9. МАЈ - ДАН ПОБЕДЕ НАД ФАШИЗМОМ

Ma nisu to samo Rusi.
Radi se negdje oko 1,2 milona sovjetskih građana ... i nisu ni svi od njih ni nosili oružje.
Nešto manje od 2/3 su bili tzv. hivi - koji su obavljali razne poslove civilnog karaktera.

A što se tiče onog drugog reda tvog posta tu si u potpunosti u pravu ... i to jeste paradoksalno.

Pa jesu pored Rusa i drugi sovjetski građani to niko ne sporti, ali svakako nisu Švabe, Francuzi (jedva), Španci, Italijani i druga evropska gospoda.
Oko toga treba biti jasan, i treba se znati ko kosi a ko vodu nosi. Uostalom sad možete samo da cmizdrite :cry: jer se zna čija vojske (koje etničke pripadnosti) je UŠLA U BERLIN I ZAGREB !

A to je važno !! :cool:
 
Nisu to uradili Titoisti. Nisu oni (naivni dobrovoljci) ni znali ko je Tito pa da budu Titoisti. Jednostavno su se borili protiv Nemaca. Tito se posle pokazao kao anti-srbin. I zasluzuje da bude omrazen kao Trocki u Rusiji.

Apsolutno tačno !
Imaš bonu !

Antinacionalni gadovi su tek nakon rata uz brda i doline obećanja (baš kao i ovi danas sa EU) izložili srpski narod torturi.
 
Zašto današnji dan slave Srbi antikomunisti, ne kapiram?

Kada bi polovina njih 1941. najradije batinala na smrt Srbe komuniste u nekom fašističkom logoru.

Takođe je i ona monarhistička, a u početku i antifašistička Srbija izgubila na današnji dan. Osim četnika koji su promenili uniformu na vreme, današnji dan dosta ih je dočekalo na Križnom putu zajedno sa ustašama, u emigrantskim zbegovima, ili kao odmetnici u šumama Srbije i Bosne.

Ljubav prema Rusiji tu nije od velike pomoći. Ovo je slava antifašističke partizanske Srbije.

Antifašizam, antifašizam. Nešto što je pozamašan broj Srba motivisalo da odu još sredinom 30-ih u Španiju da se bore. Svođenje na antinacizam čime bi neki anglosaksonci da opravdaju svoje paktiranje sa Frankom ili Srbi sa Italijanima, neće proći.

Ma zakuni se ! :roll:
Koji si ti ***** ?!
 
Eto vidite, Rusi i dan danas zahvaljuju Crvenoj armiji a mi Srbi trendi nacija odmah da se ortresemo naših dedova partizana...
Ma kakvi partizani svi bili četnici...
Rusi su dobro ukapirali i ne potenciraju priču da je Staljin oslobodilac raje od fašizma, niti potenciraju CRVENU armiju, nego narod.
Da je mozga tako bi i naši, ne pominjući komuniste i Tita koji su slomili nacionalni duh Srbije ( svi znamo da mu je to bio zadatak...). A ne bi se pitali ni da li da rehabilituju Dražu, jer on je bio antifašista pre Tita, činjenice su svima koji nisu slepi očigledne.
Dakle-Srbija treba da zauzme takav stav-da potencira narod( koji je sad već odavno otupljen...) . A kladim se da je više ovih čobana koji znaju da je danas takođe dan kada je Evropa razapela svoje pipke kao evropska unija-pa će pre to da slave...A to je meni dan fašizma, takoreći...
 
Rusi su dobro ukapirali i ne potenciraju priču da je Staljin oslobodilac raje od fašizma, niti potenciraju CRVENU armiju, nego narod.
Da je mozga tako bi i naši, ne pominjući komuniste i Tita koji su slomili nacionalni duh Srbije ( svi znamo da mu je to bio zadatak...). A ne bi se pitali ni da li da rehabilituju Dražu, jer on je bio antifašista pre Tita, činjenice su svima koji nisu slepi očigledne.
Dakle-Srbija treba da zauzme takav stav-da potencira narod( koji je sad već odavno otupljen...) . A kladim se da je više ovih čobana koji znaju da je danas takođe dan kada je Evropa razapela svoje pipke kao evropska unija-pa će pre to da slave...A to je meni dan fašizma, takoreći...

sad mi se jos vise svidjas Egona :prstic:
 
Свим комунистима од срца честитам 9. мај следећом нумером.


Tu numeru pusti ovoj stoki poremećenoj, kojoj po stepenu kolaboracije Nedić i Ljotić predstavljaju dječicu u uzrastu vrtića:

Herman.jpg


Časne predstavnike Nob-a ostavi na miru i pusti ih da počivaju,a ovo bagra današnja nema veze s bilo čim oslobodilačkim ma koliko se na isto pozivala !
 
Tu numeru pusti ovoj stoki poremećenoj, kojoj po stepenu kolaboracije Nedić i Ljotić predstavljaju dječicu u uzrastu vrtića:

Herman.jpg


Časne predstavnike Nob-a ostavi na miru i pusti ih da počivaju,a ovo bagra današnja nema veze s bilo čim oslobodilačkim ma koliko se na isto pozivala !

Часни представници НОБ-а.

url


url


:hahaha:
 
Apsolutno se slažem, samo tebe muči nedoslednost. Ti bi po tvom poimanju danas trebalo da si slobodan u ovakvom poretku. Ne znam onda šta te muči.

Видиш Недић је спашавао српске животе, а ови данашњи их уништавају тако да нисам слободан не никако.
 
Видиш Недић је спашавао српске животе, а ови данашњи их уништавају тако да нисам слободан не никако.

U redu. Odgovorio bih ti ali ipak neću davati kec u rukavu antisrpskim forumskim bolesnicima koji se naslađuju dok dijele Srbe.
Možda je za tebe uzor Nedić kao upravitelj okupirane Srbije pod Hitlerom. Za mene sigurno nije. Ponajmanje može biti heroj.
I tu se s razlogom ima puno toga još prigovoriti, jer ima puno nečovečnosti na koje je taj isti Milan Nedić ostao pasivan ne čineći ništa.
 
I Beli Anđele, budi pošten pa reci pošteno. Ako ti hoćeš biti sledbenik Nedića, Ljotića i ostatka ekipe iz okupirane Srbije ili čak "srpski fašista" (mada isto zvuči kao oksimoron), tvoja stvar.

Reci pošteno, vas u Srbiji i nije bilo do 5. oktobra, a onda je nastupila pomama. Do tada su postojali samo neznatni kružoci u emigraciji. Veliki broj navijačkih grupa ekstremnih uvjerenja kontroliše Mup koji takođe radi u cilju stranaca na uništavanju Srbije i Srba.
Vi nedićevci, zboraši i ostali ste bili i u velikoj mjeri ostali nepoznati pojam sve do rušenja Slobe i dovođenja antisrba na vlast u Beogradu.
To samo konstatujem kao činjenicu, a stvar tvog opredjeljenja je stvar tvog ličnog uvjerenja u to ne ulazim. Samo primjećujem zakonomjernost "što smo bliži EU, to je veći broj ljubitelja kolaboranata iz 2. sv. r." (kao neka vrsta trenda) . Sam znam šta je bila istina i šta je istina o 2. sv. ratu i niko mi tu sliku ne može pomutiti.
 
Poslednja izmena:

Back
Top