2012 Aplikanti za Kanadsku Spouse Vizu

Pozdrav do sviju vas...ja sam nesto malo citala ,pa vidim da sam i ja isto ko i vi na istoj branovoj duzini:) Moj suprug je aplicirao,krajem septembra za nas,,za mene i malenog,prvi email iz viene smo dobili,u decembru,od mene su sada potrazili,isto potvrdu o nekaznjavanju,ja sam him pustila u petak tu poruku,ali mislim da sam napravila gresku,zaboravila na adresu,da postavim moj referentni broj,a moj suprug kaze da oni prihvataju papire po referentnom broju,a ne po imenu .Zamolila bih vas,ako neko zna da mi nesto objasni o tome,dali je moguce da mi to opet vrate,pa da im iznova opet pustim,i da dodam na sve to,poslala sam papire normalnom postom,brzim postupkom,nisam koristila DHL postu... dali sam mozda pogresila.??!! Moj suprug im je pustio email,da im objasni o mojoj gresci,i da bi pitao,dali da ponovimo opet papire,ili ce in oni prihvatiti,bez tog mog referentnog broja,ali odgovora jos nismo dobili...svaki

odgovor,bio bi mi neka utjeha...Unapred vam hvala
 
@Sayu

Pozdrav, ja nazalost ne bih znao da ti odgovorim na ovo jer nisam jos nista slao u Bec, moja aplikacija je jos u Mississauga-i i cekam da odobre suprugu kao sponzora.
Ako ste im poslali email sa objasnjenjem, mozda ce uzeti to u obzir i izaci u susret ako postoji greska.
Mozda bi mogla pitati na temi Kanadska iseljenjicka posto tamo ima dosta slucaja i sigurno ima neko sa iskustvom ko je naknadno slao dokumenta za Bec, pa da eventualno odgovori na tvoje pitanje.
Aplicirali ste za spouse vizu?
 
@Sayu

Pozdrav, ja nazalost ne bih znao da ti odgovorim na ovo jer nisam jos nista slao u Bec, moja aplikacija je jos u Mississauga-i i cekam da odobre suprugu kao sponzora.
Ako ste im poslali email sa objasnjenjem, mozda ce uzeti to u obzir i izaci u susret ako postoji greska.
Mozda bi mogla pitati na temi Kanadska iseljenjicka posto tamo ima dosta slucaja i sigurno ima neko sa iskustvom ko je naknadno slao dokumenta za Bec, pa da eventualno odgovori na tvoje pitanje.
Aplicirali ste za spouse vizu?

Pozdrav i do vas..jest aplicirano je za nas, za spouse vizujos od krajem septembra,nadamo se a ce biti uskoro gotovo,jos taj papir sa MUP-a kao dodatno nam trazili,pa vidjecemo jos koliko posle toga nam preostaje da cekamo,a da dodam,is mississauge,smo dobili odgovor,tacno posle 63 dana posle predaje,tako da zelim i vama sto prije da dobijete taj isti odgovor...
 
Iskreno @Sayu, i ja vjerujem da mi mozda moglo da upali taj email sto ste poslali, do sada nisu od mene trazili nista, ali sam im ja poslala emailom uplatnicu o placemo ROPRF koju nismo uplatili na pocetku, nego smo cekali odobrenje iz Kanade. Do sada sam dobila samo onaj automatski email da potvrdi da su dobili moj email i nista vise. Koliko se sjecam iz ranijih konverzacija sa njima nikada niti ne odgovore prije 2 sedmice, a ako je sve ok ne odgovore nikako. hm .... ko ce ga znati. nista cekaj sada da vidis kakc ce njihov odgovor biti, sretno

P.S. evo upravo se sjetih, ako ti nije problem da izvadis ponovo taj papir i ovaj put im faxiraj ali dodaj taj ref. broj. ili skeniraj pa emailuj
 
Poslednja izmena:
Windy,hvala na savjet,ali ja upravo danas sam ponovila i pustila,isti taj papir sa policije jer trazili mi original sa pecatom ,sto znaci da sam morala samo preko poste,da im to pustim,a ne faxirano,jer na njemu ima i apostilski pecat....nego ne mogu oni traziti,kolko im ja mogu spremiti papire hehehe...salim se,probam gledati pozitivno kroz ovo cekanje,a Bas sam se jos nesto danas sjetila,eto mozda moze nekome i pomoci,ja sam htjela da pratim preko DHL poste,za da sve to bude brze,nego onda zaboravila,da kada bi DHL postom pracala,oni ne preuzimaju nikakve papire,ako na njima nemas kontakt broj,sa primace strane,sto znaci da fakticki,ambasada nema nikakav kontakt broj sa klientima,osim Fax broja,tako da ne bi ni postojala mogucnost da se to uradi DHL postom....a joj tako mi laknulo kada sam se toga sjetila...Znaci jedina opcija ,da sve to preko poste lepo ide,pa kad stigne,stigne
 
Pozdrav Vagabundaa...Vas slucaj bas kao i moj,samo sto meni ne treba vojna knizica,posto pripadam zenskom polu z:) nego,mozete li mi reci,nakon slanja te potvrde,otprilike jos koliko vremena ste cekali,dok ste vizu dobili,a isto zanima me,kada ti odobre vizu,koja im je opcija za dobijanje na pasosu,dali im saljes pasos,preko poste,ili mora se ici licno u viennu,pa da je zapecate..Dosta sam foruma citala,ali nista nisam o ovome nasla....Unapred hvala
 
Pozdrav i do vas..jest aplicirano je za nas, za spouse vizujos od krajem septembra,nadamo se a ce biti uskoro gotovo,jos taj papir sa MUP-a kao dodatno nam trazili,pa vidjecemo jos koliko posle toga nam preostaje da cekamo,a da dodam,is mississauge,smo dobili odgovor,tacno posle 63 dana posle predaje,tako da zelim i vama sto prije da dobijete taj isti odgovor...

Hvala lepo, nadam se da ce biti za nekih 7 meseci, neka bude i 8, eventualno i 9, ali samo da se resi u nasu korist.
Znaci trebalo bi da vam bude zavrsen proces tamo negde krajem Marta, pocetkom Aprila ako Bog da, odlicno, update-uj nas o daljem procesu :)
Ovo za pasos kad bude gotov proces, koliko sam cuo od ljudi koji su radili vizu, moze da se bira da li da ides u Beclicno da odradis ili da saljes pasos ali je to koliko sam cuo duza varijanta, dok odlaskom se zavrsi sve u jednom danu...Poz
 
Dobio sam odgovor, moze da se bira izmedju slanja i odlaska, slanje je znatno duze. Evo sta posalju iz Beca kad bude gotov proces:

This refers to your application for permanent residence in Canada. We require the following information and/or documentation in order to continue processing your application:

provide this office with passports for you and your family members in order that immigrant visas may be affixed in the passport. There must be a blank page for each person listed in the passport. The passports must be valid beyond your planned date of arrival in Canada. Passports will normally be returned by registered mail to the mailing address we have in our records. Please allow several weeks for processing.

If you wish to have same day service, please come to our office in person on any Tuesday or Thursday between 08:30 AM and 10:00 AM, and we will try to complete the processing by 3:00 PM. An appointment is not necessary. Please note that the Canadian Embassy in Vienna will be closed on the dates listed here.
The information and/or documentation we have requested must be provided to us within two months of the date on this letter. If documents have been requested, please provide originals or certified true copies. All documents not in English or French must be accompanied by a certified English or French translation.
Please note that failure to provide the above requested information and/or documentation will result in the assessment of your case on the basis of the incomplete information on your file. This may lead to the refusal of your application.

Yours sincerely,

Visa Office,
Vienna
 
Oh man , I wish I got that letter :(. Narode , ako se odlucim za ovu brzu verziju znaci putovati tamo i amo, hm, nesto kontam trebat ce mi prenociste. Znate li nekoga da preporuci neko pouzdan hostel ili nesto slicno , imate li iskustva sa tim ??/
Soon that day will come :)
Verovatno ce ti oni zavrsiti to do 15h tako da se mozes istog dana vratiti, ali ako zelis da ostanes, sigurno ima hostel u blizini.
Raspitacu se ako ima neko da mi preporuci neki pa ti javim!
 
Soon that day will come :)
Verovatno ce ti oni zavrsiti to do 15h tako da se mozes istog dana vratiti, ali ako zelis da ostanes, sigurno ima hostel u blizini.
Raspitacu se ako ima neko da mi preporuci neki pa ti javim!


Ma znam ali kontam moras biti tamo najkasnije do 10 am, znaci ako vozim moram krenuti vece prije da budem tamo ujutro i onda opet poslije 3PM krenuti nazad. Sama to ne mogu izvesti znacimoram negdje prenociti. Lakse mi je autobusom ali cak i on dolazi tamo kasno uvece a sutradan oko 5pm krece nazad, u svakoj opciji opet moram jedno vece prenociti. Nazalost nemam nikog da me vozi niti da mi kao pomocni vozac ide sa mnom, svi imaju neke svoje obaveze ili nemaju pasose :(
 
Ma znam ali kontam moras biti tamo najkasnije do 10 am, znaci ako vozim moram krenuti vece prije da budem tamo ujutro i onda opet poslije 3PM krenuti nazad. Sama to ne mogu izvesti znacimoram negdje prenociti. Lakse mi je autobusom ali cak i on dolazi tamo kasno uvece a sutradan oko 5pm krece nazad, u svakoj opciji opet moram jedno vece prenociti. Nazalost nemam nikog da me vozi niti da mi kao pomocni vozac ide sa mnom, svi imaju neke svoje obaveze ili nemaju pasose :(
Da, jasno, ako ides autom ili busom onda je bolje prespavati tamo bar jednu noc i uraditi sve bez zurbe, ali to ce biti najmanji problem jer ces znati da je najveci posao obavljen :)
Imam ja tamo jednog drugara, pitacu za hostele pa cu ti javiti...
 
Kako bi rado pisali windy,kada bi smo imali bilo kakve novosti...z:) ja jos uvjek cekam na odgovor,od njih,nakon sto sam im poslala,to sto su trazili,sada probam,da sam mirna i samo cekami i cekam i cekam...daj boze da se i to zavrsi,pa cemo onda na search,za jeftinije avionske karte.Puno pozdrava
 
Cao ste :)
Evo i mene zauzet sam nesto ovih dana, spremam i IELTS, imam test 18. Februara...
@Sayu, Calgary je super koliko cujem sto se tice plata...
@Windy, mislim da mozes da postavis link, trebalo bi bar da je dozvoljeno...
Cekanje, cekanje, cekanje :)
 
Poslednja izmena:
Evo i mene z:) u kasnim satima,Zmaja,Windy,ima li neko info o tome,da mi kaze,dali se ide na intervju,kao sto je moj slucaj,tj.aplicirano za spouse vizu....nego Zmaja,a zasto ti spremas IELTS? Zar nisi i ti aplicirao za spouse vizu,pa zar se i na taj internacionalni english test mora ici,dok apliciras za ovaj tip vize??Nisam znala, Malo me zbunjujes!! Ja sam mislila,kad emigriras,sa porodicom,svi skupa,to je ok,jedan od bracnog para,mora polagati IELTS,ali kada te bracni drug sponzorise,tj;spouse viza,mislila sam da se ne ide na taj test,ili na intervju...dali sam u pravu ili ne???Molim vas popravite me,ako grjesim
Pozdrav
 

Back
Top