DOKAZI O BOGU

Ali zlo nije odsustvo dobra...

Зло је одсуство добра. Св. Апостол Павле то објашњава у једној од својих посланица објашњавајући одакле грех.
Па каже да грех није постојао док није дошао закон који је указао да је нешто грех. И објашњава да је закон сила греха. Али будући да је закон омогућио појаву греха који је убио човека и омогућио да се овај духовно роди. То закон није лош већ већ чињеница да је закон преко греха учинио да се Павле духовно роди, то закон није лош него јје кроз рођење оправдан и зато је свет.
Тако из зло нас тера да тражимо решења и да се духовно родимо. Јер лоша осећања која се јављају када имамо зле мисли нам указују да нешто погрешно радимо.
Јер Телесни болови служе да нас упозоре да да радимо нешто што нас повређује. Тако и душевни болови( гнев, бес, љутња, патња, страх, ) служе да нас упозоре да повређујемо своју душу .
Тражећи решења како да не повређујемо себе духовно ми почињемо да откривамо своје грешке и да их исправљамо изграђујући своју личност на тај начин.
У будући да зло води човека ка добру то ни само зло није више зло већ је део добра.
Ко има уши нек чује
Пс. Ово шта написах може да послужи и као пример шта значи разумети Св. Писмо а шта значи схватити писмо.
 
Poslednja izmena:
Зло је одсуство добра. Св. Апостол Павле то објашњава у једној од својих посланица објашњавајући одакле грех.
Па каже да грех није постојао док није дошао закон који је указао да је нешто грех. И објашњава да је закон сила греха. Али будући да је закон омогућио појаву греха који је убио човека и омогућио да се овај духовно роди. То закон није лош већ већ чињеница да је закон преко греха учинио да се Павле духовно роди, то закон није лош него јје кроз рођење оправдан и зато је свет.
Тако из зло нас тера да тражимо решења и да се духовно родимо. Јер лоша осећања која се јављају када имамо зле мисли нам указују да нешто погрешно радимо.
Јер Телесни болови служе да нас упозоре да да радимо нешто што нас повређује. Тако и душевни болови( гнев, бес, љутња, патња, страх, ) служе да нас упозоре да повређујемо своју душу .
Тражећи решења како да не повређујемо себе духовно ми почињемо да откривамо своје грешке и да их исправљамо изграђујући своју личност на тај начин.
У будући да зло води човека ка добру то ни само зло није више зло већ је део добра.
Ко има уши нек чује
Пс. Ово шта написах може да послужи и као пример шта значи разумети Св. Писмо а шта значи схватити писмо.

Ne bih hteo da ti protivurecim ali greh nije odsustvo dobra.

Postoje mnogi gresni ljudi koji su dobri.

Ili ne verujuci koji ne cine zlo, cak cine i dobro.

Po bibliji greh je krsenje Bozjeg zakona.

A plata za greh je smrt.

´Sto znaci da Bozji zakon oduvek postoji...
 
Ne bih hteo da ti protivurecim ali greh nije odsustvo dobra.

Postoje mnogi gresni ljudi koji su dobri.

Ili ne verujuci koji ne cine zlo, cak cine i dobro.

Po bibliji greh je krsenje Bozjeg zakona.

A plata za greh je smrt.

´Sto znaci da Bozji zakon oduvek postoji...

Христос правдајући прељубницу и разбојника јасно указује да грех није у делима већ у мислима које им предходе. Тако он каже да ко погледа туђу жену са жељом већ је у свом срцу учинио прељубу. А шта је срце? срце је средиште наших мисли, наш фокус. Оне мисли које најчешће мислимо оне су нам у срцу, заузимају средишњи део нашег ума. Христос каже: тамо где је ваше благо тамо ће бити и ваше срце. Па ако је моје богатство материјално и моје ће мисли бити тамо окренуте а ако је моје благо духовно онда ће мој ум бити тамо окренут.
Закон је грех поставио у дела и осуђује дела као грешна, док Христос измешта грех у свет мисли, у наш ум. Он каже: не судите да вам се неби судило..
Јер мржња, љутња, гнев, бес. страхови су производ нашег суда и одраз су мржње према ближњима.
А људи убијају из страха, мржње, љутње, гнева, зависти ..Сва та осећања су прозвод нашег суда о људима тако је зло произашло из нашег суда.
Па када Христос каже да је сидити грех како ти онда кажеш да да грех није одсуство добра кад Христос указује да јесте
Видиш ли шта значи схватити Писмо и Разумети Писмо
 
Poslednja izmena:
Христос правдајући прељубницу и разбојника јасно указује да грех није у делима већ у мислима које им предходе. Тако он каже да ко погледа туђу жену са жељом већ је у свом срцу учинио прељубу. А шта је срце? срце је средиште наших мисли, наш фокус. Оне мисли које најчешће мислимо оне су нам у срцу, заузимају средишњи део нашег ума. Христос каже: тамо где је ваше благо тамо ће бити и ваше срце. Па ако је моје богатство материјално и моје ће мисли бити тамо окренуте а ако је моје благо духовно онда ће мој ум бити тамо окренут.
Закон је грех поставио у дела и осуђује дела као грешна, док Христос измешта грех у свет мисли, у наш ум. Он каже: не судите да вам се неби судило..
Јер мржња, љутња, гнев, бес. страхови су производ нашег суда и одраз су мржње према ближњима.
А људи убијају из страха, мржње, љутње, гнева, зависти ..Сва та осећања су прозвод нашег суда о људима тако је зло произашло из нашег суда.
Па када Христос каже да је сидити грех како ти онда кажеш да да грех није одсуство добра кад Христос указује да јесте
Видиш ли шта значи схватити Писмо и Разумети Писмо


Isus tu kaze iako ne ucnis delo a pomislis, greh je.
Naravno da je i delo greh.

Prvo pomislis pa ucinis delo.
 
Isus tu kaze iako ne ucnis delo a pomislis, greh je.
Naravno da je i delo greh.

Prvo pomislis pa ucinis delo.

Човек спрема срце али је од Господа шта ће језик говорити Приче 16.1
Шта нам овај стих говори? Дух који нам је од Господа дат твори дела,
Колико пута смо хтели да урадимо нешто добро па то испадне лоше. Бог нам не суди за оно што је испало лоше него нас правда јер смо хтели добро. А дешава се да ми хоћемо да урадимо лоше а да испадне добрро, Неће нас оправдати то што је испало добро него ће нас осудити наше зле мисли. Неко чини милостињу да га људи виде да га хвале у томе а у мислима је пун завити и мржње према ономе коме чини милост. Хоће ли га дело оправдати пред оним који види сваку нашу помисао?
Писмо каже да се ни једно тело неће делима правдати. Па ако се делима не можемо оправдати како онда по делима можемо бити криви.
Јер ако смо пожурили да жедноме дамо воде па смо се оклизнули и испала нам чаша, хоће ли нас окривити наш неуспех или ће нас оправдати намера да учинимо добро.
Бог који зна све наше намере не гледа на то шта смо учинили већ гледа на то шта смо намеравали да учинимо.
Ми као умови радимо умна дела и по тим ће нам се делима судити а не по делима која смо телом починили јер ми не покрећемо тело већ дух који нам је дат.
 
Човек спрема срце али је од Господа шта ће језик говорити Приче 16.1
Шта нам овај стих говори? Дух који нам је од Господа дат твори дела,
Колико пута смо хтели да урадимо нешто добро па то испадне лоше. Бог нам не суди за оно што је испало лоше него нас правда јер смо хтели добро. А дешава се да ми хоћемо да урадимо лоше а да испадне добрро, Неће нас оправдати то што је испало добро него ће нас осудити наше зле мисли. Неко чини милостињу да га људи виде да га хвале у томе а у мислима је пун завити и мржње према ономе коме чини милост. Хоће ли га дело оправдати пред оним који види сваку нашу помисао?
Писмо каже да се ни једно тело неће делима правдати. Па ако се делима не можемо оправдати како онда по делима можемо бити криви.
Јер ако смо пожурили да жедноме дамо воде па смо се оклизнули и испала нам чаша, хоће ли нас окривити наш неуспех или ће нас оправдати намера да учинимо добро.
Бог који зна све наше намере не гледа на то шта смо учинили већ гледа на то шта смо намеравали да учинимо.
Ми као умови радимо умна дела и по тим ће нам се делима судити а не по делима која смо телом починили јер ми не покрећемо тело већ дух који нам је дат.

Stvar je u tome da Duh sveti cini kroz nas dela.
Ako cinimo lose, znaci da nismo predani.
Taga D svveti ne moze da radi kroz nas i krivi smo.
Odbacili smo Bozju silu koja nam stoji na raspolaganju da pobedimo greh u sebi i zivimo pravedno.

Znaci izabrali smo greh.
 
Mozemo da zivimo pravedno i dobro i bez tog boga, vere i religije uopste
Наравно да можеш.
И нешто не видим да ти ико намеће да мораш да верујеш у Бога. Јер, ако ти намеће, ја стајем на твоју страну и браним твоје право да ти се не намеће било шта.

А зашто ти убеђујеш вернике да нема Бога?
 
A sta ce biti sa onima koji su uradili losa dela kao npr placene ubice, pedofili itd

Човек чинећи оно штоје лоше према ближњима квари свој ум. Јер док смишљамо шта да урадимо ми у нашем уму умножавамо зле мисли.
А пошто је квалитет нашег живота ослоњен на наш доживљај ( онако ми је како се осећам ) то зле мисли кваре наш доживљај живота и испуњавају га гневом бесом мржњом...Нестаје радости у нашем животу а ми хе знамо да плаћамо данак својим лоошим намаерама, Писмо каже: У дела руку својих заплешће се безбожник. Безбожник, онај који чини зло , чинећи зло квари свој ум и сам себе осуђује на патњу. Окружен златом он ће патити. Тражиће утеху у телесним задовољствима али се утешити неће , Непопслушан и бахат родиће децу која ће бити иста као он и варатићему за сво зло што је учинио другима. На крај света човек да оде од себе не може да побегне зато треба водити разуна шта радимо и мислимо јер то одређује каква ће бити наша судбина.
 
Poslednja izmena:
Stvar je u tome da Duh sveti cini kroz nas dela.
Ako cinimo lose, znaci da nismo predani.
Taga D svveti ne moze da radi kroz nas i krivi smo.
Odbacili smo Bozju silu koja nam stoji na raspolaganju da pobedimo greh u sebi i zivimo pravedno.

Znaci izabrali smo greh.

Од тога какве су нам мисли зависи који ће дух одређивати наша дела, Са мислима долазе и иосећања, а знамо да се ми понашамо онако како се осећамо.
Значи ако наше мисли доносе страх , гнев , бес Тада сигурно неће Свети Дух да управља нашим понашањем, А ко смо прожети љубављу и радошћу која са њом долази онда можемо бити сигурни да ће наше понашање водити СВ, Дух.
Ми Божију силу одбацујемо увек када се љутимо на ближње, када беснимо на љих, када се гневимо, када страхујемо, и патимо.
Када таквим мислима посвећујемо пажњу ми смо стали на страну греха и Св. Дух не може да делује кроз нас већ се предајемо у руке демонима и бесовима.
 
Poslednja izmena:
E sad jbga......ne ide da verujes "na silu" :(

Neko te tera?

Наравно да можеш.
И нешто не видим да ти ико намеће да мораш да верујеш у Бога. Јер, ако ти намеће, ја стајем на твоју страну и браним твоје право да ти се не намеће било шта.

А зашто ти убеђујеш вернике да нема Бога?
 
Од тога какве су нам мисли зависи који ће дух одређивати наша дела, Са мислима долазе и иосећања, а знамо да се ми понашамо онако како се осећамо.
Значи ако наше мисли доносе страх , гнев , бес Тада сигурно неће Свети Дух да управља нашим понашањем, А ко смо прожети љубављу и радошћу која са њом долази онда можемо бити сигурни да ће наше понашање водити СВ, Дух.
Ми Божију силу одбацујемо увек када се љутимо на ближње, када беснимо на љих, када се гневимо, када страхујемо, и патимо.
Када таквим мислима посвећујемо пажњу ми смо стали на страну греха и Св. Дух не може да делује кроз нас већ се предајемо у руке демонима и бесовима.

Sa mislima ne dolaze osećanja, osećanja se javljaju ranije, a mislima prenosimo reakciju na naša osećanja. Ali mi mislima možemo uticati da reakcije na osećanja izgube ili dobiju snagu.

Drugim rečima, emocije su prebrze da ih možemo kontrolisati, ali pošto možemo kontrolisati naše misli preko njih možemo kontrolisati reakciju na emocije.
Potrebno je samo da smo svesni svojih misli.
 
Isus tu kaze iako ne ucnis delo a pomislis, greh je.
Naravno da je i delo greh.

Prvo pomislis pa ucinis delo.

Павле каже да су дела била још пре постања света,
4:3 Jer mi koji verovasmo ulazimo u pokoj, kao što reče: Zato se zakleh u gnevu svom da neće ući u pokoj moj, ako su dela i bila gotova od postanja sveta.
Zato mi nismo krivi za dela.
Зато је Христос преузео одговорност на себе и иззнео наше грехе на крст.
Јер сва дела су смишљена у Божијем уму још пре постања. Зато нам се не суди по делима већ по мислима јер смо ми као ћелије Божанског ума учествовали у креирању свега.
 
Sa mislima ne dolaze osećanja, osećanja se javljaju ranije, a mislima prenosimo reakciju na naša osećanja. Ali mi mislima možemo uticati da reakcije na osećanja izgube ili dobiju snagu.

Drugim rečima, emocije su prebrze da ih možemo kontrolisati, ali pošto možemo kontrolisati naše misli preko njih možemo kontrolisati reakciju na emocije.
Potrebno je samo da smo svesni svojih misli.

Не можеш осетити страх ако немаш мисао која те плаши. Човек који се плаши висине,, плаши се иако се није попео. Кренеш по мраку у 24 сата и видећеш одакле долази страх. У мраку нема ништа а ми се плашимо. Чега се плашимо? па мисли које нам се врте по глави.
Други човек нема зле мисли и чуди се зашто се ти плашиш. Човек се не плаши онога шта ће да буде јер и не зна шта ће да буде, Плаши се онога шта он мисли да ће да буде.
Осећање гнева , беса, љутње, љубави, све је повезано са нашим мислима, са тим како судимо о догађајима, људима, околностима
 
Занимљиво, опет се сложисмо.
Кад погледаш, осим тебе, овде је већина атеиста на нивоу обданишта и препуцавања "није то твоја иглацка, него моја". Кад такви немају високо мишљење, признаћеш, заиста није важно. Али кад разуман човек с којим може да се дискутује и разговара без вређања и испољавања ниских побуда, да своје мишљење, онда то мишљење треба да се поштује и да се о њему дискутује. Не морамо да се сложимо, али можемо културно рећи да се не слажемо.
Свако добро

Ovo "zanimljivo" mi nekako zvuči kao "pa zar je moguće":D. Ali nije nemoguće da ja kao ateista normalno diskutujem sa vernikom ako je vernik upravo onakav kakav, po mom mišljenju, treba da bude, a to znači bez preterivanja i verovanja u nemoguće (vidiš da se popravljam, izbegao sam da kažem one problematične reči:D), i takve vernike treba poštovati..
I da ti kažem, moja velika prijateljica (pazi samo je iskrena prijateljica) kaže da bi me menjala za mnoge vernike, u figurativnom smislu, naravno, i mogu ti reći da me to veoma raduje. Kaže mi i da se često seti mene na tim jutarnjim crkvenim službama, a ja je pitam je li ti to hoćeš da me preobratiš, a? I eto obostranog smeha.
 

Back
Top