Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vidim da treba taj listing penzion i to
Ja nisam nikad radio jer ja treba da donesem da nisam radio ili nista samo preskocim tu stavku
Inace sam sve sto pise pripremio
Osiguranje ako da bog da odobre vizu
Poslodavac ce mi poslati meilom registar sve ostalo imam
Zbog cega odbiju vizu jer se zna od prilike
Ja vec ucim nemacki ali necu imati sertifikat imam izjavu da cu kod mame da bude i overeno sve
 
Kolko znam i kolko sam video.
Ujutru se preda pasos za viziranje i moze da se pokupi u 14:30h istog dana.

Hvala na odgovoru :D

- - - - - - - - - -

Vidim da treba taj listing penzion i to
Ja nisam nikad radio jer ja treba da donesem da nisam radio ili nista samo preskocim tu stavku
Inace sam sve sto pise pripremio
Osiguranje ako da bog da odobre vizu
Poslodavac ce mi poslati meilom registar sve ostalo imam
Zbog cega odbiju vizu jer se zna od prilike
Ja vec ucim nemacki ali necu imati sertifikat imam izjavu da cu kod mame da bude i overeno sve

Ako nisi nikad radio onda ne mozes to ni doneti :) mene je na salteru pitala jel imam taj listing, rekla sam da nisam nikad radila i to je to :)
 
Najgori smo kao nacija mi Srbi sto se tice jedan drugom da pomognemo ubedljivo,a jos smo gori vani,i zato je najbolje ko vec ide za Svabiju neka radi direktno za Nemca i onda nece imati problema,jer bicemu sve placeno u cent svaka minuta i bice postovan kao radnik i covek,najbolja opcija bezite od nasih i ljudi sa ovih prostora i bice sve ok i uspecete u Svabiji 100% provereno.

Slazem se s tobom u potpunosti, kao sto ti rece provereno!!!
 
Moj listing je bio od Februara 2018, a na termin sam isao 22.05. i nista nije rekla.
Bilo joj samo vazno da ima da ne moraju oni da proveravaju.

E vazi....pa ja spremio papire na vreme misleci da ce ici onako kako su rekli a vidi ovo sad sve ce da mi istekne pa cu da placam i cekam ponovo....potvrda da nisi osudjivan vazi pola god.od kad je izvadis ako se nevaram?
 
E vazi....pa ja spremio papire na vreme misleci da ce ici onako kako su rekli a vidi ovo sad sve ce da mi istekne pa cu da placam i cekam ponovo....potvrda da nisi osudjivan vazi pola god.od kad je izvadis ako se nevaram?

Nije ti potrebna potvrda da nisi osudjivan, to ne traze u ambasadi.
Ne znam koji si NOKS, ali drzi se informatora.
Sve sto ima navedeno u informatoru to ti je potrebno da prikupis i predas u ambasadi.
 
Vozaci sa slovenackim Spricevalom koji se prijavljujete za Bavarsku i BW pazite se. Uz to sto coveku nije dobar ugovor bio (falili su mu nedeljni sati rada)
dobio je i ovu primedbu
33618698_1702905579744760_8304339053730332672_o.jpg


Ovaj covek je imao spricevalo.
Sto znaci da necete dobiti sa spricevalom vizu, za te dve regije SIGURNO, za ostale NE ZNAM.


Jedini nacin da sa spricevalom dobijete vizu je da vam poslodavac pismeno posalje overenu izjavu da cete zavrsiti tu obuku u Nemackoj.
 
Poslednja izmena:
Pet meseci cekanja danas, ja odustajem, koga bre ovi Nemaci Zaj...pa nismo mi budale, ja odoh u neku drugu zemlju kao vozac mogu naci posla gde pozelim,a i plate su iste ako ne i vece nego u Nemackoj.
Rasturaju nas samo tako,ja jednom iso na viziranje kaze ona teta meni orginal diplomu donesi,do tad upste nisu trazili,to je sistem detasman bio,posle par dana donesem ja njoj dipomu ona kaze ne treba imas vizu,ma stvarno sve izmisljaju da nas potcene,a u svakom segmentu od najobicnijeg radnika pa do fakultetskog obrazovanog smo bolji strucnjaci od njih,bio sam tamo i video sam da smo genijalci za njih,nego namerno nekakva pravila uvode da manipulisu snama.proservaju se,sramota covece, ma oni Bugari veze nemaju nista ne znaju a snjima drugcije postupaju,strasno.
 
Rasturaju nas samo tako,ja jednom iso na viziranje kaze ona teta meni orginal diplomu donesi,do tad upste nisu trazili,to je sistem detasman bio,posle par dana donesem ja njoj dipomu ona kaze ne treba imas vizu,ma stvarno sve izmisljaju da nas potcene,a u svakom segmentu od najobicnijeg radnika pa do fakultetskog obrazovanog smo bolji strucnjaci od njih,bio sam tamo i video sam da smo genijalci za njih,nego namerno nekakva pravila uvode da manipulisu snama.proservaju se,sramota covece, ma oni Bugari veze nemaju nista ne znaju a snjima drugcije postupaju,strasno.

Slazem se s tobom, a sad da pojasnim to jos malo bolje pogotovo onima koji putuju prvi put u inostranstvo, a takvih je nazalost najvise. Kada su nam 2010-te godine ukinuli vize do tada 80% stanovnistva Srbije starosti do 30 godina nikad nije izaslo van granica Srbije, a ta grupacija i starosno doba predstvlja buducnost jedne nacije, jednog naroda. Slusate svakodnevno kroz medije kako nas omalovazavaju, kako ovde niko ne radi, kako smo svi bezvredni, kako nista ne znamo, kako ispade da samo JEDAN covek u ovoj drzavi kao radi nesto. Kada odete uvericete se sami koliko ste superiorniji i ineligentniji od vasih vrsnjaka. koliko brze razmisljate i reagujete u odnosu na njih iako su oni za te godine dok ste vi bili u izlolaciji i pod sankcijama tri puta obisli zemljinu kuglu i pricaju tri strana jezika, vi ste bili uskraceni za ono sto Demokratija nudi pod broj jedan, a to je sloboda kretanja, zanimljivo ali istinito da smo duze bili pod tim sankcijama za vreme Demokratije, nego dok smo bili pod vladavinom Milosevica. Mi smo ponosan narod iako kao sto rekoh nastoje da nas omalove i ponize na svaki moguci nacin, budite na to spremni, jer ce te se sa tim susretati verovali ili ne. Pogotovo na to neka pripaze ovi koji putuju sa "plavim kartama" u pocetku ce ih primiti sa osmehom, dok iz vas ne iscede sve ono sto im treba, a to je vase znanje. Cuvajte vase znanje, sto ga vise budete cuvali za sebe, duze ce te opstati.
Oprostite ako sam ovaj put bio malo opsirniji, ali verujem da ce nekome ovo znaciti. Veliki Pozdrav za Sve vas koji vec mesecima cekate i koji ce te cekati jos tu famoznu vizu :)
 
Vidim da treba taj listing penzion i to
Ja nisam nikad radio jer ja treba da donesem da nisam radio ili nista samo preskocim tu stavku
Inace sam sve sto pise pripremio
Osiguranje ako da bog da odobre vizu
Poslodavac ce mi poslati meilom registar sve ostalo imam
Zbog cega odbiju vizu jer se zna od prilike
Ja vec ucim nemacki ali necu imati sertifikat imam izjavu da cu kod mame da bude i overeno sve

Sto ne polozis Telc npr? Imas vremena svakako dok cekas. Mislim da je jezik jako bitna stavka.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top