Bitno je očima nevidljivo

Ako imaš razvijenu intuiciju i ako možeš da osetiš raspoloženja drugih ljudi,
kako možeš biti slab i kako možeš da ne prepoznaš lošu nameru kod drugih?
Šta je uopšte slabost?

može, naravno.
ako nemaš jako razumevanje.
što reče neko, opasno je samo ako ne znaš šta ti se dešava.

...

nešto što sam prepisivao kad sam se ranije intenzivnije zanimao za to.
da pojasnim, tonal bi možda mogao biti ono što nazivamo razumom, nagual je sve što ne spada u to...
ne znam kako to baš precizno da objasnim, nagual - možda nešto što se ne može tačno definisati, sve što ne spada pod racio...
ako nije tačno ili ako neko ume bolje da objasni, neka me slobodno ispravi.

...

Naš razum je sitničav i uvek je u sukobu s telom.
Trijumf čoveka od Znanja leži u tome, sto ih je objedinio.

“ Kad god si u svetu Tonala, tad treba da budes besprekoran Tonal; tad nema vremena za IRACIONALNO trućanje.
Ali, kad si u svetu Naguala, tad isto tako treba da budes besprekoran; tad nema vremena za RACIONALNO baljezganje.Za ratnika, njegova odluka predstavlja KAPIJU izmedju ta dva sveta.
Ona se iza njega potpuno zatvara kad podje bilo kojim od ta dva puta.”199

Niko ne zeli niti trazi odumiranje racionalnosti Tonala. 200

Bez duge pripreme, niko nije sposoban da PREŽIVI namerni susret sa Nagualom.
Godine su potrebne da bi se Tonal pripremio za jedan takav susret.

“…Cilj ratnikovog vezbanja nije u tome da nauci kako da opcinjava ili zacarava, vec da pripremi svoj Tonal da ne uprska. Krajnje tezak zadatak. Ratnik mora da bude besprekoran I sasvim ČIST, pre nego sto moze I da pomisli da se uverava u postojanje Naguala.”200

“ Ostrvo Tonala se mora ocistiti I odrzavati. To je za ratnika jedina alternativa. Čisto ostrvo ne pruza otpor; kao da na njemu nema niceg.”201

“Iznenadni STRAH uvek sužava Tonal…problem je ne dozvoliti Tonalu da se suzi toliko da nestane…veoma vazna stvar za ratnika je da tacno zna kad da dozvoli svom Tonalu da se suzi a kad to da prekine…to je veliko umece…ratnik se djavolski mora boriti da suzi svoj Tonal; pa ipak, upravo u trenutku kad se Tonal suzava, ratnik mora svu svoju borbu okrenuti u tom pravcu da istog casa zaustavi to suzavanje.”203

“Jedino je vazno da se ratnikov Tonal mora upoznati sa drugim ALTERNATIVAMA.” 204

„PRIČE O MOĆI“

Kastaneda
 
Poslednja izmena:
Kaze "boji se da pokaze osjecanja" - kome? Ako mi je vise stalo do moje snage, onda cu se druziti sa ljudima koji doprinose mojoj snazi, a oni nece cekati da pokazujem slabosti, nego ce preko svijesti i pitanja doznati da li smo jaki ili slabi tamo gdje zelimo da priznamo da smo slabi. Prijatelj ne ceka da nam iznudi priznanje, nego on nudi snagu bez ocekivanja neceg zauzvrat. Tako da ko god pita "bojis se da pokazes osjecanja?" nije ni blizu prijatelja i zasluzuje samarcinu da se okrene tri puta oko ose.
 
Mozes osjetiti raspolozenje usled nedostataka, ali neki i nemaju druga raspolozenja. I onda paraziti zahtijevaju paznju, ili ce poceti da strajkuju, kao da odbijanje radjanja i odgajanja djece nije vec generalni strajk.
Muškarci već vekovima odbijaju da učestvuju u rađanju i odgajanju dece,
ali ja ih zbog toga ne bih nazvala parazitima. Zaboravili su samo svoju
ulogu.

Čast izuzecima. A ima ih u veoma malom procentu i od strane ''muškarčina''
su nazivani pogrdnim imenima.

- - - - - - - - - -

može, naravno.
ako nemaš jako razumevanje.
što reče neko, opasno je samo ako ne znaš šta ti se dešava.

Onda to nije intuicija i nije empatija, već tripovanje.
 
Da, ispravo je izjednaciti musku i zensku sposobnost radjanja. U kojoj ludnici stanujes?

U Srbiji. :mrgreen:

Mada, ludnica je postala čitava planeta.

Ravnopravnost i jednakost nisu isto. A ti voliš istoriju, pa eto istraži na koji
način su muškarci u davna pradavna vremena učestvovali u stvaranju i
rađanju deteta.

Samo ću ti malo pomoći.
Ne, ovo prvo se ne zove seks.

I neophodno je setiti se jer se muškarci pretvaraju u rasplodne junce
koji se nakon parenja goje i ne služe ničemu.
Vratite svoja prava, pobogu.
 
Učitelji nisu potrebni

pa valjda baš jesu, hari poter, gurđijev, merlin, sve su to neki učitelji-učenici, čak negde i kažu da retko ko može sam; sad da li si izabran pa te prime
ili si dovoljno običan (?) da te prime
ili nisi dovoljno ... pa te izbace :P
valjda tako sebi olakšaš, što imaš učitelja
valjda treba malo posmatrati grupu, principe, da li se nešto drogiraju ili samo nešto misle na početku itd
išla sam pre 10 god. na gurđijeva i nije bilo ništa mnogo čudno, ok čudno je ali ok, mislim da je šteta što nisam probala da nastavim tad nego eto
al vrhunac mistike je bio kad je delio sa 7, pošto sedmine u dec. zapisu imaju permutovane brojeve : )) i ona knjiga kad krene o vodoniku i trt mrt valjda alhemija, na tom nivou 2 god ništa strašno mislim
tamo su mi se dopali plesovi :P kao malo liče na nešto, ali u stvari ne
mada to sve zahteva vreme... da li sam smanjila sebi sad šansu, mislim da mi je to koristilo :think:

to je kao ezoterija, a ima i psihološke škole, koje su kao naučne, građanske, ljudska prava i to, nemaš taj pritisak praćenja, učielja možda... pa se javljaju i neke mešavine po meni je to lujza možda hej

hmm mada onaj iz knjige "parfem", sad je to malo druga tema, on je sve sam (izoštren nos i genije za parfem)

učitelj bi trebalo da te izmešta malo iz zone komfora, što sam sa sobom obično imaš problem
ali ne znam, slušanja, praćenja, hmmm ... probaj s nečim običnim ako nema ovo
:neutral:
 
Poslednja izmena:

Back
Top