Javnost

Mnogo vise ovde ljudi otkriju o sebi nego u pravom zivotu.

Nego, eto ti rece da je tvoja oaza mira i relaksacije, i verovatno imas osecaj da ides tamo negde, na samo svoje mesto da se opustis, a cita te ko zna koliko ljudi, prati...mozda voli to sto pises. To mi je malo fascinantno :) Kako se vremenom izgubi taj pojam o javnosti.
Naravno, ali dok ne otkrijes svoj rl identitet nemapriblema. Naravno da oni koji me citaju vode znaju o meni mnogo vise nego ljudi iz rl. u tome i jeste car krstarice, sto ovde mozemo da budemo ono sto jesmo bez posledica, kao i sto mozemo da budemo bilo ko.

- - - - - - - - - -

pa taj koji je dosao ovde da sazna nesto o nama nek se zapita sto nas to nije pitao ako ga zanima
postadosmo VIP:zaljubljena:
 
pa priznajem da se iznenadim koliko ljudi prate i znaju..
ja imam osecaj da komuniciram sa par ljudi, i da to niko drugi ni ne cita
misim, 90% je lupetanje, koga bi uopste zanimalo

- - - - - - - - - -

Naravno, ali dok ne otkrijes svoj rl identitet nemapriblema. Naravno da oni koji me citaju vode znaju o meni mnogo vise nego ljudi iz rl. u tome i jeste car krstarice, sto ovde mozemo da budemo ono sto jesmo bez posledica, kao i sto mozemo da budemo bilo ko.

- - - - - - - - - -

postadosmo VIP:zaljubljena:
nema problema ni ovako..sve sto napisem ovde, kazem i u rl..ok, mozda na poslu ne pricam tako decidno o sex navikama:lol:, ali u principu me zabole.
 
pa priznajem da se iznenadim koliko ljudi prate i znaju..
ja imam osecaj da komuniciram sa par ljudi, i da to niko drugi ni ne cita
misim, 90% je lupetanje, koga bi uopste zanimalo

- - - - - - - - - -

nema problema ni ovako..sve sto napisem ovde, kazem i u rl..ok, mozda na poslu ne pricam tako decidno o sex navikama:lol:, ali u principu me zabole.

A kako znas da prate i znaju? Mislim, kakav si konkretno slucaj imala da si mogla to da vidis?

I ja se slazem sa problemima u vezi otkrivanja. Nema problema ako stojis iza svojih reci, to si sto jesi...
 
pa priznajem da se iznenadim koliko ljudi prate i znaju..
ja imam osecaj da komuniciram sa par ljudi, i da to niko drugi ni ne cita
misim, 90% je lupetanje, koga bi uopste zanimalo

- - - - - - - - - -

nema problema ni ovako..sve sto napisem ovde, kazem i u rl..ok, mozda na poslu ne pricam tako decidno o sex navikama:lol:, ali u principu me zabole.
a kako znas koliko prate i znaju? Ovi moji iz rl i ne znaju da ja uopste znam da postoji Krstarica:lol:
 
A kako znas da prate i znaju? Mislim, kakav si konkretno slucaj imala da si mogla to da vidis?

I ja se slazem sa problemima u vezi otkrivanja. Nema problema ako stojis iza svojih reci, to si sto jesi...

...jaoj bre votjkice nije ovo DB...i oni pa jadni ne znaju koga da prate, pitanje je da li imaju uredjaje za to:lol:

...uzmi u obzir da su forumasi vrlo rastegljivih godina, to su neka davno napravljena drustva, oni se i znaju, mi ostali sporadicno upadnemo sa nekim...ali ovo je vreme fejsa, instagrama, whatapp-a, vibera a ne foruma...verujem da ogroman procenat mladih i ne zna da krsta postoji...jer uopste nije fora biti anoniman...a iskreno, ko u potaji onanise na postove nekakve Freye je tezak ludak koji bi me plasio....toliko da tako nesto ni da zamislim ne mogu...a znam jednog starog forumasa koji me uvek sibne medj pletjku kada mu nesto kazem a on odgovori znam, procitao sam...uvek mi bude jako neugodno i da, osecam se razgoliceno i prosto uvredjeno sto cita.
 
...jaoj bre votjkice nije ovo DB...i oni pa jadni ne znaju koga da prate, pitanje je da li imaju uredjaje za to:lol:

...uzmi u obzir da su forumasi vrlo rastegljivih godina, to su neka davno napravljena drustva, oni se i znaju, mi ostali sporadicno upadnemo sa nekim...ali ovo je vreme fejsa, instagrama, whatapp-a, vibera a ne foruma...verujem da ogroman procenat mladih i ne zna da krsta postoji...jer uopste nije fora biti anoniman...a iskreno, ko u potaji onanise na postove nekakve Freye je tezak ludak koji bi me plasio....toliko da tako nesto ni da zamislim ne mogu...a znam jednog starog forumasa koji me uvek sibne medj pletjku kada mu nesto kazem a on odgovori znam, procitao sam...uvek mi bude jako neugodno i da, osecam se razgoliceno i prosto uvredjeno sto cita.

Ma nisam ja u tripu DB-a...da nesto skrivam i da mi je frka, ne bih nikada postavila sliku :) Nego mi je interesantno to sto se mi virtuelno druzimo, razmenjujemo misljenja na nekom tamo javnom forumu, ali mi nemamo taj osecaj.

Kao sto je tebi nekako cudno, sto stari forumas i dalje cita a ne ucestvuje, jer imas osecaj da ucestvuju samo oni koji komentarisu. A nije tako...na neki nacin uvcestvuju i oni cijeg prisustva nisi svesna.
 
A koja je poenta komentarisanja tudjih slika? Sta tebi znaci ako nekome napises da je lep ili onome ko je postavio da mu neko tamo cije misljenje nije bitno to kaze...

Kad mi ništa ne bi značilo to što napišem ne bih ovdje ni bio .Logično ?
Volim vidjeti slike forumaša i forumašica jer mi to pokazuje da se ne dopisujem sa robotima nego sa živim osobama .
Neiskren je onaj koji kaže da mu ničija slika ne znači ništa jer u suprotnom ne bi ni gledao tu temu . Jel i to logično ?
Zašto komentarišem tudje slike ? Zato što sam i ja postavljao svoje slike pa su ih i drugi komentarisali . Neki su komentari bili
i neumjesni ali mi nije smetalo jer sam unaprijed znao ko će da podhebava .Ja pohvalim sliku za koju mislim da je treba pohvaliti
a da li će toj pohvaljenom nešto značiti to je njegova stvar . Pohvalio sam i Saulove slike iz Amerike mada sam za ovih par godina
pročitao samo jedan njegov pametan komentar ( dobio je i reputaciju za taj komentar a i obrazložio sam je ) .
 
Ma nisam ja u tripu DB-a...da nesto skrivam i da mi je frka, ne bih nikada postavila sliku :) Nego mi je interesantno to sto se mi virtuelno druzimo, razmenjujemo misljenja na nekom tamo javnom forumu, ali mi nemamo taj osecaj.

Kao sto je tebi nekako cudno, sto stari forumas i dalje cita a ne ucestvuje, jer imas osecaj da ucestvuju samo oni koji komentarisu. A nije tako...na neki nacin uvcestvuju i oni cijeg prisustva nisi svesna.
Meni je smiješna paranoja nekih forumaša da će ih neko sresti u realu pa da će imati neprijatnosti .
Posebno mi je smiješna paranoja Beogradjanki i Novosadjanki . Sreću svaki dan puno ljudi pa misle
da je veća šansa da ih neko prepozna . Naprotiv , u većem gradu će te teže prepoznati jer ima puno
sličnih likova . Sa jednom forumašicom iz BG sam se dugo dopisivao i vidio puno njenih fotografija
pa kad smo se sreli na kafi jedva sam je prepoznao .
 
ma sta plasiram to mogu da saznaju i uzivo,ovde se samo potegnu teme o kojim inace ne bi nikad pricali pa mogu da vide misljenje i snalazenje u guzvi
:ok:
Tako nekako. Da mi dolazak na ovaj deo neta nije postao navika, doduse ne toliko redovna kao nekada, ne bi me uopste zanimale ovakve price koje su ovde zastupljene, ovo je vise kao neki azil kada pozelim da budem medju virtualnim likovima koji su mi gotivni, tako da me ne zanima kako bi javnost tumacila ono sto napisem, ukoliko je to nekome zanimljivo. Vidim da dosta linkova sa pretrazivaca vodi ka ozbiljnijim delovima ovog foruma, npr. ka pdf-u posvecenom zdravlju, i to ima nekog smisla, javnost tu ima sta da procita.

- - - - - - - - - -

Sto bi rekla cura broj jedan ovog foruma svih vremena, nasa NovaIsta - kad bi moja mama procitala sta ovde pisem... :lol: :lol: :lol:
 
pa taj koji je dosao ovde da sazna nesto o nama nek se zapita sto nas to nije pitao ako ga zanima

Bas tako .
Preptpostavke i neke polu informacije do lazi mogu da se nadju na svakom cosku , nema ovde neke razlike .:ok:
Do sad nisam video nikog ni iz moje sire okoline ovde ...generalno nije me briga .

- - - - - - - - - -

Ma nisam ja u tripu DB-a...da nesto skrivam i da mi je frka, ne bih nikada postavila sliku :) Nego mi je interesantno to sto se mi virtuelno druzimo, razmenjujemo misljenja na nekom tamo javnom forumu, ali mi nemamo taj osecaj.

Kao sto je tebi nekako cudno, sto stari forumas i dalje cita a ne ucestvuje, jer imas osecaj da ucestvuju samo oni koji komentarisu. A nije tako...na neki nacin uvcestvuju i oni cijeg prisustva nisi svesna.

e, ovo je tacno :)

- - - - - - - - - -

ako neko misli da je forum neki realna odnos "snaga" i da bi se forumasi ponasali i uzivo tako , onda je u ogromnoj zabludi .
 
Mene cudi kad forumasi otvoreno pricaju o svojim porodicnim stvarima, ma koliko forum mozda bio prevazidjen i neatraktivan nekom sirem krugu za citanje ipak bi trebalo voditi racuna da te trece upletene strane ne bi zeljele da neko javno iznosi njihovu intimu.
 
...jaoj bre votjkice nije ovo DB...i oni pa jadni ne znaju koga da prate, pitanje je da li imaju uredjaje za to:lol:

...uzmi u obzir da su forumasi vrlo rastegljivih godina, to su neka davno napravljena drustva, oni se i znaju, mi ostali sporadicno upadnemo sa nekim...ali ovo je vreme fejsa, instagrama, whatapp-a, vibera a ne foruma...verujem da ogroman procenat mladih i ne zna da krsta postoji...jer uopste nije fora biti anoniman...a iskreno, ko u potaji onanise na postove nekakve Freye je tezak ludak koji bi me plasio....toliko da tako nesto ni da zamislim ne mogu...a znam jednog starog forumasa koji me uvek sibne medj pletjku kada mu nesto kazem a on odgovori znam, procitao sam...uvek mi bude jako neugodno i da, osecam se razgoliceno i prosto uvredjeno sto cita.


imaju :rumenko:

- - - - - - - - - -

inace, zene tako dobro lazu da ovo pisanije odavde nema veze sa onim sto su u zivotu. ajde mozda njih par odavde su iskrene, ali te imaju velke sise, a opstepoznato je da su zene sa velkim sisama dobre <3
 
Vise ovo vidim kao zatvoreni krug ljudi, a nekada se setim "cek, pa ovo je svima dostupno na izvolte".

Ne znam, ovako kada trazim nesto, retko kada me dovede na forum, tako da mislim da je ovo uglavnom dostupno aktivnim clanovima, i onima koji vrebaju iz senke.
 
Meni je smiješna paranoja nekih forumaša da će ih neko sresti u realu pa da će imati neprijatnosti .
Posebno mi je smiješna paranoja Beogradjanki i Novosadjanki . Sreću svaki dan puno ljudi pa misle
da je veća šansa da ih neko prepozna . Naprotiv , u većem gradu će te teže prepoznati jer ima puno
sličnih likova . Sa jednom forumašicom iz BG sam se dugo dopisivao i vidio puno njenih fotografija
pa kad smo se sreli na kafi jedva sam je prepoznao .

Ne mora da znaci. Bila sam prepoznata i ja sam prepoznavala.
Forumasica koja je prepoznala moju haljinu je to ucinila kada sam bila sa sestrom, majkom i zetom. Drugi put mi je prisla, opet kada sam razgovarala sa majkom. Uopste mi nije bilo prijatno jer, kao prvo, ti ljudi nisu veze imali i sigurno bi mislili lose o forumu. Drugo, mozda bre pricamo o necemu sto stvarno nije za usi onih koji te po nekom pisanju poluznaju. Bila sam malo ljuta, priznajem. Ne volim takve stvari.

Ja licno sam poznala Radu u biblioteci, mazila je mackicu, ja sam bila sa forumasem i iz postovanja prema njoj nisam prisla niti sam rekla bilo sta jer se mi na forumu ne druzimo, necu da je uznemiravam. Pored Mileve prolazim redovno i ne prilazim zeni. Sta da kazem, "cao, ja sam Freya", da me odgleda bledo i pita "ko?"...necu da stavljam ljude u takvu situaciju.
 
Ne mora da znaci. Bila sam prepoznata i ja sam prepoznavala.
Forumasica koja je prepoznala moju haljinu je to ucinila kada sam bila sa sestrom, majkom i zetom. Drugi put mi je prisla, opet kada sam razgovarala sa majkom. Uopste mi nije bilo prijatno jer, kao prvo, ti ljudi nisu veze imali i sigurno bi mislili lose o forumu. Drugo, mozda bre pricamo o necemu sto stvarno nije za usi onih koji te po nekom pisanju poluznaju. Bila sam malo ljuta, priznajem. Ne volim takve stvari.

Ja licno sam poznala Radu u biblioteci, mazila je mackicu, ja sam bila sa forumasem i iz postovanja prema njoj nisam prisla niti sam rekla bilo sta jer se mi na forumu ne druzimo, necu da je uznemiravam. Pored Mileve prolazim redovno i ne prilazim zeni. Sta da kazem, "cao, ja sam Freya", da me odgleda bledo i pita "ko?"...necu da stavljam ljude u takvu situaciju.


mmmmm seksiiiiiiii <3333333
 
...apropo toga da zene lazu...pre te biblioteke je zena rekla da vraca Fukoovo klatno nakon, recimo stotinak strana...kada sam dosla na red tacno je bila ta knjiga obelezena nakon nekih 100 strana...mozda su muskarci u paranoji da zene stalno nesto lazu, moje iskustvo nije takvo. E sada ako neko ocekuje da vidi savrsenstvo sveta a ne normalnog coveka, to je mozda problem sa prevelikim/nerealnim ocekivanjima i nekom slikom u nasoj glavi za koju smo sami odgovorni.
 

Back
Top