kazu da izcupas adapter iz stekera da resetujes modem,onda ko se iole razume u te stvari,primeti da ta osoba nema pojma,jer oni mogu da resetuju tvoj modem,uvek,samo kazes ime,prezime i adresu i odmah te nadju u njihovoj arhivi i sa njihovog kompa resetuju modem.I onda ti kazu dal je do modema,ili je negde dalje problem.Inace ponavljam da je net veoma stabilan,pa cak i onda oko 20 casova do 22 casa,kada mnogi skidaju filmove sa Torenta i raznih drugih sajtova.
 
Znam za ljude kojima su stradali uredjaji od groma i u SBB-u. Na zalost, pitanje je tu kolika je odgovornost operatera (po meni jeste), ali ne znam pred zakonom (to je kod nas na visokom nivou :roll:). Ne secam se da li je SBB refundirao nesto.

Ja se malo bojim da je Supernovi prioritet uzimanje korisnika a posle ce da se bave kvalitetom "kad" se nadje vremena. Imaju podrsku drzave i onda su spremni i na ovakve sulude ponude (i 12 meseci dz). A imaju opticki kabal pa covek odmah misli wow. A drugi kraj tog kabla gde zavrsava, kakva je tamo veza, uredjaji..

Nista, skupljamo jos utisaka. Jedino tako i moze neko da se natera da mora da ima i kvalitet a ne samo cenu i dobar flyer. 😏
 
Od prošle nedelje imam veliki packet loss u večernjim satima i to skoro svako veče pa do zore. Ne mogu ni surfovati niti slušati radio. Verovatno su preopteretili čvor. Mogu reći da sam sa internetom imao manje problema u 10 godina sa AVcomom nego u zadnjih godinu dana sa supernovom. Ne preporučujem...
 
Пре 2 године је дошло до укрупњавања: СББ је купио ИКОМ и још неке, а знамо ону причу када је МТС платио чак 180 мил евра за Коперникус, да би од тих пара преузео Б92 и Прву.. Онда је Коперникус спојен са Радијус Вектором и добили смо Супернову, која је донекле засебни провајдер, али у власништву МТС Телекома.
Пре је Радијус Вектор био једини који је имао и Арену и Спорт клуб. Међутим, од кад се утопио у Супернову, која је, је ли у државним рукама, одмах је тај фонд који држи СББ отказао Спорт клуб.
МТС је увео Хуавејево џи-пон оптичко кабло, нисам из те бранше па се не изјашњавам. Али многи тврде да нема шансе за обећану сулуду брзину од чак 1000 Мегабита(сек. А и не знам коме то треба. Неки тврде да је чак и 200 МБ/сек ретко оствариво,
Ова МТС акција годину дана по 1 динар је баш офанзивна, Збиља, финансијски гледано, пари ИПТВ пакет од 4.000 месечно, изађе заправо 2.000, и ТВ и интернет и неограничени фиксни (на фиксне) и неограничени мобилни. Са првим рачуном уплатиш мало више, за неке мање споредне трошкове и миран си годину дана. (Споредни трошкови рецимо упита станица ГСП-Бусплус, или идентификација позива на фиксни 100 дин месечно, слање телеграма и сл..)
То су очигледно урадили да се такмиче са СББ.
 
Kada budem migrirao u Supernovu da li će mi biti kao i kod mSAT?

YdU8hYV.png
 

Back
Top