А шта да је била ћерка?

За мисију коју је требало обавити на Земљи, није било битно ког је пола дете божије.
Или ја грешим...:think:

Како год.. шта ви мислите..
Како би овај свет сада изгледао да је Марија родила ћерку божију? :D

...a kako bi bilo kad bi neko rekao da je marija rodila jos dece :neutral:

...i Bog je nepogresiv...nema ako i da je...He doesnt deals in ifs :rtfm:
 
Ovde rekli i to, da je rodila još dece :lol:

Nema šta bi bilo kad bi bilo, OK. Pod takvim okolnostima, normalno, možemo se zapitati u vezi razloga..... koji je bio razlog za to da Marija rodi sina, a ne ćerku? Jer je to očigledno bila, ipak, odluka?

I nemojte samo - čudni su putevi Gospodnji :p
 
a jesu...ko ce sve ovo da cita... :eek:

nema mesta na hipotenuzu...odluka je Njegova bila...a razlog...u samoj imenici svevisnjeg...On...ali da bi filozofski inklinirani razvili polemiku...zasto su katolici progonili katare...zasto je rimka imerija bazirana na patrijarhatu...

...i zasto ja sviram...pilicima...od sabajle :lol:
 
Indirektni uticaj........ i u Egiptu je vladala Kleopatra.........
Da pojedine zene jesu uzdignute do odredjenog nivoa, ali cela Biblija potencira na podredjenosti zene muskarcu, jer je "tako Bog odlucio". I jos kaze s eda muskarac treba da radi (kao sto rekoh teske fizicke poslove u to vreme, za koje je i jeste sposobniji, a zena da radja decu sto nam je dato prirodom, a ne od Boga. Ono sto sam ja napisala je bio tok dogadjaja i jedan od razloga nastanka ptrijarhata.
Inace u svim civilizacijama zene su iamle jak uticaj, Teodora na Justinijana, Nur Dzahan na tadasnjeg cara Mogulskog carstava, ali ti uticaji su bili preko muskaraca, muskarac je taj koji je direktno delovao.
Sa tim u vezi stoji cinjenica da se spletke i ogovaranje pripisuju zenama, jer u tim vremenima kada zena nije smela da deluje direktno (pogotovo ne obicne zene) spletke su im bile jedino oruzje.
Знаш како кажу, мушкарац је глава, али жена врат, који окреће главу како жели....тај систем су жене саме изабрале..није их нико терао...
 
Видиш шта ти се свиђа...али истина је скроз другачија....ви владате..а не Хришћани...

"Mi" ne vladamo. Svakako ja nisam na vlasti. Dokaz za to je da se još uvek po školama uči veronauka.

Naravno, još uvek nije patrijarh šef države, a paroh nema vlast nekadašnjeg opštinskog partijskog sekretara. No, vidim da vam dobro ide i ovako. :D
 
Nagoveštaj Isusova rođenja

26 A u šesti mesec posla Bog anđela Gavrila u galilejski grad po imenu Nazaret 27 devojci isprošenoj za čoveka po imenu Josifa iz Davidovog doma; devojka se zvala Marija. 28 I ušavši k njoj anđeo reče: raduj se ti što si stekla milost, Gospod je s tobom [blagoslovena si među ženama]. 29 Ona se uplaši na ovu reč i razmišljaše kakav bi to pozdrav bio. 30 Tada joj anđeo reče: ne boj se, Marija; jer si našla milost u Boga. 31 I gle, začećeš i rodićeš sina, i nadenućeš mu ime Isus. 32 On će biti velik i zvaće se Sin Svevišnjega, i daće mu Gospod Bog presto njegovog oca Davida, 33 te će vladati nad domom Jakovljevim doveka, i njegovom carstvu neće biti kraja. 34 A Marija reče anđelu: kako će to biti kad ne znam muža? 35 Anđeo pak odgovori i reče joj: Duh Sveti doći će na tebe i sila Svevišnjega oseniće te; zato će se to sveto dete zvati Sin Božiji. 36 I vidi, tvoja rođaka Jelisaveta, i ona zače sina u svojoj starosti; ovo je šesti mesec njoj koju zovu nerotkinjom, 37 jer je svaka reč Božija moćna. 38 Na to Marija reče: evo služiteljke Gospodnje; neka mi bude kako si kazao. I anđeo ode od nje.
 
Nagoveštaj Isusova rođenja

26 A u šesti mesec posla Bog anđela Gavrila u galilejski grad po imenu Nazaret 27 devojci isprošenoj za čoveka po imenu Josifa iz Davidovog doma; devojka se zvala Marija. 28 I ušavši k njoj anđeo reče: raduj se ti što si stekla milost, Gospod je s tobom [blagoslovena si među ženama]. 29 Ona se uplaši na ovu reč i razmišljaše kakav bi to pozdrav bio. 30 Tada joj anđeo reče: ne boj se, Marija; jer si našla milost u Boga. 31 I gle, začećeš i rodićeš sina, i nadenućeš mu ime Isus. 32 On će biti velik i zvaće se Sin Svevišnjega, i daće mu Gospod Bog presto njegovog oca Davida, 33 te će vladati nad domom Jakovljevim doveka, i njegovom carstvu neće biti kraja. 34 A Marija reče anđelu: kako će to biti kad ne znam muža? 35 Anđeo pak odgovori i reče joj: Duh Sveti doći će na tebe i sila Svevišnjega oseniće te; zato će se to sveto dete zvati Sin Božiji. 36 I vidi, tvoja rođaka Jelisaveta, i ona zače sina u svojoj starosti; ovo je šesti mesec njoj koju zovu nerotkinjom, 37 jer je svaka reč Božija moćna. 38 Na to Marija reče: evo služiteljke Gospodnje; neka mi bude kako si kazao. I anđeo ode od nje.
Е свашта ли се Марија усудила да пита анђела...:rumenko:
 
flpflp - грешиш у свему...али буквално у свему...иначе код Јудеја је јак утицај жена....тако та прича, о времену када је Свето Писмо писано...кх кх...


А сада Свето Писмо је БОЖИЈА РЕЧ...и није је писао никакав мушкарац човек...већ Бог..
Жена има веома битну улогу у Цркви...Богородица је родила Бого-Човека.....жена је уздигнута на ниво са Апостолима....знаћи код Хришћана жена није у подређеном положају, већ равноправном.....ако си када била на Црквеном венчању....и ако си пазила...знаш да Свештеник каже, да се узајамно, воле, поштују и живе у слози и међусобном договору...и наравно, Обоже и умноже....
Ето... значи проблема нема....:D
Што ти онда помисао да је могла да буде ћерка ствара проблеме?
 
А зашто нико не одговори на моје питање, шта би било да је Бог женско, и да је за оплодњу одабрао неког мушкарца-девственика, нпр. по имену Марио, и да ли би такво дете било јаче од Исуса?
 
Изгледа да је било битно и ког је пола, и које је националности, и из којег племена унутар те национаности.

Него мене нешто друго копка... шта би било да је Бог женско? Значи, по истом принципу би тражио неког девственика који би био Отац Божији илити Богородитељ... само, како би онда Бог родио ту Ћерку, и где би је родио, на Небу или на Земљи? И да ли би таква Ћерка/Син имала људску и материјалну телесност, или нематеријалну... мислим, ако је Исус наследио своју телесност од мајке, онда би у оваквом случају овакво Дете наследило телесност и од своје мајке и било бесмртни и свемоћни дух.

И да ли би Син/Ћерка Божији којима је Бог мајка били супериорнији од оног Сина/Ћерке Божије којима је мајка људско биће? :?:
збуњ...:eek:
за то сенчење...:roll: осењење.. како ли се каже... не би требало да буде битно да ли је Бог мушко или женско...
 
А зашто нико не одговори на моје питање, шта би било да је Бог женско, и да је за оплодњу одабрао неког мушкарца-девственика, нпр. по имену Марио, и да ли би такво дете било јаче од Исуса?
Ја сам кренула да одговорим, пре неких сат времена, па ми је дете пало и разлупало нос...:(
Можда је то неки знак...:think:
 
А зашто нико не одговори на моје питање, шта би било да је Бог женско, и да је за оплодњу одабрао неког мушкарца-девственика, нпр. по имену Марио, и да ли би такво дете било јаче од Исуса?

O, situacija bi tada bila znatno drugačija. :)

Jedna zavodljiva boginja (kakvih je po mitologijama bilo napretek) imala bi mnogo načina da utiče na razvoj događaja. U svakom slučaju, vladala bi znatno lakše od tmurnog i smušenog jevrejskog boga koji je bio suviše uvredljiv da bismo ga mogli smatrati uspešnim u međupersonalnim odnosima.
Cenim da bi Ona pre bila naklonjena pregovorima, a glavno oružje bi joj bilo uskraćivanje onoga što daje.
Zatim, ideja da samoj sebi žrtvuje svoje čedo i to zbog tamo nekih ljudi je potpuno neodrživa. Što bi rekao narod "nije ti otac što ti je majka".
 
Знаш како кажу, мушкарац је глава, али жена врат, који окреће главу како жели....тај систем су жене саме изабрале..није их нико терао...

Nametnuto je zbog postojanja ficickih razlika, a posle su te razlike posluzile za mnoga druga ogranicavanja. A ocigledno je da su pojedini muskarci toliko inferiorni, pa svoju inferiornosti, kukavicluk i nesposobnost da se dokazu na nekom polju kriju iza takvih prica da je muskarac glava i da je muskarac ipak muskarac. Takvi su najmanje i ljudi i muskarci.

Inace moja glava je moja glava i moji vrat je moji vrat, mojom glavom niko nece upravljati, a ni ja nemam zelju da upravljam tudjom.
 

Back
Top