Rovarenje iznutra kroz istoriju i sta mozemo nauciti

Poruka
21.521
Kako je posle 1 000 godina propalo Rimsko ( zapadno ) carstvo..... racunam period i kraljevine i republike

Pa tako sto su Germani naseljavani unutar samog carstva u svojstvu federata.

Znaci nije Rim srusen ni 410. ni 455. nego je Odoakar iznutra sve razjebao.

Hajmo sad malo blize. Kako su Siptari de fakto uzeli Kosovo? Ne, nije to uradila OVK. Nego su se Siptari naseljavali decenijama i vekovima, pa polako preko autonomije, rezolucije UN, pa eto ih stigose do polu-nezavisnosti.

Sta mislite zasto Izrael gradi one kuce u palestinskim oblastima..?

Naravno ne kazem da je sve u demografiji jer da je tako Katalonci bi odavno imali drzavu, moras se nekad i pobuniti, dici na oruzije. ali idealno bi bilo kada bi spojili i jedno i drugo.

Evo svedoci smo da se vecina proteranih muslimana vratila u RS. Zvornik, Srebrenica, Bijeljina, su puni muslimana. A ima ih podosta i u Banja Luci.

Moje je pitanje zasto se Srbi ne vracaju u Drvar, Glamoc, Grahovo, Kupres, Sanski Most, Tuzlu, Mostar, Sarajevo pogotovo, na Kosovo i Metohiju, u Hrvatsku. Zasto se tako odricemo tih teritorija?

Ok. Znam odgovor sta cete reci. Tamo nema posla, perspektive i buducnosti i jos vaznije preziru Srbe ko je lud da ode da zivi na Kosovo....

Ali to je po meni GRESKA! Zasto mi kao narod nemamo tu svest da se na svom licnom primeru izborimo za neki opsti cilj.

Evo ja kada zavrsim fakultet bi bio spreman da odem da radim u Kosovskoj Mitrovici a ako bi znao da ce samnom jos 10 000 ili jos bolje 100 000 Srba otici u Prizren otisao bih i tamo.

To kazem ja koji sam 100 posto i po ocevoj i majcinoj liniji Srbijanac, Sumadinac, Beogradjanin. A oni koji su proterani treba prvi to da urade, to je po meni njihova duznost pa onda mi zajedno sa njima.
 
Pa tako sto su Germani naseljavani unutar samog carstva u svojstvu federata.

Znaci nije Rim srusen ni 410. ni 455. nego je Odoakar iznutra sve razjebao.

Hajmo sad malo blize. Kako su Siptari de fakto uzeli Kosovo? Ne, nije to uradila OVK. Nego su se Siptari naseljavali decenijama i vekovima, pa polako preko autonomije, rezolucije UN, pa eto ih stigose do polu-nezavisnosti.

Закључак је да Срби превише онанишу?
 
Apsurdno je govoriti kako su Šiptari naseljavali postepeno vekovima Kosovo. Srpska država pratkično nije ni postojala vekovima. U novijoj istoriji Srbija ne drži Kosovo ni 100 godina, a u tom kratkom periodu realno nikad nije imala punu kontrolu.
Moje lično mišljenje je da je ceo mit oko Kosova odveo Srbe na pogrešan put i drži ceo narod kao taoce. Čitava ideja srpstva je trebala biti fokusirana na Vojvodinu i cela Srbija je trebala biti uređena pod uticajem vojvođanskih Srba jer je taj deo bio daleko ispred ostalih što se tiče kulture, pismenosti itd. Znači, ovo je samo moje lično mišljenje i ništa više.

Što se tiče onog dela o naseljavanju teritorija.... stvar je jednostavna, Srba nema dovoljno. I ono što ima beži za Nemačku. Svi narodi pa i Srbi odlaze tamo gde misle da će bolje živeti. Niko nije lud da živi negde u sred neke nedođije gde je sneg preko glave zimi.
Ničija nije dužnost da ide bilo gde po naređenju, svako je slobodan da ode gde hoće.
 
Moje lično mišljenje je da je ceo mit oko Kosova odveo Srbe na pogrešan put i drži ceo narod kao taoce.

Jedini mit o Kosovu je da Siptari polazu pravo na citavu teritoriju koja je prethodno ogranicena administrativno kao upravna jedinica u Srbiji--poput opstine.

Dakle, u onom momentu kad Siptari odluce da zele van Srbije, oni nemaju pravo da odvuku citavu administrativnu jedinicu van Srbije. A i da postoji takvo pravo po nekim demokratskim principima i standardima gdje svaka grupa moze da odvaja teritorije, sto nije zakon, u tom slucaju oni imaju pravo samo na one dijelove gdje su vecina u kontinuitetu. A te granice se tacno mogu odrediti ili ratom ili dogovorom.
Posto je u ovom slucaju ratna podjela bila zabranjena, dosli su stranci i zabranili Srbiji da ratno postize dogovor oko granica, a verbalni dogovor jos nije postignut, sadasnje granice su nelegalne i neligitmne ako su van Srbije.


STO SE TICE OP

Tu dolazimo do demografije, i teorije demokratije da svaka grupa ima pravo na drzavu. Po teoriji demokratije, potrebno je pobiti, protjerati, prekrstiti protivnicko stanovnistvo da bi imao drzavu. Pitanje se moze postaviti ne samo za Kosovo, nego i za Njemacku i Rusiju. Zasto Srbi nisu vecina pa da polazu pravo po teoriji demokratskih standarda na sve te teritorije.


Odgovor je, nisu tamo vecina jer nisu vojno sposobni za to, nisu imali vojne kapacitete da osvoje, pobiju i protjeraju drugo stanovnistvo i nasele teritorije. A protivnici imaju. I to je tako ne samo sto se tice Kosova, nego i Hrvatske, Bugarske, Grcke, Italije, Rusije, Amerike.

A drugo, Srbi su forsirali kraljeve, a ne demokratske drzave u stvaranju. Posto su demokratske drzave kriminalne kao sto vidis, demokratija je kriminal, Srbi se nisu bavili kriminalom pri stvaranju drzave kao osnovnom tezom drzavnosti--protjerivanjem, ubijanjem, i prekrstavanjem protivnickih naroda. Nego je kralj vodio drzavu, cuvao svo stanovnistvo koje je mogao.
 
Poslednja izmena:

Back
Top