A sto da ne?

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
Umesto da dobije pohvale na hrabrosti, neki ce ga kritikovati. 'Bem ti takvu logiku

SRBIN U ALBANSKOM PREGOVARAČKOM TIMU!

(55)
Ponedeljak, 10. Januar, 2011.| Autor: Jelena Velinović
Predsednik SLS Slobodan Petrović najverovatnije će biti u albanskom timu za pregovore sa zvaničnim Beogradom


BEOGRAD - Miliji mu Albanci?!
Slobodan Petrović, predsednik Samostalne liberalne stranke, koja će ući u kosovsku vladu s Hašimom Tačijem, najverovatnije će učestvovati u razgovorima Beograda i Prištine, ali sa albanske strane!

Tu mogućnost Petrović je nagovestio u razgovoru za Kurir.
- Učestvovaćemo u svemu što je u interesu srpske zajednice. Nije isključeno da učestvujemo u razgovorima, jer smo mi stranka rešenja, a ne sukoba. Kakve veze ima ko je koje nacije i ako s druge strane budu predstavnici Beograda? - pita se Petrović.

On dodaje da bi do razgovora Beograda i Prištine trebalo da dođe uskoro.
- Tada bi trebalo da se formira vlada i onda bi mogli da počnu razgovori - kaže Petrović.

On ne odbacuje mogućnost ni da bude izabran za predsednika Kosova. A ako se to ne dogodi, Petrović će u najmanju ruku biti Tačijeva desna ruka - potpredsednik vlade.
- To je mnogo realnija opcija. SLS će imati najmanje tri ministarstva u Tačijevoj vladi, ali još ne mogu da preciziram o kojim resorima je reč - ističe Petrović.

Da bi Srbin mogao da bude u timu protiv Srba, nagoveštava i Sadri Ferati, dosadašnji ministar za lokalnu samoupravu.
- Trebalo bi da Srbin bude deo kosovskog tima i da zastupa interese srpske zajednice. Petrović će najverovatnije u najmanju ruku dobiti mesto potpredsednika vlade - ističe Ferati.

Dukadin Gorani, savetnik Hašima Tačija, ne isključuje „ustavnu mogućnost da Srbin bude potpredsednik vlade, ali i član pregovaračkog tima“. Zvonimir Stević, državni sekretar u Ministarstvu za KiM, smatra da je mogućnost da Srbin sedne nasuprot Srba veoma loša.

- To nije u interesu ni srpske zajednice, ni države Srbije! On bi bio pod pritiskom da štiti albansku stranu, a međunarodnoj zajednici bi se zamazale oči da su poštuju prava Srba - zaključuje Stević.


Srbiji svejedno

Vladi Srbije potpuno je svejedno ko će biti u prištinskom timu, tvrdi naš izvor iz vrha vlasti.
- Najbitnije je da smo mi spremni za razgovore, a ko će biti s druge strane, manje je važno. Beograd se neće baviti dekorativnim pitanjima razgovora - kaže naš sagovornik.


Vesti: Hašim Tači, kosovska vlada, Samostalna liberalna stranka, Slobodan Petrović, Srbin u albanskom pregovaračkom timu

http://www.kurir-info.rs/vesti/srbin-u-albanskom-pregovarackom-timu-68719.php
 
Slazem se da je apsolutno svejedno ko ce biti u pregovarackom timu, a posebno ako je spreman da bude desna ruka jednom coveku kao sto je Taci.

Desna ili leva ruka, nije bitno, tek je nas predsednik (a i ministar inostranih poslova) veoma spreman da sedne sa Tacijem za pregovaracki sto. Bice da su na saradnju s Tacijem spremni ponajvise Srbi, bili s ove ili one strane pregovarackog stola.
 
Iskreno, posle svih optuzbi izrecenih na racun Tacija, u ciju verodostojnost ni najmanje ne sumnjam, da sam nekim slucajem predsednik ove drzave, pre bih dala ostavku nego dozvolila sebi da razgovaram sa razbojnikom i ubicom.

Ja nesto ne volim Thacija, ali verujem da nije nikada bio umesan u prave ratne ili bilo kakve operacije. On ti je bio vise kao politicki komesar. Makar ja na to tako geldam. Inace bilo ko da je bio umesan u takve radnje, ne verujem da moze dobiti potporu Kosovara.
 
Gledao danas na RTSSAT Jeremić vs Jovanović, ne znam koji je bio naslov emisije.

Ni u čemu se nisu složili.

Međutim, vidio sam da je Jeremić,odnosno vlada RS načelno pristala na pregovore s Kosovom.

Dok Čeda podržava participiranje Srba u kosovskoj vladi i na svim pozicijama gdje bi mogli za svoju zajednicu izboriti što bolji status.

E sad, znam da to većina ovdje ne podržava, ali moje mišljenje je da je Čeda u pravu, jer Srbija ionako nema načina da bilo šta pozitivno učini za Srbe na Kosovu.

Tako da nije loš potez srpske zajednice na Kosovu da uzmu udjela i u predstojećim pregovorima.
 
Gledao danas na RTSSAT Jeremić vs Jovanović, ne znam koji je bio naslov emisije.

Ni u čemu se nisu složili.

Međutim, vidio sam da je Jeremić,odnosno vlada RS načelno pristala na pregovore s Kosovom.

Dok Čeda podržava participiranje Srba u kosovskoj vladi i na svim pozicijama gdje bi mogli za svoju zajednicu izboriti što bolji status.

E sad, znam da to većina ovdje ne podržava, ali moje mišljenje je da je Čeda u pravu, jer Srbija ionako nema načina da bilo šta pozitivno učini za Srbe na Kosovu.

Tako da nije loš potez srpske zajednice na Kosovu da uzmu udjela i u predstojećim pregovorima.

avatar196973_6.gif
 
***** njega, nije on problem. Tudjmanovi, Alijini, pa i Tacijevi Srbi su uvek postojali (mora da je nesto do nacionalnog karaktera, 'bem li ga), problem su nase vlasti koje ce mrtve 'ladne da pregovaraju sa ratnim zlocincima kao sa ravnopravnima, i tu se potpuno slazem sa Registrom.
 
Ja nesto ne volim Thacija, ali verujem da nije nikada bio umesan u prave ratne ili bilo kakve operacije. On ti je bio vise kao politicki komesar. Makar ja na to tako geldam. Inace bilo ko da je bio umesan u takve radnje, ne verujem da moze dobiti potporu Kosovara.

Ja mislim da bas i samo takvi koji su umesani u ''radnje'' mogu dobiti dobru podrsku tzv Kosovara odn. Shiptara.
 
Ja nesto ne volim Thacija, ali verujem da nije nikada bio umesan u prave ratne ili bilo kakve operacije. On ti je bio vise kao politicki komesar. Makar ja na to tako geldam. Inace bilo ko da je bio umesan u takve radnje, ne verujem da moze dobiti potporu Kosovara.

Verovao ili ne, ali zvanicna Evropa je iznela jezive optuzbe na njegov racun. Koliko god vi imali podrsku nekog, uslovno receno, razvijenog sveta, morate shvatiti da ste vi udaljeni nekoliko svetlosnih godina od te iste Evrope. Naravno da ne ocekujem da optuzis Tacija, nisam ni pomislila da cu tako nesto procitati, samo ....vidis...razlika izmedju tebe i mene je u tome sto ja, koja pljujem srpske ratne zlocince, imam puno pravo da se gnusam i svih drugih, ti nemas.
 
Gledao danas na RTSSAT Jeremić vs Jovanović, ne znam koji je bio naslov emisije.

Ni u čemu se nisu složili.

Međutim, vidio sam da je Jeremić,odnosno vlada RS načelno pristala na pregovore s Kosovom.

Dok Čeda podržava participiranje Srba u kosovskoj vladi i na svim pozicijama gdje bi mogli za svoju zajednicu izboriti što bolji status.

E sad, znam da to većina ovdje ne podržava, ali moje mišljenje je da je Čeda u pravu, jer Srbija ionako nema načina da bilo šta pozitivno učini za Srbe na Kosovu.

Tako da nije loš potez srpske zajednice na Kosovu da uzmu udjela i u predstojećim pregovorima.

Obicno ne bih da repliciram na tvoje postove ali ovaj put..:lol:

Zamislimo hipoteticku situaciju - da je ostala RSK i nesto Hrvata u njoj, i da se konstituisala kao nezavisna drzava,
da li bi podrzavao neku hrv. varijantu Cede?
(naravno, ovo je slobodno poredjenje..ali nema veze)
 
Ja mislim da bas i samo takvi koji su umesani u ''radnje'' mogu dobiti dobru podrsku tzv Kosovara odn. Shiptara.

Ti misli sta hoces, ali nakon optuzbi od Martija ja sam puno puta cuo ljude kako teraju u tri lepe i proklinju bilo koga ko je zaista to uradio. Inace retki su ti koji veruju da u tome ima istine. Mahom se sumnja u srpski scenario tih optuzbi, sto ce se verujem dokazati. Ovo ce biti isto kao sa famoznom "zutom kucom" gde se sve "zna", ali dokaza nema.
 
Ti misli sta hoces, ali nakon optuzbi od Martija ja sam puno puta cuo ljude kako teraju u tri lepe i proklinju bilo koga ko je zaista to uradio. Inace retki su ti koji veruju da u tome ima istine. Mahom se sumnja u srpski scenario tih optuzbi, sto ce se verujem dokazati. Ovo ce biti isto kao sa famoznom "zutom kucom" gde se sve "zna", ali dokaza nema.

Eto, znala sam....
 
Ti misli sta hoces, ali nakon optuzbi od Martija ja sam puno puta cuo ljude kako teraju u tri lepe i proklinju bilo koga ko je zaista to uradio. Inace retki su ti koji veruju da u tome ima istine. Mahom se sumnja u srpski scenario tih optuzbi, sto ce se verujem dokazati. Ovo ce biti isto kao sa famoznom "zutom kucom" gde se sve "zna", ali dokaza nema.

Ja ne znam sta je smesnije (ili mozda tuznije) u celom tvom postu..

Sto dokazuje da sam ja u pravu u svom preth.postu.

Znaci, Shiptari proklinju svakoga ko je to uradio..:think: A ko li je to uradio?
 
Obicno ne bih da repliciram na tvoje postove ali ovaj put..:lol:

Zamislimo hipoteticku situaciju - da je ostala RSK i nesto Hrvata u njoj, i da se konstituisala kao nezavisna drzava,
da li bi podrzavao neku hrv. varijantu Cede?
(naravno, ovo je slobodno poredjenje..ali nema veze)

U toj (hipotetičkoj) situaciji u kojoj bi se vidjelo da Hrvatska ne može ništa korisnoga doprinjeti za tamošnje Hrvate, prirodno bi bilo (čak pitanje opstanka) da se ljudi prilagode novonastaloj situaciji i da se sami izbore za što bolji položaj.

Ko je taj ko bi ih mogao osuđivati radi toga, a da im pri tom ne nudi ni jednu jedinu zamjensku opciju?
 
U toj (hipotetičkoj) situaciji u kojoj bi se vidjelo da Hrvatska ne može ništa korisnoga doprinjeti za tamošnje Hrvate, prirodno bi bilo (čak pitanje opstanka) da se ljudi prilagode novonastaloj situaciji i da se sami izbore za što bolji položaj.

Ko je taj ko bi ih mogao osuđivati radi toga, a da im pri tom ne nudi ni jednu jedinu zamjensku opciju?

Ok.

Ovde je rec o jednom coveku, nisam primetla da je on predstavnik srpske zajednice na Kosmetu.
 

Back
Top