međuljudski odnosi na poslu

kameleon65

Gost
Poruka
49
Pozdrav svima!
Radim na poslu gdje odnosi sa kolegama nisu dobri. Protekle četiri godine sve su bile samo ne bajne. Bila sam izložena raznim vrijeđanjima, omalovažavanima i sl i sve istrpila zbog posla koji mi je trebao. Situacija se donekle smirila, međutim. U, hajde da kažemo, sektoru gdje ja radim smo nas tri. Dvije moje kolegice nikako se ne slažu, dok ja pokušavam da balansiram između njih kako znam i umijem. Kad god treba ja ih mijenjam ako nisu na poslu a one mene teško da hoće. Sad je došlo pitanje godišnjih odmora i opet se ne mogu dogovoriti. Umjesto da smo sve tri sjele i dogovorile se ja sam prvo od jedne saznala da će na odnor u osmom, pa mi je to onda i druga rekla,a i ja sam planirala u osmom. Naime, jedna od njih dvije prošle godine radila je sama i ove godine neće, što je logično. Ova druga se kapricira i mislila je da ću i ja na godišnji u osmom, kao što sam planirala, pa bi se stvorio problem. Kad sam joj rekla da ću zarad mira u kući na odmor u sedmom mjesecu i da je šef rekao da se moramo dogovoriti, poludila je. Tako bih ja bila sama u osmom a njih dvije radile u sedmom.Ovoj drugoj cilj je po svaku cijenu da njena "kolegica" radi sama, pa sad i ona hoće odmor u sedmom. Na taj način bi ovu prisilila da opet radi sama... Više sam poludila od njih dvije i njihovog "prepucavanja" preko mojih leđa. Šta da radim?
 
Menjajte šefa.
Dobar šef to ne bi dozvolio u svojoj službi.

Šala, na stranu, stvarno sve zavisi od rukovodioca.
Ali, i on ima šefa, pa ako njegova služba ne radi dobro...


Drugo, bitnije pojam uvrede na poslu,
bilo kakve, čak i verbalne,
prvo se usmeno požali rukovodiocu,
pa ako ne reaguje, pismeno,
ali samo preko arhive, sa zavodnim brojem.
Posle više nema rekla-kazala.
 
Tako ti je danas svugdje.............Ako mozete najbolje je da se vas 3 dogovorite,a ako nemozete obratite se sefu..............Danas je zakon vlastiti biznis pa makar imala i manje od prosjecne plate,jer kako god da se postavis prema ljudima uvijek ces nekom biti na meti...........
 
Šefa boli briga. On po svaku cijenu hoće da se mi dogovorimo, iako zna da od tog nema ništa

Imala sam i ja slicnu situaciju.I onda sam sefu predlozila jednu mogucnost...........Medjutim umjesto da tako ucini,iskoristio je moju ideju a mene otpustio..............Ali nije mi toliko ni zao.........Bili su to zaista teski uslovi rada...........Zelim ti da uspijes pronaci pravo rjesenje.................
 
Pozdrav svima!
Radim na poslu gdje odnosi sa kolegama nisu dobri. Protekle četiri godine sve su bile samo ne bajne. Bila sam izložena raznim vrijeđanjima, omalovažavanima i sl i sve istrpila zbog posla koji mi je trebao. Situacija se donekle smirila, međutim. U, hajde da kažemo, sektoru gdje ja radim smo nas tri. Dvije moje kolegice nikako se ne slažu, dok ja pokušavam da balansiram između njih kako znam i umijem. Kad god treba ja ih mijenjam ako nisu na poslu a one mene teško da hoće. Sad je došlo pitanje godišnjih odmora i opet se ne mogu dogovoriti. Umjesto da smo sve tri sjele i dogovorile se ja sam prvo od jedne saznala da će na odnor u osmom, pa mi je to onda i druga rekla,a i ja sam planirala u osmom. Naime, jedna od njih dvije prošle godine radila je sama i ove godine neće, što je logično. Ova druga se kapricira i mislila je da ću i ja na godišnji u osmom, kao što sam planirala, pa bi se stvorio problem. Kad sam joj rekla da ću zarad mira u kući na odmor u sedmom mjesecu i da je šef rekao da se moramo dogovoriti, poludila je. Tako bih ja bila sama u osmom a njih dvije radile u sedmom.Ovoj drugoj cilj je po svaku cijenu da njena "kolegica" radi sama, pa sad i ona hoće odmor u sedmom. Na taj način bi ovu prisilila da opet radi sama... Više sam poludila od njih dvije i njihovog "prepucavanja" preko mojih leđa. Šta da radim?
Ako se ponasas kao krpa, bices tretirana kao krpa. Menjaj ponasanje, pa ce te drugacije tretirati. Sama si odgovorna i nema tog sefa koji ce moci da se izbori za tvoj status dok se ti sama ne preispitas i promenis.

- - - - - - - - - -

Šefa boli briga. On po svaku cijenu hoće da se mi dogovorimo, iako zna da od tog nema ništa
da li postoji neki razlog zbog kog si inferiorna u odnosu na koleginice? da li ti nesto zavisi od njih dve?
 
Poslednja izmena:

Back
Top