Quantcast

101 Biblijska Kontradiktornost

Danilos

Početnik
Poruka
8
Ja bih krenuo od pocetka. Knjiga postanja. U 6. danu je covek stvorio bića zemaljska, i coveka po svom liku. Kao musko i zensko. A zatim, posle sedmog dana kad je video da je sve dobro, stvara muskarca od zemlje. I zatim zenu od njegovog rebra. Kad je u stvari, onda stvorio coveka?

Glasnik.

Elita
Poruka
22.185
Ja bih krenuo od pocetka. Knjiga postanja. U 6. danu je covek stvorio bića zemaljska, i coveka po svom liku. Kao musko i zensko. A zatim, posle sedmog dana kad je video da je sve dobro, stvara muskarca od zemlje. I zatim zenu od njegovog rebra. Kad je u stvari, onda stvorio coveka?
Ne.
Sasvim je jednostavno.
Ti ocekujes komplicirano objasnjenje pa ne kapiras jednostavno.
Zbog predpostavke koju imas, ne vidis odgovor.
Tako su jevreji stvorili svoje predpostavke o Mesiji, pa nisu videli one iz biblije.

Imas dva puta opis.
Prvo ukratko stvaranje a onda neke detalje tacnije opisane kako su stvoreni itd.

Da ti docaram.

Iz mat si dobio 2
Iz fizickig 3
Iz Geografije 4
Iz Engleskog 5
Iz Istorije 3
Iz Hemije 2.

E sada opis.
Iz fizickog sam dobio 3.
Povredio sam to i to pa nisam mogao da ucestvujem na to i to, vec samo budem prisutan.
A iz mat 2, mesto 1, zbog loseg vladanja na casovima.
Iz istotije 3 jer me ucitelj ne voli...

Danilos

Početnik
Poruka
8
Ne.
Sasvim je jednostavno.
Tako su jevreji stvorili svoje predpostavke o Mesiji, pa nisu videli one iz biblije.

Imas dva puta opis.
Prvo ukratko stvaranje a onda neke detalje tacnije opisane kako su stvoreni itd.

Da ti docaram.

Iz mat si dobio 2
Iz fizickig 3
Iz Geografije 4
Iz Engleskog 5
Iz Istorije 3
Iz Hemije 2.

E sada opis.
Iz fizickog sam dobio 3.
Povredio sam to i to pa nisam mogao da ucestvujem na to i to, vec samo budem prisutan.
Nisi procitao dobro sta sam napisao
Ne.
Sasvim je jednostavno.

Imas dva puta opis.

Da ti docaram.

Iz mat si dobio 2
Iz fizickig 3
Iz Geografije 4
Iz Engleskog 5
Iz Istorije 3
Iz Hemije 2.

E sada opis.
Iz fizickog sam dobio 3.
Hvala ti na pojednostavljenom odgovoru, koji bih nazvao banalnim. Pricamo o nelogicnostima u Bibliji, ako se usuđujemo uopste da to uopste cinimo. Razumom coveka. Tacno je da na dva mesta govori o stvaranju coveka. Ali u prvom opisu, covek je stavljen u kontekst stvaranja drugih zivih bica. Da gospodari njima. I coveka je kao sva druga ziva bica, stvorio kao musko i zensko. Da se takođe kao i druga ziva bica mnozi na zemlji. E sad, prica o tome kako je muskarca napravio od zemlje, a zenu od rebra se ne uklapa. Zasto? Zato sto kod prvog opisa ne vidi da Bog dvoumi oko stvaranja oko čoveka kao muskarca i žene. Dok u daljem tekstu Biblije On stvara muskarca, pa tek naknadno vidi da je bolje da ima zenu. Mislim da je prica o stvaranju muskarca od zemlje i zene od njegovog rebra, naknadno dodata u Bibliju. Svataš li sada.

hm337

Aktivan član
Poruka
1.123
Nisi procitao dobro sta sam napisao

Hvala ti na pojednostavljenom odgovoru, koji bih nazvao banalnim. Pricamo o nelogicnostima u Bibliji, ako se usuđujemo uopste da to uopste cinimo. Razumom coveka. Tacno je da na dva mesta govori o stvaranju coveka. Ali u prvom opisu, covek je stavljen u kontekst stvaranja drugih zivih bica. Da gospodari njima. I coveka je kao sva druga ziva bica, stvorio kao musko i zensko. Da se takođe kao i druga ziva bica mnozi na zemlji. E sad, prica o tome kako je muskarca napravio od zemlje, a zenu od rebra se ne uklapa. Zasto? Zato sto kod prvog opisa ne vidi da Bog dvoumi oko stvaranja oko čoveka kao muskarca i žene. Dok u daljem tekstu Biblije On stvara muskarca, pa tek naknadno vidi da je bolje da ima zenu. Mislim da je prica o stvaranju muskarca od zemlje i zene od njegovog rebra, naknadno dodata u Bibliju. Svataš li sada.
noje isti ni redosled stvaranja životinja i ljudi...u prvoj priči prvo su kreirane životinje pa ljudi, a u priči iza toga Adam je bio sam pa je Bog da mu ublaži samoću stvorio prvo životinje pa onda i Evu

vcbccbc vcbcvb

Ističe se
Poruka
2.106
Mislim da je prica o stvaranju muskarca od zemlje i zene od njegovog rebra, naknadno dodata u Bibliju. Svataš li sada.
nego sta nego naknadno, jer imamo 2 izvestaja o stvaranju, a naknadno smo saznali da
Determinacija pola čoveka

Odnos polova 1:1

U kariotipu čoveka nalazi se par hromozoma označenih kao polni hromozomi ili gonozomi, jer sadrže gene za determinaciju (lat. determinare = odrediti) i funkciju pola.

Ženski pol je homogametan i stvara samo jedan tip jajnih ćelija (prema tome koji polni hromozom imaju), ćelije sa X hromozomom.

Muški pol je heterogametan i stvara dva tipa gameta:

• X-spermatozoide i
  • Y-spermatozoide.
Ja Adam imam XY, X mi je rebro, a Y glava. Moja zena Eva je dobila od mog X, pa ona ima samo XX, A JA SAM SVOJU GLAVU, tj pamet zadrzao samo za sebe. Odatle mnoge izreke o zenskoj pameti, Ja Adam sam kriv za sve.