A, KO SU NAJVECI IDEALISTI ?

Da, ne priznajem. Svaki planet po dva znaka, ako svjetla uzmemo za jedan odvojeni, noćni i dnevni. Svaki element ima svoja tri planetarna akcentuiranja koja su u stvari zodijački znakovi. Tako npr. Voda i Vatra preko planeta odlično surađuju, često su zajedno u fenomenima, iako bi svaki uobičajeni trivijal-astrolog rekao da se ne podnose.

Saturn bi u tom smislu bio opozit i Suncu i Mjesecu, znači i sam bi imao dnevni i noćni aspekt. Dnevni = Jarac, noćni = Vodolija. Ono što Jarac i Vodolija djele po vladaru je ravno-dušnost, realizam i opće sivilo.
 
Poslednja izmena:
Analogno se posmatra Saturn kod Vodolije u kontekstu budućnosti, ali nikako ni kao Vladar, a ni suvladar već isključivo kao aktivator s obzirom da je Uranov hod spor, ali osetan. Saturn odlično aktivira hod Urana, možda čak i bolje nego što aktivira kvadrate s drugim planetama.

Drugo, isključivo je zodijak podeljen na Elemente, planete su pridodate zodijačkim znakovima u skladu sa aktivacijom temperamenta, a isto se odnosi i na kuće. Određene planete su poput sunđera u jednom znaku, a poput filtera u nekom drugom.

I treće, apsolutno sve u astrologiji je mač s dve oštrice, što znači da dualitet uvek postoji u svemu i odnosi se na sve. Sve teži ka balansu i normalno je da se isti i ostvari. Primera radi, Mars u Škorpiji akumulira svu impulsivnost Marsa te po potrebi izbacuje onoliko koliko je potrebno. Ipak, Mars je destruktivan te ukoliko se ne filtrira preko Zatvorene Škorpije, prerasta u nasilje ili prema drugima ili prema sebi. S obzirom da je to primer uzdržanosti, drugačije se ponaša kod ljudi.

Recimo Mahatma Gandhi je rođen u znaku Vage te se kod njega to ispoljilo miroljubivim odbijanjem Engleskog imperijalizma (Mars 1 kuća Škorpija, otvoreni neprijatelji VII - Engleska u Ovnu), http://www.astrotheme.com/astrology/Mahatma_Gandhi
Pozicija takođe daje Mars I kuća i nekoga ko otvoreno priča o seksu kao dobar dan http://www.independent.co.uk/arts-e...the-truth-about-gandhis-sex-life-1937411.html iako se nalazi u zatvorenoj Škorpiji. Priča tek toliko da intrigira.
Ali s jakim i naglašenim udelom Vage u natalu možemo i da vidimo homoseksualne sklonosti pre bavljenja politikom.

Postoje i pozitivni primeri, recimo glumac Matt LeBlanc (Joey iz Friends serije) ima Mars u Škorpiji na 2 stepenu u Petoj kući (polje glume). http://www.astrotheme.com/astrology/Matt_LeBlanc
Njega u seriji Friends prikazuju kao Glumca (Sunce 1 kuća) s naglašenim uživanjem u hrani (Mars stepen Bika(2) 5 kuća) koji je takođe i pravi magnet za žene (Mars u Škorpiji) ali ne može i da bude glumac, a i da ima žene (Mars kvadrat Sunce). On bolje glumi ženskaroša nego li glumca (Mars 5 kuća, prirodna kuća Glume) iako je Sunce 1 kuća stepen Ovna (1). Sunce mu donosi produženu ulogu i zaseban show (Sunce+Jupiter) nakon uspešne sezone 10 Prijatelja (orb 10 Sunce+Jupiter, Saturn 12 stepen, Jupiter 12 stepen).

tumblr_inline_mrbd4pYCuZ1qz4rgp.gif
 
Poslednja izmena:
Ni ja ne koristim velika slova za planete, elegantnije je prvo veliko drugo malo.

Saturn mi skoro pravio kvadrat Mesecu, zavrsila se ovih dana opozicija Veneri a Venera sela na Mesec. Nudi se fina devojka (zena) ovih dana, Venera je stacionirana.

Da si musko a da imas taj aspekt Saturna i Meseca ne bi imala srece sa zenama.
 
Ni ja ne koristim velika slova za planete, elegantnije je prvo veliko drugo malo.

Saturn mi skoro pravio kvadrat Mesecu, zavrsila se ovih dana opozicija Veneri a Venera sela na Mesec. Nudi se fina devojka (zena) ovih dana, Venera je stacionirana.

Da si musko a da imas taj aspekt Saturna i Meseca ne bi imala srece sa zenama.
Tačno
Mada imam strogu i dominantnu majku
Ali sam mnogo više imala sreće sa ženama - babama, drugaricama, sestrama, profesorkama, duhovnim učiteljicama, to jest žene me skoro nikad ne maltretiraju
to je rezervisano za muški rod
 
Kakve tlapnje. Vodolije su najveći realisti zodijaka, ne u smislu iskalkuliranog koristoljublja, nego kao trijezni (Saturn) ljudi kojima nikakve vrijednosti ne pogađaju rezonancu. Idealisti su naravno jupiterovci - Strijelac i Ribe - znaci svega većeg od ljudskog i osobnog. Idealisti mogu biti i, paz sad, zemljani znakovi, u vidu jurisprudencije, diktata razuma i razumnosti.

slazem se da su vodolije realisti,kao neko ko ima mesec u vodoliji mogu reci da sam u 90% slucajeva realista
 

Back
Top