Dinosaurusi vs Biblija

Више ни сам не знам. Негде око 60.

Ta tvoja vera sa mnogo bogova je još nelogičnija, a ti ovde dolaziš da govoriš protiv hrišćanstva, opasan si ti neki anti-hrišćanin, ali ajde, razumeo bih to da ti religija nije tako bajna, i hrišćanska je bajna, ali tvoja još bajnija. U kol'ko bogova veruješ? :hahaha:

- - - - - - - - - -

Njemački paleontolozi su pronašli što vjeruju da je najočuvaniji skelet dinosaurusa ikada pronađen u Evropi. Nekih 98% fosila koji je pronađen u sjevernoj državi Bavariji je netaknut, i uskoro će se moći pogledati neko vrijeme u Minhenu.
Otkriće mladog, neimenovanog dinosauruskog fosila je rijedak slučaj, ali u srijedu istraživači u sjevernoj Njemačkoj su otkrili gotovo savršenog.
thumbnail.php

Dobro i?

Da ja pitam tebe, jesu li ljudi i dinosaurusi živeli u isto vreme? Ili ti smatraš kao neki vernici da oni uopšte nisu postojali...
 
Ta tvoja vera sa mnogo bogova je još nelogičnija, a ti ovde dolaziš da govoriš protiv hrišćanstva, opasan si ti neki anti-hrišćanin, ali ajde, razumeo bih to da ti religija nije tako bajna, i hrišćanska je bajna, ali tvoja još bajnija. U kol'ko bogova veruješ? :hahaha:

- - - - - - - - - -



Dobro i?

Da ja pitam tebe, jesu li ljudi i dinosaurusi živeli u isto vreme? Ili ti smatraš kao neki vernici da oni uopšte nisu postojali...

Наравно да јесу. Доказа колико волиш само што су их људи све до пре 200 године звали змајеви.
 
Наравно да јесу. Доказа колико волиш само што су их људи све до пре 200 године звали змајеви.

Ja sam Čeda Jovanović i meni se priviđaju zmajevi! :hahaha::zcepanje::zcepanje::hahaha:

- - - - - - - - - -

Наравно да јесу. Доказа колико волиш само што су их људи све до пре 200 године звали змајеви.

Daj ti meni te dokaze i ja ću biti srećan, da mi nećeš neke hrišćanske davati? Pa zar ti nisi iz nekakve asatru religije, kako već... ta religija je još bajnija.
 
Ja sam Čeda Jovanović i meni se priviđaju zmajevi! :hahaha::zcepanje::zcepanje::hahaha:

- - - - - - - - - -



Daj ti meni te dokaze i ja ću biti srećan, da mi nećeš neke hrišćanske davati? Pa zar ti nisi iz nekakve asatru religije, kako već... ta religija je još bajnija.

У свим културама се помињу змајеви. Тако су људи звали диносаурусе. Цртежа и рељефа колико волиш.
 
Poslednja izmena:
Da, shvatio sam, pominju se ali pod nekom drugim imenom. Eto, tu sam pogrešio, ali ipak ne menjaju se stvari.

.

Behemoth je bio najveće od svih Božijih stvorenja, gigant čiji je rep bio nalik kedrovom drvetu (Jov 40:15ff).

ryannel_24-1252.jpg


-----
Nadji opis danasnje zivotinje koja ima Rep dugacak i debeo kao Kedrovo drvo...
Dakle eto dokaza da ljudi i dinusaurusi su nekada ziveli zajedno,pise u Bibliji.
 
Behemoth je bio najveće od svih Božijih stvorenja, gigant čiji je rep bio nalik kedrovom drvetu (Jov 40:15ff).

ryannel_24-1252.jpg


-----
Nadji opis danasnje zivotinje koja ima Rep dugacak i debeo kao Kedrovo drvo...
Dakle eto dokaza da ljudi i dinusaurusi su nekada ziveli zajedno,pise u Bibliji.

Pazi, ovo si ti meni napisao "Kao dodatak suštinskoj količini antropskih i istorijskih dokaza za istovremeno postojanje ljudi i dinosaurusa, postoje i drugi fižički dokazi, kao fosilni ostaci otisaka ljudskih stopala i stopala dinosaurusa nađenih zajedno u severnoj Americi i Zapadno-centralnoj Aziji." Ovo što si ti napisao su kreacionističke podvale, kojima se služe uglavnom Američki kreacionisti, a ima tu i našeg Miroljuba.
To što si naveo za Ameriku je verovatno ovaj slučaj :arrow: "U Teksasu, blizu mesta Paluksi, nađeni su tragovi dinosaurusa neposredno pored tragova čoveka. Ovo dokazuje da su ljudi i dinosaurusi živeli u isto vreme!"
Odgovor na ovu glupost: Paluksi tragovi se sastoje od niza tragova teropoda, troprstih dinosaurusa čiji su potomci preživeli do danas u obliku ptica. Pored ovih tragova, nalazi se nekoliko tragova koje je erozija proširila, i koji na prvi pogled liče na tragove gigantskog čoveka.
Prva grupa koja je ispitala ovaj nalaz je bila, ironično, grupa kreacionista sa Loma Linda univerziteta (tim su činili Berni Njufeld, Lionard Brend, i Art Èedvik). S obzirom da su poznavali osnove geologije, ova trojica, iako kreacionisti, zaključili su da to nisu “ljudski tragovi”, već da je reč o udubljenjima koje je izazvala erozija. Takođe, za nekoliko tragova se ispostavilo da su isklesani od strane lokalnih farmera, koji su tada zarađivali novac od turista što su dolazili da vide tragove.
Paluksi tragovi su ušli u žižu kreacionističke javnosti nakon što ih je posetio čuveni kreacionista Karl Bou (Carl Bough), početkom osamdesetih. Bou je ne samo ustvrdio da su tragovi sasvim sigurno ljudski, već je u njihovoj blizini našao i dva fosilizovana “ljudska zuba”, fosilizovani “prst”, i još mnogo dodatnih tragova za koje ni prethodne ekspedicije nisu znale.
Nakon njegovih izjava, kreacionisti su požurili da objave knjige i filmove o Paluksi tragovima kao čvrstim dokazima koegzistencije ljudi i dinosaurusa. Među najznačajnijima, Pol Tejlor je objavio film pod nazivom “Stope u kamenu”, a Džon Moris je znatno popularizovao knjigu zasnovanu na ovim tragovima koju je ranije napisao njegov otac, Henri Moris (“The Genesis Flood”). U nekim kreacionističkim knjigama su se čak pojavile i falsifikovane slike savršenih otisaka ljudske noge (sa svih pet prstiju, vidljivim oblikom stopala i petom), kakvih nema nigde na Paluksiju.
Nažalost, Bauovo znanje geologije i paleontologije bilo je nedovoljno. Ispostavilo se da su Bauovi ostaci obično kamenje, osim fosilizovanih zuba, za koje se ispostavilo da su riblji. Neki od Bauovih “tragova” bili su obična udubljenja izazvana erozijom, dok su drugi bili ista ona proširenja tragova dinosaurusa koje je našla još prva kreacionistička ekspedicija sa Loma Linde. Fosilizovani tragovi imaju niz tipičnih karakteristika, koje su sve bile prisutne na tragovima dinosaurusa u Paluksiju, ali koje nisu prisutne na ljudskim tragovima.
Geolozi koji su obavili analizu, u oktobru 1985. godine pozvali su tadašnje najveće kreacioniste i pokazali im svoje dokaze. Dokazi su bili toliko jasni i neopozivi, da su kreacionisti priznali grešku, što je inače nečuvena stvar. Tejlor je u roku od nekoliko dana prestao da prodaje svoj film, a Moris je nekoliko meseci kasnije prestao sa prodajom knjige (zlobnici kažu da se to desilo nakon što su rasprodane kopije koje je imao na lageru).
Nijedna kreacionistička organizacija danas više ne tvrdi da su Paluksi tragovi stvarni. Naprotiv, neki kreacionisti i organizacije (uključujući i jednu od najvećih, Answers in Genesis) pominju Paluksi tragove na svojim listama argumenata koje kreacionisti ne treba da koriste. I kreacionisti su od ovog odustali.
 
Poslednja izmena:
Behemoth je bio najveće od svih Božijih stvorenja, gigant čiji je rep bio nalik kedrovom drvetu (Jov 40:15ff).

Nadji opis danasnje zivotinje koja ima Rep dugacak i debeo kao Kedrovo drvo...
Dakle eto dokaza da ljudi i dinusaurusi su nekada ziveli zajedno,pise u Bibliji.
Nije poenta u veličini (besmisleno je verovati da je neki stvor toliko veliki da mu je samo rep te veličine) kedrovog stabla, već čvrstini:

"Poput cedra rep podignut ukruti, sva su mu stegna ispreplele žile." (Knjiga o Jovu 40,12; prevod: Stvarnost D. i F.)

To se vidi i po tome što je Bog Zapovedio Noju da od svih čistih životinja sačuva sedam, a od (takođe svih) nečistih - par:

7:1 I reče Gospod Noju: Uđi u kovčeg ti i sav dom tvoj; jer te nađoh pravedna pred sobom ovog veka.
7:2 Uzmi sa sobom od svih životinja čistih po sedmoro, sve mužjaka i ženku njegovu; a od životinja nečistih po dvoje, mužjaka i ženku njegovu,
7:3 Takođe i od ptica nebeskih po sedam, mužjaka i ženku njegovu, da im se sačuva seme na zemlji.

1. Mojsijeva 7.

Dakle, budući da je Noje sačuvao sve vrste, a danas tako velikih stvorova nema, jasno je i stoga kako taj tekst treba tumačiti.

Što se pak, teme tiče ("dinosaurusa" :-)), o njoj već rekosmo dovoljno:

http://forum.krstarica.com/showthre...vs-Biblija?p=30528792&viewfull=1#post30528792

http://forum.krstarica.com/showthre...vs-Biblija?p=30529022&viewfull=1#post30529022
 
Ta tvoja vera sa mnogo bogova je još nelogičnija, a ti ovde dolaziš da govoriš protiv hrišćanstva, opasan si ti neki anti-hrišćanin, ali ajde, razumeo bih to da ti religija nije tako bajna, i hrišćanska je bajna, ali tvoja još bajnija. U kol'ko bogova veruješ? :hahaha:

- - - - - - - - - -



Dobro i?

Da ja pitam tebe, jesu li ljudi i dinosaurusi živeli u isto vreme? Ili ti smatraš kao neki vernici da oni uopšte nisu postojali...

07ploce.jpg

07ploce.jpg

07ploce.jpg

Da su dinosaurusi zaista živeli u skoroj prošlosti, a ne pre više desetina ili stotina miliona godina, svedoči pronalazak jaja dinosaurusa u kojima je sačuvan molekul DNK - molekul koji sadrži gene. U izveštaju se kaže da su ova jaja stara 70 miliona godinaAli, to ne može biti tačno jer se molekul DNK raspada relativno brzo posle uginuća organizma. Za manje od 6000 godina, kompletan molekul DNK bi se raspao.To znači da su ova jaja dinosaurusa mlađa od tog datuma.
 
Poslednja izmena:
Nije poenta u veličini (besmisleno je verovati da je neki stvor toliko veliki da mu je samo rep te veličine) kedrovog stabla, već čvrstini:

"Poput cedra rep podignut ukruti, sva su mu stegna ispreplele žile." (Knjiga o Jovu 40,12; prevod: Stvarnost D. i F.)

To se vidi i po tome što je Bog Zapovedio Noju da od svih čistih životinja sačuva sedam, a od (takođe svih) nečistih - par:

Dakle, budući da je Noje sačuvao sve vrste, a danas tako velikih stvorova nema, jasno je i stoga kako taj tekst treba tumačiti.

Koliko je zivotinjskih vrsta uginulo zadnjih 1000,2000 godina?
Dakle ovo je teska glupost, da "ako je Noje spasio dinusauruse gde su?"
Gde su zivotinjske vrste i pre 100 godina koje vise nema? Ko je kriv, Noje?

- - - - - - - - - -

Pazi, ovo si ti meni napisao "

Ja sam ti dao citat iz Biblije, za mene je to br1.

Dakle danas ne postoji takva zivotinja koja je opisivana u Bibliji, nema ni jedne osim:
Dinosaurus-v.jpg



Dakle pravo je pitanje da li ti uopste i verujes u Bibliju i da li je to za tebe samo jedna obicna knjiga bez ikakvih istoriskih vrednosti.
 
Da su dinosaurusi zaista živeli u skoroj prošlosti, a ne pre više desetina ili stotina miliona godina, svedoči pronalazak jaja dinosaurusa u kojima je sačuvan molekul DNK - molekul koji sadrži gene. U izveštaju se kaže da su ova jaja stara 70 miliona godinaAli, to ne može biti tačno jer se molekul DNK raspada relativno brzo posle uginuća organizma. Za manje od 6000 godina, kompletan molekul DNK bi se raspao.To znači da su ova jaja dinosaurusa mlađa od tog datuma.
Ne postoji nijedan razlog da se veruje da su te slike autentične, naročito kada imamo u vidu sve što je već rečeno o tome:

http://forum.krstarica.com/showthrea...1#post30528792

http://forum.krstarica.com/showthrea...1#post30529022
 
Gde su zivotinjske vrste i pre 100 godina koje vise nema? Ko je kriv, Noje?
Poenta je u tome što je tih nakaznih grdosija, prema tvrdnjama zagovornika te priče, bilo veoma različitih (kopnenih, morskih i krilatih), iako se svrstavaju u istu vrstu, a pritom tvrde da su samo one - i to i pored toga što su to, prema njihovim predstavama, najjača stvorenja u istoriji planete - nisu preživele određenu kataklizmu (a stvari bi, dakle, u takvom slučaju, mogle da stoje samo suprotno - da uginu slabije vrste).

Osim toga, budući da već kažeš da ceniš Bibliju, ne možeš - imajući u vidu koliko je vrsta tih grdosija navodno postojalo - nikako da objasniš kako bi one (i to u parovima, uz sve druge životinjske vrste) uopšte stale u Nojevoj barci...
 
07ploce.jpg

07ploce.jpg

07ploce.jpg

Da su dinosaurusi zaista živeli u skoroj prošlosti, a ne pre više desetina ili stotina miliona godina, svedoči pronalazak jaja dinosaurusa u kojima je sačuvan molekul DNK - molekul koji sadrži gene. U izveštaju se kaže da su ova jaja stara 70 miliona godinaAli, to ne može biti tačno jer se molekul DNK raspada relativno brzo posle uginuća organizma. Za manje od 6000 godina, kompletan molekul DNK bi se raspao.To znači da su ova jaja dinosaurusa mlađa od tog datuma.
Evo kako nastaje kamenje sa dinaurusima

Moze nesto detaljnije o jajetu sa dnk?
 
"THE ORIGINAL ICA STONES exposed in Cabrera's Museum, have been analysed in MADRID by Marìa del Carmen Oàzar Bengur'a and Mr. Feix Arenas Mariscal. The rusult was that crystals formed inside the carving grew inside along ten and more thousand of years....."
 
"THE ORIGINAL ICA STONES exposed in Cabrera's Museum, have been analysed in MADRID by Marìa del Carmen Oàzar Bengur'a and Mr. Feix Arenas Mariscal. The rusult was that crystals formed inside the carving grew inside along ten and more thousand of years....."
Mozda sa lamama.
"In 1973, during an interview with Erich von Däniken, Uschuya stated he had faked the stones that he had sold.[3] In 1975 Uschuya and another farmer named Irma Gutierrez de Aparcana confirmed that they had forged the stones they gave to Cabrera by copying the images from comic books, text books and magazines.[2] Later, Uschuya recanted the forging story during an interview with a German journalist, saying that he had claimed they were a hoax to avoid imprisonment for selling archaeological artifacts. In 1977, during the BBC documentary Pathway to the Gods, Uschuya produced an Ica stone with a dentist's drill and claimed to have produced a fake patina by baking the stone in cow dung...."
 

Back
Top