А шта да је била ћерка?

За мисију коју је требало обавити на Земљи, није било битно ког је пола дете божије.
Или ја грешим...:think:

Како год.. шта ви мислите..
Како би овај свет сада изгледао да је Марија родила ћерку божију? :D

Свашта...чему оваква хулна прича....Ствари су јасне и птицама на грани:

БОГ СТВОРИ ЧОВЕКА ПО СВОМЕ ЛИКУ...

А човечицу, узевши од Адама ребро...

Ово су основе....

:rtfm:
 
Свашта...чему оваква хулна прича....Ствари су јасне и птицама на грани:

БОГ СТВОРИ ЧОВЕКА ПО СВОМЕ ЛИКУ...

А човечицу, узевши од Адама ребро...

Ово су основе....

:rtfm:
То су основе свих прича овоземаљских? Све остале су богохулне? :dontunderstand:
 
То су основе свих прича овоземаљских? Све остале су богохулне? :dontunderstand:

"Koja год мисао разара мири од које мисли немамо мира,
то је од пакла и треба је одбацити и не прихватити."
Отац Тадеј

Све се већ десило...и Господ је тако одлучио.

Боље да се бавимо, са стварима, од којих ће имати неко користи..овако се само неки збуњују...
 
"Koja год мисао разара мири од које мисли немамо мира,
то је од пакла и треба је одбацити и не прихватити."
Отац Тадеј

Све се већ десило...и Господ је тако одлучио.

Боље да се бавимо, са стварима, од којих ће имати неко користи..овако се само неки збуњују...
Теби помисао да би могла да буде ћерка разара мир? Па онда је одбаци...:D

Недај се збунити...:cao:
 
Једноставно не конташ.....

Шта вреди о томе причати..када се Господ појавио међу нама као мушкарац???

О чему ти!

:thumbdown:
Ја контам.. ти не конташ...

Не свиђа ти се тема... не прича ти се... ок...:cao:

А што се враћаш стално? Неки немири? :D
 
"Koja год мисао разара мири од које мисли немамо мира,
то је од пакла и треба је одбацити и не прихватити."
Отац Тадеј

Све се већ десило...и Господ је тако одлучио.

Боље да се бавимо, са стварима, од којих ће имати неко користи..овако се само неки збуњују...

U prethodnom postu sam rekla sta sam mislila, ali nije lose da malo to razradim.:)
Stvar je u tome sto jos u vreme kada niko nije ni pomislio da ce biti stvorena jedna sekta, od koje je nastala religija, a to znaci u vreme mnogo dalje od pre 2000 godina, patrijarhat je preuzeo primat nad matrijarhatom.
Razlog je prost- muskarci su bili i jos uvek su fizcki jaci od zena, a to je bilo vreme kada je fizicka snaga bila veoma bitna. I jos vekova i vekova posle telesna snaga (kazem telesna, jer je i dans bitna snaga, ali u drugim oblicima) je ostala kao bitan faktor opstanka, jer neko je trebao da ide u lov, zatim u ratove i da nosi oruzje koje nije bilo ni malo lako ili jos gore oklope koji su recimo u srednjem veku tezili i po nekoliko desetina kg, nisu postojale masine koje bi sekle, gradile i radile umesto coveka (nije bilo ni neta:)).
Prirodno je bilo da se u takvim uslovima muskarac nametne kao vodja, jer i dan danas vecina prosecnih zena ima tezinu manju od 70kg (pricam o normalno uhranjenim), a muskarac preko 70kg, pri tome muskarci imaju vecu misicnu masu, a zene vise masnog tkiva (he, he pametno s evlada zali sto se prvo sa broda koji tone spasavaju zene, koje teoretski mnogo bolje podnose hladnocu:)). A da ne racunam trudnocu i menstruaciju (tolika panika u Bibliji oko toga, a to se jednostavno odlubljuje zid materice, jer nije doslo do oplodnje, odnosno morula se nije utisla:)).
U tim vremenima je nastala Biblija, koju su pisali muskarci i zbog toga je Marija rodila sina, a ne cerku.
Hocu reci da se zbog gore navedenih razloga Bog tretira kao musko, a za njegovog potomka se uzima sin, a ne cerka. Igrom slucaja izabran je Isus i to od strane ljudi, nema tu nikakvog Boga.
 
Poslednja izmena:
flpflp - грешиш у свему...али буквално у свему...иначе код Јудеја је јак утицај жена....тако та прича, о времену када је Свето Писмо писано...кх кх...


А сада Свето Писмо је БОЖИЈА РЕЧ...и није је писао никакав мушкарац човек...већ Бог..
Жена има веома битну улогу у Цркви...Богородица је родила Бого-Човека.....жена је уздигнута на ниво са Апостолима....знаћи код Хришћана жена није у подређеном положају, већ равноправном.....ако си када била на Црквеном венчању....и ако си пазила...знаш да Свештеник каже, да се узајамно, воле, поштују и живе у слози и међусобном договору...и наравно, Обоже и умноже....
 
flpflp - грешиш у свему...али буквално у свему...иначе код Јудеја је јак утицај жена....тако та прича, о времену када је Свето Писмо писано...кх кх...


А сада Свето Писмо је БОЖИЈА РЕЧ...и није је писао никакав мушкарац човек...већ Бог..
Жена има веома битну улогу у Цркви...Богородица је родила Бого-Човека.....жена је уздигнута на ниво са Апостолима....знаћи код Хришћана жена није у подређеном положају, већ равноправном.....ако си када била на Црквеном венчању....и ако си пазила...знаш да Свештеник каже, да се узајамно, воле, поштују и живе у слози и међусобном договору...и наравно, Обоже и умноже....

Indirektni uticaj........ i u Egiptu je vladala Kleopatra.........
Da pojedine zene jesu uzdignute do odredjenog nivoa, ali cela Biblija potencira na podredjenosti zene muskarcu, jer je "tako Bog odlucio". I jos kaze s eda muskarac treba da radi (kao sto rekoh teske fizicke poslove u to vreme, za koje je i jeste sposobniji, a zena da radja decu sto nam je dato prirodom, a ne od Boga. Ono sto sam ja napisala je bio tok dogadjaja i jedan od razloga nastanka ptrijarhata.
Inace u svim civilizacijama zene su iamle jak uticaj, Teodora na Justinijana, Nur Dzahan na tadasnjeg cara Mogulskog carstava, ali ti uticaji su bili preko muskaraca, muskarac je taj koji je direktno delovao.
Sa tim u vezi stoji cinjenica da se spletke i ogovaranje pripisuju zenama, jer u tim vremenima kada zena nije smela da deluje direktno (pogotovo ne obicne zene) spletke su im bile jedino oruzje.
 
За мисију коју је требало обавити на Земљи, није било битно ког је пола дете божије.
Или ја грешим...:think:

Како год.. шта ви мислите..
Како би овај свет сада изгледао да је Марија родила ћерку божију? :D

Изгледа да је било битно и ког је пола, и које је националности, и из којег племена унутар те национаности.

Него мене нешто друго копка... шта би било да је Бог женско? Значи, по истом принципу би тражио неког девственика који би био Отац Божији илити Богородитељ... само, како би онда Бог родио ту Ћерку, и где би је родио, на Небу или на Земљи? И да ли би таква Ћерка/Син имала људску и материјалну телесност, или нематеријалну... мислим, ако је Исус наследио своју телесност од мајке, онда би у оваквом случају овакво Дете наследило телесност и од своје мајке и било бесмртни и свемоћни дух.

И да ли би Син/Ћерка Божији којима је Бог мајка били супериорнији од оног Сина/Ћерке Божије којима је мајка људско биће? :?:
 
За мисију коју је требало обавити на Земљи, није било битно ког је пола дете божије.
Или ја грешим...:think:

Како год.. шта ви мислите..
Како би овај свет сада изгледао да је Марија родила ћерку божију? :D

a sta ti mislis?
 

Back
Top