Cuvaj se GAZDA UJEDA!!!

klinac u ulici je uzeo dobrmana i uvek kada sam mu prišla da ga pomazim a on nesrećnik se obraduje, bio štene... vlasnik mu kaže napadni je i sl. gluposti .. no nije nikada...
završilo se tako što je pas jednom izašao iz boksa, ušao u kuću i ujeo vlasnika dok je ručao ...
mislim, svojom glupošću je upropastio divnog psa ...



moji psi su savršeno dobri i nisu agresivni ... jedan je blesav a jedan debeo ...da li ličimo? :shock: :lol: 8-)
e da, nismo besni ...
 
То је веома опасно, Гигуле, поготово кад је у питању један тако оштар пас као што је доберман. Али, ништа ме више не може изненадити. Овде никад није мањкало лудака, тако да се уопште не чудим.
 
Imam dva sarplaninca koji su u dvoristu prilicno agresivni, onako sami po sebi imaju taj urodjeni nagon da cuvaju, plus su dresirani da cuvaju...Na ulici su mirni dok ih neko ne dira...Sa muzjakom sam vise radila, tako da njega opusteno vodim i bez povodnika, ali mi je i pored toga uvek u blizini kad ima drugih ljudi i pasa (da uvek mogu da reagujem u nepredvidjenim situacijama)...zenku uvek vodim na povodniku (jer je za nju poslusnost misaona imenica :lol:...mojom greskom, jer nisam radila sa njom :wink: ). U principu imam poverenja u njih, znam da ne bi napali iz cista mira, ali nemam poverenja u druge ljude i pse, tako da sam uvek spremna na svakakve situacije...kojih je na zalost bilo...
 
Da nazalost.LJudi nisu edukovani,misle obicna dzukela, a sa druge strane mi vlasnici nismo dovoljno savesni pa setamo pse bez korpe ali...Obicno setam pse van naselja i to kasno nocu ali ima izuzetaka i na takvim mestima,pa mi je kuja koja je bila bez povodnika, jer tu nema nikog bar sam tako mislio izujedala coveka dok ja nisam stigao.Jednom bilo vise nikad.
 
Ja ne razumem ljude koji vaspitavaju pse da budu agresivni??? Meni je to isto, kao kad bi svoje dete vaspitavao da ujeda svu ostalu decu, da bi sebe zaštitilo.
Ja mog psa ne vaspitavam, ne teram je u kaznu ... ona ima potpunu slobodu da se ponaša kako ona želi. Umiljata je i divna. Nema nikakve frustracije. Ne plaši se ljudi, niti se ljudi plaše nje. Retko laje (sem kad želi da privuče pažnju na sebe).
Nekako mi je taj odnos izmedju nas ukućana i nje skroz cool.
 
I ja sam posedovala psa (velika, jaka rasa) kojem je u genima bila "zapisana" AGRESIVNOST. Tačnije, sav njegov rod je pokazao agresiju na ovaj ili onaj način, s tim što sam ja mog psa obuzdala jakom dresurom popraćenu jakom ljubavlju i ... uspelo je. To su mi i rekli odgajivači odakle se on iznedrio. U suštini sve zavisi od gazde, njegovog odnosa prema psu i eventualno, rase. Sa nekima moraš oštro, a sa nekima možeš opušteno, mada vaspitanja nikad naodmet. Za nedaj Bože!
 
Bilo bi lepo da postoji obavezna obuka, osnove dresure i neka vrsta psiho testa pa lepo polazes i dobijes dozvolu da posedujes psa rase koja je po prirodi agresivna i opasna. Ne znam zasto se ljudi odlucuju za takve rase. Nekada je to stvar mode, nekada im se dopada kako taj pas izgleda, ne znam, ali cini mi se da je krajnje neozbiljno uzeti psa koji moze da ubije a ne biti potpuni poznavalac.Ne znam, mozda kinolosko drustvo i ima neku vrstu obuke, ali vecina vlasnika uopste ne razmislja o tome. U komsiluku imam manijaka koji je strah i trepet u komsiluku, jer sa sobom vodi vucjaka koji kolje sve na sta naidje, od pasa i macaka, preko par zena kojima je naneo ozbiljne povrede i nikom nista. Sunjam se po parkicu ako izvodim psa u vreme kada su oni napolju, nastojeci da ih izbegnem u sirokom luku. Mog psa je dva puta klao i dok je moj otac pokusavao da ih razdvoji, vlasnik je sedeo zavaljen na klupi i gledao. I tako vec godinama, i nikom nista.
 
imam ja resenje za takve... sto rece jedan ortak pre neki dan - oduvek sam zeleo nekog da ubijem, a da mi ne moze niko nista... ima neke logike u tiraniji, al ljudi se osile...
mene je jednom napao sarplaninac, tj mene i moju pekinezerku, izleteo je iz zajednickog dvorista u kom zive ti psi bez gazdarice. ona dolazi preko dana da ih nahrani i zakljucava kapiju kada ode, medjutim komsije, koje imaju firmu ne daju da se kapija zakljucava, pa je kad ona ode otkljucaju.. tad je kapija ostala otvorena i desilo se to sto se desilo.. srecom, pa nije bilo nisa ozbiljno, samo jedan pas je izasao, koga sam je toliko isprebijala, pa je verovatno zato i pustio mog psa..
zanimljivo je bilo sto su ljudi oko nas prolaziili kao da se nista ne desava.. STRASNO! niko ni prstom da mrdne, a ulica puna ljudi... ja klinka, vristim i bijem ovoga.. sva sreca pa onaj drugi nije izasao.. posle toga sam htela da odem i da ubijem te pse, majke mi.. ali njihova gazdarica nas je zvala, nasla je nas broj i izvinjavala se mnogo, mnogo i objasnjavala nam o cemu se tu u stvari radi.. da nije ona kriva itd..onda sam iskulirala, zeni je stvarno bilo krivo, ali mi i dalje nije jasno zasto je ta kapija bila otvorena.. totalni idioti..
 
Zanimljiva tema. Oduvek smo imali problema sa komšijama i njihovim dobermanima, i onim prethodnim i ovim sad koji je čak pokupio i neke titule... Jednom je čak i policija morala da interveniše i otad prelaze na drugu ulicu kad nas vide (čuj, dobermana sklanjaju od mešanca pekinezera! :hahaha:) ali i dalje njihov pas reži na Gizma a oni nas gledju popreko. A to, da vlasnik ujeda, pa dođe mi nekad da izujedam i drugog psa i njegovog vlasnika! :kletva: Moj pas stvarno mrzi samo dobermane i mužjake kokera a i to zbog trauma koje vuče od ovih kretena i još jednog lovačkog škarta od kokera. INače nikad ne napada, ne uleće u tuču bez razloga, ljude uglavnom izbegava... Sve u svemu, da drugi ljudi i drugi psi u kraju nisu takvi kakvi jesu, smela bih mirne duše da ga pustim da sam prošeta. Ali ne smem, moram da budem s njim, spremna da režim i ujedam jer on, onako mali, sve i da hoće, ne može da se odbrani. Ostali članovi moje familije manje više ali zbog Milice i Gizma bih bila u stanju da ubijem bez griže savesti!
 
Zanimljiva tema. Oduvek smo imali problema sa komšijama i njihovim dobermanima, i onim prethodnim i ovim sad koji je čak pokupio i neke titule... Jednom je čak i policija morala da interveniše i otad prelaze na drugu ulicu kad nas vide (čuj, dobermana sklanjaju od mešanca pekinezera! :hahaha:) ali i dalje njihov pas reži na Gizma a oni nas gledju popreko. A to, da vlasnik ujeda, pa dođe mi nekad da izujedam i drugog psa i njegovog vlasnika! :kletva: Moj pas stvarno mrzi samo dobermane i mužjake kokera a i to zbog trauma koje vuče od ovih kretena i još jednog lovačkog škarta od kokera. INače nikad ne napada, ne uleće u tuču bez razloga, ljude uglavnom izbegava... Sve u svemu, da drugi ljudi i drugi psi u kraju nisu takvi kakvi jesu, smela bih mirne duše da ga pustim da sam prošeta. Ali ne smem, moram da budem s njim, spremna da režim i ujedam jer on, onako mali, sve i da hoće, ne može da se odbrani. Ostali članovi moje familije manje više ali zbog Milice i Gizma bih bila u stanju da ubijem bez griže savesti!
ovo je razlog zasto se ja u setnji sklanjam od vlasnika malih pasaz:mrgreen:
 
ovo je razlog zasto se ja u setnji sklanjam od vlasnika malih pasaz:mrgreen:

Ma nemoj! :P A ja kažem da on nikog ne dira prvi! Tebi svaka čast ali stvarno ima masa slučajeva gde se vlasnici nisu dovoljno potrudili da suzbiju urođenu agresivnost svog psa ili je nešto krenulo naopako pa je pas postao agresivan... A to da smo mi svi zaštitnički nastrojeni prema svojim ljubimcima, nije ništa neobično! Pa mimi's dad je hteo da ide da otruje onog NLT što nam je zaklao prethodnu macu a kukao je na nju da po ceo dan samo spava, da neće ni da se igra... Ma jedva sam ga sprečila da to uradi ali znam da će kad-tad da se osveti vlasniku tog psa.
 
Bas skoro sam imala jednu zalosno smesnu situaciju...U ranu zoru sam izlazila da izvedem svoju patuljastu pudlu napolje i dok smo izlazile iza coska se pojavio boxer, ona se uplasila i pocela da laje na njega, naravno sve hodajuci unazadz:D U to su dotrcale dve lutalice i pocele takodje da laju na njega. Zena sa boxerom je prosla, ja vratila psa kuci i krenula na fax. Na putu do stanice srecem zenu sa boxerom koja pocinje pricu:"Znate nesto sam razmisljala, te lutalice su postale agresivne od kad ste ima napravili kucice bla bla" . Ja krenem zeni da objasnjavam da je to normalno jer podrzavaju drugaricu(moju pudlu) a i boxer je bio na njihovoj teritoriji koju su oni branili itd" i dok sam to pricala usput mazim boxera a vidim zena se nervira oko toga sto pricam i u jednom trenutku boxer skace na mene sa sve otvorenim ustima i hvala me za ruku, sreca da sam se na vreme izmakla unazad jer pas definitivno nije imao nameru da se igra samnom. Ja u soku a zena kao da se nista nije desilo nastavlja dalje iznervirano da prica, ja kazem:"Vas pas je skocio na mene i pokusao da me ujede!", i na to dobijam odgovor:"Pa normalno, kad shvata da ga vas pas ugrozava":eek::eek::eek::eek::eek::eek:
 
Ja definitivno ujedam, za razliku od mog psa koji sve manje-vise pokusava da resi tako sto se povlaci, osim ako je u pitanju dominantni muzjak koji hoce da se obracuna sa njim.
Ali ujedam samo bezobrazne i bahate ljude, sa svima ostalima mogu da se sporazumem.
 
Secam se samo svog besa kad mi je ona babuskera sutnula Leu zbog svoje pudlice, ali bukvalno jer su krenule jedna prema drugoj da se onjuse! Da sam ja tada bila tu, a ne moja sestra koja nije ni reagovala, ja bi babu tukla, majki mi...uh sad sam se iznervirala!
Ja stvarno imam poverenja u svoje pse, bar sto se ljudi tice i znam da nikog ne bi napali, jedino sto je Snupi dominantan pa prema muzjacima jako agresivan!
I sad, lik koji ima boksera i uvek ga seta pustenog, stojim i ne verujem, lik prolazi pored dvorista i ker kod kapije i izaziva ovog mog, i to milion puta.
Posto je lik lud, ja necu da se kacim sa njim, ali sam sigurna da ako se budu sreli, bice svasta, ja tu necu biti kriva, a ni moj pas, al znajuci svog psa, procice kao i onaj sar-pei, ne daj Boze...
 
Gizmo se danas išunjao ispod kapije i otišao u šetnju, Sreća da ga je Milica odmah videla i dotrčala da mi kaže pa smo otišle po njega sa sve povodnikom. Uh, atrakcije! NJih dvoje se nadvlače oko povodnika, kao vodi ona njega! Prolaznici su svi bili u fazonu :zaljubljena: ali ne znam šta bi mu se desilo samom da ga nismo odmah pokupile s obzirom da je masa ljudi išla na posao ili s posla, onda smena u školama... Baš je bila gužva.
 
s obzirom da nikad nisam imala potrebu da branim svog psa od nekog drugog,oko toga se uopste ne nerviram. Al ujedam kad neko bespotrebno dize frku i napada mene ili mog psa zbog neceg sto nije istina.

Pre par meseci me je jedna zena napala kako je moj pas izujedao njenog sar peja i jos mi pokazivala neke oziljke,isla zamnom po ulici i vikala ko neka ludaca,dok se nisam okrenula i rekla joj, ako se ne skloni za 10 sekundi da ce da lete i ona i njen pas. I naravno,kasnije se ispostavilo da to nije bio Dzipsi. Ili jedna zenturaca koja je podigla svog napuljskog mastifa (majke mi je uspela da ga podigne) i vristala da sklonim psa. Boze,stvarno ima ludih ljudi...

Ajde dobro,da sad ne pricam o vlasnicima malih pasa,oni imaju razlog. Ali i oni nekad uspeju posteno da me iznerviraju pametnim komentarima.
 

Back
Top