Vuk Brankovic,Draskovic pa dokle vise Srbijo?

I u kontekstu Vuka Draškovića, Vučića , sadašnje situacije na Kosovu šta je to bitno?

Da li će se išta promeniti time što reč izdajnik nećemo vezivati za VBrankovića?

Kad sutra potpišu to što će potpisati kako ćeš ih nazvati? Šta će oni biti za tebe?

Kako bi nekome objasnio šta su tačno uradili?

Бранковић ће бити јунак, а Вучић, Дачић и Драшковић ће бити издајници.
 
Бранковић ће бити јунак, а Вучић, Дачић и Драшковић ће бити издајници.

I šta su tačno izdali? Kako su to izdali? Oni će reći da nisu, da su uradili nešto veliko, samo narod to ne razume. A mnogi će reći - pa možda stvarno ni ne razumemo.

Izdaja i izdajnik su široko rabljena reč, uz njih treba da se vezuje nešto što će ih opisati, da bi većina razumela razmere njihovog čina. Sa čime bi ti opisao taj njihov čin, pokazao koliki je to stepen?

Ono kao kad su oni koristili "hiljadugodišnje poplave".
 
Вероватно из мађарских извора. Његов син Ђурађ није могао да учествује у рату против Турака (који се исто водио на територији Косова), па су га Мађари називали издајником.
С временом се то пребацило на његовог оца Вука, а та друга косовска војна помешана с првом, и тако...
Da si u pravu nedaj Boze jer tako i Vucic postace junak nad junacima za buduca pokolenja,

- - - - - - - - - -

I šta su tačno izdali? Kako su to izdali? Oni će reći da nisu, da su uradili nešto veliko, samo narod to ne razume. A mnogi će reći - pa možda stvarno ni ne razumemo.

Izdaja i izdajnik su široko rabljena reč, uz njih treba da se vezuje nešto što će ih opisati, da bi većina razumela razmere njihovog čina. Sa čime bi ti opisao taj njihov čin, pokazao koliki je to stepen?

Ono kao kad su oni koristili "hiljadugodišnje poplave".

Ko sa djavolom tikve sadi guzicom drlja....dakle hteo sam reci da ako ovako nastavis sva njegova greh prelazi i na tebe.

- - - - - - - - - -

Није Бранковић имао где са Косова. Бранковић је био на Косову. Косово поље, на коме се одиграла битка, је био посед јуначког српског сина, Вука Бранковића.

ON JE BIO NAJPROSTIJA IZDAJNICKA KUKAVICA poput ovoga sada.

- - - - - - - - - -

Није лепо лагати.

Стефан Лазаревић је умро од срчаног удара током лова.

Вук Бранковић је умро у турској тамници.

Pa i Milosevic je umro u okupatorskoj tamnici pa da li i to znaci da nije digao ruke od Kosova kao sto jeste?
 
???
Ово горе је тачно. Стефан је стварно умро током лова, од капи. Задње речи су му билe: "По Ђурђа, по Ђурђа!"
А Вук Бранковић је стварно умро у османлијској тамници.


Pa i Milosevic je umro u tamnici neprijatelja pa jel to znaci da nije izdao Kosovo i Metohiju? Ko je povukao hiljade Srpskih vojnika sa Kosovskog boja ako nije on i Milosevic 99?
 
Бранковић није био издајник, већ велики српски витез. Као и његов син Ђурађ.

Бранковићи су велика српска династија.

Pa koje povukao vosku iz boja ajde reci?

- - - - - - - - - -

Ти си учио историју из филма "Бој на Косову"?

- - - - - - - - - -

Зашто је ниси учио из књига?

Mislis knjiga koje je pisao izdajnik Srba?
 
Наведене су и референце и литература. Имаш ли нешто да замериш тексту или ето...као и свака незналица пљујеш по википетији унапред?

Da bi neka istorijska činjenica bila verodostojna u akademskim krugovima mislim da treba da bude potvrdjena iz više izvora ( mislim da je tri minimum)

Članak koji je napisan u delovima koje preporučuješ kao verdostojne činjenice su uzete samo iz jednog izvora iz Istorije Srba Vladimira Ćorovića - ako možeš da navedeš tri izvora koje je naveo Ćorović za ovo što je napisano tada možemo reći da je u akademskom pogledu to blizu potpune istine.
 
Da bi neka istorijska činjenica bila verodostojna u akademskim krugovima mislim da treba da bude potvrdjena iz više izvora ( mislim da je tri minimum)

Članak koji je napisan u delovima koje preporučuješ kao verdostojne činjenice su uzete samo iz jednog izvora iz Istorije Srba Vladimira Ćorovića - ako možeš da navedeš tri izvora koje je naveo Ćorović za ovo što je napisano tada možemo reći da je u akademskom pogledu to blizu potpune istine.

Wikipedac je postao Wikijebac ........hahahahaha....
 
Da bi neka istorijska činjenica bila verodostojna u akademskim krugovima mislim da treba da bude potvrdjena iz više izvora ( mislim da je tri minimum)

Članak koji je napisan u delovima koje preporučuješ kao verdostojne činjenice su uzete samo iz jednog izvora iz Istorije Srba Vladimira Ćorovića - ako možeš da navedeš tri izvora koje je naveo Ćorović za ovo što je napisano tada možemo reći da je u akademskom pogledu to blizu potpune istine.

Контам да верујеш и да је Земља равна.
 
Па зар је морао неко да изда?

Pa nije morao, ali eto kroz generacije je prenošena ta priče , sad što je nadjeno za shodno da nekoga proglase izdajnikom... i što je to tako, stvarno ih ne možemo pitati - što je to vama bilo bitno da nam prenosite priču o izdaju.

Ako imaš neke izvore, možeš da komuniciraš sa onostranim ili si u konekciji sa predcima i mene bi takva informacija zanimala.

- - - - - - - - - -

Контам да верујеш и да је Земља равна.

Naravno, evo idokaza

144759652614431618.jpg


Nije izvor Wiki, ali internet je sasvim validan dokaz
 
Dokle ces vise Srbijo da radjas one Vukove Brankovice,Draskovice koji i danas izjavljuju da de fakto priznamo Kosovo i odreknemo se korena pravoslavlja i poput Srba-hrvata prihvatimo katolicanstvo?Danas je crni Vuk Draskovic potpalio stare reci Lazareve koji je tada rekao da nezna kako cemo opstati ako nemamo zrno a ne zna od cega jer Srbe niko ne razume jer sami sebe unistavaju!!!

Vuk Brankovic nije nista izdao 1389. godine. Zbog jedne kasnije bitke je ostala senka nad njim... a narodu je bilo lako da napakuje krivicu na onog ko je ostao ziv.
Stara Raska je bila prakticno cisto pravoslavna, povucena u kopno i pod uticajem istoka, Zeta je bila pretezno katolicka - gledajuci preko mora na zapad. Posle je Sveti Sava sredio stvar, pa ga crkva tako rado i zivahno hvali.
Dubrovacka republika je bila cisto katolicka... iako se tamo govorio srpski.

Citajte Istoriju Srba od Vladimira Corovica, jedno od najboljih izdanja koje je ovaj narod napravio.

Nas problem je sto nas nema dovoljno. Problem je sto smo politicki kratkovidi do slepi, neslozni, inadzije...

Nismo nestali posle prve velike bitke na Kosovu, necemo ni sada, ali moramo da uradimo pravu stvar: da nas bude dovoljno, da se slozimo, da priznamo da smo izgubili da bismo izvukli pouku i pametniji sutra pobedili. Samo luda glava moze da pokusava isto (a izgubili smo) pa da ocekuje drugaciji rezultat.
 
Vuk Brankovic nije nista izdao 1389. godine. Zbog jedne kasnije bitke je ostala senka nad njim... a narodu je bilo lako da napakuje krivicu na onog ko je ostao ziv.
Stara Raska je bila prakticno cisto pravoslavna, povucena u kopno i pod uticajem istoka, Zeta je bila pretezno katolicka - gledajuci preko mora na zapad. Posle je Sveti Sava sredio stvar, pa ga crkva tako rado i zivahno hvali.
Dubrovacka republika je bila cisto katolicka... iako se tamo govorio srpski.

Citajte Istoriju Srba od Vladimira Corovica, jedno od najboljih izdanja koje je ovaj narod napravio.

Nas problem je sto nas nema dovoljno. Problem je sto smo politicki kratkovidi do slepi, neslozni, inadzije...

Nismo nestali posle prve velike bitke na Kosovu, necemo ni sada, ali moramo da uradimo pravu stvar: da nas bude dovoljno, da se slozimo, da priznamo da smo izgubili da bismo izvukli pouku i pametniji sutra pobedili. Samo luda glava moze da pokusava isto (a izgubili smo) pa da ocekuje drugaciji rezultat.
U ovo ni sam NE verujes ili si pio? Ni u jednoj ozbiljnoj knjizi o Kosovu to ne pise a citao sam desetine tacnije 14.
 

Back
Top