Tajna Srbije je otkrivena

Umri_muski

Legenda
Poruka
55.041
Uvek sam se pitao zasto sve usporeno u Srbiji...cak i kad je uz to usporeno bilo mnogo uzivanja, bilo je mnogo situacija gde je usporeno kvarilo uzivanje, a ne posao ili nesto drugo , vaznije...

I onda mi jedan ludak otkrije sve....

Ja nisam sposoban, a nisam ni vredan, ono sto me ne mrzi, ne mrzi me zato sto donosi pare.
Da brze uradim, ne bih mogao da podnesem ceo dan, ubio bi se od dosade i depresije.
Ovako je bolje, Ako lepo organizujem, tu su pauze od 15 min, pa cigaret pauze od po 10min, pa priprema za obrok, pa malo da odmori covek posle obroka.Kad se pogleda ne mogu u danu da ubacim vise od 2x 15 min obaveza....vec mi je napor ako je to 1h...mora psihicki da se spremim, dokumenta da pripremim, odlazak i dolazak da isplaniram...


Ako pogledate bolje, to jeste slucaj sa skoro svim ljudima na ovim prostorima...
Strah da ne upadaju u neki prazan hod i nesto sto zahteva razmisljanje o necemu...
Odbrambena taktika glupih ja bih to tako nazvao...
Ili lenjih, a lenj koji je dugo lenj, ne moze nesto biti ni inteligentan...

Napokon ,pobeda je vise nego jasna.....Danas se apsolutno ne moze govoriti o brzo obavljenom bilo kakvom poslu ili zabavi ili bilo cemu u Srbiji...
Da je jednostavniji mehanizam, i kazancice na WC solji bi poceli da pune onog trenutka kad sednete na solju....cisto da se ni to ne obavi brze nego sto bi valjalo....(ove sto kenjaju po 1h , zbog suljeva ili zatvora, ne racunam, to je druga prica)...
 
Uvek sam se pitao zasto sve usporeno u Srbiji...cak i kad je uz to usporeno bilo mnogo uzivanja, bilo je mnogo situacija gde je usporeno kvarilo uzivanje, a ne posao ili nesto drugo , vaznije...

I onda mi jedan ludak otkrije sve....

Ja nisam sposoban, a nisam ni vredan, ono sto me ne mrzi, ne mrzi me zato sto donosi pare.
Da brze uradim, ne bih mogao da podnesem ceo dan, ubio bi se od dosade i depresije.
Ovako je bolje, Ako lepo organizujem, tu su pauze od 15 min, pa cigaret pauze od po 10min, pa priprema za obrok, pa malo da odmori covek posle obroka.Kad se pogleda ne mogu u danu da ubacim vise od 2x 15 min obaveza....vec mi je napor ako je to 1h...mora psihicki da se spremim, dokumenta da pripremim, odlazak i dolazak da isplaniram...


Ako pogledate bolje, to jeste slucaj sa skoro svim ljudima na ovim prostorima...
Strah da ne upadaju u neki prazan hod i nesto sto zahteva razmisljanje o necemu...
Odbrambena taktika glupih ja bih to tako nazvao...
Ili lenjih, a lenj koji je dugo lenj, ne moze nesto biti ni inteligentan...

Napokon ,pobeda je vise nego jasna.....Danas se apsolutno ne moze govoriti o brzo obavljenom bilo kakvom poslu ili zabavi ili bilo cemu u Srbiji...
Da je jednostavniji mehanizam, i kazancice na WC solji bi poceli da pune onog trenutka kad sednete na solju....cisto da se ni to ne obavi brze nego sto bi valjalo....(ove sto kenjaju po 1h , zbog suljeva ili zatvora, ne racunam, to je druga prica)...

Tajna je u negativnoj selekciji i odbrani od nje. Kada postavis gluperdu da organizuje posao iritiras ljude da nadju trista razloga da ga miniraju.
Gluperdu postavlja opet glupak, a njega onaj kome je cilj da bude sto gore to bolje. To je u drzavnom sektoru. U privatnom je obrnuta prica ne placas ga dovoljno za ono sto trazis od njega i jos ga ubedjujes kako je to dobro za njega.
Definitivno losi ljudi vladaju, a onaj mali broj casnih izuzetaka pliva medju njima bez talasanja, pa je i on usporen.:)

- - - - - - - - - -

Recimo kada nekoj budalcini kazes da je budalcina i da se skloni da ne smeta

on ti to zapamti i cim oseti da je gotov iskoristi priliku da ti napravi stetu.

Ili riba smrdi iz mulja makar gore bila bistra voda.
 
Neću ni da komentarišem-dali mi opomenu jer sam istakao srpsku zastavu kako ne treba...
Ta opomena nije dovoljna da se pokajem i samo bih još mogao gore reći!
Recimo da me blam i tako da je istaknem...
Uopšte se ne ponosim državom u kojoj živim!:sad2:
 
Tajna je u negativnoj selekciji i odbrani od nje. Kada postavis gluperdu da organizuje posao iritiras ljude da nadju trista razloga da ga miniraju.
Gluperdu postavlja opet glupak, a njega onaj kome je cilj da bude sto gore to bolje. To je u drzavnom sektoru. U privatnom je obrnuta prica ne placas ga dovoljno za ono sto trazis od njega i jos ga ubedjujes kako je to dobro za njega.
Definitivno losi ljudi vladaju, a onaj mali broj casnih izuzetaka pliva medju njima bez talasanja, pa je i on usporen.:)

- - - - - - - - - -

Recimo kada nekoj budalcini kazes da je budalcina i da se skloni da ne smeta

on ti to zapamti i cim oseti da je gotov iskoristi priliku da ti napravi stetu.

Ili riba smrdi iz mulja makar gore bila bistra voda.

Vidis to sam i ja mislio, ali nije bas tako, tu blizu jeste, ali nije tako...
Jer se isto desava i kad nemas negativnu selekciju na nekom podrucju.
Retki momenti, retka podrucja, ali se desi da postoje.
Drugo to sto danas imamo kao logicnije opravdanje zasto je narod bangav.
Ali ja sam pomno pratio i u sredinama gde je neko , na neki nacin ili tim uspostavio pozitivnu selekciju.
Naravno produktivnost je vise nego 3x veca, uz iste nagrade, iste stimulacije, iste uslove, isto sve...
Nemoguce, ne moze se dobiti 300% od onoga sto vec cedim osobu!
Pa moguce, kad se uradi presek na svim poljima, dobija se na kraju crte 300%
Uz manji utrosak vremena za gluposti, jer uz pozitivnu selekciju automatski se selekcionise i bolja organizacija....cak i tutuban pocne da bolje racionalise sa vremenom.

Ali uz sve te pogodnosti i UBRZANJA, ja sam i dalje video teznju za usporenjem, za sabotiranjem na onome sto nije jasan deo selekcije.
Ah da, vazna stvar kod pozitivne selekcije, da je mnogo vise pozitivna nego selekcija...
Znaci kad predje neki procenat efikasnosti sama pozitivna selekcija natera ucesnike da sebe tacno odmere, tako da nema seljober na funkciji direktora, jer ga odmah okruzenje konstruktivnom kritikom spusti dole...
Ali necu da ovo bude tema o pozitivnoj selekciji, koju mislim da ne razumeju ni oni koji misle da je razumeju, jer su je gledali samo usko....samo kao metod da se dobije i izdvoji bolji primerak ili postupak iz grupe losijih....A ne kao ljudski mentalitet fenomen...za to mora malo vise da bude....

U svakom slucaju i tamo sam primecivao cudno ponasanje , neuskladjeno a opet uskladjeno...
Mozda je vazno , a mozda i nije....moje misljenje o hrabrosti je da je ona delimicno stvar vaspitanja , odnosa prema sredini u manjoj meri , a delom i gradjom mozga, tj koliko je dato amigdali i ostalim vaznim tackama mozga mesta u biohemiji mozga...koliko zasipaju mozak svojim dejstvom.
Ustvari ja volim da prilazim svemu kao potencijalu i kao realizaciji i kao procesu realizacije , tri nezavisne tacke stanja , bas zbog ovoga...
Potencijal=genetika, vaspitanje=proces realizacije, a trenutno aktiviranje ili neaktiviranje = realizacija...A konacna cifra i u IQ i u pameti i u hrabrosti je samo funkcija ova tri i mozda jos nesto plus.

Apropo integracije budalcina i nekvalitetnih u sistem....to se mora uzeti uvek....Pa sam bas to i pratio, nekvalitetne u sistemu...
I tu dolazi do izrazaja , covece hodaj malen ispod zvezda , tj samopozicioniranje.
Dakle , vidjao sam glupe ljude za medalju, kojima treba umesto 5 min koliko meni, ili 30 min koliko proseku, njima treba dobrih 6 sati plus da prenoce...
Ali imaju usmerenost iz porodice, ne znam kako je obican covek , otac i nezna majka to napravili, ali imaju usmerenost da naprave sta se moze od cega se ima...
Tako da u konacnom njegova radna sposobnost i primetna inteligencija, tacnije vestina, uopste ne zaostaje, cak je unapredjena u odnosu na prosek.
Jedino sto mi se ne svidja u tom modelu koji redovno srecem je sto im deca misle da su im roditelji glupi....pa su reaktivnija i drskija, ne bezobrazna, ali drskija.
Ali to je posledica dodatnog nevaspitanja dece koja to dobijaju od drugara i medija a da toga nema , bila bi vaspitana isto dobro kao i sami glupaci kojima se divim..
Verujte , raditi sa njima , kad covek zna svoje mesto i sposobnosti i brzinu , nije uopste opterecujuce.

I nemaju gore opisan stav TEME....uopste nemaju, njihov stav je daj sta moze i od cega se moze...starinski...
Ponizno iako nisu vernici...
 
To je zato što nisi dobio dovoljno batina u životu,
te nisi svestan koliko ti je lepo.
:cool:
Tačnije-nisu me tukli uopšte...
Zato sam pust i bandoglav,ali uspešan u svemu i hiper sposoban...
Moja se inteligencija razvijala neosujećeno...
Za mnom su lepa sećanja sem rastanka od dragih mi
ljudi...
A šta ja tu mogu što je u Srbiji običaj da kad god pogrešiš ili ti nešto loše krene,dobro namlatiš decu,
a i onu silu nečistu ako ih
brani...
 
Nego Patak:Nije narod bangav...Bangavost je
šepavost,ai reči za ceo narod...
Stoji neka zatupljenost i nizvodnost većine...Ja to
tumačim time da matematika nije baš omiljen predmet u Srbiji...
Predlog da se uvede kriminalistika u škole bo deca ladno prihvatila...
Mi ,ustvari,smo nacija najtalentovanija u kriminalu...
Prva mesta na takmičenjima bi bila rezervisana za naš talentovani podmladak
...
 
Tačnije-nisu me tukli uopšte...
Zato sam pust i bandoglav,
...

Pa to kažem - zato ti je loše
i zato ti mlatiš oko sebe !

Seoska si lola i to je u tvom kraju najcenjenije, jel' da ?!
Ali kad izađeš na svetsku scenu - vidiš da nešto nije u redu.

Te tetke i strine koje su podržavale tu tvoju bandoglavost u odrastanju
izvajale su te prema modelu u njihovoj glavi.

Sad popij karu ...
 
Pa to kažem - zato ti je loše
i zato ti mlatiš oko sebe !

Seoska si lola i to je u tvom kraju najcenjenije, jel' da ?!
Ali kad izađeš na svetsku scenu - vidiš da nešto nije u redu.

Te tetke i strine koje su podržavale tu tvoju bandoglavost u odrastanju
izvajale su te prema modelu u njihovoj glavi.

Sad popij karu ...
Breši luzeru...Idi na gradilište sa zidarima pametuj...
 
Taj radi za znas sigurno.


Kod nas je stvar crno-bijela, srbi robijaju za crkavicu kod privatnika domaćih i stranih radi se po 200-250h mjesečno, dok u drž. institucijama samo fale da ih priključe na infuzije, recimo agencija za restituciju ja mislim da je ta institucija pre'bala sve ostale, veće leglo nerada i parazita za mojih godina nisam uočio.
 
Poslednja izmena:

Back
Top