10 Bozjih zapovesti danas

GREH JE UBITI- ZA UBISTVO SE IDE U PAKAO- UBITI JE LOSE- ZABRANJENO JE UBIJATI - LOSE JE UBIJATI
sta je od ovog zapovest mozda samo zabranjeno je ubijati ostalo su samo poruke.
A o tome zasto BOG zpoveda i da li mora da zapoveda nekom drugom prilikom.
JEVREJSKI BOG ,MUSLIMANSKI BOG,NEZNAM-CIJI BOG
Ajde da gledamo na BOGA kao pojam(moze cak i iz ugla ateiste)
BOG je BOG(makar i kao pojam) i nije ni moje ni tvoje da mu odredjujemo sta ce da radi.
Jednostavno ciji god daje mozemu se.
Zamka u koju svi upadaju kad diskutuju o BOGU jesto ga smatraju sebi ravnim.
A staje nauka.Ko god se bavionekom naukom malo ozbiljnije zna da je to samo traganje
za istinom , a BOG bi tu mogao biti susta ISTINA.
Ikoja je razlika izmedju modernog razgovora sa psihologom i ispovesti.
 
Mladen_VR:
Cini mi se da jedna zapovest kaze i da ne trazimo idola. Pa danas svako dete na ulici obozava Bekama, Ronalda, Del Pjera, Dzimija Hendriksa, Ce Gevaru...


To je zato sto danas deca rastu vise uz tv i kompjuter i pre svega para tako da nema ni vremena da procita bibliju ili da poseti crkvu,a takve generacije mogu samo unistiti svet. :cry:
 
Anonymous:
To je zato sto danas deca rastu vise uz tv i kompjuter i pre svega para tako da nema ni vremena da procita bibliju ili da poseti crkvu,a takve generacije mogu samo unistiti svet. :cry:
Svakako, čim dete igra "Mortal Koombat" ono mora da želi da uništi svet. A ono koje ide i pet puta klanja Alahu, i u 16-oj se raznese eksplozivom pobivši desetoro oko sebe, ono je miroljubivo. Iz koje si ti priče, gost?
 
cancel:
GREH JE UBITI- ZA UBISTVO SE IDE U PAKAO- UBITI JE LOSE- ZABRANJENO JE UBIJATI - LOSE JE UBIJATI
sta je od ovog zapovest mozda samo zabranjeno je ubijati ostalo su samo poruke.
A o tome zasto BOG zpoveda i da li mora da zapoveda nekom drugom prilikom.
JEVREJSKI BOG ,MUSLIMANSKI BOG,NEZNAM-CIJI BOG
Ajde da gledamo na BOGA kao pojam(moze cak i iz ugla ateiste)
BOG je BOG(makar i kao pojam) i nije ni moje ni tvoje da mu odredjujemo sta ce da radi.
Jednostavno ciji god daje mozemu se.
Zamka u koju svi upadaju kad diskutuju o BOGU jesto ga smatraju sebi ravnim.
A staje nauka.Ko god se bavionekom naukom malo ozbiljnije zna da je to samo traganje
za istinom , a BOG bi tu mogao biti susta ISTINA.
Ikoja je razlika izmedju modernog razgovora sa psihologom i ispovesti.
...Kazes da je greh ubiti(slazem se)ali kakav to primer imamo u bibliji kad tamo Boza pobi onoliki narod i to samo zato sto je gresio a ne NE VEROVAO a sta bi sa onim drugim obrazom? :lol:
 
Kastor:
cancel:
GREH JE UBITI- ZA UBISTVO SE IDE U PAKAO- UBITI JE LOSE- ZABRANJENO JE UBIJATI - LOSE JE UBIJATI
sta je od ovog zapovest mozda samo zabranjeno je ubijati ostalo su samo poruke.
A o tome zasto BOG zpoveda i da li mora da zapoveda nekom drugom prilikom.
JEVREJSKI BOG ,MUSLIMANSKI BOG,NEZNAM-CIJI BOG
Ajde da gledamo na BOGA kao pojam(moze cak i iz ugla ateiste)
BOG je BOG(makar i kao pojam) i nije ni moje ni tvoje da mu odredjujemo sta ce da radi.
Jednostavno ciji god daje mozemu se.
Zamka u koju svi upadaju kad diskutuju o BOGU jesto ga smatraju sebi ravnim.
A staje nauka.Ko god se bavionekom naukom malo ozbiljnije zna da je to samo traganje
za istinom , a BOG bi tu mogao biti susta ISTINA.
Ikoja je razlika izmedju modernog razgovora sa psihologom i ispovesti.
...Kazes da je greh ubiti(slazem se)ali kakav to primer imamo u bibliji kad tamo Boza pobi onoliki narod i to samo zato sto je gresio a ne NE VEROVAO a sta bi sa onim drugim obrazom? :lol:

Bog je sa Avarmom/Abrahamom sklopio savez i dao mu obećanje, koje se prenelo (do Isusa!) na njegove potomce. Jevreji su bili mali narod i oko njega su bili mnogo jači (Egipčani, Vavilonci, Asirci, Medo-Perzijci). Bog jih je želio/morao zaštititi pred paganizmom i čak istrebljenjem.

Nije znači Bog ubio zbog svojeg zla ili zabave nego strogo u višu svrhu (da se rodi Isus i omogući SVIMA da povrate većni život)...
 
Sad sam prosla malo kroz teme. Pa ovo je strasno, svi se isvadjase. Nice nam je poludeo -eno ga tamo besni na neku zensku, ovamo Aljonu napadose za sve politicke propuste...
Ovde mi se cini malo pouzdanije drustvo.... nema covek gde da svrati a da nema svadja.
Aljona, valjda ces procitati - poslala sam ti mail ali se vratio. Onda lepo javi se ti meni na bonastra@eunet.yu
Cao svima... kazu da je Mars najblize Zemlji u zadnjih ???.ooo godina i pravi dar-mar medju ljudima i dogadjajima.
 
KASTORE, jesi li citao Kolakovskog - Razovori sa djavolom?
E tamo ces naci oduska svim svojim sumanjama... ja sam to uradila pa sam onda pocela iz pocetka. Valjaces se od smeha.. recimo, opisuje jerihonsko cudo pa se pita sto je Gospod Bog namucio trubace kad vec moze da cini cuda i daje tri odgovora -(improvizujem, inace stil mu je sjajan) 1- da ismeje popove iz trubackog orkestra.. 2- voli da slusa vojne marseve, i izgleda da mu nije dosta do dana dansnjeg i 3 - voli da se sali -ipak je on jedan Bogovski momak Pa daje naravoucenije posle analize svake price - sve je lucidno i podstice uveliko na razmisljanja o povezivanju stvari na drugi nacin. Onda imas razgovor Boga i djavola na nebu u jednom baru... ko ima vise vernika itd...
Volela bih da procitas... ako vec nisi
 

Back
Top