9. МАЈ - ДАН ПОБЕДЕ НАД ФАШИЗМОМ

Pa normalno. Ne želiš doći sa svojim sadrugom i saborcem u intelektualni spor zato što vas ideološke zadojenike zanima samo ideologija, a ne istina. Vi ste kao neka sekta.
Sve što znam da mi je đed volio ovu zemlju i da se borio za njeno oslobođenje od okupatora a ne za neku smrdljivu zapadnu ideologiju za berlinske kuhinje.
Kasnije je počelo to ispiranje mozga, a ne poštenom borbom Nob-a u kojoj je puno Srba dalo svoj život od ustanaka '41. do Sremskog fronta.
Nije ba zbog toga (iako mi je on istina bliži od tebe) ... nego stvar je vremena - bandija ja smatram teškom forumskom artiljerijom.
 
Beli Anđeo

Ovo samo govorim u cilju da bih vam skrenuo pažnju da ste vi daleko od toga da ste "glavni tok srpskoga nacionalizma" kako obično sebe želite predstaviti.
Nikakvu ni istorijsku ni savremenu argumentaciju nemate.

Ја јесам српски националиста, а не ни фашиста ни нациста сочни епитети који ви србо мрзи тако лако испуцавате. Ти ни не знаш шта је то српски националиста.. Мрзим комунисте исто колико и усташе и остале непријатеље свог народа.

Што се тиче Другог светског рата нама Србима је боље било да смо пустили да се велике силе поубијају међу собом. Ми смо требали да будемо по страни и да сачекамо да видимо ко ће победити па у складу са тим да бирамо страну. Хитлер је поштовао Србе и нудио нам је савезништво. Да је било памети да смо искористили тадашњу наклоност Хитлера према нама и да смо решили уз помоћ њега наше националне проблеме, Хитлер би пропао и овако и ионако, а ми би смо остварили наше националне интересе. Но памети није било и најебасмо.
 
Pa lafe, ne možete prešjutiti i zažmuriti na jedno oko da je Hitleru kičmu slomio prvo ruski sa ostalim slovenskim narodima, a zatim i Srbi na Balkanu.
Ja znam da bi mnogi od vas danas zbog ideoloških floskula to danas rado prešjutili ali ne ide !

Zato uvjek za vjeke vjekov ću ponavljati da su pobjedu u Drugom svjetskom ratu odnijeli Srbi, Rusi i drugi slovenski narodi, mahom, pa neka dušmani riknu od muke ! :bye:
Ne pada mi na pamet da riknem od muke.

Umjesto toga ja ću uvijek ponavljati da:

Pobjedu u VOV-u nije postigao neki tamo narod, postigao je sovjetski narod (čiju su većinu činili slovenski narodi, a među njima je najviše bilo Rusa). Taj narod nije štitio neku tamo državu, nego je štitio svoju socijalističku državu.
Ta država nije imala neki tamo tip vlasti, nego je njezin tip bio naprotiv strogo opredjeljen i dijametralno suprotan onom tipu vlasti, koji je imao fašistički neprijatelj.
Pobjeda u VOV-u je postignuta upravo superiornošću tog tipa vlasti.

I jedan od glavnih razloga revizije uloge i doprinosa SSSR-a u WWII, revizije koja je krenula odmah nakon kraja rata, upravo je užasnutost Zapada činjenicom i mogućim posljedicama te superiornosti, koju je SSSR dokazao pobjedivši industrijski potencijal skoro cijele kapitalističke Evrope.
 
Ne pada mi na pamet da riknem od muke.

Umjesto toga ja ću uvijek ponavljati da:

Pobjedu u VOV-u nije postigao neki tamo narod, postigao je sovjetski narod (čiju su većinu činili slovenski narodi, a među njima je najviše bilo Rusa). Taj narod nije štitio neku tamo državu, nego je štitio svoju socijalističku državu.
Ta država nije imala neki tamo tip vlasti, nego je njezin tip bio naprotiv strogo opredjeljen i dijametralno suprotan onom tipu vlasti, koji je imao fašistički neprijatelj.
Pobjeda u VOV-u je postignuta upravo superiornošću tog tipa vlasti.

I jedan od glavnih razloga revizije uloge i doprinosa SSSR-a u WWII, revizije koja je krenula odmah nakon kraja rata, upravo je užasnutost Zapada činjenicom i mogućim posljedicama te superiornosti, koju je SSSR dokazao pobjedivši industrijski potencijal skoro cijele kapitalističke Evrope.

Само ти онаниши. :hahaha:
 
Rusi su dobro ukapirali i ne potenciraju priču da je Staljin oslobodilac raje od fašizma, niti potenciraju CRVENU armiju, nego narod.
Da je mozga tako bi i naši, ne pominjući komuniste i Tita koji su slomili nacionalni duh Srbije ( svi znamo da mu je to bio zadatak...). A ne bi se pitali ni da li da rehabilituju Dražu, jer on je bio antifašista pre Tita, činjenice su svima koji nisu slepi očigledne.
Dakle-Srbija treba da zauzme takav stav-da potencira narod( koji je sad već odavno otupljen...) . A kladim se da je više ovih čobana koji znaju da je danas takođe dan kada je Evropa razapela svoje pipke kao evropska unija-pa će pre to da slave...A to je meni dan fašizma, takoreći...
Boga mi griješite!
Kad ste posljednji put bili u Rusiji?

Tezu o Staljinu kao glavnom faktoru pobjede podržava manjina, ali i manjina podržava tezu da je pobjedu odnio isključivo narod, uprkos i Staljinu i sistemu i komunistima.
 
Zaključak teme - Takvi kao Krauterbox i Al Bundy su indirektno (nekad i neposredno) formirali takve kao što je "Beli Anđeo" i slične klinci koji izjednačuju neke antinacionalne budaletine sa pobjedom 9-oga maja. (u stvarnosti pripadnici Nob-a su bili veoma nacionalno motivisani pogotovo među Srbima, a ne ideološki).

Sve u svemu, ne možete osporiti cifre. U 2. sv. r najveći broj stradalih među pobjednicima, procentualno je bilo Rusa, Srba i Poljaka. To ne možete opovrgnuti, a svakako da zasluge u toj pobjedi ne mogu biti jednake, recimo ako uporedimo intenzitet borbe Srba i Francuza. Iako, su i jedni i drugi imali 2 pokreta otpora, Srbi su položili daleko veće žrtve u pobjedu svoju u 2. sv. r., da bi se na kraju saveznici okoristili o njih (nekim dijelom i o Ruse u emigraciji).

Prema tome kad se sve to tako postavi možete prosipati svoju nebulozu do mile volje, s jedne strane klinačku neozbiljnu, s druge strane ideološku (mućenje vode) ali opet neuvjerljivu, jer svakako Srbi sa identitetom ne zaboravljaju na čijoj strani su im bili djedovi 1941.-1945.

To bi negdje bio rezime i poruka svim antinacionalnim snagama protiv Srba...
 
Zaključak teme - Takvi kao Krauterbox i Al Bundy su indirektno (nekad i neposredno) formirali takve kao što je "Beli Anđeo" i slične klinci koji izjednačuju neke antinacionalne budaletine sa pobjedom 9-oga maja. (u stvarnosti pripadnici Nob-a su bili veoma nacionalno motivisani pogotovo među Srbima, a ne ideološki).

Sve u svemu, ne možete osporiti cifre. U 2. sv. r najveći broj stradalih među pobjednicima, procentualno je bilo Rusa, Srba i Poljaka. To ne možete opovrgnuti, a svakako da zasluge u toj pobjedi ne mogu biti jednake, recimo ako uporedimo intenzitet borbe Srba i Francuza. Iako, su i jedni i drugi imali 2 pokreta otpora, Srbi su položili daleko veće žrtve u pobjedu svoju u 2. sv. r., da bi se na kraju saveznici okoristili o njih (nekim dijelom i o Ruse u emigraciji).

Prema tome kad se sve to tako postavi možete prosipati svoju nebulozu do mile volje, s jedne strane klinačku neozbiljnu, s druge strane ideološku (mućenje vode) ali opet neuvjerljivu, jer svakako Srbi sa identitetom ne zaboravljaju na čijoj strani su im bili djedovi 1941.-1945.

To bi negdje bio rezime i poruka svim antinacionalnim snagama protiv Srba...

Дедови који су се одрекли српства и ми смо се одрекли њих
 
Pa tebe i ne računam u Srbe, nego u klošare.
Ja sam sеronjo za razliku od tebe bio na Kosmetu, a ti rasti time da si veliki virtuelni ratnik.

Kad bih te sreo, vjerovatno što bih te prvo pitao da obrišeš sline.... toliko...

Ти си клошар само се клошари и нерадници тако изражавају.
 
Zaključak teme - Takvi kao Krauterbox i Al Bundy su indirektno (nekad i neposredno) formirali takve kao što je "Beli Anđeo" i slične klinci koji izjednačuju neke antinacionalne budaletine sa pobjedom 9-oga maja. (u stvarnosti pripadnici Nob-a su bili veoma nacionalno motivisani pogotovo među Srbima, a ne ideološki).
:lol:
Ne, ne ... ta fašistička bagra je iznikla na vašem desničarskom đubrištu.
Uvijek ste bili slabi prema tim "klincima", zapustite ih, a kada primjetite stepen njihove nakaznost tada je već kasno.
I naravno onda pozovete nas .., jer mi za njih imamo pesticid.
Sve u svemu, ne možete osporiti cifre. U 2. sv. r najveći broj stradalih među pobjednicima, procentualno je bilo Rusa, Srba i Poljaka. To ne možete opovrgnuti, a svakako da zasluge u toj pobjedi ne mogu biti jednake, recimo ako uporedimo intenzitet borbe Srba i Francuza. Iako, su i jedni i drugi imali 2 pokreta otpora, Srbi su položili daleko veće žrtve u pobjedu svoju u 2. sv. r., da bi se na kraju saveznici okoristili o njih (nekim dijelom i o Ruse u emigraciji).
Ko je to negdje negirao?
Prema tome kad se sve to tako postavi možete prosipati svoju nebulozu do mile volje, s jedne strane klinačku neozbiljnu, s druge strane ideološku (mućenje vode) ali opet neuvjerljivu, jer svakako Srbi sa identitetom ne zaboravljaju na čijoj strani su im bili djedovi 1941.-1945.
Je l' to meni nešto odgovaraš?
 
:lol:
Ne, ne ... ta fašistička bagra je iznikla na vašem desničarskom đubrištu.
Uvijek ste bili slabi prema tim "klincima", zapustite ih, a kada primjetite stepen njihove nakaznost tada je već kasno.
I naravno onda pozovete nas .., jer mi za njih imamo pesticid.

Ko je to negdje negirao?

Je l' to meni nešto odgovaraš?

Reci mi što se ti uopšte petljaš u nešto kad ti uopšte nisi Srbin ? Nisi Srbin po porijeklu, a u kontekstu našeg naroda i istine od 2. sv. ratu na Balkanu to jeste važno.
Zato, prestani sa mućenjem vodi, okani se Srbije (za koju to onako uzgred baš briga) i posveti se tvojoj zemlji i onima kojima pripadaš (a znaš kome...)
 
Poslednja izmena:

Back
Top