250 trutova koji zive na nas racun - PARLAMENT JE BRUKA SRBIJE!!!

Срски посланици су

  • Најобичнији љигавци и лезилебовићи - багра

    glasova: 30 56,6%
  • Поштен и радан свет који брине о држави

    glasova: 3 5,7%
  • Страначки полтрони и активисти

    glasova: 14 26,4%
  • Законом заштићени кандидати за Забелу!

    glasova: 6 11,3%

  • Ukupno glasova
    53
  • Anketa je zatvorena .
То се код нас неће десити никада......

замисли само да сваки наш политичар поднесе оставку не после једног већ после десет неиспуњеноих обећања?

Србија би била земља без политичара.

Србија је такође земља без слободних медија, јер да такви постоје неко би поставио питање нашим буздованим шта мисле да они треба да ураде, а обзиром да је овај поднео оставку после само ОСАМ месеци власти, а не да нису испунили обећања него је све супротно и нема ту нисам ја крив, крива је СЕКА, куратз, палц, дао си обећање ниси га оставрио - путују игумане :bye:!
 
Eto velikodusan sam danas, mada se slazem jedna poslanik po stranci je dovoljan jer ionako svio ni glasaju kao jedan, kako gazda kaze pa nema svrhe onda imati vise od jednog.

P.S. glasao sam da su kandidati za zabelu

Ма по један и ћао, шта ће нам већи трошкови!

п.с. Нисам коментарисао твоје гласање, него сам онако дописао и нешто што нема везе са твојим постом, мрзело ме да пишем нову поруку!
 
Ма по један и ћао, шта ће нам већи трошкови!

п.с. Нисам коментарисао твоје гласање, него сам онако дописао и нешто што нема везе са твојим постом, мрзело ме да пишем нову поруку!

Ma znam da nisi komentarisao, ja samo kazem da je velika vecina zrela za aps, cast izuzecima (svoj trojici).
 
нема потребе да се овде бавимо филиософирањем.............које механизме (осим ускраћивања гласа) народ има?

Увек ће бити довољно страначких активиста да на изборе изађе.

IMA METODE ..... DA GLASA ..... i PROMENI NEODGOVORNU VLAST .... u svakoj zemlji na svetu za SVE ŠTO JE LOŠE JE KRIVA VLAST A ZA DOBRO SE ODAJE VLASTI PRIZNANJE ..... razumeš li to ... jedino su kod nas krivi i vlast i opozicija pa nema smisla glasati ..... ti kažeš .... USKRAĆIVANJE GLASA .... ej ....pa to nije način da im doskočiš .... njih baš briga da li ćeš ti glasati ili nećeš.... razumeš li to .... U TVOM JE INTERESU DA GLASAŠ .... U TVOM I MOM DA BI SMO IH MENJALI ....u njihovom je interesu da NE GLASAMO kako bi nas doveka jahali ..... i nema tu filizofiranja .... ima logičkog mišljenja ali je ono samo po sebi neodvojivo od politike! LJUDI ONI JEDVA ČEKAJU DA VI NE GLASATE .... to što ćete da dođete na krstaricu i da pljujete po njima njih ne tangira ni najmanje. KAKO TO NE SHVATATE?
 
Nije to filozofiranje, sve je tacno. Ko normalan glasa na primer za G17+? Taj Dinkic nas *ebe vec 10 godina i opet neko glasa za njega.

Upravo to .... moramo da glasamo ....kada je vlast loša za opoziciju , kada je vlast dobra za vlast. Ako opet na vlasti ostanu oni koji su bili i pre izbora, pa to znači da je vlast dobra. Svuda u svetu je tako, samo u Srbiji ne. Samo u Srbiji vladaju oni koje većina očigledno ne želi , jer građani smatraju da će ugroziti vladajuću oligarhiju tako što neće izaći na izbore. PA TO JE BESMISLENO. NJIMA TO ODGOVARA, TAKO ĆE VLADATI 500 godina a MI ĆEMO KUKATI 500 godina.
 
IMA METODE ..... DA GLASA ..... i PROMENI NEODGOVORNU VLAST .... u svakoj zemlji na svetu za SVE ŠTO JE LOŠE JE KRIVA VLAST A ZA DOBRO SE ODAJE VLASTI PRIZNANJE ..... razumeš li to ... jedino su kod nas krivi i vlast i opozicija pa nema smisla glasati ..... ti kažeš .... USKRAĆIVANJE GLASA .... ej ....pa to nije način da im doskočiš .... njih baš briga da li ćeš ti glasati ili nećeš.... razumeš li to .... U TVOM JE INTERESU DA GLASAŠ .... U TVOM I MOM DA BI SMO IH MENJALI ....u njihovom je interesu da NE GLASAMO kako bi nas doveka jahali ..... i nema tu filizofiranja .... ima logičkog mišljenja ali je ono samo po sebi neodvojivo od politike! LJUDI ONI JEDVA ČEKAJU DA VI NE GLASATE .... to što ćete da dođete na krstaricu i da pljujete po njima njih ne tangira ni najmanje. KAKO TO NE SHVATATE?

Зашто и за кога да гласам?
Постоје ли мање лоши?
Све смо их већ видели на власти и резултати су им идентично катасторфални.............и шта сад?
да опет гласам за оне који су били катастрофа само да би сменио тренутну катастрофу?

Па онда све из почетка....

него има ли обичан нерод неки други метод да утиче на власт осим бесмисленог гласања?
 
Pokusavao sam da nadjem zivotinjski ekvivalent za ove mamlaze i krvopije koji maksimalno koriste nase pare a rade minimalno

i nasao sam ga u komarcu. Mala, odvratna bitanga, koja kada se napije tvoje krvi punoga stomaka leti i zuji oko tvoje glave. Nije joj dosta sto ti je popila krv, sto ti je izazvala alergiju, nego ti jos ne da da zivis ili spavas mirno... to jest, dok je ne ubijes.

Parazitski skotovi, bagra, bitange i djubrad za koje je i giljotina predobra. Mozda ne svi ali dobra vecina.

Bezocna bagra koja se nicega ne stidi.
..turtovi su simpaticni insekti i imaju vaznu ulogu u kosnici, tako da je poredjenje trutova sa ovim zarazenim krpeljima neumesno..
najobicnija bagra i olos
vaistinu

majmuni.jpg


Trut je preblaga rec.
Ma ko je bre birao?

Njih 30% izaslih?

Drugi ljudi od razocarenja nisu ni izasli!

Ne bih birala te majmune, sve dok su na listama stranaka.
kolegenice, a da probamo da ne vredjamo majmune :rtfm: ipak su oni dobre i dusevne zivotinje sa smislom za humor?
 
Stranacka bagra podmicena, eto ko glasa. Oni kojima je obecao i obezbedio radna mesta.

A na ovako malu izlaznost, to ispada jos i mnogo - taman da predje cenzus.




Oprosti, ali ne mogu da biram "manje zlo" kad su svi podjednako zlo.

Prvo .... dao sam ti već odgovor šta se radi ako so svi "podjednako zlo" .... a upravo iz ovog tvog posta proizilazi ZAŠTO TREBA GLASATI. Treba glasati da bi se nadglasala ta nekolicina stranačkih aktivista. Da bi na većoj izlaznosti oni izgubili značaj i da bi smo mogli da se čujemo mi koji želimo BOLJU SRBIJU. E zato trba da glasamo. Ovako pljujući ih po krstarici ne postižemo ništa .... shvatite JEDINI ZAKONOM DOZVOLJEN I EFIKASAN NAČIN DA SE BORIMO PROTIV NEODGOVORNE VLASTI jeste da protiv nje GLASAMO na izborima ..... AKO SE I TOG NAČINA ODREKNEMO .... šta nam preostaje.... da pljujemo po forumima? To? ..... Hajde pogledajte kako se to radi u inostranstvu .... kako je prošao Gordon Braun u Engleskoj? A čekajte samo izbore u Francuskoj, ima da leti ovaj njihov manekenčić kao iz praćke! A Italijani , konstantno menjaju vlade, čim jedni ne rade dobro oni dovode druge i tako 50 godina.... i iz dana u dan napreduju ALI NIKOM NE PADA NA PAMET DA PRESTANE DA GLASA I IZLAZI NA IZBORE ..... mislite o tome .....
 
Prvo .... dao sam ti već odgovor šta se radi ako so svi "podjednako zlo" .... a upravo iz ovog tvog posta proizilazi ZAŠTO TREBA GLASATI. Treba glasati da bi se nadglasala ta nekolicina stranačkih aktivista. Da bi na većoj izlaznosti oni izgubili značaj i da bi smo mogli da se čujemo mi koji želimo BOLJU SRBIJU. E zato trba da glasamo. Ovako pljujući ih po krstarici ne postižemo ništa .... shvatite JEDINI ZAKONOM DOZVOLJEN I EFIKASAN NAČIN DA SE BORIMO PROTIV NEODGOVORNE VLASTI jeste da protiv nje GLASAMO na izborima ..... AKO SE I TOG NAČINA ODREKNEMO .... šta nam preostaje.... da pljujemo po forumima? To? ..... Hajde pogledajte kako se to radi u inostranstvu .... kako je prošao Gordon Braun u Engleskoj? A čekajte samo izbore u Francuskoj, ima da leti ovaj njihov manekenčić kao iz praćke! A Italijani , konstantno menjaju vlade, čim jedni ne rade dobro oni dovode druge i tako 50 godina.... i iz dana u dan napreduju ALI NIKOM NE PADA NA PAMET DA PRESTANE DA GLASA I IZLAZI NA IZBORE ..... mislite o tome .....

А како да се одлучимо за кога да гласамо уколико су нам у понуди искључиво СКОТОВИ и СКОТОВИ?

А сви су се већ сменили на власти са истим катастрофалним резултатима?
 
Лепа ти је теорија...........на жалост у пракси то не функционише...........никада..


А и мање зло не постоји............много су исти.

A možda bi mi teorija bila još lepša.... da je slučajno neko od vas pročitao ŠTA SAM REKAO DA TREBA RADITI U SLUČAJU KADA nema "manjeg zla" ..... ali ne karakteristika svih nas ovde izgleda je da stvari ne posmatramo dubinski nego površno , pa tako i kada čitamo nečiji post ne udostojimo ga da mu post pročitamo do kraja .... uostalom hajde ovako .... ja bar imam neku teoriju kako rešiti ovakve situacije ..... A ŠTA JE VAŠE REŠENJE .... kako bi ste VI REŠILI SVE OVO ? Povlačenjem u "četiri zida" , bežanjem od realnosti i neglasanjem? Jel to VAŠE REŠENJE? Jel će nam to rešiti problem. Ne neće .... sedeće i dalje kriminalci i hokštapleri u Skupštinskim foteljama, a stranački potroni će glasati a OLIGARSI ( MIšković i kompanija će vladati) a LEPI BORA će ŠMEKERISATI I MANEKENISATI ..... jel vam to rešenje.... jel to alternatativa koju nudite .... hoćete li sve svoje znanje i pamet da utrošite na pljuvanje "gore navedenih " na krstarici .... uh vidi "tresu im se gaće" .....
 
A možda bi mi teorija bila još lepša.... da je slučajno neko od vas pročitao ŠTA SAM REKAO DA TREBA RADITI U SLUČAJU KADA nema "manjeg zla" ..... ali ne karakteristika svih nas ovde izgleda je da stvari ne posmatramo dubinski nego površno , pa tako i kada čitamo nečiji post ne udostojimo ga da mu post pročitamo do kraja .... uostalom hajde ovako .... ja bar imam neku teoriju kako rešiti ovakve situacije ..... A ŠTA JE VAŠE REŠENJE .... kako bi ste VI REŠILI SVE OVO ? Povlačenjem u "četiri zida" , bežanjem od realnosti i neglasanjem? Jel to VAŠE REŠENJE? Jel će nam to rešiti problem. Ne neće .... sedeće i dalje kriminalci i hokštapleri u Skupštinskim foteljama, a stranački potroni će glasati a OLIGARSI ( MIšković i kompanija će vladati) a LEPI BORA će ŠMEKERISATI I MANEKENISATI ..... jel vam to rešenje.... jel to alternatativa koju nudite .... hoćete li sve svoje znanje i pamet da utrošite na pljuvanje "gore navedenih " na krstarici .... uh vidi "tresu im se gaće" .....

Насиље? (неки тој врсти насиља тепају "револуција")
Можда је то грађанска алтернатива..........мада ће и онда вероватно уместо Курте зајахати Мурта.


Који је твој предлог а није излазак на изборе?
 
Tacno, ni ja ne glasam vec godinama, a nemam vise nameru ni da glasam. Muka mi je od svi njih. Tako da ja nemam nikakve veze sa izabranom "gospodom" u skupstini i veoma mi je drago zbog toga.


:super::super::super::hvala:

Auuuuuuuuuuu što su se oni nasekirali što ti ne glasaš i što se ovde ograđuješ od njih .... svuda u svetu se podrazumeva da si ti glasao onako kako su glasali oni koji su izašli na izbore ( TO JE ZAKONSKA PRETPOSTAVKA) oni na vlasti na osnovu nje crpe legitimitet i od tebe, javno to ističu i ti im ne možeš ništa .... mogu ti samo reći da si neglasanjem doprineo tome da su oni godinama na vlasti i da te jašu a ti kukaš .... i ti i dalje ne glasaj i i dalje ćeš im odgovarati .... e moj prijatelju ti si njima korisniji nego oni koji glasaju za njih ... ti se mogu predomisliti pa glasati za neke druge a ti si uvek za njih koji su na vlasti , jer čim ne glasaš PODRAZUMEVA SE DA SI ZA VLAST I DA TI JE DOBRO ..... tako ljudi spolja iz sveta gledaju na čitavu situaciju .... NAJVEĆE ZLO U SLOBINO VREME PRAVILI SU ONI KOJI NE GLASAJU .... kada su izašli na IZBORE PAO JE , tako je i sada .... ali je problem što kod nas većina ljudi na izbore izlazi jednom u 15 godina.... e to je veliki problem .... zato nam i jeste tako kako je.....
 
Nek mi neko objasni sta to radi 250 poslanika sto ne mogu da odrade 100 poslanika npr?

80 % njih nije u Skupstini inako osim kad treba da glasaju po partijskom nalogu.

Zato pitam cemu sluzi njih 250???

To je već dobro pitanje .... i ja se slažem da treba reformisati parlament u smislu da se smanje broj poslanika .... ali nikako da se ukine parlament ili da izgubi na značaju ..... u tom slučaju dobiće na značaju JEDAN ČOVEK - BORIS ŠMEKER i oligarsi oko njega ....a to je poslednje što nam treba mada je očigledno da LEPI BORA TO ŽELI ...
 
Pametno, ni ja vise ne glasam.

Neki vole da okrenu logiku pa kazu "ako ne glasas nemas prava da se zalis", gde je tu logika?


Razmislite malo - ako glasate i izaberete pokvarene politicare koji nas zaebavaju, znaci vi ste krivi, vi ste izazvali ovo, odakle vam onda pravo da se zalite?

Ja sa druge strane nisam glasao, nemam znaci nikakve veze sa sr.anjem koji su izazvali politicari koje ste vi izabrali ergo koje ste vi napravili pa imam svako pravo da se zalim :mrgreen:

Niste vi krivi ako glasate .... NIKADA jer je za KRIVICU POTREBNA NAMERA DA DOĐE DO LOŠE POSLEDICE ( pogledajte krivični zakon) ........

Isto tako nije tačno da niste u vezi sa onima koji vladaju i loše čine ako niste glasali .... JER SE ( ponavljam to milioniti put ) PODRAZUMEVA ( PO ZAKONU NAŠEM , USTAVU , PO MEĐUNARODNIM KONVENCIJAMA I DOKUMENTIMA, PO TEORIJAMA DEMOKRATIJE RAZNIH MISLILACA) ..... dakle PODRAZUMEVA SE , PODRAZUMEVA SE ,,,,,, UZIMA SE ....... DA STE SAGLASNI SA ONIM ŠTO SU IZABRALI ONI KOJI GLASAJU .....

Ipak ni u jednom slučaju NI KADA GLASATE ni kada NE GLASATE niste KRIVI , za eventualnu lošu politiku koja se vodi , jer niko NE MOŽE BITI KRIV ZATO ŠTO JE OBMANUT, ZAVEDEN i ZATO ŠTO JE POGREŠNO VEROVAO .... dakle ako niste imali nameru ne možete biti krivi .... KRIVI SU ONI KOJI SU VAS ISKORISTILI ... a cenu će platiti na narednim izborima KADA NEĆETE GLASATI ZA NJIH .... a ako su na vlasti činili krivična dela, platiće tako što će odgovarati za to .... LJUDI ako NE GLASATE ..... VI PODRŽAVATE ONE KOJI VLADAJU i koji i NAS KOJI GLASAMO i VAS KOJI NE UNIŠTAVAJU ...... shvatite to ....
 
Србији је потребно онолико посланика колоико странака успе да пређе цензус.

У колико цензус пређе 5 странака а ДС добије 35%, СНС 37%, ДСС 9%, СПС 7%, мањине укупно 11% гласова онда се тих пет људи гласа тако што ДС-ов посланик има тежини 35% укупног броја гласова СНС-ов 37% и тако даље....и уколико се обезбеди више од 50% за неки предлог - прошао је уколико се не обезбеди - жалим.
Ово је најјефтиније пошто посланици ионако гласају на основу страначке дисциплине а не на основу личних убеђења.

predlog je identican mom svojevremeno...
 
Niste vi krivi ako glasate .... NIKADA jer je za KRIVICU POTREBNA NAMERA DA DOĐE DO LOŠE POSLEDICE ( pogledajte krivični zakon) ........

Isto tako nije tačno da niste u vezi sa onima koji vladaju i loše čine ako niste glasali .... JER SE ( ponavljam to milioniti put ) PODRAZUMEVA ( PO ZAKONU NAŠEM , USTAVU , PO MEĐUNARODNIM KONVENCIJAMA I DOKUMENTIMA, PO TEORIJAMA DEMOKRATIJE RAZNIH MISLILACA) ..... dakle PODRAZUMEVA SE , PODRAZUMEVA SE ,,,,,, UZIMA SE ....... DA STE SAGLASNI SA ONIM ŠTO SU IZABRALI ONI KOJI GLASAJU .....

Ipak ni u jednom slučaju NI KADA GLASATE ni kada NE GLASATE niste KRIVI , za eventualnu lošu politiku koja se vodi , jer niko NE MOŽE BITI KRIV ZATO ŠTO JE OBMANUT, ZAVEDEN i ZATO ŠTO JE POGREŠNO VEROVAO .... dakle ako niste imali nameru ne možete biti krivi .... KRIVI SU ONI KOJI SU VAS ISKORISTILI ... a cenu će platiti na narednim izborima KADA NEĆETE GLASATI ZA NJIH .... a ako su na vlasti činili krivična dela, platiće tako što će odgovarati za to .... LJUDI ako NE GLASATE ..... VI PODRŽAVATE ONE KOJI VLADAJU i koji i NAS KOJI GLASAMO i VAS KOJI NE UNIŠTAVAJU ...... shvatite to ....

Ako glasas dajes im legitimnost.
 
Eto velikodusan sam danas, mada se slazem jedna poslanik po stranci je dovoljan jer ionako svi oni glasaju kao jedan, kako gazda kaze pa nema svrhe onda imati vise od jednog.

P.S. glasao sam da su kandidati za zabelu

Neće glasati svi kao jedan onda kada se promeni zakon u smislu da imamo delegatski sistem. to bi otprilike značilo da svaki kraj .... (odnosno svakih 30 000 ljudi , treba odrediti izborne opštine tako da svaka ima po 30 000 ) daje 1 predstavnika ili možda čak svakih 60 000 ljudi ... i on odlazi u parlament i tamo predstavlja te ljude A NE SVOJU STRANKU .... ali u koliko ne radi zadovoljavajuće građani koji su ga birali u svakom momentu mogu da ga opozovu i pošalju nekog drugog na njegovo mesto .... e onda bi ste videli da li postoji jednoumlje i da lji glasaju kako im stranke kažu ili kako žele oni koji su ih odabrali ..... e .... ali to je moguće samo ako hoćete da ih birate, ako nećete da glasate to je nemoguće ....ali vi verovarno nećete jer jedan "običan čovek" u Srbiji razmišlja kako iovako već previše glasa ..... pogledajte kako to izgleda u inostranstvu.....
 

Back
Top